WinPhone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Nemožnost kopírovat, otřesný internetový browser, který neumí flash, html5 a dokonce ani silverlight. Jsem rád, že jsem svoje peníze investoval do Nokie N900 a na WM zapomněl. Ve wordu nejde ani změnit font, toto už není OS na práci - je to OS na bobek.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od bkf1 »

Moment ale Silverlight ma byt primo integrovan... a to s tim Wordem se mi taky nechce verit... pravda jeste WP7 nejsou final jen ten graficky vzhled se uz nebude zasadneji menit... bohuzel :(
PS: Maemo vypada jako dobra volba, ale prece jen podpora okolniho sveta neni nijak zavratna :/ Zas otazka jestli clovek na to co potrebuje musi mit i podporu okolniho sveta... :o)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od tslany »

Současné buildy samozřejmě mají Silverlight, ale finální verze má umět i Flash 10.1. Změna písma ve Wordu samozřejmě jde, tato feature je možná od buildu 6176. Funkce Copy&Paste v systému obsažené jsou, avšak zatím k ní není frontend (což se ve finální verzi zajisté změní). Jak je vidět, zase všichni děláte unáhlené předběžné názory, nic o tom nevíte, nikdy jste ten OS nezkusili, ale hned víte naprosto absolutně vše a nechcete přijmout pravdu, úplně stejně jako kdysi s Vistama.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od elcrys »

A jaká je tedy ta pravda? Co vím jistě je pouze to, že tento "OS" není absolutně určen pro mě, ani pro většinu pokročilejších spokojených uživatelů WM (toto tvrdí sám Microsoft). Co se týče revolučního vzhledu, tak nové WP mi silně připomínají staré verze WM, invertované a s obřím fontem.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od bkf1 »

tslany píše:nikdy jste ten OS nezkusili, ale hned víte naprosto absolutně vše a nechcete přijmout pravdu, úplně stejně jako kdysi s Vistama.
A jaka je pravda s Vistama? Ze je to totalne zaprasenej a zabrzdenej OS, kterej se poradne nerozjede ani kdyz se clovek tyden hrabe v registrech a snazi se vytweakovat snad uplne vse, co se da? :lol: Jeste ze je v MS opravili (sedmicky) a ja muzu konecne svizne vyuzit svuj 64-bitovy procik a 8GB pameti (graficky programy od Adobe jsou hladovy mrchy :o) )...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od tslany »

Že používáš 32 bitovou předinstalovanou verzi od asusu a rveš tam 10 let starej antivirus je tvůj problém, mě např. moje HTPC funguje naprosto svižně (ukázal jsem rychlost bootování člověku, co dříve nadával na XP, obdivoval Visty, nyní 7 a díval se na to s velkým úžasem), bez problémů, ani jednou mi nespadlo a to tam ten OS jede už druhým rokem :-) Ale to už zacházíme trochu OT a nehodlám o tom diskutovat s kýmkoliv, kdo měl ten OS jen týden :-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od YAMATO »

tslany, budou teda podle tebe WP7 funkčně srovnatelné s WM (řekněme 6.5)...samozřejmě změny budou, myslím spíš to, zda budou z tvého pohledu zkousnutelné pro nás, co zatím nedáme dopustit na WM...zda tam nebude až příliš absencí funkcí (mě třeba fascinuje absence stále viditelného statusbaru, mikroskopické hodiny). Třeba zrovna ten Word...jak to teda bude srovnatelné s Wiordem ve WM? Nikde jsem zatím neviděl časové funkce, FileExplorer, možnosti nastavení, notifikace. Bude tam teda multitasking a jaký vlastně? Atd.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Přečti si zahraniční recenze Slanino a pak vykládej… Dokonce jsem měl WP7 v ruce na Samsungu co vypadá jako i8910 HD. Na ten font jsem se díval speciálně a opravdu ta možnost ve wordu není! Jinak co jsem za tu chvíli postřehl, tak systém je opravdu rychlý, žádné záseky a čekání. Flash, html5 a silverlight zatím nebyli podporovány, ale nejednalo se o finální prodejní verzi WP7, ta ještě není připravená.
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od TomasNM »

Ludia,stale sa tu place,ze WP7(zamerne nie WM!) je sunt a ze MS sa pochoval uz vopred. Podla mna je,ALE!... Pocul uz niekto z vas o "Windows Embedded Handheld" systeme? Ze nie? Necudujem sa,na SM ani naznak cohosi takeho. To je velka chyba,pretoze WP7 je o hlupom systeme a SM ma byt hlavne o Smart-systemoch. WEH je pokracovanie platformy Windows Mobile se vsim vsudy,cize kompatibilita aplikacii,multitasking,layout atd.,takze ho MS vobec nepochoval,akurat potichu predstavil nastupcu WM6.5.5 pre "zarytych"(embedded). Nechapem preco je tolko rozruchu okolo WP7. To si MS fakt mysli,ze vsetci sme uplni tupci a budeme sa tesit na debilny kvaziOS? Chvalabohu to pochopili a bude aj cosi ine. Navyse este oznamili aj "Windows Embedded Compact 7",coz neni nic ine ako Windows CE 7. Myslim,ze redaktori SM by mohli pre neznalych anglictiny spravit tu sluzbicku a vydat nejaky clanok o tomto.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od tslany »

