Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
cot
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 22, 2009 21:32
Zařízení: PalmTreoPro, Samsung Pilot, Samsung i600, SE Aspen

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od cot »

Ja si pamatuju u Dreamu zasadni problem akorat nutnost registrace v gmailu.

Dneska proste po lidech nemuzes chtit, aby vyplazli cca. 10tis. za neco co MS pustil na trh a taky to vetsina lidi neudela a to ani mistnich z tohoto serveru a tim mene ostatnich "obycejnych lidi". Neudelali by to ani za polovicni cenu a ani za dvojnasobek. Proste az pride treba pata odladena verze, tak se tady o tom muzeme bavit.

Samozrejme zustava otazka jestli by MS udelal lepe, pokud by soucasna zarizeni vubec nepustil na trh... o tom se da polemizovat, ale soucasny stroje by casto omezovaly i obycejny lidi, ne tak technoida. Proto se ptam kam s dnesnimi stroji MS cili? Kdo za ne ty penize utrati? Jak na nich chce vydelat?

BTW: LG neni opomijeny, nebo snad jakkoliv spatny vyrobce. Zadny z vyrobcu mu v teto platforme neda MAT. Ostatne neni ani jak... Lepsim fotakem?

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 28, 2011 1:09) --

Mozna si muzu dovolit i takovou malou perlicku z kuloaru prazskeho MS na Vyskocilce a to, ze to sami nepovazuji za lepsi model nez byl prvni iPhone, akorat ze mezitim ubehlo par let a nikdo na to nestoji frontu pred kramem.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 28, 2011 1:13) --

Pokud si WP7 koupi dneska mladej nadsenec modernich technologii za pulku svyho platu, tak musi zasadne a jedine zaplakat.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 28, 2011 1:18) --

2 Premikkoci: Na co teda cekas? Proc davno nefrcis na na WP7?
Augustus
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 13, 2011 20:09
Zařízení: HTC 7 Mozart

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od Augustus »

Když si občas pročítám česká fóra, jenom mě vždycky zaráží, kolik nenávistných příspěvků na téma Windows Phone tam je. Přitom zpravidla od lidí, kteří ten systém buď vůbec neviděli a nebo si ho maximálně vyzkoušeli pár minut. Dopředu mu prorokují neúspěch, jako by bylo přání otcem myšlenky, aby se potom mohli plácat po ramenou, že měli pravdu.

Co se prvních telefonů s Androidem týče, rozhodně to nebyla žádná sláva, ať už se to týká ceny, omezených funkcí a mě osobně navíc odrazoval i vzhled. První pro mě zajímavý Android byl až HTC Legend, se kterým jsem si měl možnost poprvé pohrát loni na CeBITu, do té doby nebylo z pohledu běžného uživatele o co stát a prodeje tomu taky odpovídaly. A ani dnes mi nepřijde, že by bylo na trhu něco vzhledově srovnatelného s HTC 7 Mozart. Ono to není jenom o papírových specifikacích, když už má někdo dát přes 10 tisíc za telefon, chce něco lepšího, než jenom hromadu plastu.

A co se systému týče, nevidím důvod k pláči, naopak těch věcí, co mi po přechodu z WM chybí je naprosté minimum, zato si užívám rychlosti, stability a intuitivnosti. Navíc mám garantované aktualizace i pro stávající generaci zařízení, což zrovna u Androidu moc samozřejmost není (viz např. SE). A čekat, až bude systém dokonalý je nesmysl, to by dopadlo podobně, jako když teď Nokia zrušila nadějně vypadající N9, navíc u Windows Phone k tomu ani nebyl důvod.

Takže bych bral ty údaje o prodejnosti zatím s rezervou, Microsoft naštěstí neživí jenom mobily a může si stejně jako Google dovolit jejich ztrátovost nějakou dobu dotovat. Uvidíme za rok touhle dobou, ale z mého pohledu byl příchod Windows Phone jediný logický krok a jak bude přibývat spokojených uživatelů, věřím, že i prodeje půjdou výrazně nahoru.
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných telefonů s WP7

Příspěvek od niky79 »

Standa píše:Já nechápu, co po Microsoftu chcete? WM? Ne, tomu přece ujel vlak a je tak šíleně škaredý a nestabilní. Ok, MS udělá zbrusu nový systém (jinak to nejde), a zase je špatný právě proto, že je to nový systém. Pokud vy umíte rozjet nový OS tak, aby měl dostatek funkcí, fungujicí markety v každé zemi (minimálně 5 miliard aplikací, aby to bylo cool na fórech), a dostatečně širokou nabídku přístrojů, a to vše hned prvním dnem prodejů, poraďte Microsoftu, pravděpodobně vás bohatě odmění.

Nechci popichovat, ale globalni firma jako Microsoft, ktera po pobocky ve vetsine zemi sveta, BY TO MELA ZVLADNOUT! Treba nechapu, co je tak obtizneho na rozjeti marketu v cizi zemi. V cem vidite problem? Jazykova bariera? Ale kdeze, s anglictinou si lide poradi. S platebnim kanalem? Ale kdeze, od toho existuji karty. Ne, fakt mi reknete, v cem je problem?

Ja o WP7 ztratil zajem, co jsem zjistil, jak je komplikovane zavolat nejake cislo z kontaktu (cinnost, kterou na mobilu delam nejcasteji, na WP 6.5 se ke kontaktum dostanu 1-2 tapnutim, totez u IOS)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od GreenArrow »

Microsoft se nikdy nesoustredil na obyčejné uzivatele,ale jak byl vydán iPhone všichni pojali WM jako systém pro obyčejné uzivatele,všichni zacali nadávat, ze je to nestabilní, a ted když vydali WP všichni nadávají zase,lidi co chcete? Ja nadávám taky,ale ja povazoval(povazuju) WM za nejlepsi systém,tak jste měli držet ústa a měli by jsme tady dneska Windows mobile 7,který by uměl to,co všichni chcete za cenu obcasneho spadnutí(kterym ted mimochodem trpí Android taky,prototze jde ve stopách WM)
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od jacek »

niky79 píše:a o WP7 ztratil zajem, co jsem zjistil, jak je komplikovane zavolat nejake cislo z kontaktu (cinnost, kterou na mobilu delam nejcasteji, na WP 6.5 se ke kontaktum dostanu 1-2 tapnutim, totez u IOS)
Pavle, fakt je tento poněkud nešťastný postup pravda? Nenapadlo mě to při hraní s tel. vyzkoušet.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných telefonů s WP7

Příspěvek od radospol »

niky79 píše: Ja o WP7 ztratil zajem, co jsem zjistil, jak je komplikovane zavolat nejake cislo z kontaktu (cinnost, kterou na mobilu delam nejcasteji, na WP 6.5 se ke kontaktum dostanu 1-2 tapnutim, totez u IOS)
uz ti na toto pisal Pavel
-Pavel- píše:niky79: 2 tapnutí ve WP7, nečti, ale někde vyzkoušej. :)
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od jacek »

radospol: jj, jen jsem si tu informaci nepropojil
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od jacek »

to Pavel: Ď - žádné drámo se tedy neděje :)
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od Radek33 »

Myslím, že jistou měrou měla podíl na prodejnosti i masáž médíí a skeptiků.
O WP7 se všude psalo, že je to omezený systém, nic s ním nelze, nic neumí. Ale to je blbost. Umí vše co většina lidí potřebuje a do půl roku předběhne všechny systémy (doufám). A naopak o Androidu se psalo jaký je to úžasný otevřený systém, rychlý, spolehlivý. Taky to není pravda, pokud člověk neumí programovat, pak si toho v Androidu moc nenastaví. O nic rychlejší než WP7 není, ba naopak a X10 i Desireho jsem musel čas od času restartovat. S Trophy jsem nikdy nemusel (s vyjímkou kousání marketu).
Myslím, že je to vše jen věc vkusu. WP7 se mi líbí takové jaké je a funkčně mi vyhovuje nejvíce. Až bude umět copy a paste a bude mí offline navigaci, pak to bude dokonalý systém. Android je sám o sobě hooodně nehezký systém a když se k tomu ještě přidá Sens, pak je to úplná tragédie. Jediný kdo ten systém upravil k obrazu mému bylo SE, ale ta funkčnost zase trochu pohořela.
WP 7 fandím a doufám, že mě MS nezklame a bude systém vyvýjet. U Androidu jsem rozdíl mezi HTC Desire 2.2 a SE X10 1.6 nezaznamenal. Veškeré rozdílnosti se dali lehce dotáhnout doinstalací nějaké nadstavby systému a stejně zdaleka neuměl i po dvou letech to co WM 6.5. :-))
cot
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 22, 2009 21:32
Zařízení: PalmTreoPro, Samsung Pilot, Samsung i600, SE Aspen

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od cot »

Souhlasim s tebou, ze WP7 by jednou mohl strcit vsechny do kapsy, ale jiste ne za pul roku. Naproti tomu nesouhlasim, ze by nebyl a omezeny a ze snad umi co vetsina lidi potrebuje a to z duvodu, ktere jsem uved vyse.

Davaji od nej pryc ruce i operatori a to je samozrejme zasadni problem, protoze jsou nejvetsimi prodejci. U nas pokud se nepletu je WP7 k mani pouze u T-mobile.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 28, 2011 16:26) --

Souhlasim s tebou, ze WP7 by jednou mohl strcit vsechny do kapsy, ale jiste ne za pul roku. Naproti tomu nesouhlasim, ze by nebyl a omezeny a ze snad umi co vetsina lidi potrebuje a to z duvodu, ktere jsem uved vyse.

Davaji od nej pryc ruce i operatori a to je samozrejme zasadni problem, protoze jsou nejvetsimi prodejci. U nas pokud se nepletu je WP7 k mani pouze u T-mobile.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od Cleric »

Je to dobrý začátek pro tak mladou platformu. Ač jsem velký zastánce Androidu, začínám čím dál víc přemýšlet o WP7. Určitě bych do budoucna nějaké zařízení chtěl vyzkoušet.
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od Roberts »

cot píše:BTW: muze mi nekdo osvezit pamet jake byly porodni bolesti u androida, protoze uz si to moc nevybavuju a nerad bych WP7 krivdil.
Predpokladam, ze jsi pouzival jak telefon s Androidem, tak s WP7 v zacatcich prodeje a jen si nemuzes vzpomenout na problemy u Androidu, je tak? A nebo jsi nemel ani jeden a jen teoretizujes? Kez by nekdy nastala situace, ze do podobnych diskusi budou klast otazky ti, co nemaji zkusenost a odpovidat ti, co zkusenost maji. Takhle je 90% diskusnich for zaneradeno skalopevnymi nazory tech, co predmet diskuse videli jen na obrazku, nebo si s nim 5 minut hrali v prodejne (coz je temer stejne jako jej videt jen na obrazku).

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 28, 2011 19:41) --
niky79 píše:...Nechci popichovat, ale globalni firma jako Microsoft, ktera po pobocky ve vetsine zemi sveta, BY TO MELA ZVLADNOUT! Treba nechapu, co je tak obtizneho na rozjeti marketu v cizi zemi. V cem vidite problem? Jazykova bariera? Ale kdeze, s anglictinou si lide poradi. S platebnim kanalem? Ale kdeze, od toho existuji karty. Ne, fakt mi reknete, v cem je problem?...
Klades spatnou otazku. Otazka nestoji "proc neudelaji cesky market", ale "proc by vubec meli delat cesky market". Pro MS (nebo Google atd.) je cesky trh hodne na chvostu jejich priorit a vubec je nepali to, ze ztrati par zakazniku (nebo par stovek?) z tech globalnich milionu, jen proto, ze si ten telefon nekdo kvuli chybejicimu ceskemu marketu nekoupi.
hithx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 18, 2010 21:51
Zařízení: Nokia Lumia 1020
Kontaktovat uživatele:

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od hithx »

Srovnal bych to k vypuštění Windows Vista do světa. MS byl úplně ve stejné situaci, všude se šuškalo, jak je ten systém strašný a jaká je to hrůza. Visty se obalili velkou bublinou přes kterou masy neviděly a tímto se dostali tak kde jsou. Každý hned říkal, že je nechce a přitom je ani nevyzkoušel. Bohužel opak byl pravdou, kdo vyzkoušel, tak zjistil, že to taková hrůza není a je to vlastně dobrý systém.

Asi takto to vidím s WP7, musí se zbavit této fámy, jako Windows 7 a půjde to dobře :wink:
cot
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned lis 22, 2009 21:32
Zařízení: PalmTreoPro, Samsung Pilot, Samsung i600, SE Aspen

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od cot »

2Roberts: Měl jsem G1 a nevzpomínám si na zásadnější překážky krom povinné registrace. Pokud pominu argument, který tady někdo nadhodil, že G1 bylo hnusný, tak si nevybavuju problémy s copy and paste, nebo s BT, nebo minimálně ještě dalších deset problémů jako má WP7. Pokud bychom se bavili o iOS, tak potom ano, tam bylo podobných seků mraky.

WP7 jsem nikdy nevlastnil a vlastnit nebudu dokud se trochu neproberou. Od toho si na diskuzi ty jako majitel tímto systémem vybaveného stroje, abys nám řekl jak tyto omezení překonáváš, co ti vadí atd. Donekonečna omýlanou svižnost systému jako jediný argument už známe od prvního iPhonu.
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od Roberts »

Mne rozhodne WP7 prijde v zacatcich lepsi nez byl Android. Namatkou - nemoznost synchronizace s Exchange (postupne zacaly sice prichazet externi aplikace zalostne kvality, ale s WP7 se to neda srovnavat. Dale napr. nebylo mozne psat s displejem na vysku, dokonce nebyla SW klavesnice. Psat se dalo jen na sirku na hW klavesnici. Ze zacatku se nedalo ovladat kdy chci pouzivat wi-fi a kdy 3G/2G, katastrofalni vydrz baterie (v porovnani s WP7) a mnoho dalsich. Takze z meho pohledu (samozrejme clovek s jinyma preferencema to muze videt jinak) je WP v zacatcich mnohem lepe funkcni nez Android.

Ale je zabavne sledovat ruzne predpovedi o tom jak ktery OS/vyrobce nema budoucnost, ktery je "mrtvy" a pod. Vzdy je to spis otazka sympatii a prani jednotlivych prizpivatelu. V realu jsem jeste v zadnem foru nevidel zadnou takovou predpoved, ktera by vysla, takze cim mensi sance davate WP7, tim vetsi je pravdepodobnost ze se uchyti :-)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od GreenArrow »

Stejně nechápu co na tom systému bylo špatnýho http://www.youtube.com/watch?v=SzKJLAO6NeU" onclick="window.open(this.href);return false;
Stačilo pro něj udělat market...ale pořád je tu naděje,kterou i nepřímo potvrdil MS,že WP7 bude odsunuto na druhou kolej vedle WEH7,který budou vycházet vzhledem z WM 6.5
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od Roberts »

Nadeje? Snad hrozba. Konecne po letech "nadeji" prisel MS s necim modernim, tak se snad k tomu predpotopnimu WM nevrati.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od premikkoci »

Já také doufám, že se k WM nikdy nevrátí. Ti co chtějí WM, ať si koupí android.
Roberts
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: čtv led 27, 2011 11:43
Zařízení: iPhone 6, iPad Air

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od Roberts »

Zase aby to nevyznelo nejak spatne, neni nic spatneho pokud se nekomu libi WM (nebo starsi Palmy, Nokia Communicatory a pod.) Stejne tak ma treba urcita mala cast ridicu rada veterany. I presto, ze jim chybi moderni prvky jako ABS, prime vstrikovani, jsou hlucne, nepohodlne atd, stejne si v nich najdou neco co se v modernich autech nenachazeji.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Microsoft hlásí 2 miliony prodaných Windows Phone 7 licencí

Příspěvek od GreenArrow »

Moderním? tys asi spadl z višně,co je na tom WP7 moderního?
Vy pořád nechápete,že MS má s tímto systémem pokrýt i různé čtečky kódů apod...zkrátka to co dělá do teď s WEH 6.5...to má být právě naopak,kdo chce něco moderního,koupí android nebo iOS,kdo chce toho veterána koupí WM
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů