Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Uživatelský avatar
sonk
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 16, 2007 23:16
Zařízení: Omnia 7
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od sonk »

Ahoj,

určitě máte všichni podobný problém jako já, hodně stahuju z marketplace.Jak FREE tak "DEMO" a musím říct, že po vyzkouseni a odinstalování nedojde k uspokojivému odstranění softwaru.

Mám 8Gb verzi Omnie7 a z 8GB se mi celková velikost snížila zhruba o 2GB, což je dle mého názoru už dost znatelný a velký kus.
Je možné v této době sehnat nějaký FREE prográmek, který dokáže aspoň poměrnou část mista zase obnovit?

Dalsi otazka je, jestli mohu telefon reklamovat a chtit jeho vycisteni (urcite to jde i hard resetem, ale tim bych to nerad resil a pokud ano, tak chci aby mi to delal T-mobile v ramci zarucni opravy z duvodu následného vymeneni telefonu ( 3x a dost) )

Jak jste na tom vy s tímto problemem?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od htcjirka »

To co popisujes neni rozhodně hodné nějaké reklamaci :roll: Musis si byt vedom, ze u kazdeho OS castym instalovanim a odinstalovanim vzdy muze zbyt nejaky bordel a udrzba OS je na tobe.Od toho mas polozku reset.
Uživatelský avatar
sonk
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 16, 2007 23:16
Zařízení: Omnia 7
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od sonk »

To sice chápu, ale pokud sám přístroj/OS neposkytuje ve standarnim režimu odstranení tohoto dle mého běžného jevu,který byl úplně normální třeba u 6,5 atd.. tak je asi chyba někde jinde?

Instaluju jenom schválené programy od MS a tudíž předpokládám jako běžný uživatel, že se mi nebude v žádném případě stávat... že za cca 3 měsíce používání dle návodu schváleno výrobcem zmenšení byť o sebemenší kus úložný prostor.

To že každý kdo tu je, má x mobilů s různými OS a sám si dokáže též napsat svoje programy a různě je třeba upravovat neznamená, že tento mobil je určen především pro ně(nikde jsem necetl upozorneni JEN PRO ZKUSENE UZIVATELE).Co má dělat třeba můj táta, který telefon má a který také stahuje a instaluje, až se mu tam za půl roku nic nevejde? Na obalu ani v návodu není nic o tom, že po půl roce používání telefonu , musítě provést HR, jinak zůstanete na poloviční velikosti prostoru.

Tohle je dlého mázoru dost podstatný rozdíl.Vám to přijde samožřejmě směšný, protože s tím počítáte od samého začátku, ale jsou tu bohužel lidi, kteří opravdu mobil pouze "používají".

A argument typu, musís si být vedom, je naprosto mimo mísu viz. muj text.
Vsechno je to schváleno MS, to znamená, že je to jen nedokonalým vylazením přístroje.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od Standa »

Já to řeším tak, že prvních pár týdnů mám telefon s pro mě neznámým systémem ve "zkušebním" provozu a instaluju všechno, co mě zajímá. Z toho pak vyberu vše co se mi líbí a co je spolehlivé, pak udělám HR a nainstaluju už jen to co opravdu chci a teprve pak telefon používám naplno.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od htcjirka »

Ty jsi vubec nepochopil logiku OS,tohle vubec neni nic na reklamaci.Co ma tvuj tata delat?Jit do nastaveni a zmacknout reset your phone.Kazdy OS se casem zanese.Je to jedno jestli je to Symbian,Android,WP7..
Tohle neni reklamovatelna vec :roll:
To rovnou kazdy pul rok odnasej na reklamaci sve PC.
Uživatelský avatar
sonk
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 16, 2007 23:16
Zařízení: Omnia 7
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od sonk »

Standa: ale tohle přece nejde uplatňovat někde, kde týdně vyjde 1200 prográmků ? To by bylo uplně mega kontraproduktivní přece.

Někde je chyba a to že se mi snažíte namluvit, že je u mě, protože instaluju prgogramy, které MS uvolnůje k instalování :D to snad nemyslíte vážně :D

-- doplnění předchozího příspěvku (13 bře 2011, 17:34) --

Takže se mi tu snažíte říct, že buď přestanu stahovat programy, které MS chce abych si stáhnul, nebo mám dělat každý 4-5 měsíců HR jo? ;) A vy jste s tímhle spokojeni? :D :D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od htcjirka »

Kazda aplikace instalaci a odinstalaci po sobe zanechava zbytky neni to duvod k reklamaci.
Ne ja neinstaluji kazdy nesmysl co se objevi v marketplace,vim co me chybi co potrebuju,takze ten HR udelam jednou za 1 ci 2 roky.Stejne jako jednou za cas je potreba i preinstalovat PC.
Uživatelský avatar
sonk
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 16, 2007 23:16
Zařízení: Omnia 7
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od sonk »

htcjirka: Já to ale nikde v návodu nemůžu najít...žádné upozornění , prostě nic.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od htcjirka »

sonk píše:htcjirka: Já to ale nikde v návodu nemůžu najít...žádné upozornění , prostě nic.
A co by jsi tam chtel mit za upozorneni? :roll:
Uživatelský avatar
sonk
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 16, 2007 23:16
Zařízení: Omnia 7
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od sonk »

Pavel: jo snažím se ho zbavit, je to nejhorsi mobil který jsem mel, já proste nechápu, jak pri takovém objemu co se na marketplacu objevuje každý týden, můžu jednoduše zařídit, abych svuj mobil udrzel cisty. Kromě tvrdého HR to nejde evidente a to mi prijde jako naprosty FAIL!
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od barberry.pha »

Snazi se ti rict ze jit reklamovat mobil kvuli tomu ze se zanasi bordelem a muzes pomoci HR si ho vycistit sam, je trochu nahlavu.
A jeste pocitat ze by ti po takove treti reklamaci vratili penize ...
Notebook nebo pc taky nosis reklamovat ze je po pul roce pomalejsi protoze si instaloval programy a i po uninstalu je porad pomaly?
Udelej HR a nevymyslej tady kraviny, pokud je problem ze ti zustavaji zbytky uninstal programu je to problem os a ne prodejce, takze kontaktuj MS a nebo si porid telefon bez os.
Uživatelský avatar
sonk
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 16, 2007 23:16
Zařízení: Omnia 7
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od sonk »

htcjirka píše:
sonk píše:htcjirka: Já to ale nikde v návodu nemůžu najít...žádné upozornění , prostě nic.
A co by jsi tam chtel mit za upozorneni? :roll:
omg, evidentně víš o čem mluvím, ale ok.

Něco ve smyslu, "při stahování velkého objemu dat se můžete dopustit poškození přístroje/zmenšení velikosti uložného prostoru atd..." dále něco " pro obnovu úložného prostoru na původní velikost použijte HR, který ale ODSTRANI VSECHNY NAINSTALOVANE APPLETY!" treba neco takoveho? Ja si nemuzu pomoct, ale me HR prijde dost brutalni ... mel jsem HTCčka 6,5 a tam HR byla jako posledni moszno a vy mi ji tu doporucujete v kazdem kroku na smazani stazenych programku,,,,nechapu
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od htcjirka »

Stejne se chova Symbian,Maemo,Android proste vse co ma OS,cim vetsi pocet aplikaci budes instalovat a odinstalovavat prostor se bude pomalinku zmensovat.Pokud umis napsat lepsi OS a uhlidas vsechny vyvojare aby psali dokonale aplikace,ktere po sobe zanechaji co nejmene balastu hura do toho,drzim ti palce.
Ja ty problemy nemam,protoze peclive vybiram co instaluju.
Uživatelský avatar
sonk
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 16, 2007 23:16
Zařízení: Omnia 7
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od sonk »

barberry.pha píše:Snazi se ti rict ze jit reklamovat mobil kvuli tomu ze se zanasi bordelem a muzes pomoci HR si ho vycistit sam, je trochu nahlavu.
A jeste pocitat ze by ti po takove treti reklamaci vratili penize ...
Notebook nebo pc taky nosis reklamovat ze je po pul roce pomalejsi protoze si instaloval programy a i po uninstalu je porad pomaly?
Udelej HR a nevymyslej tady kraviny, pokud je problem ze ti zustavaji zbytky uninstal programu je to problem os a ne prodejce, takze kontaktuj MS a nebo si porid telefon bez os.

vy mi tu nabizite jen HR prdíci ;) s compem s notasem je to trosku neco jineho ze ....
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od barberry.pha »

Kup si neco s ios, tam takovy problem nemam :)) co smazu to uz tam neni ;) instalace i mazani jednoduche ;) zadne zbytky ...

V cem je to u pc jine? Taky je to os, to ze nekdo napise app ktere i po uninstallu zustava v systemu je problem os a daneho vyvojare. Je pak jedno jestli je to na os na pc nebo smartphone.
Jenom jsem ti chtel dat primer kvuli te reklamaci.
Uživatelský avatar
sonk
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: sob čer 16, 2007 23:16
Zařízení: Omnia 7
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od sonk »

Ok, beru vaše názory, takže u super mega telefonu, kterej me stal 13 klacku, muzu delat dokola jen HR, protoze to nic jinyho ani neumi ..dik za tipy, muzete to zavrit me to takhle stacilo do vas... mejte se omg
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od Standa »

sonk píše:Standa: ale tohle přece nejde uplatňovat někde, kde týdně vyjde 1200 prográmků ? To by bylo uplně mega kontraproduktivní přece.
Pokud máš potřebu tohle kvantum programů v telefonu zkoušet, pak bohužel, telefon se ti bude zanášet. A nezávisí to na platformě. Bud chceš telefon spolehlivě používat, a v tom ohledu jsou stabilní i třeba staré WM, anebo jej chceš mít jako tester aplikací, a tam ti nepomůžou ani moderní os.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od htcjirka »

Zadny OS neni "nezanaseci"(nevim jake vhodnejsi slovo pouzit).Jak pise uz i Standa,pri takovem kvantu aplikaci,divim se ze se vubec nad tim pozastavujes.
danri
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 202
Registrován: sob srp 22, 2009 1:28
Zařízení: LG G6
Bydliště: Ostrava

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od danri »

Nebo si prostě vytvoř zálohu. Udělej HR nastav a nainstaluj co potřebuješ a zálohuj. A pokud si ho zapereš nepořádkem, který ti nepůjde odstranit tak se jednoduše a rychle vrátíš k původnímu stavu. Dělám to tak už rok a půl a telefon v pohodě.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Zanášení mobilu softwarovým odpadem

Příspěvek od chmeldas »

To sonk: Člověče vždyť ty jsi úplně mimo. Sám si zasviníš telefon a chceš ho reklamovat? To už hovoří za vše... Nejjednoduší bude řídit se radou danriho a pak už si telefon dobrovolně "nezasírat" každou novou kravinou z Marketplace.

OT: celkem rád bych viděl stav OS ve tvém PC :P
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů