Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Uživatelský avatar
sikula05
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv čer 04, 2009 7:59
Zařízení: HTC Diamond2

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od sikula05 »

Čo je na tom zlé?Přeci ta demagogie...v jakoby rádoby odborných recenzích různých operačních systémů, zmiňovat vrzající kryt nějakého výrobce...jak moc zavádějící v tomto kontextu jsou tvé další argumenty, pro někoho, kdo není až tak ve věci zběhlý, a bude se tvými vývody řídit??
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od janac_marek »

Všetci sa môžeme snažiť pozrieť na vec akokoľvek s odstupom, ale všetci sme len ľudia a jednoducho zapájame (aj nevedome) subjektívne pocity.
Okrem toho som tam ešte napísal, že ani jeden z týchto OS neberiem ako dokonalý.
Ak to zjednoduším, mne ako koncovému useru je totálne jedno, čo robí výrobca HW a čo výrobca SW. Jednoducho viem, že keď si kúpim iPhone, budem mať zariadenie po HW stránke spracované veľmi precízne a keď si kúpim povedzme Android, tak je to od zariadenia k zariadeniu rôzne.
Mne ako pokročilému useru nerobí problém si prečítať recenzie a rozhodnúť sa.
Ale škoda tých nezrovnalostí v lícovnaní DHD. Možno som puntičkár, ale takéto veci mi v (skoro) roku 2011 vadia.
Chápem, že to zariadenie sa dá u operátora kúpiť za 270€ s pomerne nízkym paušálom (čo je oproti iPhone polovica), ale aj tak... aj u Androidu sa nájdu perfektne spracované kúsky po stránke šasi, ale zase vnútorné železo je tam o level nižšie.

Takisto, čo sa týka aplikácií. Niektoré zariadenia (tie low end) majú rozlišenie qvga. Ako je vlastne u Androidu riešená napríklad pri hrách táto rôznorodosť v rozlíšeniach.
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od All.Os »

Aplikace se mají psát tak, aby fungovaly na všech rozlišeních. Proč to někteří zvládnou a někteří ne? A není to rozdílností aplikací, podle mě je to prostě lenost vývojářů.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od janac_marek »

Áno, vývojári sú leniví a nechce sa im optimalizovať svoju app na všetko. U PC je to iné než u mobilov, tam treba troška viac námahy a niektorí sa s tým proste nechcú popasovať.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od IkE Blaster »

Nevím, jak je to s vývojem pro Android, ale pokud je to náročnější, tak je něco špatně. 95% aplikací pro WM je bez problému jako autoscale (zvětší/zmenší se podle DPI a rozlišení). Stejně tak app pro PC. Důvod je ten, že u většiny těchto aplikací jde jen o zaškrtnutí políčka u jednotlivých prvků (ve smyslu "drž se levého a pravého okraje", pak se podle těch okrajů mění velikost prvku). Pokud to na Android SDK (Java, že?) nejde, tak je vážně něco špatně :)
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Microsoft: Copy & Paste na WP7 dorazí začátkem nového roku

Příspěvek od All.Os »

Já právě nevěřím, že to nejde, myslím, že většina aplikací je takhle napsaná. Samozřejmě nevím, jestli je to tak jednoduché, jako zaškrtnutí políčka :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 24 hostů