YAMATO: No, moc času na psaní článku nemám abych tam mohl všechno vypsat :-( Ale nejlepší bude asi si to zkusit osobně v emulátoru
kapu: Proč bych si měl číst zahraniční recenze, když mi právě na pozadí běží emulátor, terý to všechno zvládá? :wink:

Vývoj WP7 jde neustále dopředu, a to, že v tom Samsungu je nějaká verze WP7 z doby kamenné bez plno featur ještě neznamená, že ty funkce ve finální verzi nebudou. A jak píše TomasNM, Windows Embedded Handheld tu je taktéž, současná verze bude stále postavená na WM6.5.3, avšak ta další již bude mít jádro Windows CE 7
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Měl by jsi je číst, protože ty Samsung redaktorům rozdává sám Microsoft.

Jakto že už nejsi Tome moderátor?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od tslany »

No právě, rozesílá je, takže tam moc aktuální build nebude...

Nějak mi na to nezbýval čas, tak jsem to místo raději přenechal lidem, kteří ho mají :-)
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od TomasNM »

Kamile,myslis mna ako moderatora? Neee,na to nemam cas. Netusim,ci ti ludia,co to tu spravuju to robia pracovne,alebo to maju ako hobby. Len ma trochu zarazilo,ze tyzden sa tu neobjavi ziadny clanok a to dolezite unika.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Jiří Hrma »

TomasNM: Ne, Kamil myslel tslanyho, ten tu byl jako moderátor. A co se týče slabšího období s přidáváním článků, měl jsem 14 dní dovolenou... taky si někdy potřebuji odpočinout :)
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od TomasNM »

Jo,tak sa ospravedlnujem. Jirko,gratulujem ze si mal dovolenku,to ja ju mam v nedohladne. To len tak okrajom.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od Jiří Hrma »

TomasNM: V pohodě, už jsem tu dovču docela potřeboval a stálo to za to, i když po návratu trochu marodím (hlasivky, teplota...), beztak to je z té klimatizace :)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od YAMATO »

tslany píše:YAMATO: No, moc času na psaní článku nemám abych tam mohl všechno vypsat :-( Ale nejlepší bude asi si to zkusit osobně v emulátoru
Hm, popravdě nevím co s tím.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od tslany »

Tak dobře pokusím se sepsat
Návod na zprovoznění emulátoru
1) stáhnout Visual Studio 2010 Express for Windows Phone Beta a nainstalovat
2) stáhnout odemčený image WP7 build 6414 a zkopírovat do "C:\Program Files (x86)\Microsoft XDE\1.0\"
3) vytvořit zástupce

Kód: Vybrat vše

"C:\Program Files (x86)\Microsoft XDE\1.0\XDE.exe" WM70C1-6414-unlocked.bin /VMID {E575DA31-FC47-4766-853F-018D823B9EE6}
("Spustit v" nastavit jako "C:\Program Files (x86)\Microsoft XDE\1.0" aby to nedělalo paseku :-) )
4) spustit a čekat, až nabootuje :-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od YAMATO »

Díky chlape!
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 Technical Preview: První zahraniční recenze

Příspěvek od bkf1 »

TO TomasNM:
Mno to vzniklo s tim, ze novy system se jmenuje Windows Phone 7, pritom je to prvni verze a hodne lidi to pochopilo podle toho cislovani tak, ze Windows Phone 7 je nastupcem Windows Mobile 6.5.x. Ja se samozrejme tesim (posledni roky se pravda spise bojim) na komplexni mobilni system do kapesnich zarizeni od MS, ALE kdy to asi tak bude? Vsichni vime, jak dlouho MS vsechno trva :???: A kdovi jak to bude vypadat... posledni dobou se fakt spise bojim...

TO tslany:
Hmm vidim, ze se bavim se skutecnym odbornikem :o) Visty jsem testoval (intenzivne se v tom hrabal asi tyden kazdy den od odpoledne do vecera) asi dva mesice na desktopu (Intel tusim DC6600) a jednalo se o krabicovou Ultimate 64-bit (s SP2), antivirak NOD IS 4. Nema smysl te presvedcovat, staci mi moje vlastni zkusenosti a podle nich je Vista proste spatny nedokonceny system plny chyb, zbytecnych prodlev (take co se tyce site) atd. To mi v podstate potvrzuji i lide, kteri se zabyvaji IT jeste vice do hloubky tj. treba programatori aplikaci a her (zamerne nejmenuji spravce site, protoze zatim jsem nepotkal zadneho na "podle me" profesionalni urovni i kdyz na to meli ty velke skoly a ty dlouhe roky praxe). Jinak tvuj kamarad musel mit teda hodne zapraskany XPa aktualizacema od MS a ostatnim svinstvem, kdyz mel tak pomaly boot :D Ja mam na kompu v praci jeste XPa, ale tak poladeny, ze i po ctyrech letech to fici rychle a stabilne a to tam valim hladovy zrouty od Adobe. Samozrejme tlacim na sefika, aby koupil 64-bit sedmicky, to je uplne jina liga zvlast co se tyka tak narocnych programu, jaky ja pouzivam...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů