WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od Jiří Hrma »

Už v minulosti se objevily spekulace, že se na trhu nejdříve objeví jen GSM/3G telefony s Windows Phone 7 a první CDMA telefony pro Ameriku přijdou až později. Greg Sullivan, Senior Product Manager WP7 tuto domněnku nyní potvrdil a první CDMA zařízení s Windows Phone 7 se na trhu objeví skutečně až v průběhu prvního pololetí příštího roku. Pro nás v Evropě to naštěstí nemá žádný dopad, ale je docela zajímavé, že se tak Microsoft rozhodl. Podle slov Grega Sullivana nemá Microsoft k dispozici neomezené zdroje a tým okolo Windows Phone 7 tedy upřednostnil GSM zařízení, protože právě tyto sítě jsou globálně rozšířené. Američtí operátoři AT&T Wireless a T-Mobile mají v USA i GSM pokrytí, takže v jejich nabídce by se telefony měly objevit dříve, nejhorší dopad tak toto rozhodnutí bude mít na zákazníky operátorů Verizon Wireless a Sprint. Windows Phone 7 tedy bude do poloviny příštího roku fungovat výhradně na GSM/3G telefonech a podpory pro CDMA se dočká až později.

obrázek

Zdroj: Cnet
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od milennium »

Tak to je velmi v pořádku a já tleskám !!!
Už se na WP 7 těším...
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od roxtedy »

Jsem zvědaví, kolik omezení WP7 postupem času vyleze na povrch, pro náš trh...Jestli bude WP7 alespon lokalizovaný do cz. Nebo jestli to budou řešit přes lokalizaci sunnysoft...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od Jiří Hrma »

V první prodejní vlně určitě čeština nebude... o některých omezeních jsem psal v téhle bleskovce.
čiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pon pro 25, 2006 23:34
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Bašť
Kontaktovat uživatele:

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od čiko »

Nechce se mi ani věřit,že by MS vydal nový systém bez lokalizace.
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od esaras »

roxtedy píše:Jsem zvědaví, kolik omezení WP7 postupem času vyleze na povrch, pro náš trh...Jestli bude WP7 alespon lokalizovaný do cz. Nebo jestli to budou řešit přes lokalizaci sunnysoft...
Ja bych lokalizace OS uplne zakazal, jsou s tim jen problemy, obzvlaste s diakritikou a specialnimi znaky, stejne tak u OS na pc. Stejne v tech OS je vetsina veci resena pomoci ikonek (viz. WP7), takze se v tom zorientuje i cvicena opice a slozitejsi veci ktere ikonkami reseny nejsou, tak nejsou urceny pro amatery/neznale a nemaji se tam co hrabat. Pak to dopada tak, nekdo napise blbe aplikaci, ktera pracuje s jinou znakovou sadou, do toho pod prelozenymi win se karta nejmenuje Storage Card ale "Pamětová karta" (nejde mi do hlavy proc prekladaji i toto, kdyz uz chteji prekladat, tak jen prezentacni vrstvu) a pruser je na svete a to nemluvim o chybovych hlaskach, ktere nejsou v lokalizovane verzi budto vypsany jen jako kod chyby, nebo nejdou na netu nikde dohledat, takze to stejne clovek pracne dohledava jinak. Navic anglictina je v dnesni dobe nepsanym standardem :-).

Nyni me kamenujte a neverim ze k tomu nedojde :D, tak sem s tim.
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od roxtedy »

Nepiš tady nesmyly...Jsem čech a chci mít telefon v češtině. By mě zajímalo,když jseš takovej odpůrce češtiny, jestli máš i OS na počítači anglickej. A kdyby byl MS z číny,tak by jsi ho taky chtěl v čínštině:)
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od esaras »

Vzhledem k tomu ze jsem vyvojar, mam vsechno v anglictine, OS pocinaje, veskerym sw vybavenim konce. Kdyby byl ms z ciny, stejne bych se ridil tim co jsem napsal, tedy ze anglictina je nepsanym standardem.


EDIT: odpurce cestiny nejsem, mam ji rad, ale ta patri dle meho nazoru do literatury, v pocitaci atp. podle me nema co delat.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od radospol »

ako vyvojar by si mohol vediet ze predas ovela viac aplikacii v roznych lokalizaciach,nez len v AJ. To plati aj o lokaciach OS.
esaras
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: stř pro 16, 2009 22:05
Zařízení: HTC HD2 (WP7,WM6.5,Android 2.3,Ubuntu 10.10,MeeGo)

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od esaras »

Asi jsme se uplne nepochopili, ja vyjadril svuj nazor na lokalizaci, jak si myslim ze by to bylo idealni a ne jak se to dela ;-). Samozrejme ze zakaznik nas pan, radu veci delame proti srsti, proste drzime hubu a krok. Kdyz si ten soft objedna v klingonstine, tak mu to tak napisem a je nam jedno co s tim bude delat. Jen jsem ventiloval co si o lokalizaci v IT & spol myslim a to snad zakazano neni.
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

WinPhone 7 zařízení nejdříve pro GSM/3G, CDMA až v roce 2011

Příspěvek od radospol »

nemyslel som to v zlom:)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů