ChevronWP7: První unlocker pro Windows Phone 7 je tady

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Standa »

Přesně tak. Tohle bohužel chápe max. 0.005% uživatelů WM.
(lépe se jako hlupák soudí někdo jiný, ne já sám)
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Stanley »

Za spoustu věcí si uživatelé můžou sami, to je fakt. Ale když vytáhnu nový přístroj z krabice a zjistím, že má několik zásadních bugů, na který bude oficiální oprava v časovým rozmezí od 6 měsíců do nikdy, tak mě to k tomu hrabání se prakticky donutí. Pro nadšence je to v pohodě, ale pro člověka, který chce jen rozbalit a používat je to dobrý důvod proč se WM vyhnout.

Nemám problém s tím, že MS systém zamkl. Vadí mi, jak moc ho ořezal a spoutal svýma pravidlama. Ten "jailbreak" by vzniknul tak jako tak, ale třeba by nebyl tolik potřeba.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Standa »

No mně docela vadí velký rozdíl v náhledu uživatelů na systémy. Když je nestabilní WM, může za to vždy WM, ne výrobce telefonu. Když je nestabilní Android, je chyba na straně výrobce telefonu, ne na straně Androidu (tak božský systém přece není chybový).

Krásný příklad neustálého nadávání na MS je tvůj příspěvek: proč píšeš že MS systém ořezal? Vždyť sám MS píše (a pokud se pohybuješ na mobilních webech, tak to musíš vědět), že poslouchá co uživatelé chtějí a podle toho funkce bude postupně dodělávat. Je to koneckonců daleko logičtější cesta při vývoji nového systému, než tam napráskat milion možná nepotřebných funkcí hned ze startu.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Stanley »

S náhledem uživatelů ti nepomůžu. Já osobně nepovažuji za božský ani jeden systém. Je pravda, že je módní nadávat na MS a téměř všude jsou to "ti zlí", nehledě na to co zrovna dělají, ale to je problém jejich PR, ne můj. Já používám jejich software jak na počítači, tak v telefonu, protože mi vyhovuje. To ale neznamená, že je bezchybný. Napsal jsem, že MS WP7 moc ořezal. To není nadávání. To je fakt. Mě se to nelíbí a nevím proč to neříct. Vím, že MS nestihl naprogramovat všechno a že některé funkce bude postupně přidávat a systém se bude pozvolna měnit, ale nebavíme se o tom, jaký bude WP7 za rok nebo dva. To nikdo z nás neví. Bavíme se o tom, jaký je WP7 teď, protože MS ho prodává teď.

Možná to tak nevypadá, ale já WP7 fandím, protože věřím, že má potenciál. A vzhledem k některým nesmyslným omezením je pro mě "jailbreak" krok správným směrem.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od TMASKA »

ono tak trosku ma pravdu kazdy z vas ,ale kdyz to vemu na svym prikladu tak si chci v lednu koupit nove pda , jsem da se rict dlouholetym uzivatelem wm jak na qtec 2020 , htc hd 1 a samsung omnia 2 , rad a vzdy bych sel do novych wp7 ale prave ze jsem uzivatel ktery rad pouziva ruzne programy a funkce na pda a utratim nakupem dejme tomu necelych 15 tisic tak mi to zatim bohuzel vychazi na android na kterym vsecky funkce co potrebuju fungujou , jak jsem jiz psal rad bych zustal u Microsoftu ale nechci ani nemuzu cekat treba pul nebo rok az oni ty funkce dotahnou a vyresi a to kdo vi jestli a v jakym rozsahu a doufam si rict ze asi nebudu jediny . ( ano wp7 jsou odemceny ale to je taky ve hvezdach jak to vse dopadne a bude )
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od htcjirka »

Koupit si system a cekat ze nekdo odemkne tamhleto,microsoft uvolni v lednu tamto,v lete jeste mozna tohle,to opravdu ne.
Chci si zakoupit pristroj, ktery muzu pouzivat hned,na co jsem zvykly a ne byt omezen cekanim ze to bude doladene.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Diamant »

Zaujímavá informácia. Ale moje HD2 (WM 6.5) je na ceste do servisu a Desire HD (Android) na ceste ku mne. Proste ma WP7 neoslovil.
Uživatelský avatar
sikula05
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv čer 04, 2009 7:59
Zařízení: HTC Diamond2

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od sikula05 »

