Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Jiří Hrma »

element332: To je docela rozumné vysvětlení, tak jen aby neusnuli na vavřínech a ten update stál za to.
roxtedy píše:Na co jsem hodně zvědavý je: Jestli bude aktualizace šířená přímo od MS, nebo od výrobců telefonů.
Aktualizace WP7 by měl uvolňovat přímo Microsoft, alespoň se to tvrdí v tomto článku na cnetu. U "napřímo" prodávaných zařízení by to mohlo fungovat, ale jsem zvědavý, zda to stejně rychle půjde i u zařízení brandovaných operátory. To ukáže až čas...leden :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Radek Hulán »

Jiří Hrma píše:Posílal jsem teď do českého Microsoftu e-mail se dvěma přímými otázkami -
"Oficiálně je Marketplace dostupný pouze v 17ti zemích světa, mezi kterými ČR není zahrnuta. Rozšiřování Marketplace je plánovano, nicméně přesný timing a seznam zemí, kterých se rozšíření bude týkat, zatím není finalizován. Jakmile se tak stane, bude Microsoft o tomto rozšíření informovat." -- odpověď před nedávnem na stejnou otázku.. Myslím, že fakt neví, o českém Xbox Live se vědělo docela dlouho předem :(

Takže jakkoliv mě vývoj WP7 těší, bez Marketplace to v ČR nedává smysl.
Uživatelský avatar
Honza Zajíc
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: úte led 05, 2010 19:05
Zařízení: HTC Desire HD

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Honza Zajíc »

Vypadá to, že z WP7 se stane vážně dobrý OS:) (tedy pokud to s tím updatem bude pravda:D)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od GreenArrow »

Z WP7 už je teď dobrý systém :)
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Diamant »

A v čom je lepší ako Android alebo iPhone?
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Paulos »

Oproti Androidu:
- zaruka aktualizaci OS ve stejnou dobu pro vsechna zarizeni
- aplikace pro WP7 pojedou na vsech telefonech osazenych WP7
Oproti iPhonu:
- je to iPhone, ale ve skutecnosti to neni iPhone :)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od GreenArrow »

Pro mě má nejhezčí GUI a u mě jediná pokročilá funkce(kromě telefoních funkcí),kterou požaduji od mobilu je rychlý přístup na internet,což mi WP7 zajistí
tomogo
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv srp 13, 2009 9:21
Zařízení: FSC 720 a Nokia E52
Bydliště: 110 00 Praha 1, V Jámě 699/5

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od tomogo »

Já bych uvítal rSAP, Profily, možnost USB host, WIFI hotspot z mobilu, hlasové ovládání, plnpu synchronizaci s MS Outlook, Office, Access a HW by mohl mít HDMI.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Paulos »

No probůh... Vysvětli mi, na co používáš v mobilu Access. Taky ještě nějak neznám pojem rSAP, kdybys mi mohl vysvětlit, na co to v mobilu vlastně užiješ?
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od premikkoci »

Nechápu proč někteří uživatele si myslí, že WP7 je stejný jako iOs. To že je to uzavřený systém neznamená, že jsou stejné. Já osobně bych raději WP7 než iphone. Iphone mě přestal bavit po pár dnech. Jenom klikat na ikonky. To je vše.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od IkE Blaster »

Co momentálně umí WP7 navíc? Podle mě nic...

Pro mě je Android oproti tomuto systému zlatý. Zajímavé je, že se zde opět objevila vlna "WP7 je skvělý a bude to můj příští OS". Ale už se opět zapomíná, že to je úplně jinak cílený systém (než WM), takže se těším, jak pak zase budete čekat na dodělávání funkcí a uměle ubírat ze svých požadavků.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od premikkoci »

Já abych ti řekl jsem z konce WM velmi rád. Neustálé rýpání v telefonu mě po chvilce přestalo bavit. I když mám HD2 používám na něm pernamentně Android, se kterým jsem velmi spokojený, ale WP7 bych hodně rád vyzkoušel a klidně i používal. Je sice pravda, že absence různých základních funkcí mě trošku štve. Právě proto bych po WP7 sáhl až po lednové aktualizaci.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od IkE Blaster »

Osobně ve WM nerýpu, v podstatě už nic neměním, ale pohodlnost přesného stylusového ovládání nemám ani na jednom - že to nepotřebuji? Ale já na WM velice často využívám VNC, SSH a často se hrabu v tabulkách (ikdyž Pocket Excel je spíš pro zlost). To mi zatím nikde jinde nenabízí, což mě štve. Ano, nejsou to základní funkce... Ale i tak mi to spíš nabízí Android, než WP7. Proč? Protože WP7 je zaměřené jinam :)
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od premikkoci »

Já jsem nikdy nepochopil lidi, co potřebují v mobilu pracovat s excelem :)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Jiří Hrma »

V dnešním článku na Engadgetu Microsoft potvrzuje, že první lednový update přinese podporu pro "kopírovat a vložit"... o ničem dalším se tam ale už nepíše, tak uvidíme. Buď těch aktualizací na začátku příštího roku přijde vícero a nebo to zas tak velký update nebude.
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Já bych upřímně docela uvítal podporu úkolů a pokročilejší správu emailů - flagy, kategorie apod. Na to, že se MS snaží i díky Office profilovat WP7 i jako business systém, je chybějící podpora úkolů dost ubohost.
Jinak bych těm fámám o velkém updatu moc nevěřil. Copy@paste (a tuším že i ty melodie) MS potvrdil, ale cca. před měsícem říkal borec z MS v Engadget Show, že chtějí multitasking pořádně odladit, než ho nasadí. Takže si nemyslím, že by už byl v lednu hotový.
To samé platí i o lokalizaci - v rozhovoru na MM přece lidi z českého MS před měsícem říkali, že se bude překládat nejen prostředí, ale i hlasové ovládání a to že prostě chvíli zabere. Takže bych to osobně viděl taky až na léto.
Co ale nechápu, je to nesmyslné blokování Marketplace. Jako jediný rozumný důvod mně napadá strach o nápor na servery, ale že by to MS nezvládl...
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od -pekr- »

Tady si někdo dělá pr... kopírování, přepínání aplikací, a tethering? Věci co WinMobile(tedy alespoň mé TP2) zvládá normálně, honosně vydávat za skvělý update? Ta drzost v čele s Apple, myslet si že uživatel tyto věci nepotřebuje ihned po zavedení platformy, se stala normou i pro jiné. MS měl WP7 někdo s těmito chybějícími vlastnostmi rovnou omlátit o hlavu. Jak dlouho by trvalo programmerovi dodat do systému kód pro kopírování? Týden? Přijde mi to jako schválnost. A tohle si někdo kupuje - lol :-)
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od niky79 »

premikkoci píše:Nechápu proč někteří uživatele si myslí, že WP7 je stejný jako iOs..
Neni stejny, je podstatne omezenejsi nez iOS :tlem:
tomogo píše:Já bych uvítal rSAP, Profily, možnost USB host, WIFI hotspot z mobilu, hlasové ovládání, plnpu synchronizaci s MS Outlook, Office, Access a HW by mohl mít HDMI.
Ja bych tam misto Access dal rovnou MS SQL Server, co? :tlem: :lol:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Standa »

Paulos píše:No probůh... Vysvětli mi, na co používáš v mobilu Access. Taky ještě nějak neznám pojem rSAP, kdybys mi mohl vysvětlit, na co to v mobilu vlastně užiješ?
rSAP - první odkazy v Google ;-)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od GreenArrow »

MS mohl mít klidně dva systémy-novou náhradu WM 6.1 pro stylus a WP7,ale ono asi udržovat systém pro menšinu šťouralů a nadšenců není moc výnosné.Já bych si klidně nový WM koupil,ale to nic nemění na tom,že se mi WP7 moc líbí
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 76 hostů