Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Jiří Hrma »

Prý vůbec nešly na odbyt, nebyl o ně zájem a prodejům nepomohla ani masivní kampaň na území USA. Řeč je o nedávno představených telefonech KIN One a KIN Two (preview). Z tohoto důvodu se Microsoft rozhodl úplně rozpustit vývojářské studio, které mělo platformu KIN na starosti, respektive vývojáři nyní přejdou do teamu, který se věnuje systému Windows Phone 7 (KINy běžely na velmi "osekaném" jádře WP7).

obrázek

Microsoft tento krok zdůvodnil tím, že jejich primárním cílem je teď úspěšné dokončení finální verze Windows Phone 7. Redmondský gigant dále informoval, že s prodejem KINů v Evropě rozhodně nepočítá a ono se vlastně ani není čemu divit. V USA o ně není zájem a těžko by na tom v Evropě byly lépe. Z prohlášení Microsoftu mám pocit, že tohle je jeden rychlý konec "pokusu" s názvem KIN, který skončil velkým neúspěchem. Snad bude příchod Windows Phone 7 veselejší a opět se dostane do širšího záběru mezi uživateli.

Obrázek Obrázek
Možná zajímavý design, ale podivné rozhraní a ještě podivnější funkce - není se čemu divit, že s nimi Microsoft příliš úspěchu nesklidil

Zdroj: WMPowerUser
Martin Prokop
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 225
Registrován: čtv led 07, 2010 19:08
Zařízení: HTC 8X, Optimus 4X HD a HP Touchpad
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Martin Prokop »

Podle mě velká škoda. Způsob komunikace a propojení se sociálním životem, který nabízí právě tyto přístroje, mohl nalákat velké množství lidí. A že se nyní soustředí plně na Windows Phone 7? Když není oznámen ještě ani jeden telefon s tímto OS? Pomalu ani ukázky? No, nevím, Microsofte.
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od koulou »

Hlavně Kin One se mi hodně líbil po desingové stránce, ale tím klady končí.

Osekané jádro WP7 + zaměření na sociální sítě by mi bylo, jako člověku, co nemá Facebook a zarputile všem tvrdí, že si ho ani nikdy neudělá, docela na nic.
xxmz
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: čtv říj 01, 2009 14:42
Zařízení: E-TEN X500 WM 6.5

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od xxmz »

Jen abychom tu za 1/2 roku neměli obdobnou zprávu o Windows phone 7. Ten článek by se ani nemusel moc předělávat.
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Tom_82 »

XXMZ: Přesně to samé mě napadlo, když jsem dočetl ten článek.. V Microsoftu zřejmě už nepracují myslící lidé, ale roboti - fungující na základě binární soustavy (jedničky a nuly) a proto jejich práce vypadá ve stylu POKUS-OMYL-ERROR.

Své HTC HD2 raději prodávám a nechci mít s Microsoftem nic společného. Nechtěl bych mít telefon za 15 tisíc a v něm systém, který má dnes sotva 4% populace a pomalu jde do kytek.. Když si vzpomenu na "revoluční" Windows Vista, tak už vidím ten článek za rok: "Microsoft vyvíjí nový systém Windows Phone, sedmičková verze nezaujala..". Nebo v tom horším případě: "Microsoft ukončil vývoj pro mobilní platformu.."

Operační systémy od Microsoftu nejsou žádný zázrak, Windows 95, 98, 2000, Millenium a XP byly otřesné a ve své době dost pozadu. Nezapomenu na neustálé trápení s drivery, chyby, restarty, viry atd. Absolutní slátaniny byly Windows 2000 a Millenium, což bylo asi to nejhorší, co Microsoft vyprodukoval. Pak přišly úžasné Windows Vista, opět marketing jako pr*se, ale v praxi na ně každý nadával a všichni chtěli raději zpět své XPčka.. Windows 7 jsou jakž takž - na to že máme rok 2010, tak mohly být o kus dále, ale dá se to. Nepřinesly žádné velké zklamání, ale ani ovace.. Na tom Microsoft staví a proto taky bude mít nová mobilní verze v názvu "šťastné" číslo 7. Ale na mě tohle nezabere, HD2 prodám dokud je poptávka a jdu do Androidu..
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Radek Hübl »

..a ten kdo si ho koupil ma sice telefon bez podpory ale za to ma raritu jak prase a aza par se to bude prodavat na e-bay za pekny prachy :-)
a jdu do Androidu..
toto je tady cim al tim vice slyset... mozna tim ze ja rikam to same :-)
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Tom_82 »

MAO: Taky podle nějakých posledních prognóz, má být za 5 let jen Android a OS X. Tak uvidíme jak to dopadne.. Já jdu s davem za tím nejlepším.. 8-)
Docent
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 18, 2008 20:26
Zařízení: Dell AXIM X51v, Vodafone 845
Bydliště: Kousek od Rudé záře

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Docent »

Tom_82 píše:Operační systémy od Microsoftu nejsou žádný zázrak, Windows 95, 98, 2000, Millenium a XP byly otřesné a ve své době dost pozadu. Nezapomenu na neustálé trápení s drivery, chyby, restarty, viry atd. Absolutní slátaniny byly Windows 2000 a Millenium, což bylo asi to nejhorší, co Microsoft vyprodukoval.
XP byly otřesné? Windows 2000 byly slátaniny? Vidím, že pán je zřejmě znalec, mně třeba jedou 2 PC s Windows 2000 dodnes, 24 hodin denně bez jakýchkoli problémů... BTW nejsou viry spíš problém BFU než Windows?
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

V tomhle na 100% souhlasím s Docentem. Na mobilním poli se nachází Microsoft na pomezí prohry, ale prohlašovat, že všechny operační systémy od MS byly otřesné a v té době děsně pozadu je dost absurdní.
A co se týče virů, tak je to z 99% tvá chyba, protože zkušený a rozumný uživatel PC se virům dokáže snadno vyhnout.

Tímto se omlouvám za OT, pak to promažu, ale měl jsem potřebu se k tomu vyjádřit, protože podobných lidí, co nejdřív děsně chválí jednu věc a jakmile už není in, tak ji začnou děsně pomlouvat a říkat, že vlastně na ní nadávali pořád, mám tak akorát po krk, hulánismus se asi stal infekční nemocí.
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Tom_82 »

Každý má na to jiný názor, takové mám zkušenosti já.. Přiznávám, že nejsem žádný "expert", ale pokročilejší znalosti mám a ve dvou firmách jsem částečně dělal i "ajťáka".. Pokud je někdo nenáročný, spustí si počítač aby mohl udělat něco v Excelu či ve Wordu, mrkne na net a počítač vypne, tak mu může být dobrý i Windows 95 a dodnes jej může chválit..

Tohle téma bych zde raději nerozebíral, jednak je to OT a jednak to obvykle nemá konce. Ale jedno jisté je - kdyby měl Microsoft pořádnou konkurenci (nepočítám Mac, který nejde nainstalovat na jakýkoliv počítač), tak dnes má Windows možná každý desátý..
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od elcrys »

Jiří Hrma píše:...respektive vývojáři nyní přejdou do teamu, který se věnuje systému Windows Phone 7...
Pokud chce Microsoft zajistit obdobný úspěch i pro WP, tak doufám, že k popsané migraci pracovních sil došlo i v případě autorů myšlenky KIN telefonů. No nic, alespoň to bude pro tuto společnost ponaučením - příště investovat více peněz do reklamy :).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od bkf1 »

Mno neni divu vzdyt KIN byl uz od zacatku propadak v UPLNE VSECH smerech, alespon pro me. A ten design... takovy podradny hnuj dnes dela snad jen Motorola. Pravda v takove americe by tyhle samoucelne hracky mohli mit uspech (prece jen tam to nefunguje jak u nas stylem "koupim si telefon a chci, aby mi stacil dva tri roky" ale spise stylem "koupim si neco a kdyz me to zitra prestane bavit, tak si koupim neco jineho") ale v Evrope by tohle VUBEC nemelo sanci (leda kdyby to prodaval Apple, ktery dokaze mit uspech i s takovym iPadem, o kterem si i jablecni stoupenci mysli, ze je to zbytecny vyrobek).
Tom_82 píše:Operační systémy od Microsoftu nejsou žádný zázrak, Windows 95, 98, 2000, Millenium a XP byly otřesné a ve své době dost pozadu. Nezapomenu na neustálé trápení s drivery, chyby, restarty, viry atd. Absolutní slátaniny byly Windows 2000 a Millenium, což bylo asi to nejhorší, co Microsoft vyprodukoval.
Millenia byly opravdu spatnym systemem to souhlasim, ale zbytek byl relativne v poradku. Akorat problem je v tom, ze Windows je principem skryte zameren na geeky (tzn. lidi kteri vi co delaji, NE bezni uzivatele, kteri si doserou system svou obycejnou lidskou blbosti nebo jen prostou neznalosti). Ano tvari se jako system pro bezneho uzivatele, ale v jadru tomu tak neni, protoze po nainstalovani je potreba provest hromadu uprav, prizpusobeni a i pak je treba dodrzovat urcite zasady prace - odmenou je pak vysoka odezva a stabilita systemu po nekolik let (napr. moje celodenni instalace XPecek po "proskoleni" bezneho uzivatele (pracujici i hraci) vydrzi bezne kolem 3 let i vice bez jedineho problemu a kdyz se po te dobe nahodne objevim na "revizi", tak se jedna jen o nejake drobnosti, ktere nejsou nejak zasadni). Podle me by tak mel Windows zustat i nadale, protoze pro bezne uzivatele a uzivatele, kteri se nechteji nic ucit (a hlavne pro ty, kteri se nechteji nikam dal posouvat, chteji jen fungovat) je tu Apple a ten nabizi vcelku prijemne pruseru-vzdorne reseni.
PS: Podle me 2000ky a XPecka byly nejlepsi, co MS predvedl a ty soucasne "opravene Visty", po hlubsim seznameni s ruznymi tweaky a nastavenimi podobnymi XP, mi take pripadaji jako kvalitni system :wink:
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od KVARK »

