Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
kohout-k1
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 01, 2010 8:15
Zařízení: nokia n82

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od kohout-k1 »

Wow,WP7 bude umět to,co umi kdejaký telefon i bez operačního systému.Jak tohle někdo může nazývat Velký,nenechte se vysmát.Možná při srovnaní s IOs,který sám má plno omezení,a spoustu věcí neumí.Chlubit se tím že překonali nejslabší OS.Opět sem se ujistil,že symbian je prostě nejdynamičtější,a nejvyspělejší systém.Nebýt tolika antikampaním proti symbianu,ktere zblblo tolik lidí,tak se tyhle parodie na OS,nikdy neuchytí.Mě to tak připadá,že se tyhle OS dělají proto,aby co nejvíc omezovali uživatele,kteří jsou potom šťastni za každý takovy směšný update,který se jenom vlastně pomaličku učí to,co symbian už dávno umí.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od bkf1 »

GreenArrow píše:Pro mě má nejhezčí GUI
Mno prave kvuli GUI ho nechci. Vzit publikacni design a BEZE ZMENY ho prenest na plochu nekolikanasobne mensi je pro me obycejna prasarna i kdyz toleruji to, ze se nekomu tento kočko-psí koncept libi. Myslim, ze kazdy design byl vytvoren pro specificke vyuziti a pokud ho nekdo chce prenaset, mel by jej prizpusobit cilovemu prostredi (a tim prizpusobenim nemyslim stejne prizpusobeni, jak kdyz treba z grafiky plakatu udelam verzi na format A4, kdy grafika zustane v podstate uplne stejna, ale to je v takovem pripade naprosto poradku). Kdyz se pred mnoha lety vymyslelo autoradio, taky se nevzal obycejny kazetak a nevrazil se tam tak, jak je. Problem je, ze na takove "konverze" by mel mit grafik/designer hlavne urcitou davku grafickeho umu, coz podle mobilni divize Microsoftu NIKDY nemela. Nekdo hodnoti jen originalitu (pravda nikdo za posledni leta neprisel s necim tak originalnim), ale ja hodnotim celkove pojeti, pouziti a detaily. V porovnani s rannymi verzemi iOS a Androidu (popr. v porovnani s novou verzi BlackBerry OS) pro me ranna verze WP7 nema sanci, protoze hlavne pro me nema zasadni vec - potencial. Ale chapu, ze ma potencial pro ostatni, jenze to jsou uzivatele, kteri jdou uplne jinym smerem, nez ja.
PS: Udelat OS, ktery nic nema a za tri mesice vydat update, ktery funkce doplni umi kazdy... Ale chapu, ze se na to hodne lidi chyta... hlavne ti, co si to uz koupili :o)
premikkoci píše:Já jsem nikdy nepochopil lidi, co potřebují v mobilu pracovat s excelem :)
Mno vidis treba nekteri nechapou, na co v mobilu GPS a ja osobne pred par lety nevidel zadny vyznam v tom, mit v telefonu Wi-Fi (internet na tak male obrazovce)...
-pekr-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: stř dub 01, 2009 22:00
Zařízení: HTC Sensation

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od -pekr- »

kohout-k1 píše:Wow,WP7 bude umět to,co umi kdejaký telefon i bez operačního systému.Jak tohle někdo může nazývat Velký,nenechte se vysmát.Možná při srovnaní s IOs,který sám má plno omezení,a spoustu věcí neumí.Chlubit se tím že překonali nejslabší OS.Opět sem se ujistil,že symbian je prostě nejdynamičtější,a nejvyspělejší systém.Nebýt tolika antikampaním proti symbianu,ktere zblblo tolik lidí,tak se tyhle parodie na OS,nikdy neuchytí.Mě to tak připadá,že se tyhle OS dělají proto,aby co nejvíc omezovali uživatele,kteří jsou potom šťastni za každý takovy směšný update,který se jenom vlastně pomaličku učí to,co symbian už dávno umí.
Kdo má alespoň trochu rozumum, tak ví, že Symbina je totální crap (nehodnotím funkční výbavu OS), a jako takový doufám že brzy vymizí z tohoto světa. Nedávno jsem držel v ruce kolegovu Nokii (a to jsem Nokie používal 12 let), ale tak hnusné UI jsem neviděl. Nevím co tam ve Finsku designéři chlastají, ale OS by měl taky nějak estaticky vypadat. Co se logiky navigace týkalo, LOL, taky by mohli zaměstnat někoho pro ergonomii UI. Bude jen dobře, když tohleto vymizí z povrchu světa, a na rozdíl od Vás to chápe samozřejmě i Nokia samotná.
kohout-k1
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 01, 2010 8:15
Zařízení: nokia n82

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od kohout-k1 »

Promin,ale podle tve reakce jsi muj prispevek asi necet,a ktomu je bohuzel i o Tobe.Co s krasnym UI,kdyz to nic neumi,nechapu.Snad jde o to mit co nejvice zarizeni v jednom,s co nejjednodusim pouzitim ne?Mit porche,od ktereho budu muset mit dvacet klicu,abych si otevrel dvere,a ktomu bych si vnem nemoh treba poslechnout kvalitne hudbu,tak to by kazdeho brzo omrzelo,a byl by rad kdyby tech klicu bylo ,,jen'' deset,ikdyz ostatni maji jeden...Samozrejme bych nepriznal,ze jsem vyhodil tolik penez za krasnou plechovku ktera nic neumi,a radeji budu zhazovat ostatni modely.Jak usmevne ze?
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od bkf1 »

TO -pekr-:
Mohu vedet, co to bylo za Nokii?
Lo-ki
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát kvě 22, 2009 17:14
Zařízení: HTC Evo 3D, Xbox360 Ellite - Kinect
Kontaktovat uživatele:

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Lo-ki »

Já bych rád viděl češtinu + kompletně celou podporu v ČR (zune,nakupování hudby,filmu apod) A tohle nebude ani za 5 let takže Android!!! A to jsem se na WP7 tak těšil škoda no... :-(
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od bkf1 »

TO Lo-ki:
Ja bych to nevidel tak pesimisticky. Prece jen jde o produkt MS a vzhledem k tomu, ze MS na to ma penize, tak bych cekal plnou podporu do pul roku. Stejne bych to zatim ale jednoznacne videl na Android, aspon pro narocnejsi uzivatele... uvidime jak se bude vyvijet WEH7, to by mohlo dramaticky zvratit uplne vsechno, protoze zatim jediny "pokracovatel" Windows Mobile je paradoxne Android...
tomogo
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: čtv srp 13, 2009 9:21
Zařízení: FSC 720 a Nokia E52
Bydliště: 110 00 Praha 1, V Jámě 699/5

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od tomogo »

Pro ty co nevědí k čemu je rSAP tak to se používá v lepších autech.
Pro ty co nechápou k čemu Excel v mobilu, tak těm mohu říct - Proč si kupujete telefon s OS?
Pro ty kteří nechápou k čemu je v telefonu databáze (třeba MDB Access) tak Těm řeknu jen to, že možnost vlastní databáze v telefonu je prostě skvělá věc.
To samé se dá říci o USB hostu atp.
Jo a ještě dodám k tomu hlasovému ovládání. Na WM 6.x to šlo dohrát, sice to byla aplikace třetí strany, ale bylo skvělé říct jednoduše "Zapni navigaci", nebo "Volej Janě", prostě co jste si nahráli za povely to tam bylo, dalo se to strukturovat, psát makra atd.

Někdo holt má telefon za 10-20 tisíc na parádu a ve skutečnosti by mu stačil kosek za poloviční, nebo i třetinovou cenu kterej toho někdy umí i víc než ta jejich drahá hračka.

Bohužel dnes neexistuje telefon, kterej by mi na 100% vyhovoval a tak používám Nokii E52, která sice neumí všechno co chci, ale za tu cenu je to skvělej telefon! Navíc mi v Indii vydržel 3 týdny bez nabíjení a to jsem občas volal a občas používal GPS. Dnes se zapomíná, že mobil má být především mobil, ale to by bylo na delší povídání...
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od jacek »

K češtině : když jsem si před x lety kupoval své první WM zařízení( Eten x 650), tak první co jsem se na forech dočet, že čeština przní všemožně systém, tak šla pryč.....do té doby má znalost angliny na úrovni 1 z 5, teď jsem díky třetímu zařízení s WM se znalostí angliny výše. No, takže díky founům s WM se jeden chtě nechtě musel naučit pár anglických slov a tím pádem zjistit, že češtinu netřeba. Ovšem proti gustu.........
jediné co mě točilo, bylo datum v nečeském zobrazení( úprava a je to) :grin:
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od bkf1 »

TO tomogo:
Tak jasne, ze je to hlavne o tom, co clovek aktualne potrebuje ALE taky je to o tom, co se nauci pouzivat aneb budouci potreby.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od GreenArrow »

Co je WEH7???? ;oI ;oI
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od IkE Blaster »

Překlep :) Myšlen WEC7 - Windows Embedded Compact 7. Ale Windows Embedded Handheld také existuje

Jinak dle mého názoru je WEC7 systém, který běžný smrtelník v telefonu nepotká a je to jen vykonstruované přání uživatelů (podobně, jako se v praxi nerozšířil čistý WinCE 6)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od GreenArrow »

To jako myslíte nasazení windows embedded compact do smartphonu? Myslíte verzi v jaké je teď,nebo tu verzi na které údajně pracuje MS,která má být uzpůsobena používání na tabletech?
Verze v jaké je teď WEC7 by se mi líbila jako druhý systém pro smartphony,třeba s nějakým HTC sense(vypnutelným)
Stejně nechápu tu tabletovou mánii co se teď rozběhla,pro mě je stále nejlepší tablet 5-8" umpc s plnými windows 7
EDIT: tak pokud jsem mu dobře rozuměl, hodlá představit Windows embedded handheld jak jsi psal,nástupce WM 6.5 http://www.youtube.com/watch?v=5XOT18tkiIo&translated=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od Vlasta W. »

Co se týče marketplace v Česku, tak bych rozděloval jednotlivé služby. Je pravděpodobnější, že WP Marketplace by v Česku mohl být dřív než Zune Marketplace, protože IMHO omezení na aplikace je umělá bariéra, kterou MS z mně nepochopitelných důvodů vytváří. Zune Marketplace je problém právní - na prodej hudby by MS musel mít smlouvy s vydavateli... Což je taky důvod, proč se nikdy Zune jako samostatné zařízení do Čech nedostal.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od bkf1 »

TO IKE:
Zadny preklep! WEH7 je druha verze WEH. WEC7 (neboli WinCE7) je orientovan na tablety (a dalsi zarizeni jako treba i palubni pocitace u aut) z duvodu mnohem nizsi energeticke a vykonove narocnosti, kterou maji Windows 7 a samozrejme nebude v ciste forme, jak zname z WinCE (GUI jak z Win9x) ale urcite s nejakymi grafickymi nadstavbami (viz videa Asusackych tabletu na netu).

TO GreenArrow:
WEH7 by mela byt neco jako nadstavba WEC7 (neboli WinCE7) stejne jako byli Windows Mobile a v podstate se v uzivatelskych sferach o WEH7 mluvi jako o Windows Mobile 7. Toho se ale dockame (snad) az pristi rok. Z toho co jsem precetl jsem pochopil, ze by aplikace z WP7 meli byt kompatibilni s WEH7, protoze budou postaveny na stejnem jadre WEC7 (neboli WinCE7) - soucasna verze WP7 je postavena na WinCE6 (release 3) a dalsi by mela byt postavena take na WEC7. Logicky by to davalo smysl, kdyz budou dva systemy se spolecnymi aplikacemi, ale s rozdilnou ergonomii "herni" a "pracovni" tzn. kazdy by si vybral. Tohle je ale zatim jenom spekulace vykonstruovana z dostupnych dat a ve finale nas MS muze opet nemile prekvapit, v cemz se posledni dobou stava velice zdatnym :???:
PS: Jsem hlavne zvedav, jak se popere Google s Androidem ve spojitosti s resenim "stejny OS pro telefon i tablet"... a to by mohl byt impuls pro MS, ze by nemel delat WEH7 a WEC7, ale jen jeden spolecny OS, ktery bude adaptivni a prizpusobi se konkretnimu zarizeni a jeho rozliseni, vykonu, hardware atp. stejne jak to zname z klasickych stolnich OS.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od GreenArrow »

Stejně pořád nechápu,jak MS vykryje mezeru v podobě různých podniků,restaurací atd
Dneska jsem byl v restauraci v Brně a tam doběhl číšník a objednávku ťukal tužkou do jakýhosi PDA,pak jdu do obchodu s potravinami, tam dojel zrovna kamioňák a ptal se co jim chybí a všechno ťukal do HP 214,jak chce MS vyplnit tohle? To si myslí,že tihle lidé přejdou na WP7? O tom silně pochybuju
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od IkE Blaster »

bkf1: Právě, že to je vykonstruované celé. MS nikdy WEH7 pod tímto názvem neohlásil. Obávám se, že WEH7 bude výrazně minoritní OS a jakýkoliv další rovněž.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Chystaná aktualizace pro WP7: Prý to bude velké!

Příspěvek od bkf1 »

TO IKE:
Tak si rekneme, co MS ohlasil pred vydanim WP7. Ohlasil strategii, podle ktere budou v podstate dve skupiny mobilnich windows pro kapesni zarizeni a to telefonni-zabavni (MCB) a pracovni (WEB). Prvnim zastupcem te pracovni (WEB) se stala Motorola ES400, ktera ma v sobe prvni verzi Windows Embedded Handheld (WEH), ktera je zalozena na starem Windows Mobile 6.5.3. Z prilozeneho videa je jasne videt cilovou skupinu a ja myslim, ze pracovni skupina, jejiz nejvetsi cast aspon v USA ukrajuje RIM (BlackBerry) neni minoritni. Dalsi zastupci teto pracovni skupiny budou mit WEH zalozene na jadre WEC7/WinCE a tehdy se bude WEH nazyvat "Windows Embedded Handheld 7" (aneb WEH7). V tabulce si vsimni, ze dalsi verze WP7 i WEH budou zalozeny na stejnem jadre.
PS: WEB nerovna se WEH nerovna se WEC :)

Motorola ES400 (reklamni video):
http://www.youtube.com/watch?v=Y-x9UXnp ... 117E47288D

Tabulka Windows mobilnich zarizeni (krome notebooku):Obrázek
PS2: Jeste k drobnost k WEC7 (take bude pro tablety (viz tablety Asusu), coz v tabulce neni uvedeno) - podle tabulky je videt, ze vyrobci si budou dodavat svoje UI, takze to nebudou ciste, jak WinCE.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů