Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
StepanP
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: ned říj 05, 2008 7:44
Zařízení: Nokia Lumia 920, Lumia 800, Microsoft Surface RT

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od StepanP »

Zatím bych to tak černě pro uživatele Androidu a jiných platforem neviděl. Vždyť Microsoft dělá i software pro jiné OS, více například Office for Mac, nebo Zune pro Mac pro synchronizaci Windows Phone, tak možná by nemusel vývoj pro ostatní platformy zabalit. Ale nechce se překvapit. Zatím je vše jen čistá spekulace.
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Ingnition »

Jenže Office je logický krok narvat to i na jiné platformy a udělat tak konkurenci ostatním již zaběhnutým programům. TO samé Zune, kdy pouze a jen podporuje svoje produkty aby mohli být dostupné na jakémkoliv OS. Tam nevidím nic pro podporu Apple :) Ale ano, ani já moc nevěřím tomu že by ukončil podporu Skype na všechny platformy, ale jen o tom rád spekuluji :)
Jerii
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: sob bře 07, 2009 0:59
Zařízení: S II, BB 9900
Kontaktovat uživatele:

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Jerii »

Rad bych se zeptal Jiriho Hrmy a dalsich co vam vadi na ICQ a v cem je jeho zastaralost ? :-) ja ho osobne a bez prestavky pouzivam asi 5 let (konkretne verzi 5,1 ) Povazuji ho za rychli a spolehlivy zpusob komunikace a proto me mrzi ze nemuzu najit funkcni verzi na muj HTC Touch pro :(. Neznam nikoho z mých pratel kteri by pouzivali WLM ale to je u kazdeho jine samozrejme :-) Bohuzel vetsina mych vrstevniku presla na facebook :evil: coz me mrzi nejvice.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Radek Hulán »

Na ICQ je směšné už jen to, že omezuje délku hesla na 8 znaků a posílá je po síti jako plaintext. Identifikace přes "vězeňská čísla" je také paráda... Neschopnost funkčních audio a video hovorů.

WLM z toho vše řeší.

A jinak Facebook na tom získává asi nejvíc, protože MS je akcionářem.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od pk »

toto neni topic o ICQ..
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jerii: Pro připojení na ICQ jsem používál QIP klienta, protože ten originální byl šíleně těžkopádný, plný reklam a celkově mi nevyhovoval. Na QIPu se ale zase často objevovaly ruské spamy (i když jsem měl nastavený spam-filter). ICQ účet mám cca 7 let, ale poslední cca 3 používám MSN, který mi z mého pohledu vyhovuje mnohem více (lepší protokol, podpora voice-chatu...).
Kasprik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 76
Registrován: pon bře 08, 2010 10:23
Zařízení: Omnia II

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Kasprik »

Tah od MS je to určitě dobrý, protože to narvou i do Xboxu a počítám, že do roka budeme moc používat v televizi Skype přes Xbox a co se těch xboxů panečku prodá. Jinak, chtěl jsem kupovat novej foun se Symbianem, protože android nechci, ale vypadá to že si ještě počkám na WP7.
damianus
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 07, 2010 13:56
Zařízení: Nokia N82, Galaxy S i9000

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od damianus »

Co se tyce technologie tak stejne MS nema nic ne? Muze ji pouzivat ale puvodni licence drzi vyvojari Skypu ne? Takze nemuze otevrit protokol nebo do nej zasahovat? :roll:
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Krayzie »

Kód: Vybrat vše

Skype bude podporovaná na Xboxe s Kinectom, na mobilnom operačnom systéme Windows Phone a ďalších nešpecifikovaných Windows zariadeniach. 

Zároveň sieť Skype má byť prepojená s Xbox Live a komunikovať so Skype užívateľmi bude možné aj z produktov Outlook a Lync. 