Cože, KIN vyhořel ještě před svým pořádným startem? :roll: To je velmi VELMI znepokojující zpráva pro WP7. Redmonďáci asi už tuší, že by to mohlo skončit mnohamiliardovým propadákem i u jejich vlajkového projektu. Jsem opravdu zvědav jak to ještě dopadne...

Jinak ty narážky tady na stolní OS jsou úplně mimo. XP je dodnes ten nejspolehlivější systém, jaký kdy na PC byl. Respektive v rámci woken. Dokladem je i to, že jej dodnes mají na většině počítačích v řídícím centru NASA. 8-)
Sedmičky jsou akorát stabilní Visty, ale ty už tu měly být před mnoha lety. Takže by měly zapracovat, aby jim neujel vlak i v tom vetším byznysu.
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 200
Registrován: pát kvě 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Bydliště: Brno

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od mlndsk »

Muj nazor na KIN byl, je a bude, ze se jedna o naprosto slepou kolej. Design obou pristroju hodnotim ja osobne jako otresny.

Myslim, ze neuspech tomuto projektu vestilo 90% lidi pote, co videli design telefonu a jejich moznosti.

Ja jsem rad ze to ukoncili, alespon budou mit vic sil a koncentrance na plne wp7. Osobne se mi ani ty zatim moc nelibi, ale treba me dokazou prekvapit. Ted jeste, aby to dokazali portovat na hd2.
PD
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř říj 22, 2008 9:17
Zařízení: E71 Night Edition

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od PD »

Ten vzhled byl opravdu strašnej. Takhle to dopadne, když se kravaťák snaží dělat něco pro hipíka (před zapnutim přístroje to chce trochu trávy, jinak se s tim dělat nedá)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Standa »

Je to škoda. Ne v revoluci, ale v obyčejný prodej Kinů jsem docela věřil.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od bkf1 »

KVARK píše:XP je dodnes ten nejspolehlivější systém, jaký kdy na PC byl.
Souhlasim :wink: Problem nastava az po pripojeni k internetu (viry, automaticke aktualizace - to jsou v podstate taky viry :lol: ).
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od Tom_82 »

mlndsk píše:Ted jeste, aby to dokazali portovat na hd2.
Na HD2 oficiálně WP7 nebude k dispozici, z důvodu velkého počtu tlačítek (5!!).. Ta sedmičková verze musí být zase teda dílo, když nezvládne namapovat 5 tlačítek (zvednout, položit, home, nabídka programy a zpět). Takže se budeš muset spolehnout jedině na XDA.

Já už jsem to vzdal a asi bych neměl trpělivost čekat, než vývojáři překopou všechny aplikace pro novou verzi (která bude od základu zcela nová, nekompatibilní s aplikacemi pro WM6.X).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od bkf1 »

mlndsk píše:Osobne se mi ani ty zatim moc nelibi, ale treba me dokazou prekvapit.
Never tomu! Pokud z nich nejsi utrzeny uz ted, tak nebudes ani po uvedeni. Ja WP7 nevestim nic dobreho uz jenom kvuli prehnane strohe grafice, kterou si ale urcite oblibi mensina, ktera se mermomoci chce odlisovat. WP7 podle me budou pomerne brzo (do roka a do dne :) ) nahrazeny nejakym novym OS kompatibilnim s WP7 (neco jak tomu bylo u Vist). Osobne to pro nas Woknare vidim na Android, na ktery tak do roku/dvou (jeste je podle me potreba nechat nejaky cas na vyvoj) prejdeme vsichni.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Microsoft KIN: Vývoj zastaven, do Evropy se nedostanou

Příspěvek od uni »

"Prý vůbec nešly na odbyt, nebyl o ně zájem a prodejům nepomohla ani masivní kampaň na území USA."
Ale safra, podle některých je na tomto postaven úspěch iPhone, copak se tady selhalo? Nebo že by bylo přeci jen třeba nějakých kvalit zařízení, aby měl úspěch? :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot] a 25 hostů