Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Nemusíte být přímo občany Spojených Států, aby se k vám donesly informace o tom, že tamní prezident Barack Obama drží krok s moderní technologií. Poštu nejraději přijímá v elektronické podobě a dokonce osobně píše na svůj Twitter kanál. Je zkrátka na technologické novinky zvyklý a poté, co se dostal na post prezidenta USA se netajil tím, že ho mrzí přísné bezpečnostní podmínky, které ho omezují v používání libovolných technologických "gadgetů". Do výhry ve volbách byl například zvyklý na chytré telefony značky BlackBerry (údajně v soukromí používal BlackBerry 8830); ani bezpečné kódování dat, kterým kanadská společnost RIM své smartphony vyzbrojila, však nevyhovovalo podmínkám Bílého domu a 44. americký prezident dostal mobilní telefon vyrobený přesně podle stanovených pravidel. Jak jistě víte, celosvětový trh chytrých telefonů zaznamenal poslední dobou neuvěřitelný růst a to nenechalo Baracka Obamu v klidu. Během pracovní večeře ve městě Chicago prohlásil k členům takzvané Oválné pracovny doslova toto:
Vždy jsem si myslel, že budu mít senzační telefony a tak podobně. No tak chlapi, jsem přece prezident Spojených Států, tak kde jsou ta efektní tlačítka a velký displej? Proč to nemám?
obrázek

Rýpavou připomínku zachytil shodou okolností přítomný novinář a jakmile se dostala na veřejnost, využil toho Microsoft a zčásti žertovně nabídl na Twitteru prezidentovi komunikátor Windows Phone 7 se slovy:
Slyšeli jsme, že chcete senzační telefon - co takhle Windows Phone 7? Klidně Vám jeden pošleme.
Možná se jedná o nevinné pošťouchnutí, možná ne. Přitom Obama není jediným vysoce postaveným technologickým nadšencem. Například ruský prezident Dmitrij Medveděv si taktéž vede Twitter kanál a na oficiální schůze s představiteli vlády bere místo tištěných poznámek tablet. Dříve to byl Samsung Galaxy Tab, nyní mu slouží jablečný iPad 2.

obrázek

Zdroj: WPCentral
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od steve »

Obama to Microsoft: No thanks, I want smartphone! :)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od Krayzie »

Nie je to moc smiesne, navyse gramaticky nespravne :-)
jyny
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát lis 14, 2008 11:36
Zařízení: HTC Desire , LeeDroid
Kontaktovat uživatele:

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od jyny »

si trafil , WP7 musi prejst este daleku cestu ku smart-systemu :) este to vidim tak na dva roky ...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od Standa »

Ale on chtěl efektní tlačítka a velký displej, ne smartphone. A to splňují všechny dnešní platormy. V podstatě vyřkl napřímo hlavní potřeby 99% současných uživatelů dotykáčů :-).

PS. když si to tak zesumarizuju, jedna z nejčastějších kritik na WP z řad laictva směřuje na nemožnost úpravy vzhledu základní plochy a nemožnost změny vyzváněcí melodie. Což mluví za vše ;-).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od bkf1 »

steve píše:Obama to Microsoft: No thanks, I want smartphone! :)
:lol: :lol: :lol: Velmi trefne ;o)

TO Standa:
Tak nemoznost upravy hlavniho screenu je v dnesni dobe u smartphone hodne ubohe, kdyz si OS rika "chytry". A rozhodne si nemyslim, ze by tato moznost byla jen pro laickou verejnost ;o) Jeste rekni, ze by sis rad nenastavil na hlavni screen informace/funkce, ktere hodne vyuzivas (u me by to byly asi hodiny s datumem, minikalendarik s upominkami, nejcasteji pouzivane programy, zapnuti/vypnuti BT/WiFi/GSM, neprectene SMS/Emailu, zmeskane udalosti/hovory...).
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od morro »

Windows Phone 7 je OS pro ty kteří, jíž vyrostly z toho „Ano a takovou lištičku a takový skin a tohle si pošteluji a támhleto….“. Z tohoto pohledu jsou Windows Phone před Androdiem, který je pro mě jen jinou verzí Windows Mobile… a kde jsou dneska Windows Mobile? Jednoduchost, rychlost a elegance jsou hlavními trumfy Windows Phone 7. To, že mohu rychle řešit své věci a rychle přistupovat ke svým oblíbeným službám u mě dalece převyšuje (nechci se pozastavovat nad tím kde a jak mám jaký widget). Z této strany si Windows Phone najde časem svého uživatele a nedivil bych se i kdyby se jím měl stát i Barack Obama ;).
zmeteck
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte lis 30, 2010 20:32
Zařízení: Samsung i900 Omnia

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od zmeteck »

Kdyby pokračovali ve WM, tk by se možná ANDROID nešířil po světě takovou rychlostí, WP7 to zabili :D. Sice má WP7 spoustu příznivců, ale křivka je určitě klesající ;), možná to změní nokia :-/.
Uživatelský avatar
CarlosWM
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát črc 16, 2010 22:19
Zařízení: HTC HD2 MANGO_ HD2O© v1.24

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od CarlosWM »

Já bych mu přál HTC Incredible S s Androidem :D
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od Ingnition »

zmeteck píše:Kdyby pokračovali ve WM, tk by se možná ANDROID nešířil po světě takovou rychlostí, WP7 to zabili :D. Sice má WP7 spoustu příznivců, ale křivka je určitě klesající ;), možná to změní nokia :-/.
"ale křivka je určitě klesající" - ale je vždy ale a nemáš sebemenší informaci, která by tenhle "mýtus" potvrdila. WP7 je mířeno na jinou skupinu lidí a když sprostě řeknu, rozmazlení zákazníci co potřebují mít támhle růžovou a tisíc ikonek na hlavní obrazovce asi nové WP7 neohromí. Ono ani není mířeno pro tuhle skupinu.

Ale těžko já tady budu psát do tmy. Drtivá většina uživatelů Andoridu prostě nikdy nepochopí... Mj. už je pěkně trapný, jak každý uživatel Andoridu píše, jaký je WP7 propadák a jak nemá úspěšnost a ani jí nikdy mít nebude. Jsou to opravdu hloupé a dětinské poznámky. Ano, každý má právo na svůj názor ale takhle? To je vážně výsměch. Pomalu to zní, jako by se bránili proti nástupu konkurence. Tak to jednoduše pomluví. Neříkám vůbec že tohle je pravda, ale bohužel to tak zní tak se laskavě někteří nad sebou zamyslete.
pepe
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte zář 14, 2010 15:01
Zařízení: iPhone 6 64GB, Blackberry 9900
Bydliště: Hradec Králové

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od pepe »

Mám oba systém, takže myslím, že mohu porovnávat. Android je mnohem dál a umožňuje toho mnohem víc, ale WP7 má určitě něco do sebe. Moc se mi líbí jeho jednoduchost a přehlednost. Ale těch omezení je zatím mnoho, pokud bych ho měl mít, jako jediný telefon. Až bude podporovat multitasking, mass storage (kvůli importu office souborů), bude to pro android potřebná konkurence. Přál bych si, aby android neusnul na vavřínech :)

Jen tak BTW: Asi před dvěma rokama, když jsem si chtěl koupit android, byla sytuace podobná jako s WP7. Všichni ho zatracovali a vyzdvihovali WM. A koukněte, jakou pozici má android teď :wink: . Zkuste dát WP7 šanci, uvidíme, kam se dostane :)
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od Krayzie »

bkf1 píše:Tak nemoznost upravy hlavniho screenu je v dnesni dobe u smartphone hodne ubohe, kdyz si OS rika "chytry". A rozhodne si nemyslim, ze by tato moznost byla jen pro laickou verejnost ;o) Jeste rekni, ze by sis rad nenastavil na hlavni screen informace/funkce, ktere hodne vyuzivas (u me by to byly asi hodiny s datumem, minikalendarik s upominkami, nejcasteji pouzivane programy, zapnuti/vypnuti BT/WiFi/GSM, neprectene SMS/Emailu, zmeskane udalosti/hovory...).
Ale vsak vsetko, co si napisal (okrem BT/WiFi/GSM, ktore nepotrebujem lebo GSM data mam stale zapnute) mam na hlavnej obrazovke. Velke hodiny a datum je na lockscreene (nevidim dovod mat to na hlavnej obrazovke).

Ale teraz to otocim, Android je taky "chytry", ze nedokaze bez lagu reagovat na pohyb prsta. Na co je mi milion funkcii, ked nezavlada ani tu zakladnu?
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od bkf1 »

morro píše:Windows Phone 7 je OS pro ty kteří, jíž vyrostly z toho „Ano a takovou lištičku a takový skin a tohle si pošteluji a támhleto….“.
Jinymi slovy pro ty, kteri vyrostli z potreby sirsi skaly funkci a moznosti... aneb zpet k 3310ce ;o) Chapu, ze jsou takovi uzivatele, co se nechteji otravovat s vecmi, ktere prevysuji volani a smsky, ale takovy OS se nestotoznuje s oznacenim "smart"... lepe by mu sedelo oznaceni "easy"...
EDIT: "EasyPhone OS" to by slo ne?
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od Stanley »

MS může Obamovi nabízet cokoliv naprosto bez obav, protože vědí, že mu to tajná služba stejně zatrhne.

bkf1, kamaráde, tos řekl naprosto přesně. Dyť, ty vole, tys to úplně vystih. :lol:
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od steve »

Krayzie píše:
bkf1 píše:Tak nemoznost upravy hlavniho screenu je v dnesni dobe u smartphone hodne ubohe, kdyz si OS rika "chytry". A rozhodne si nemyslim, ze by tato moznost byla jen pro laickou verejnost ;o) Jeste rekni, ze by sis rad nenastavil na hlavni screen informace/funkce, ktere hodne vyuzivas (u me by to byly asi hodiny s datumem, minikalendarik s upominkami, nejcasteji pouzivane programy, zapnuti/vypnuti BT/WiFi/GSM, neprectene SMS/Emailu, zmeskane udalosti/hovory...).
Ale vsak vsetko, co si napisal (okrem BT/WiFi/GSM, ktore nepotrebujem lebo GSM data mam stale zapnute) mam na hlavnej obrazovke. Velke hodiny a datum je na lockscreene (nevidim dovod mat to na hlavnej obrazovke).

Ale teraz to otocim, Android je taky "chytry", ze nedokaze bez lagu reagovat na pohyb prsta. Na co je mi milion funkcii, ked nezavlada ani tu zakladnu?
Ty na WP7 homescreene, vidíš hlavičky mailov, výpis udalosti z kalendára, predpoveď počasia, pecenta baterie atd? bkf1 asi nemal namyslí obyčajne upozornenie na zmeškaný hovor, sms/mail čo musí robiť každý hlupý mobil.

Mne teda reaguje na dotyk Tab okamžite, možno iPhone 4 a wp7 reaguje ešte rychlejšie, ale čo to má s chytrosťou telefónu? Staré WM boli niekoľkokrát pomalšie a to boli chytrejšie telefony než sa predavaju teraz. To je optimalizacia na hardware. U iOs aj Wp7 je jednotný, u androidu nie a je to oveľa plynulejšie ako na WM.

WP7 sú plynule, jednoduche, pre niekoho pekne, ale veľmi veľmi obmedzené ako hlupé telefóny. Môže sa to zmeniť časom samozrejme. Bude sa meniť aj Android aj iOs, budú nové funkcie iOs, rychlosť aj stabilita sa budu u androidu tiež zlepšovať. Teraz ale WP7 môžu kupiť len nadšenci, Android aj iOs su inde, za rok sa uvidí aké zmeny prídu.
007ToMMaS
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: stř led 14, 2009 21:07
Zařízení: HTC HD7 :)
Bydliště: Slovakia, Púchov :)

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od 007ToMMaS »

ja súhlasím s tebou.... mal som HTC DIamond bol tam WM 6.1 bol som spokojný... kôli zvedavosti som skusil iné ROM....všetko fungovalo ako malo... potom som mal Android... na WIldfire.... nieje to zas neaký stroj.... to zas viem... ale na tú HW výbavu čo má Wildfire a mal predtým Diamond tak diamond viedol.... z androidom sú samé starosti.... veľa vecí si musíš nastaviť... aby ti šlo tak ako má.... a sám o sebe systém neni stabilný..... reštartoval som ho každý 3 deň.... z dôvodu pomalích reakcí.... a podobne... u WP7 nemám problém bežať mesiac bez reštartu.... beží svižne výdrž je dobrá som sňím poste spokojný.... k Androidu by som sa asi nevrátil....
steve
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 137
Registrován: čtv čer 10, 2010 11:10
Zařízení: iPhone 3G, Samsung Galaxy Tab

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od steve »

Krayzie: hlupejší je stále WP7, pohodlnejší na tých pár vecí čo zvládne (ako každý hlupý telefon) je tiež WP7
007ToMMaS
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: stř led 14, 2009 21:07
Zařízení: HTC HD7 :)
Bydliště: Slovakia, Púchov :)

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od 007ToMMaS »

WP7 neni hlúpi...! tak prečo asi o ňom hovoria a píšu recenzie že to je najlepší OS na trhu?!
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od morro »

007ToMMaS: Opravdu hloupí není. Jen je třeba se nad tím zamyslet. Když jsem se začal o Windows Phone 7 zajímat (doba MWC 2010 a keynote MS) přečetl jsem si o něm spoustu věcí spoustu informací, abych pochopil proč Windows Phone 7 je takový jaký je. A v podstatě bych to poradil každému, který Windows Phone 7 nepochopil. Je to snad na každém keynote vidět, každý 20 slovo je o tom, že Windows Phone 7 je například: "navržený na to aby dělal více v méně krocích", " jen nahlédnout a jít", "život v pochybu" - ano!, z jedné strany jen reklama, to si říkám také, na druhý pohled to ten systém pak osvěcuje. Nedá se popřít ani nějak zamluvit, že Windows Phone prozatím mají své mouchy, ale mezi ně nepatří mouchy ve stylu základní funkcionality (pády, seky aspol.). A zase který OS v začátcích je neměl, který program (kód) na světe byl od počátku na jedničku ? ...
pepe
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: úte zář 14, 2010 15:01
Zařízení: iPhone 6 64GB, Blackberry 9900
Bydliště: Hradec Králové

Barack Obama chce nový smartphone, Microsoft mu nabízí WP7

Příspěvek od pepe »

Tak pokud preferuješ user friendly device před tím, co ti nabízí více možností, je WP7 pro tebe. I když si stejně myslím, že iOs je v tomhle ještě dál (takz jsem ho chvilku měl). Ale nezlob se na mě, musíš uznat, že WP7 toho ještě hodně naumožňují... Mám Omnii 7, takže vím, o čem mluvím. Zároveň jsem majitelem DHD a problémy s nepřehledností nemám. Mám custom ROM a upravil jsem si plochy přesně podle svých potřeb. Mám vše po ruce a jsem spokojen.

WP7 fandím. Věřím, že do budoucna můžou být opravdu zajímavým systémem, ale teď mi prostě nestačí, pokud bych měl mít jen jeden telefon a to s tímto systémem...

Je to opravdu o potřebách každého z nás. Já už jsem si prostě zvyknul využívat telefon naplno...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 25 hostů