Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Jiří Hrma »

Před nedávnem se objevily informace o možné akvizici společnosti Skype Limited ze strany Googlu a Facebooku, nakonec to ale dopadlo úplně jinak a Skype koupí Microsoft za částku v rozmezí 7 - 8 miliard amerických dolarů, informoval o tom server Wall Street Journal. Oficiálního oznámení bychom se měli dočkat už zítra. Momentálně je příliš brzy odhadovat, co tento "nákup" přinese uživatelům systémů Windows a Windows Phone, ale v případě mobilních telefonů bychom se mohli dočkat integrace Skype klienta přímo do systému stejným způsobem, jakým jsou dnes telefony s Windows Phone 7 provázány s Facebookem (do People Hubu se mimochodem chystá přidání Twitteru a Windows Live Messengeru, zřejmě s aktualizací Mango). Těšíte se? My rozhodně ano!

obrázek

Zdroj: Engadget
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Radek33 »

Windows Live Messenger není příliš rozšířený, já bych ho sice využíval, ale znám pouze jednoho dalšího člověka, který ho má. Zato ve Skype mám cca 100 aktivních kontaktů. Předpokládám, že Microsoft tyto dva kecálky propojí.
Je zajímavé sledovat poslední aktivity Microsoftu. Nemá kloudného kecálka, tak koupí Skype. Nemá kloudné mapy pro Evropu, tak koupí Nokii. Nemá vyřešený market pro Evropu, tak koupí Nokii. Potřebuje výrobce mobilů, který je schopen chrlit řístroje jeden za druhýmm, koupí Nokii. :-))) Myslím, že je to dobrá obchodní taktika. Ušetří za vývoj a zároveň se zbaví konkurence. Navíc ušetří spoustu času, který by musel věnovat vývoji. Takto přebere téměř hotový systém.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Krayzie »

Windows Live Messenger (MSN Messenger) nie je rozsireny tak akurat u nas, kde stale frci ICQ (neviem preco). Pouzivam GTalk, Skype a Windows Live Messenger a velmi by ma potesilo, keby sa aspon spominane 2 integrovali priamo do systemu. Znamenalo by to dobre prepojenie s ostatnymi funkciami systemu a podla mna aj lepsiu vydrz na baterku v porovnani s aplikaciami tretich stran.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Jiří Hrma »

Já to mám přesně naopak, na Skype mám cca 20 kontaktů a na MSN zhruba 70 :) a kvůli několika líným přátelům držím ještě ICQ...
Uživatelský avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 301
Registrován: stř dub 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Bydliště: Bystřice

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od berczo »

No a já jsem tak někde mezi váma :) skype/msn - 60/40. ICQ zrušit :)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Vlasta W. »

Nákup Skypu Microsoftem je poměrně zajímavý, obzvlášť za tuhle cenu. Naposledy se Skype celé prodávalo v roce 2005, kdy jej za 2,6 miliardy koupil eBay. Ten v roce 2009 65 % prodal, hodnota celé firmy tehdy vycházela na 2,75 miliardy. Skype přitom není nijak extra ziskový podnik. Pod křídly eBay vydělal za celou dobu nějakých 200 milionů. V roce 2010 se to údajně zlepšilo, ale pořád jde o stovky miliónů. Těším se na oficiální oznámení, protože zatím se mi nechce věřit, že si Microsoft nakoupené uživatelské základny (nic jiného pro Microsoft cenného Skype nemá) cení na slušné miliardy dolarů.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Radek Hulán »

Radek33 píše:Windows Live Messenger není příliš rozšířený
Není rozšířený mezi puberťáky v ČR, kde "letí" zaostalé ICQ, jinak je to největší IM síť. ;)

Každopádně spojení Windows Live Messenger + Skype + Facebook (tam má Microsoft také podíl) na Nokia telefonu s WP7 bude bomba. Řekl bych, že Microsoft tím pokryje kolem 70% textové IM komunikace a cca 90% audio/video hovorů.
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od khooca »

Ale né, né, nééé!! Tohle je snad nejhorší možné řešení. Nejspíše bude následovat integrace skype do WLM a tím definitivní odříznutí od mobilních non MS platforem. Výborně, děkujeme!
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od milennium »

Myslím, že tohle je ta nejlepší zpráva dneška.
Za sebe jsem rád, že Skype koupil MS.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od jacek »

Dle dostupných pramenů, SKYPE aktivně užívá cca.30 mio lidí (cena za ,,kus" je cca. 270 dolarů) po celém světě a cca. 600 mio má na Skype účet....to je obchodní potenciál :wink: Takže dle mého učinil MS dobrý kup.

Já osobně mám 2(dva) kontakty. Sestra v PL jich má 369 :roll:.....dnes a denně si volají....čtou reklamy.....nakupují a jsou happy, jak šetří
p.s. nejvíc prokecá s lidmi v USA
Tw!nC4m
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 21, 2009 12:16
Zařízení: HTC DHD
Bydliště: Plzeň

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Tw!nC4m »

No ale teď budou mít ostatní platformy smůlu ( android, iOS), pro které Skype též vytvářel klienty.. MS asi tyto platformy dál podporovat nebude, alespoň né zdarma..
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od jacek »

Tw!nC4m píše:No ale teď budou mít ostatní platformy smůlu ( android, iOS), pro které Skype též vytvářel klienty.. MS asi tyto platformy dál podporovat nebude, alespoň né zdarma..
Jj,za doláče i podpora bude ;-) a jen tak mezi řečí řeknu ségře,ať si pořídí founa s WP7, je tam přece ten ,,program" Skype protože si můžeme volat kdy chceme a ne jen večer u PC..ona řekne dalším atd. - super :)
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Ingnition »

Tw!nC4m,
ano. Další skvělí tah MS, kdy může ukončit podporu Skype klienta pro jiný mobilní OS a tím tuto platformu ochudit :) To se mi líbí :D

Jinak je to dost skvělá zpráva. WLM by to určitě integrovat chtělo ačkoliv tam moc lidí nemám ale skype je taky luxusní, protože tam mám nějak přes 100 kontaků. To ICQ je smutné, protože tam já mám 1000 kontaktů a nejradši bych je všechny přesunul pod WLM :) Co se dá dělat.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od elcrys »

SkypeTime! Microsoft ten Windows Phone opravdu nenechá umřít :-). Děsím se toho, co zkoupí příště.
Tw!nC4m
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: stř led 21, 2009 12:16
Zařízení: HTC DHD
Bydliště: Plzeň

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Tw!nC4m »

Ingnition píše:Tw!nC4m,
ano. Další skvělí tah MS, kdy může ukončit podporu Skype klienta pro jiný mobilní OS a tím tuto platformu ochudit :) To se mi líbí :D
Na tom neni nic pěknýho.. :roll: :roll: nechci tvořit flame, ale tvůrce takovýho systému jako je WP7 to holt musí dohnat takhle..
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Ingnition »

Samozřejmě že pro uživatele Androidu či iOS to pěkné není, ale co mě je do toho? :D Koupit Skype mohl kdokoliv. Mohl to udělat Apple a udělat to samé. Nikdo to z nich neudělal, tak to vzalo MS. Kdo dřív koupí, ten dřív mele. Ani nevidím sebemenší důvod, proč by to gigant Microsoft udělat nemohl. Peněz má jak sr*ček tak nějakých 8 miliard je pro něj nic a myslím, že za málo peněz hodně muziky.

Prostě nevidím žádný problém, aby si MS pomáhalo tímto způsobem. Když na to má, tak ať to dělá.
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od pk »

Tw!nC4m píše:No ale teď budou mít ostatní platformy smůlu ( android, iOS), pro které Skype též vytvářel klienty.. MS asi tyto platformy dál podporovat nebude, alespoň né zdarma..
To ja si myslim ze ich podporovat bude tak ako doteraz. Kazdy potencionalny zakaznik sa rata a kedze android a ios je najrozsirenejsi na trhu aj s BB tak ich MS ignorovat a "odriznut" nechce a ani to podla mna neurobi.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od jerry_stolarik »

Ingnition píše:Koupit Skype mohl kdokoliv. Mohl to udělat Apple a udělat to samé. Nikdo to z nich neudělal, tak to vzalo MS. Kdo dřív koupí, ten dřív mele.
O Skype měl zájem třeba i Google nebo Facebook. To je podle mě jeden z důvodů proč Microsoft Skype koupil. Aby se nedostal do rukou konkurenci. A proto také tak vysoká cena.
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od nox »

No asi je to lepsi, nez kdyby ho koupil FB, ale uplne bych nejradsi, aby pripadl Google. Jen by me zajimalo, jak z toho chteji tech 7 mld vyzdimat.
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Microsoft kupuje Skype za 7 miliard USD

Příspěvek od Kato »

Nejradsi bych, kdyby ho koupil Apple a propojil s FaceTime :-P
FB by byl peklo, Google by to potreboval a MS? No uvidime. Ale toho, ze by odstrihnul ostatni platformy bych se nebal. Ostatne Google dela mapy taky jak pro Android, tak i iOS, BlackBerry, Windows Mobile... (pravda WP uz ne).

Ale stejne mam radsi nejake otevrenejsi/standardizovane VoIP reseni ala SIP.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů