ChevronWP7: První unlocker pro Windows Phone 7 je tady

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od esaras »

Trapper John píše:to esaras: tak trotl jsi predevsim ty, protoze asi neumis cist, kdyz si ho nechces odemknout tak nemusis moulooooo.
Nevim jestli se takhle bavite spolu bezne doma a je mi to jedno, ale neznas me, proto bud tak laskav a nenadavej mi, taky ti nenadavam (tedy pokud jsi se nevzhledl v casti mnou psaneho textu "...muze zase pro wm/wp vyvijet aplikace kazdy idiot..."). Ocividne jsi vubec nepochopil, co jsem se snazil rict.

Myslet si ze "jailbreak" pro wp je vyhra muze byt dost kratkozrake. Nevim jak ty, ale ja jsem vyvojar a mam radu zkusenosti s nasazovanim produktu na produkci, k zakaznikum a dost zive si dovedu prestavit co takovy BFU udela.

Scenar: BFU si koupi telefon s WP7, treba na smartmanii si precte bleskovku, ze to jde odemknout pro moznost instalace vlastnich (neoverenych) aplikaci a ze tento krok lze vratit (telefon zase zamknout). Mezitim si z alternativy cidie stahne neoverenou aplikaci psanou treba v nativu, ktera nevratnym zpusobem zasahne do systemu. Pak to takovemu uzivateli zacne delat bordel, tak si rekne, ze psali na smartmanii ze tato operace jde vratit. Telefon si opet zamkne a bude se domnivat, ze tim system vratil do puvodniho stavu. Problemy ale stale budou pretrvavat a tak tady zacne spamovat fora hlaskama jak je wp7 nestabilni a naho*no. Kratce na to si tuto zpravu prectou uzivatele, kteri s koupi komunikatoru s timto os zvazovali a odkladali a nyni si definitivne koupi pristroj s androidem, ci neco jineho. Tim padem bude mit wp7 malou komunitu, coz je zcela zasadni pro vyvojare. Pro platformu, ktera ma malo uzivatelu se nikomu moc chtit vyvijet nebude a pak tady zase budou vsichni brecet, proc je zase nejaka aplikace pro android, ios a ne pro wp7. Android ani iOs ve svych zacatcich taky nebyly nijak propracovane, proto muze takova vec byt pri startu tohoto noveho OS docela na skodu.

To All.Os: mas pravdu tebe to v tomhle smeru nestve, me vicemene taky ne, ale nasledky jsem napsal vyse...
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od All.Os »

Jo, přesně tvůj scénář mě taky napadl, na druhou stranu si myslím, že to nebude tak rozšířené (to "jailbreakování") a když už to někdo výše popsaným způsobem posere, tak věřím, že si bude uvědomovat, že než do systému zasáhl, tak šlapal jako hodinky, takže je to bezpochyby jeho vina.
xsarahdi
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon zář 08, 2008 16:26

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od xsarahdi »

PRAVDU MÁŠ...minca má 2 strany... :smt023
ramon.dexter
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 17, 2008 16:52

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od ramon.dexter »

Bohužel je to tak jak píše esaras. Na androidfóru to vidím dnes a denně. BFU koupí mobil, ještě ani pořádně nezná logiku OS a hned telefon odemyká a snaží se nahrát jinou ROM. Pak se diví že má telefon rozjebanej. Spíš jde o to aby se tyhle informace k BFU nedostaly...
Uživatelský avatar
Kott02
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: úte úno 19, 2008 19:30
Zařízení: iPhone 5 16GB
Bydliště: OVA
Kontaktovat uživatele:

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Kott02 »

Těším se ..
cd242
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 26, 2010 12:32
Zařízení: NOKIA Lumia 925 WP 8.1

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od cd242 »

No a to je právě veliká výhoda iOS. Když si rozházíte systém, tak není problém celý iOS nahrát znovu, ev. upgrageovat nebo downgreadovat jak se vám zlíbí. Pokud totéž půjde u WP7 je to pro mě vynikající alternativa k iOS. Rád vyzkouším.
Trapper John
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon čer 29, 2009 8:56
Zařízení: HTC HD2, hp ipaq 214
Kontaktovat uživatele:

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Trapper John »

to esaras:nemuzu jinak reagovat na tvoji vetu, ze po jailbreaku a naslednem pos**** systemu budou vsichni tvrdit, ze wp7 jsou na ho*no. Musim te opravit. WP7 jsou uz ted na HO*NO takze ja to klidne rad risknu pokud ten system bude potom za neco stat
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od esaras »

Kdyz jsou tolik nahovno, vubec nikdo te nenuti to kupovat. Bez, kup si treba androida a nestezuj si. Kdyz bych to mel brat tak jako ty, s klidem muzu rict, ze Android nebyl pouzitelny ani ve verzi 2.1, verze 2.2 uz stoji za premysleni. To se nebavim o uplne prvnich verzich androida. Nebo se podivej na prvni iOS. To jen uzivatele by chteli vsechno hned, jenze hned to nejde. Ocividne jsi nikdy nezkousel nic vyvijet, jinak by jsi si ty kecy nechal pro sebe a mel bys alespon trochu pochopeni. Navic me opravovat nemusis, ja vim dost presne jak na tom wp7 jsou a to vcetne implementace samotneho jadra systemu...
Znovu vsak musim konstatovat, ze jsi opet vubec nepochopil o cem mluvim...
Trapper John
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 64
Registrován: pon čer 29, 2009 8:56
Zařízení: HTC HD2, hp ipaq 214
Kontaktovat uživatele:

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Trapper John »

to esaras: máš pravdu TEBE jsem skutečně nepochopil :roll:
a ještě bych ti rád řekl, že to že první iOS byl na draka a adroid ve verzi 1.6 taky. Tak to byly začínající systémy PANE VÝVOJÁŘI a microsoft už přece jen pár let OS vyvíjel a v době největší konkurence přijde s tímhle tak asi opravdu jsem jak si ty myslíš největší hlupák. Ještě, že existuje přísloví "pro hlupáka každý hloupý"
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od martan1981 »

esaras: Ty si ako myslis, ze kvoli par idiotom, ako si ich nazval, ktori si po**** system sa nejako zmensi uzivatelska zxakladna WP userov? To snad nemyslis vazne. Na iOS je jailbreak, ktory niekomu tiez robi problemy (zamrzanie, horsia vydrz atd) a ze by to nejako ovplyvnovalo predaje iphonu, no nezda sa mi. Jailbreak ma mozno 20% uzivatelov a z toho 0,5% s tym ma problemy, kvoli tomu co si popisoval. Myslis ze to ma nejaky dopad?? Asi tazko...

Nerobte tu zase z komara somara. To ze to raz pride snad vedel kazdy, prislo to na iOS, Android, preco nie WP. Pre mnohych je to vyhoda a pre tych zvysnych co nevedia co robia, nech si potom vypisuju co len chcu...
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od esaras »

Ten os neni dokonaly uz ted, jak bylo psano, tim ze si ho nekdo pojebe se tomu jmeno nezlepsi. MS neni Apple a rozhodne jim to nebude delat pozitivni reklamu.
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od TomasNM »

Pani,trocha sa pridam...
Som dost skuseny uzivatel WM uz od verzie 2003(bez SE),takze ohladom toho budem mat take nazory. Okrem toho dokazem aj nejaky ten software vytvorit a vyvijat.
WM,ako aj stolne Windows su relativne velmi premysleny a otvoreny system pre uzivatela,s nejakymi chybkami v zaklade. Prave tato otvorenost zrejme viedla k zaniku/odsunu do uzadia tohto OS a osobne si myslim,ze to cele sposobil iP(teda nie Apple,alebo telefon samotny,ale ta nezmyselna euforia okolo). Ruku na srdce,kolko vas,pritomnych niekedy predtym poculi,alebo obsluhovali pristroj s WinCE/PocketPC/WM? Apple mal uspech a bohuzial(pre mna) nastolil nezmyselny smer vyvoja,po ktorom sa vsetci vyrobcovia,ako zmyslov zbaveni,uberali. HTC,predtym spicka,teraz tuctovka dala svetu a tym aj "Beznemu Franta userovi"(Jirko,toto sa mi hooodne paci) system,ktory nieje pre kazdeho a ktory je velmi otvoreny a tym aj velmi zranitelny pri neopatrnom zaobchadzani. Ja som to skusil raz doma,ked som dal mame HTC Himalaya-u,nastavenu IBA na to,ze po resete sa nastartuje navigacia a nic ine. Bohuzial aj tak sa jej podarilo mne zahadnym sposobom nieco pomenit v registroch!!! a nasledoval HR a kopa nadavok na ten "kram". Cim to kua je,ze mne to stale chodi??? Asi ina aura alebo co. Nasledne Frantovia zacali nadavat,lebo si cosi pokazili a reputacia WM globalne upadala.
Preto MS vytvoril system pre kazdeho Franta. Zamkol to pod zamok a ide to. Ze to nema funkcie? Jasne,vadi mi to,ako uzivatelovi WM,lenze viem,ze WM zatial mrtve neni. WP7 je len momentalne mimino,ktore sa uci chodit. Ze je UZ teraz zle? Toto je velmi zla veta. Ma to byt:ESTE ZATIAL je zle.
Ja WP7 fandim,dalsi do party,ktoremu teraz chybaju veci,ale MS uz parkrat prehlasil,ze na istych hlavnych nedostatkoch sa pracuje,co je podla mna velmi sympaticky krok. Kazdopadne u mna do buducna je jednoznacny favorit WEH s WinCE7.
Libb
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 05, 2006 9:32
Kontaktovat uživatele:

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Libb »

chmeldas píše:Teď už jenom nějaké ty neofiko aplikace, tethering, mass storage, multitasking, telefon rozměrů Diamondu 2 a letím do obchodu :tlem:
tohle nepochopím - máte už dnes tohle všechno u Androidu a přesto čekáte, že to snad někdo udělá oklikou na WP7... :-)
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od chmeldas »

To Libb: Tohle všechno mám už u svých WM 6.5. Možná nejsem normální, ale design GUI a logika systému WP 7 se mi zamlouvá daleko víc než konkurenčí OS. Zatím je škoda těch omezení, ale doufejme, že časem to bude jinak.
perseus
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: čtv črc 01, 2010 23:03
Zařízení: Sony Ericsson Vivaz, Samsung Galaxy S

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od perseus »

není všechno zlato, co se třpytí:
Jailbreak u WP7 je nebezpečný!!!
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od jerry_stolarik »

Tak to je jasne ze Microsoft to bude odsuzovat... Co jineho taky... To se dalo cekat.. Zaruku u HD7 uz jsem stejne ztratil takze hned jak budou nejake kloudne aplikace tak vyzkousim..
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od premikkoci »

Díky tomuto se možná dočkáme i copy/paste o něco dříve či multitaskingu. Já ještě nedávno ohromen androidem, hodně přemýšlím nad WP7. Nejvíc se mi líbí Omnia 7, ale HD7 se mě taky velice líbí. Jakýma kartama HTC osazuje své WP7 zařízení? Docela mě znepokojuje pomalost oproti samsungu pouhou NAND 16GB. Karta class 6 by to měla, ale vyřešit?
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od jerry_stolarik »

Tak copy a paste se urcite dockame drive nez multitaskingu.... Copy a paste bude soucasti prvniho updatu pro WP7.. ktery by mel byt hotovy zacatkem roku 2011....

V mojem HTC HD7 byla 16 Gb karta Sandisk class 4... Ted v nem je 32 Gb karta Sandisk class 2.. Po vymnene nepozoruju zadne zpomaleni....
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od Stanley »

1) Největší výhoda WM byla v tom, že se velmi mnoho věcí dalo upravit.
2) Největší nevýhoda WM byla v tom, že díky neschopnosti výrobců byli nuceni ho upravovat i lidé, kteří o to vůbec nestáli.
3) Ať si MS říká co chce, fakticky je WP7 následníkem WM a je podle toho posuzován a hodnocen.
Odemčení WP7 bylo od začátku, vzhledem k omezením, která MS zavedl, pouze otázkou času. Dle mého názoru to WP7 neublíží, ale naopak pomůže. Že se to nelíbí MS a některým vývojářům a je pochopitelné, leč nevýznamné. Pro uživatele to znamená větší svobodu a to je dobře.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

WP7 odemčeny: Přichází možnost instalace vlastních aplikací

Příspěvek od htcjirka »

Ja bych to malinko poupravil

1) Největší výhoda WM byla v tom, že se velmi mnoho věcí dalo upravit.
2) Největší nevýhoda WM byla v tom, že díky tomu,ze se dala spousta veci upravit,si spousta lidi systém natolik rozhasila neustalým vrtáním v registrech,instalací kazdeho nesmyslu a pak neoprávněně nadávala jak je WM spatny a nestabilni.Vetsinu nestability si zpusobuji uzivatele samy.

Nedivim se ze pak WP7 prijde se zamcenym systemem,v kterem se da minimalne vrtat ikdyz casem se to samozrejme zmeni..
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 36 hostů