Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Microsoft na konferenci D9 odhalil první ukázku z vývojové verze další verze operačního systému Windows 8 (název ještě není finální a může se změnit, spekuluje se například o Windows Next). V souvislosti s další verzí Windows se často mluvilo o tom, že přinesou zcela odlišný vzhled a budou lépe uzpůsobeny pro potřeby tabletů a dotykového ovládání. Po zveřejnění první videoukázky je jasné, kde se Microsoft inspiroval. Pro nápady nemusel chodit daleko a do dotykového rozhraní Windows 8 integroval panely, nabídky a ikony, které známe z mobilní verze Windows Phone 7.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=p92QfWOw88I[/youtube]

Operační systém Mac OS X se ve své nadcházející verzi s označením Lion rovněž snaží skloubit prvky ze systému iOS a vypadá to, že podobnou cestou se chystá vydat i Microsoft, nicméně v ještě razantnějším měřítku. Uživatelé se budou ve Windows 8 kdykoliv moci přepnout do klasického vzhledu, ale na dlaždicové nabídky zde zkrátka bude kladen podstatně větší důraz. Pokud se o Windows 8 chcete dozvědět více, doporučuji mrknout na Živě.cz.

obrázek
Nová podoba obrazovky uzamčeného zařízení

obrázek
Takhle bude vypadat nabídka Start

Zdroj: Engadget
iPhoneTips.cz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát črc 24, 2009 10:19
Zařízení: Apple iPhone 4

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od iPhoneTips.cz »

Pokud vás zajímá pohled na nové Windows 8 ze strany jablíčkáře, přijďte si přečíst náš článek na iPhoneTips.cz ;-)
Michal Javůrek

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od Michal Javůrek »

Zrovna jsem chtěl napsat, že jsem hrozně rád, že jsem se rozhodl přejít na Mac OS X. Win 8 je podle mě děs. Nasadili tomu masku z WP7, ale přitom v jedné část videa je vidět, že při spuštění programu se zobrazí opět to staré rozhraní z Win7, takže nic převratného jak slibovali, opět jenom nástavby, nástavby a nástavby. Ačkoliv mám trochu strach, že se Applle snaží taky přiblížit stolní OS X k mobilním iOS. To zobrazení aplikací a la iOS v Lionu se mi vůbec nelíbí :(
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od Cleric »

Už se těším na uvedení první testovací verze pro obyčejné uživatele. Vypadá to pěkně.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od jerry_stolarik »

Tohle je sice super pro tablety ale nedokážu si to představit na mojem FullHD 24 palcovém monitoru s klávesnicí a myší. Už je rozhoduto přejdu na Mac OS X.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od Cleric »

Pořád bude možnost se vrátit na staré rozvržení woken. Tohle je jen nástavba a uživatel jí nebude muset používat.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Tento vzhled je hlavně dělán pro tablety a multimediální zařízení. Pro normální použití v PC nebude problém se přepnout do klasického vzhledu.

to Michal Javůrek :

Kód: Vybrat vše

"Nasadili tomu masku z WP7, ale přitom v jedné část videa je vidět, že při spuštění programu se zobrazí opět to staré rozhraní z Win7"
No samozřejmě když je použit program který není připraven pro nové prostředí.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od GreenArrow »

Nejkrásnější na tom všem je,že se to dá vypnout :-D.. Přecházím na Mac os
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od silent64sk »

Trocha unáhlené robiť takéto závery. Koncepcia Windowsu už by sa mala niekde posunúť, keďže od Win95 je filozofia prostredia rovnaká(aj keď na druhú stranu prečo niečo meniť, keď je to dobré). Ja by som to nezatracoval, myslím, že bude dostupných viacej edícií Windowsu a na klasickom desktope to bude na užívateľovi, aké prostredie bude používať. Veď predsa MS nemôže zabúdať na pracovnú sféru, ktorá tvorí veľmi podstatnú časť jeho príjmov. Vyčkajme času, produkt je dobré hodnotiť, až keď bude reálne dostupný nám užívateľom, netreba hneď MS zatracovať, že prináša niečo nové. Je zaujímavé, že keď príde s niečím novým Apple, tak sú všetci nadšení, ale keď sa o niečo podobné snaží MS, je to zle. Takže trocha menej zaujatosti, mali by sme prestať selektovať spoločnosti len na "dobré" a "zlé", trocha nadhľadu a objektivity by nezaškodilo.
tom028
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: pát kvě 23, 2008 9:52

