Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Tezko rict,tohle je na vesteckou kouli..
server8
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 04, 2011 15:48
Zařízení: Apple iPhone 5s
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od server8 »

A nějaká aplikace se neplánuje co? Je to celkem škoda.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jak jsem psal,to je na vesteckou kouli..mohl by napsat nejaky vyvojar jak je to s equlizerem, jak hluboko zasahuje do systemu a jake moznosti v tomto ma vyvojar..
server8
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: sob čer 04, 2011 15:48
Zařízení: Apple iPhone 5s
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od server8 »

Osobně si myslím, že to asi nepůjde jen tak, na xda taky nic není..
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od icepoint »

Zdravím, koupil jsem HTC Titan a mám pár dotazů- méně důležitý proč se mi nezobrazí obrázek-booklet hudebního alba, myslel jsem, že se stáhne z internetu, mám li správně vyplněny ID Tagy u skladeb, potom nevím jak změnit v zune,v v nastavení účtu značku služby zune, tj to jméno, pod kterým se účet zobrazuje a nejdůležitější, přijde mi mailem pdf soubor jako příloha, jak jej uložím offline, nebo alespoň do skydrive pomocí telefonu(nechci jej hledat mezi různými maily), jde mi to jen pomocí PC, v prohlížeči na PC zvolím upload souboru, vyberu pdf soubor, skydrive jej načte a pak jej vidím i v telefonu přes sky drive, jak vyloučit to pc?V marketplace je aplikace Sky Drive Explorer od The DotNetNuzzi, ale nevím, zda je k mému účelu použitelná. Díky moc.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlasta W. »

Obrázek alba se ti zobrazuje pouze pokud máš ID3 tagy stažené ze Zune Marketplace (tzn. album je spárované s nějakým v Marketu), pokud v Marketplace je obrázek interpreta a pokud je splněna nějaká další neznámá podmínka, k níž jsme se na WMM nedobrali ani na pěti stránkách diskuze :-) Samozřejmě musíš mít Live ID a Locale v PC a v telefonu nastavené na nějakou zemi, kde lze hudbu na Marketplace nakupovat (USA, Kanda, Británie, Austrálie).

Změnu Zune tag (Značky služby Zune) lze provést bezplatně jen jednou, další změny jsou placené. Provedeš to například na webu XBox.com.

PDF soubor by se měl uložit automaticky do úložiště Adobe Readeru. Takže stačí spustit Reader a on ti ho nabídne.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Flynn »

Pokud jde o obrázek alba, lze použít i svůj vlastní a jeho velikost není prakticky omezena. ID3 Tagy lze načíst z databází, ale lze si je také v Zune upravit v souladu s vlastními komplacemi. Já osobně nemám několik alb kompletních, ale jsou to třeba různé výběry od té skupiny. Stažené údaje použiju pro skladby, které se shodují s tracky v mé kompilaci, ostatní mohu doplnit ručně, anebo použitím údajů z databáze vyhledáním alba, které moje tracky obsahuje. Zune nabídne možnost vložit patřičná data k trackům, které nemají údaje vůbec vyplněné, anebo nedostatečně.
Asi jsem to napsal nesrozumitelně, ono se to takto špatně popisuje, ale vše je v Zune logické a dá se to zvládnout. Já jsem to bez návodu pochopil za jeden večer v praxi. Určitě mi Zune přijde mnohem more user friendly než iTunes, které jsem sice také zvládl, ale vadila mi tam logika, na které jsem zvyklý u programů na PC.
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlasta W. »

Špatně jsem se vyjádřil, nemluvíme o obrázku alba (coveru), ale o fotce interpreta, která se zobrazuje na pozadí Zune, na pozadí přehrávače v tlf, na lockscreenu a na dlaždici na hlavní obrazovce.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od icepoint »

Aha, snad chápu. Mám li tedy vlastní mp3 či wma vytvořené z vlastního CD, mám ID tagy ale nemám to z marketplace koupené- což nemám, ani asi nemohu, neb mám českéID, čeký účet, mohu zkusit pohledat v zune a přiřadit si vlastní obrázek, samo to nic nenajde. No PDF koumám, prostě jsem stáhl PDF Adobe reader- zdarma, ten ten soubor sice otevře, ale fyzicky je ten soubor kde- stále v mailu, tj. smažu li mail, nebude tam? Maily promazávám, ale některé domumenty z nich bych si rád uložil.Změnu Zune vyzkouším, normálně v zune to nejde, xbox účet nemám, pokoumám nad tím. Díky za rady
P.S. Pro zájemce- Titána jsem získal za 7900Kč, z O2, nebrandovaný, odkoupili moji HTC HD2 plus sleva nějaká pedvánoční plus cca tuším 500kč dolů za kus z vitríny, který pár lidi žmoulelo v ruce- z čehož záruka jen rok a bylo. Akce prý platí dál.Jo, nutno koupit nějakou sim- jen tak, nejlevnější, co mají. :-)
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlasta W. »

Když pak spustíš Adobe Reader, nemáš v něm ten soubor v seznamu documents hned po spuštění? IMHO ano. Reader si ho při otevírání zkopíruje do vlastního úložiště. Ty se vůbec nemusíš starat o to, kde ten soubor v telefonu je, prostě tam je. A se smazáním e-mailu se nesmaže. Stejně takhle si to pamatuje i PDF otevřená z webu.
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od icepoint »

Ano, máš pravdu.
jira80
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned říj 30, 2011 8:11
Zařízení: Samsung Omnia 7
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jira80 »

Ale pozor na háčky a čárky v názvu PDF - "Jeřábová dráha.pdf" nejde z e-mailu otevřít, napíše to chybu "Invalid file path". Ten samý soubor nazvaný "jerab.pdf" to bez problému otevře. Můžu poprosit ještě někoho dalšího na test? (Omnia 7, Mango + CZ + Chevron Labs + Interop podle popisu zde)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Paulos »

Ta Adobe čtečka je navíc naprosto základní a triviální, ještě k tomu všemu poskakují stránky při skrolování, neumí hledat v textu ani přejít na určitou stránku, neporadí si se všemi PDF soubory... A je pomalá. :-(
laembert
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 17, 2009 17:32
Zařízení: HTC Titan

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od laembert »

Jdou nějak z PC editovat "oblíbené" v telefonu? Jako to šlo s WM6.5...
Jdou nějak dostat "úkoly" do tiles? Je nějaká aplikace která pracuje s úkolama co jsou na hotmailu?
Nevíte jestli se chystá TomTom?
laembert
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv pro 17, 2009 17:32
Zařízení: HTC Titan

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od laembert »

Jdou nějak zálohovat SMS před resetem?
Luf1n
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 21, 2011 17:50
Zařízení: Nokia Lumia 820

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Luf1n »

Ahoj, mám dotaz již pro uživatele WP7. Jak jste an tom s internetem? Myslím kolik tak měsíčně popřípadně týdně stáhnete dat? Jde mi o to abych si nekoupil telefon s WP7 a pak bych měl pořád omezený internet, protože jsem překročil fup... Někde na XDA developers jsem se dočetl, že to lidem žere od 5 mb až 80mb týdně....Jak jste na tom vy?
krehla
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: stř lis 25, 2009 23:10
Zařízení: iP5S

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od krehla »

mam 150 mb na mesic coz je cca 38 mb / tyden, mam titana 2. vikend a vzdy v patek nebo resp. sobotu rano sms: prsahl jste tydenni limit..bla bla bla... ale ted uz jsem doma udelal wifi takze neresim...

mozna to bylo ale zpusobeno, ze jsem tahal aplikace z marketplacu..
Luf1n
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 21, 2011 17:50
Zařízení: Nokia Lumia 820

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Luf1n »

Ok no to je celkem dost a to asi máte mnohem lepší net v telefonu než já....Takhle ja mam ten zakladni internet od O2 a nepresahuju limit pokud nechodim casto na youtube apod...Jinak jen aktualizuju mail, počasí ale hodne casto lezu na net, ale ten net mi ted staci. Ale nevim kolik by mi pri stejnem vytizeni bral WP7 jelikoz predpokladam ze se tam toho aktualizuje a updatuje mnohem vic nez na windows mobile...
Switch007
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pon říj 31, 2011 21:06
Zařízení: _LG_

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Switch007 »

Tak včera jsem si poprvé v prodejně HTC vyzkoušel naživo Windows Phone. Systém se mi líbí, je nápaditý a svižný, ale naprosto zklamán jsem byl z klávesnice. Nemyslím si, že bych měl nějak extra velké palce, ale na Radaru jsem ani po čtvrt hodině zkoušení nebyl s to napsat rychle tři slova za sebou bez překlepu, a to ani v režimu na šířku :-( Na Titanu to bylo lepší, ale nehodlám nosit po kapsách takovou velkou cihlu. Takže bohužel začínám vážně uvažovat, že se zatím WP vyhnu a budu vybírat jiný telefon :cry: Buď ošklivý Android, který nabízí alespoň prediktivní psaní a Swype, nebo kouknu po něčem s hardwarovou klávesnicí. Jak se píše vám na displeji menším než 4 palce? Dá se to časem naučit?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows Phone 7 - Otázky a odpovědi: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Vlasta W. »

HW klávesnice to není, ale samozřejmě se určitý cvik získat dá. Za jízdy vlakem jsem na SW klávesnici udělal celou prezentaci na obhajobu ročníkové práce. Na šířku je to úplně v pohodě.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 61 hostů