Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od miramares »

Plnohodnotný flash bude prý brzy, Adobe ho slíbil, ale k čemu vlastně? Používá to někdo na hraní her? Jinak pro prohlížení videí už je youtube player http://www.youtube.com/watch?v=tDxPZWyzqiU
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od laco73 »

element332 píše:nemaji HD7 a DHD jen LCD..?
Na 100 percent viem , ze Desire HD ma S-LCD. Ako je to u HD7 neviem.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od jerry_stolarik »

Veta z recenze Desire HD z Engadget.com.....

The Desire HD has a decent, but not altogether impressive LCD panel, which we're almost certain is identical to that found inside the HD7

Bohuzel jen LCD a ne SLCD...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od milennium »

HTC Desire HD má SLCD panel. Takže HD7 má stejný.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od jerry_stolarik »

urcite..?

That sentiment can't be extended to screen technology, however, where the Desire -- whether in AMOLED or Super LCD form -- easily outdoes its HD counterpart. The Desire HD has a decent, but not altogether impressive LCD panel, which we're almost certain is identical to that found inside the HD7...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od milennium »

Myslím,že určitě. Mám možnost porovnat normální LCD a SLCD a je tam dost velký rozdíl. Dokonce a je to jen můj názor si myslím, že panel v DHD je lepší než v Samsungu Galaxy S. Takže to je můj názor na Super Amoled a SLCD...
Displej v DHD je fakt suprový. Žádné přebarvování (jako v Galaxy S), ale naprosto čisté a věrné barvy...
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od jerry_stolarik »

jina recenze na DHD.....The glorious capacitive touchscreen uses S-LCD technology, supports up to 16 million colours and has a pixel resolution of 480 x 800..


hmm.zajimave... ja jsem jeste slcd nemel v ruce....samoled vypada dost dobre.....tak to slcd musi byt uzasne..
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od milennium »

Člověče, na HD7 se už vážně moc těším... Snad příjde v týdnu do Sunnysoftu...
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od jerry_stolarik »

zatim musim rict ze po 9 dnech pouzivani jsem velmi spokojeny....
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 na HTC 7 Trophy

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak mám konečně k dispozici HTC 7 Trophy s finální verzí ROM a zatím z toho systému mám hodně rozporuplné dojmy (chystám článek), ale alespoň v bodech, co mi opravdu vadí po prvních dnech používání:
• absence Copy & Paste (chtěl jsem dnes kamarádovi ve vlaku přes SMS poslat spoje z jízdního řádu idos.cz, protože neměl internet na mobilu, nicméně z prohlížeče to není možné nijak přeposlat/zkopírovat, leda vyfotit fotoaparátem). Podobně narazíte i při práci s textem v Office Mobile (více slov, například pokud je chcete tučně zvýraznit, jednoduše nelze označit, vždy pouze jedno, jinak je ale Office Mobile docela pěkně udělaný).
• nelze synchronizovat data s Outlookem (PC) via USB (Zune umí jen multimédia), nabízí se pouze Exchange.
• když už chci kontakty, e-maily a kalendář dostat do Windows Phone 7, musím přes Outlook Connector na Hotmail účet. To sice funguje, ale když už mají být ty WP7 tak krásně barevné, tak bych ocenil, aby se synchronizovaly i profilové obrázky kontaktů a nezůstávaly tam jen šedivé čtverce.
• multitasking (a to je opravdu velký problém). Mám například rozepsaný příspěvek v aplikaci Twitter, přijde mi SMS, chci si ji přečíst, přepnu se do Zpráv a když se vrátím zpět do Twitteru, mohu zprávu psát znovu, a takhle se to samo děje na spoustě místech.
• nemožnost zjištění MAC adresy v zařízení, což může být občas při připojování do Wi-Fi sítí potřeba.
• zobrazení pouze jedné události z kalendáře na hlavní obrazovce a Lock screenu.
• Internet Explorer je docela rychlý, ale občas weby zobrazuje trochu podivně, v landscape režimu nelze psát URL a ani dělat cokoliv jiného, jen prohlížet web. Pokud chcete otevřít záložku nebo napsat URL webu, je nutné telefon přetočit do portrait režimu.
• hardwarové vyhledávací tlačítko: očekával bych, že po stisknutí na hlavní obrazovce budu moci vyhledávat data napříč telefonem + na webu, avšak po stisknutí se naprosto suverénně spustí Internet Explorer se stránkou Bing.com, přes kterou můžete vyhledávat pouze na webu. Když tohle tlačítko stisknete třeba v Marketplace, můžete prohledávat napříč databází Marketplace...
• nelze vytvářet screenshoty ze systému, takže veškerou grafiku budu muset do recenze pořizovat fotoaparátem, což je "maximálně praktické" řešení (podrobnosti zde).

A ještě pár postřehů přímo k zařízení
• výdrž zařízení (HTC 7 Trophy) mi zatím přijde dost slabá, ale uvidím po dalších dnech testování, nicméně nečekal bych, že při aktivních datových přenosech a medium hodnotě nastavení podsvícení displeje vybiji baterii za cca 5 hodin.
- kvalita fotek spíše průměr, HD video (720p) nic moc (sekání, průměrná kvalita)

Co se mi líbí, je rychlost systému (opravdu se téměř nezasekne a vše běhá stabilně a svižně). A nakonec ani to prostředí systému není nejhorší, na screenshotech to vypadalo hodně obyčejně, ale v reálu se mi to celkem líbí. Tolik ve stručnosti (je toho ještě více, ale to až v článku).
bobo.cz
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned bře 14, 2010 21:53
Zařízení: BlackBerry Bold 9000
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od bobo.cz »

Všechna nová HTC s WP7 mají SLCD. I HD7 ;)
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od laco73 »

hmm...tak to mi spadla brada...čo na to napísať. Jedine vyladť systém. Ako som už niekde písal, treba dať šancu novým sedmičkám, ale hlavne čas. Koľko, tak to netuším.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Jiří Hrma »

laco73: Souhlasím, ten systém ještě potřebuje hodně času a snad Microsoftu nebude uvolňování nových aktualizací, které budou postupně některé neduhy odstraňovat, trvat příliš dlouho. Od moderního operačního systému bych rozhodně tolik omezení neočekával. Rozhodně se mu na SM budeme hodně věnovat a snad bude za pár měsíců situace lepší... a zpřístupní se i možnost nákupu placených aplikací.
phone7sk
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř říj 13, 2010 7:20
Zařízení: HTC 7 Trophy, iPad

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od phone7sk »

Jirko: tvoje hodnotenie je podla mna prilis geekovske. Update bude v januari, bude obsahovat copy/paste, multitasking tiez je podla mna otazka casu, kedy Microsoft len snazi prist s takym riesenim pre vyvojarov, aby system negrcal pri viacerych aplikaciach/chybne napisanych. BTW multitastking nie je iba pre vyvojarov, systemove aplikacie multitasking podporuju. System ide von lebo je predvianocne obdobie, a cielova skupina naozaj nesynchronizuje outlook, nehlada mac adresy atd ale hra hry, kontroluje facebook, stahuje hudbu atd.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od Jiří Hrma »

Možná že je, ale na SmartManii se odjakživa věnujeme chytrým telefonům, které se oproti těm klasickým liší právě v možnostech, které jim nabízí operační systém. A to co jsem popsal výše jsou omezení, která mi u WP7 hodně vadí a ve srovnání s konkurenčními platformami v tomhle směru WP7 zatím dost strádají. Vím, že Copy a paste bude v lednu, ale nyní bychom měli hodnotit tu verzi, kterou MS uvedl na trh a ne to, co bude. A pokud SM sleduješ, tak víš, že jsem se na WP7 těšil, ale o to hořčejší bylo setkání s reálným systémem. A ať mi nikdo netvrdí, že multitasking není potřeba... viz. třeba to, co jsem psal o tom rozepsaném statusu v Twitter aplikaci. A pokud cílová skupina nesynchronizuje přes Outlook, což je podle mě nejjednodušší řešení, tak proč jim MS nechal jen možnost synchronizace přes Exchange nebo Hotmail účet? Nemám potřebu házet na WP7 špínu, ale taky nemám potřebu se na věci dívat přes růžové brýle a dělat, že nic nevidím. Ve WP7 je hodně omezení a myslím, že čtenáři SM by to měli vědět už z toho důvodu, že jsou trochu jiná cílovka, než uživatelé, kterým ke štěstí stačí kontrola statusů na Facebooku. A btw hudbu si zatím taky nestáneš, stejně jako nenakoupíš žádnou placenou aplikaci. A mimochodem, tebou popisovaná cílová skupina si bude minimálně chtít změnit výchozí vyzváněcí melodie, což ale WP7 zatím také neumí a na Marketplace k tomu také nic není.

Na SM se samozřejmě WP7 budu dále věnovat a sledovat vývoj, ostatně už několikrát jsem psal, že ten systém potřebuje čas a pak se situace zlepší. Ale pokud mám hodnotit aktuální verzi, která šla s prvními telefony do prodeje, tak to zatím žádný zázrak není.
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od laco73 »

..tiež si myslim, že článok opisuje aktuálný stav a neodvoláva sa na budúce aktualizácie. To by potom článok možno vyzeral asi takto...IE je rychlý a ten úžasný flash, nadchol ma multitask. a otvorených 30 aplikácií pri zachovaní rýchlosti systému, Copy & Paste funguje opravdu na jedničku, s Outlookem som zosynchronizoval snáď celý system-proste na jedničku. Díky Microsofte. :tlem:
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od milennium »

Jirko H.
Napsal jsi to dobře. Je to objektivní a vystihuje to současný stav WP7. A to je správné a tak by to mělo být.
Za sebe můžu napsat, že je to sice omezující, ale půjdu do toho... Teď mám DHD a nefunguje mi synchronizace s Exchange 2010. A to je DHD vlajková loď HTC v Androidích telefonech.... A to je právě to co mi vadí a očekávám, že po této stránce budou WP7 fungovat zcela bezchybně...
A proto, piš dál v tomto duchu.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 a několik nalezených chybek

Příspěvek od Jiří Hrma »

Díky za reakce. Ještě jeden dotaz na někoho, kdo už WP7 zařízení má - provázal jsem telefon se svým Facebook účtem (kontakty, statusy) a vše se mi stáhlo bez problémů, vidím i statusy a nahrané fotografie přátel, prostě vše funguje, ale když se podívám do Settings - Email and Accounts - Facebook, tak se mi tady neustále zobrazuje "Attention required" + číslo chyby. Zkoušel jsem googlit, ale vůbec nic jsem k tomu nenašel, jen že se jedná o nějaký problém související s připojením, ale i přes zobrazovanou chybu mi vše funguje.

obrázek

A ještě jeden postřeh, pokud s v Settings - Region and language, nastavím u položky System locale možnost "Czech", objevují se mi na HTC 7 Trophy v celém názvu systému po restartu za názvem operátora čtyři znaky "yyyy", takže na live panelu na hlavní obrazovce vidím třeba "Vodafone CZyyyy" nebo "T-Mobile CZyyyy" :) když přepnu zpět na "English" (+ restart), je název operátora v pořádku. Dělá to ještě někomu? Jde mi o to, zda je to chybka v databázi operátorů ve WP7 nebo jen nějaký bug přímo na HTC 7 Trophy (podotýkám, že mám finální verzi ROM).

obrázek

edit: Tak to vypadá, že tyhle problémy se týkají jen HTC 7 Trophy, Kuba Čížek mi na Twitteru psal, že u Samsungu Omnia7 je vše v pořádku.
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od jacek »

JackalJackal píše:Jiří Hrma: myslím, že píšeš dost objektivně a je ti jedno, jestli se to libí, nebo ne. Prostě tak jak to vidíš, tak to popíšeš a je jedno jaká je to platforma, nebo přístroj. Mě se tvoje články libí a dost mi pomáhají. Teď jsem rád, že jsem to neuspěchal a WP7 nekoupil. Ano, časem bude zlepšování nedostatků, ale na to už nemám peníze. Já ti děkuji za ty članky, celý víkend je pročítám - dodám, nejen o víkendu.
naprostý souhlas :smt023
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Windows Phone 7: Otázky a odpovědi (všeobecná diskuze)

Příspěvek od radospol »

suhlas:) smartmania je nastastie "geekovska" a teda aj tymto smerom spravne kriticka pri clankoch.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 hostů