Citát.
Preto MS vytvoril system pre kazdeho Franta. Zamkol to pod zamok a ide to. Ze to nema funkcie? Jasne,vadi mi to,ako uzivatelovi WM,lenze viem,ze WM zatial mrtve neni. WP7 je len momentalne mimino,ktore sa uci chodit. Ze je UZ teraz zle? Toto je velmi zla veta. Ma to byt:ESTE ZATIAL je zle

Tahle logika mě dostala:-)))))oni si ale za to jak tu někdo napsal nedokonalý mimino...přeci berou dospělý prachy!!!!Nebo ty telefony s tímhle dětským systémem, mají nějakou miminkovskou slevičku?:-)))
Xspy
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv říj 08, 2009 10:46
Zařízení: Motorola MPX200; Nokia N95; Samsung B7610

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Xspy »

Kýho výra ... WP7 je taková srajda jakou je už delší dobu Nokiácký Symbian ? Co jsem na Nokii nesnášel byly certifikáty a dívám se že M$ chce zaujmout s market cosi stejnou pozici jako Apple .... Fakt hnus vědět to dřív , tak se WP7 nedotknu ani prsíčkem ;)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Jiří Hrma »

perseus: Ale nebál bych se toho, podle mě tím Microsoft jen straší. Podobná prohlášení kdysi sypal i Apple (když se objevil jailbreak). Btw autoři Chevronu dnes vypustili do světa pěkný obrázek :). A tady je mimochodem ještě dodatek.
Obrázek
perseus
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 01, 2010 23:03
Zařízení: Sony Ericsson Vivaz, Samsung Galaxy S

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od perseus »

nebal? a co posledni afera s Xboxem? Vice jak milion zrusenych uctu za prolomeni nejake zalezitosti na nem.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Paulos »

Je to takové "co by kdyby" :) Však samozřejmě jsem rád, když se na WP7 odemykají věci, ale umím si představit minimálně jeden důvod, proč MS nemůže být právě z tohoto nadšený: teoretická možnost hacknutí služby Xbox Live (a případně Windows Live).

Na druhou stranu, toto určitě pomůže nám, developerům, kteří už nemusíme překonávat jedno palčivé a nesmyslné omezení pro aktivaci WP7 zařízení do developer módu - hádejte jaké :) Abychom mohli do tohoto módu uvést WP7 legálně, musíme se předtím do Marketplacu zaregistrovat a vypustit ke schválení (s následným schválením) aspoň jednu aplikaci. Hlavička mi to nebere.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

ChevronWP7: První unlocker pro Windows Phone 7 je tady

Příspěvek od Jiří Hrma »

jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

ChevronWP7: První unlocker pro Windows Phone 7 je tady

Příspěvek od jerry_stolarik »

Hmm..tak nic no... dlouho to nevydrzelo... skoda.. Tohle je podle me krok zpatky... Uvidime jak se k tomu Microsoft postavi... Podle me to ale nebude nic dobreho...
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od dzordanobruno »

Dohodl? Takže jim to přikázal a pokud by nevyhověli, MS by je žaloval. Jinak uvidíme, co přinese lednový update, třeba právě proto se domluvili ke stažení, protože nebude třeba:)
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od jerry_stolarik »

Taky si myslim ze jim Microsoft pohrozil zalobou.. A tak to kluci stahly... Skoda..
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od jacek »

Co k tomu dodat, :evil: :evil: :evil: na MS (ale chápu je).
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od dzordanobruno »

MS ví, že odemčení jejich zařízení není jen nabourání do systému, ale i možnost, že si více lidí koupí jejich zařízení a předělá si ho podle sebe => zvýší se jim prodej. Proto si myslím, že jim přikázali to stáhnout jen z důvodu, že daná aplikace po updatu nebude potřebná, protože si člověk bude moc daný systém upravit podle sebe. Popř. dané páni zaplatili a využijí je na ochranu jejich systému místo jejo osrávání:) (promiňte to slovo)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC - Trophy vs. Mozart (diskuze)

Příspěvek od Jiří Hrma »

No autoři psali, že zůstávají s MS v kontaktu a nevypadá to, že by ta situace mezi nimi a MS byla na ostří nože. Je možné, že MS v tomhle směru do budoucna chystá nějaké "uvolnění".
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

ChevronWP7: První unlocker pro Windows Phone 7 je tady

Příspěvek od Paulos »

Zas tak se toho nebojím, MS ví, že má negativní publicitu a musí si ji zlepšit. Snad to bude už brzy.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 78 hostů