Pokračovať má aj podpora platforiem nevlastnených Microsoftom. "Microsoft bude pokračovať v investovaní do Skype klientov pre ne-Microsoft platformy a ich podpory," uvádza v oznámení Microsoft. 
Zdroj: http://www.dsl.sk/article.php?article=10885" onclick="window.open(this.href);return false;
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Ingnition »

No tak propojení Skype s Kinectem je docela logické, protože Kinect si se svojí kamerkou o to přímo žádá :) Těším se na to.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od bkf1 »

Tw!nC4m píše:No ale teď budou mít ostatní platformy smůlu ( android, iOS), pro které Skype též vytvářel klienty.. MS asi tyto platformy dál podporovat nebude, alespoň né zdarma..
Apple podle me bude za chvili takovy velmi tichy spojenec MS, za ucelem nicit Google :???: Takze bych cekal vcelku logicky tah, ze pokud bude nadale Skype pro Android, tak jen neoficialne (coz take nemusi byt spatne).
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od morro »

Ingnition: Kinect to nemá zapotřebý, protože umožňuje video hovor na desktoptového Messengra. A jak už bylo psáno ve světě je to celku používaný IM ...
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Ingnition »

To máš pravdu. Neříkám že to má zapotřebí. Jenom říkám, že Kinect si přímo o to žádá spojit se se Skypem :)
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Peete »

Přesně, jak již bylo napsáno. M$ měl a má "ubohé" telefony, tudíž žádný významný podíl z koláče :) no tak si plácnul s Nokií(uvidíme co dokáží 2 tragédi) a teď prostě měl šanci na další zásah konkurence, tak dotoho šel, páč ztratit už nemá co a každý ví, že tímto jenom získá. Pro ostatní OS rozhodně nic ukončovat nebude, jináč by to byl další hřebík. Celý obchod mi je salám, ale Skypu mi je líto a většina by ho ráda viděla v rukách Google(i já), ale ten si nějak už poradí :smile:
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od morro »

Peete: Irelevantní, viděl už jste někdy služby Windows Live a co umí ? zejména Messenger ? zrovna skype by od něho mohl pochytit pár věci které dost ulehčují život. Je smutné kino, že kde jaký "rády IT-ík" si myslí, že Microsoft jako značka nestojí za nic. Jsem rád že Vám takovým je to postupně natírá. Ale chápu tu českou "domému" závis" - asi je to pro některé příliš těžké a tak si budou radši vymýšlet tyto nesmyslné příspěvky.
damianus
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 07, 2010 13:56
Zařízení: Nokia N82, Galaxy S i9000

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od damianus »

morro njn ale pokud zkysne skype jako WLM tak to taky nebude vyhra. DO dnes mi prijde ze WLM proste na win7 nefunguje stabilne. Stale se mi stava ze sem tam spadne ze mu neco trva atd.... :roll: MS je proste zkostnateli. Kdyby skype dostal google bylo by to lepsi dle me 8-)
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od morro »

damianus: :). Ono je to taky o HW PC - s tím už jsem se taky setkal. Mám 1 desktop a 2 NB a nikdy jsem se nesetkal s tím cos popisoval. Kamarád dokonce ani Windows 7 nenainstaloval, protože už HW není podporovaný. nemluvě o tom, že uživatel udělá tolika zásahů do systému, už jenom změnou driverů, že by se pak divil jak se OS může chovat.
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Peete »

morro: V pořádku, každý má na to jiný názor. To "inteligentní urážení" celkem ujde, ale nikdo z nás asi své tvrzení nezmění. M$ mi nijak nevadí a sám jsem WM dlouho požíval. I na PC mám Windows a proto netvrdím, že Microsoft nestojí za nic. Ale ještě dodám, že mě osobně teda ještě nic nenatřel a o budoucnu pochybuji :-)
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od morro »

Peete: To mělo být pak už všeobecně, když přicházeli Windows 7 slýchával jsem dost těžký řeči a já prorokoval, že Windows 7 budou peckou. Nakonec se moje slova ukázala jako pravdivá :). Lidi si dost navykli vše měřit jen podle síly značky (a to už neplatí jen o IT,...) :/.
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Peete »

morro: S tím souhlasím(síla značky). Můj názor může být jaký chce, ale přiznám se, že jsem taky celkem zvědavý co bude následovat. M$ + Nokia(WP7) a Skype a určitě ještě něco přibude. Těžit z toho budeme zase je my a rád si takový přístroj osahám, ale to bude ještě chvilku trvat :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů