Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od Jiří Hrma »

V úterý 22. března po 19. hodině potěšila řadu uživatelů zpráva o dostupnosti očekávané NoDo aktualizace pro operační systém Windows Phone 7 (informovali jsme zde), bohužel poměrně velké procento uživatelů na uvolnění aktualizace stále ještě čeká. Podle reakcí z našeho diskuzního fóra to vypadá, že se aktualizace dostala na většinu telefonu od HTC a update potvrdili i někteří majitelé Samsungu Omnia 7. Vždy ale šlo o nebrandovaná zařízení, pokud jste měli telefon zakoupený s úpravou od operátora (platí zejména pro Samsung Omnia 7), pravděpodobně si na uvolnění aktualizace budete ještě chvíli muset počkat. Nelze však s jistotou napsat, že by se problém s nedostupností aktualizace týká pouze majitelů brandovaných telefonů, update totiž zatím nedorazil i na celou řadu nebrandovaných zařízení, a to včetně modelů od HTC. Situace je tedy aktuálně dost netransparentní.

obrázek
Mohlo by vás zajímat: Kompletní seznam změn, které přináší NoDo aktualizace pro WP 7

Microsoft sice dnes vydal tabulku s upřesněním dostupnosti aktualizace v různých zemích, Česká republika v ní však úplně chybí, brandované telefony tak zřejmě spadají pod položku "Global - All other operators", u které je zatím status "Scheduling". To podle Microsoftu znamená, že operátoři už mají update otestovaný a v následujících 10 dnech by měl dorazit na vaše zařízení. U položky "Open market phones" už je status "Delivering update", což znamená, že aktualizace už by vám měla být nabídnuta nebo by měla dorazit v nejbližších dnech, maximálně týdnech. Microsoft upřesnil, že aktualizace jsou uvolňovány v dávkách, což by vysvětlovalo, proč někteří uživatelé už aktualizaci obdrželi a jiní na ni stále čekají.
jos24
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned led 16, 2011 19:09
Zařízení: HTC HD7
Bydliště: ceskoslovensko

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od jos24 »

...tak cakam
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od kome »

To si asi nikdo nepomuze ,PC na to nema vliv. Kontroluje to update podle telefonu...
Uživatelský avatar
wez_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř bře 23, 2011 15:34
Zařízení: Samsung Omnia 7

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od wez_ »

mozna protoze IMEI toho telefonu nebude v seznamu povolenych aktualizaci? :)
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od jacek »

Zrovna jsem z founu vytáhl SIM kartu, jestli náhodou.......no,ani náhodou...NoDo NeDorazil :-/, to dřív dorazí Chosé :-)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=EXgnrNvEZwo[/youtube]
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od premikkoci »

Mám debrandovanou omnii7. Jde jí teda považovat za nebrandovanou? A může to mít vliv? Když jsem jí koupil s 7004 a brandem od T-mobile, tak mi žádnou aktualizaci na 7008 nenabídla, ale jak jsem provedl debrand, tak update se hned ukázal.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od jacek »

Jak na debrand?
onetux
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv led 20, 2011 10:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od onetux »

No to potěš...u brandovaných je Únorová aktualizace....na vašich telefonech(nebo dorazí během pár týdnů) a po ...7008 ani vidu ani slechu :-D tak to ani nechci vědět kdy dorazí NoDo :twisted:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od Jiří Hrma »

premikkoci: Mám pocit, že tady ve fóru někdo psal, že také provedl debrand (nevím, zda to bylo u Omnie 7) a pak mu byla aktualizaci nabídnuta.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od jerry_stolarik »

Tak moc dlouho jim to nevydrzelo.... Microsoft strasne tvrdil jak budou updaty na WP7 pro vsechny telefony na raz a uz ten prvni je rozdeleny do obdobi nekolika mesicu.... Navic je pekne opozdeny....
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od premikkoci »

Jacek stačí přehrát rom
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Na velkejch Windows to je také rozdělené a nikdo to neřeší.
Uživatelský avatar
LuboCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon led 24, 2011 12:22
Zařízení: HTC 7 Mozart

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od LuboCZ »

Ja mam Mozarta od nem. T-Mobilu, po unbrandu mi to automaticky nabidlo unorovou aktualizaci ale po NoDo zatim ani pamatky, snad prijde v nejblizsich dnech.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od morro »

Jiří Hrma: já jsem na svém zařízení prováděl debrand, ale to bylo na zařízení HTC 7 Mozarzt. Jinak hned po debrandování se mi nábila aktualizace z buildu 7.0.7389.0 na 7.0.7390.0.
U každého zařízení to debrandování probíhá jinak a záleží i na tom od koho brand je, protože třeba HD 7 mi debrandovat zatím nejde :/
jos24
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned led 16, 2011 19:09
Zařízení: HTC HD7
Bydliště: ceskoslovensko

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od jos24 »

...asi omdliem (tiez)
Uživatelský avatar
Johnyx
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát pro 17, 2010 19:02
Zařízení: HTC Sensation XE, Asus N75S, AKG K430
Bydliště: Slovensko - západ

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od Johnyx »

Inak včera som pripojil HTC PRO7 k ZUNE a hneď si stiahol NoDo aktualizáciu. Niekto tu písal o tom, že ešte zopár aktualizácií a možno že WP7 predbehne Android - keď som to čítal, tak som vybuchol smiechom. Sám som bol zažraný Windowsák a mal som asi všetky top device od HTC. Keď nabiehal WP7, rozhodoval som čo ďalej a kúpil som Desire HD. Musím povedať, že Android 2.2 je super OS a nebanujem, že som do neho šiel. Napriek tomu som minulý week kupil HTC PRO7 a musím povedať iba KATASTROFA - nie hardwerová (i ked to je druhá pesnička) ale samotný OS WP7. V každom prípade ako fanúšik widiel držím novému OS WP7 palce a budem s PRO7 bojovať proti veterným mlynom a "rásť" spolu s ním. :)
Uživatelský avatar
wez_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř bře 23, 2011 15:34
Zařízení: Samsung Omnia 7

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od wez_ »

Nechapu lidi, kteri se neustale snazi rozpoutat flamewar v topicu, kde o to nikdo nestoji... Android je bezesporu dobry operacni system... Ale mozna by nebylo na skodu precist si nadpis toho vlakna. Nejmenuje se totiz "Je lepsi android nebo WP7"? Tady se resi uplne jiny problem a treba me vubec nezajima, jestli je lepsi A nebo WP7. A vadi mi, ze se musim prodirat takovyma prispevkama... Navic mozna by ti lidi, nez napisou, ze jejich software je nejlepsi a ostatni stoji za h***o, mohli prvni premyslet, jak dlouho se ten jejich SW vyviji, v jake uz je verzi a jak dlouho trvalo, nez se dostal na tu svoji uroven... A pak jestli nekoho tady zajima, co pise :(
Uživatelský avatar
sikula05
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv čer 04, 2009 7:59
Zařízení: HTC Diamond2

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od sikula05 »

Já zase nechápu lidi, co jsou ochotni za svoje pravé a netestovací peníze, testovat nějakému výrobci jeho výrobní pokusy...a to ať to byl na začátku Android, nebo nyní WP7...popř.v budoucnosti cokoliv jiného.
Ale mnoho zdaru při čekání na Godota :-)
Uživatelský avatar
wez_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř bře 23, 2011 15:34
Zařízení: Samsung Omnia 7

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od wez_ »

Mám kamaráda který měl doteď Wildfire s Androidem a snaží se ho zbavit. Chce si koupit iPhone. Je osel? Nevím možná je, možná není. Je to jeho věc. Každému vyhovuje něco jiného. Nám třeba vyhovuje WP7. Proč by nemohlo? Jsou to moje peníze a kdybych se rozhodl je spláchnout do hajzlu, je to pořád moje věc. Asi budeš ten typ člověka, co ostatním závidí i nos mezi očima. Hodně štěstí, čeká tě těžký život... A přeju ti, aby jsi nikdy nemusel čekat na hotfix Androida, protože developeři udělají chybu a nebude ti něco (cokoli) fungovat. Šikulo...
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Windows Phone 7: NoDo NeDorazil? Nezbývá než čekat

Příspěvek od premikkoci »

Chceš snad naznačit, že znáš OS, který byl v první verzi dokonalý? Já teda osobně ne. Pouč mě pane chytrý.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 hostů