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od tom028 »

Vubec me nezajima, kdo z vas prechazi na MacOS. Me osobne se toto rozhrani libi. Navic si uvedomte, ze je to "prvni zminka"... Kdo vi, jak to nakonec bude...
Mimochodem MacOS Lion jde stejnou cestou. Takze je brzo nyni delat zavery, aby jste se pak nevraceli :D
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od bkf1 »

Ted je krasne videt, co jsem se snazil mnoha z vas priblizit a to, ze Metro UI vychazejici z obecneho typografickeho publikacniho designu, potrebuje ZAKLADNI vec k tomu, aby to, laicky receno, vypadalo dobre - tim je PROSTOR. Tzn. na desktopy, tablety apod. velice vkusne. Na malych displejich telefonu smesny az trapny nevkusny kockopes prirovnatelny k tlustochovi cpoucim se do Opelu Corsa.

OT: Prechod na MacOS? Mno jestli jste vsichni obycejni uzivatele, kterym staci klasicke programy/moznosti, tak muzete prece prejit na jakykoliv system i klidne na Android na desktopu...
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od Cleric »

Připadá mi to jako by někteří viděli v Applu boha a v MS ďábla. Když chtějí přejít ať si jdou. Však zjistí, že Apple dělá skoro to samé co MS. Mě se toto od MS líbí a už i delší dobu přemýšlím o přechodu z Androidu na WP7
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Ten systém by se mi moc líbil na tabletech, ale pro použití u PC si ho nedokážu představit.
Obávám se, že se zkrátka MS vydal špatnou cestou. Platformy pro tablet a pro PC se podle mě nedají efektivně spojit. Leda s využitím nějakých nadstaveb, což jsme tam, kde jsme teď s Windows 7 a dotykovými prostředími třetích stran.
Ale zatím je brzy vynášet soudy, třeba ještě MS překvapí a dokáže mi, že se mýlím. Byl bych moc rád.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od bkf1 »

miroslavh85 píše:Platformy pro tablet a pro PC se podle mě nedají efektivně spojit.
Tak s tim ja nesouhlasim. Klasicky desktop je proste jenom "OS s mysi", kdezto na tabletech mas "OS s prstem" a mezi funkcnosti a ovladanim neni moc rozdil (nemyslim samozrejme profesionalni praci napr. AutoCAD, InDesign apod.), tak proc by to nemohlo byt sjednocene?
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od esaras »

silent64sk píše:Trocha unáhlené robiť takéto závery. Koncepcia Windowsu už by sa mala niekde posunúť, keďže od Win95 je filozofia prostredia rovnaká(aj keď na druhú stranu prečo niečo meniť, keď je to dobré). Ja by som to nezatracoval, myslím, že bude dostupných viacej edícií Windowsu a na klasickom desktope to bude na užívateľovi, aké prostredie bude používať. Veď predsa MS nemôže zabúdať na pracovnú sféru, ktorá tvorí veľmi podstatnú časť jeho príjmov. Vyčkajme času, produkt je dobré hodnotiť, až keď bude reálne dostupný nám užívateľom, netreba hneď MS zatracovať, že prináša niečo nové. Je zaujímavé, že keď príde s niečím novým Apple, tak sú všetci nadšení, ale keď sa o niečo podobné snaží MS, je to zle. Takže trocha menej zaujatosti, mali by sme prestať selektovať spoločnosti len na "dobré" a "zlé", trocha nadhľadu a objektivity by nezaškodilo.
Presne tak, vsichni ti, co to tu kritizuji a oznamuji prechod na jiny system se chovaji, jako by uz ten system meli pod rukama. Hodnotite rozdelanou vec a navic, kritizovat system jen kvuli novemu rozhrani (ktere jde vypnout, pripadne pujde zcela uzivatelsky modifikovat skrze ruzne programky) mi prijde dost pokrytecke. Co kdyby jste si nejdrive zjistili neco o samotnem systemu, kdyz uz nemate moznost si jej osahat, napriklad jak ma nove fungovat jadro - na bazi virtualizace procesu atd. a pak teprve vyjadrovali sve nazory. Prezentacni vrstva je ten nejmensi detail, ktery se da vzdycky nejak pri trose vule prizpusobit. Obcas mam pocit, ze tady do te diskuse pridavaji prizpevky zbrkle deti s mozkem vyplachnutym politikou z jablecneho sveta a jim podobnym. Tim nehazu vsechny jablickare do stejneho pytle a lidi uz vubec ne, jen nekteri te masazi proste podlehli. Meli by jste se trosku mohli otevrit konkurencnim resenim a hodnotit to objektivne. Je jasne ze kazdemu sedi neco jineho, ale to ze zrovna vam neco nejak (ne)vyhovuje jeste neznamena, ze konkurencni reseni je k nicemu, nebo ze je spatne. Nehlede na to, ze tady v nasi zemi vladne anti-microsoftismus a obecne cokoliv ms udela, at uz to je cokoliv, je to proste spatne. Takovym lidem se pak nikdy nezavdeci a meli by se odebrat nekam za roh a dat si tam par facek, aby jim ty zbytky jablek a tucnaku opadaly z hlavy ;-). (Tim nenarazim na linux ani systemy od applu, jen tyhle 2 komunity jsou nejcasteji ty, ktere neuznavaji konkurencni reseni a slepe prosazuji sveho favorita)

Kdyby me chtel nahodou nekdo kamenovat, ze jsem microsoftak a nebo neco v tom smyslu, tak podotykam ze na mobilnim pristroji mam v soucasne dobe android a to ne ze by konkurence byla horsi, ale proste mi momentalne vyhovuje. Na desktopu mam windows 7 a na serveru uznavam linux. Kazde reseni ma svou oblast pouziti a sve misto na trhu ;-)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od GreenArrow »

Nejsem obyčejný uživatel,ale na Mac os mi jedou vsechny aplikace win,ale za cenu hezčího systému...Apple ten launcher dal jako volitelnou fičuru,Microsoft ten metro design narval všude....vždycky jsem se smál applu,ale ted mě připadá spíš k smíchu Microsoft
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od Krayzie »

Kód: Vybrat vše

Uživatelé se budou ve Windows 8 kdykoliv moci přepnout do klasického vzhledu
GreenArrow píše:Apple ten launcher dal jako volitelnou fičuru,Microsoft ten metro design narval všude
Klasika, 19 rocny spratek, co si mysli, ze je najmudrejsi na svete a pritom ani citat nevie.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od GreenArrow »

Přepnout a vypnout je docela rozdil...Na zive psali,že se neví,jestli půjde vypnout a i kdyby jo,i na testovacích verzích co unikly je vidět,že ten metro design je i v normálním jádře použit treba k přihlašování,nebo v galeriích
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od silent64sk »

A vadí to? Prečo je problém zvyknúť si na niečo nové? Človek nemôže stagnovať stále na jednom mieste, takisto Windows sa musí niekde posunúť...Ešte nikto k dispozícii finálnu verziu nemá, tak prečo hneď všetci robia unáhlené závery?
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

Windows 8: Výrazná inspirace u Windows Phone 7 (video)

Příspěvek od esaras »

GreenArrow píše:Přepnout a vypnout je docela rozdil...Na zive psali,že se neví,jestli půjde vypnout a i kdyby jo,i na testovacích verzích co unikly je vidět,že ten metro design je i v normálním jádře použit treba k přihlašování,nebo v galeriích
Jestli beres zive.cz jako relevantni zdroj informaci, tak je mi te lito...

silent64sk píše:A vadí to? Prečo je problém zvyknúť si na niečo nové?
Ocividne vadi, protoze to nejhorsi na zmenach je to, ze je to jine, nez to bylo. Vsichni chteji neco noveho a kdyz nekdo neco noveho udela, tak je to spatne. Kdyby tam ms odprezentoval to puvodni rozhrani s jinyma zmenama v systemu, tak by si zas vsichni stezovali, ze je to porad to same co mely w7. Ja ty lidi nechapu.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů