Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od koulou »

Jasně, v pohodě ;-) ...ten namachrovaný týpek byl myšlen samozřejmě hodně nadneseně ;-)
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od _iNTERFACE »

Daidalos píše:Začínám dosti vážně uvažovat o Iphonu i když jsem byl z prvu tvrdě proti němu
takze dalsia ovecka co sa necha obmedzovat takym diktatorom akym je apple...vedel som ze toto bude platit nie len u teba...ked vyjde novy iphone tak vela ludi zisti,ze vlastne na tom iphone uz nie je co kritizovat a vsetko ostatne vlada lepsie ako konkurencia tak si to predsa len kupim a budem moznos poskojny...tesim sa na dalsich superhrdinov, ktori budu vo vrecku mat nakusnute jablcko :wink:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od IkE Blaster »

Víš, to že si koupí iPhone nevzešlo z toho, že je iPhone dokonalý, ale z toho, že MS WM/WP v podstatě pro něj pohřbil (a iPhone bude nejmenší zlo, protože bude mít pozitiva oproti tomu WP, minimálně zatím více aplikací) :wink: Pro mě také, ale raději spíš Android, než iPhone. Nicméně iPhone je perfektní herní a multimediální platforma pro herní hračičky.

Mám na tebe otázku: Jsi ochotný toto pochopit a uznat?
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Daidalos »

Souhlasím, tímhle u mne Wm umřel, ale jak to tak vidím, půjdu spíše do Androidu(nebo nějaké linuxové distribuce por Nokie?).
Ano Iphone je super telefon, ne že ne, super na zábavu(hry,hudba). Ale jako platit za něj 15000kč, se mi opravdu nechce, a to je přesně ono proč se mi tak příčí abych si ho koupil. Kdyby byl jen o trochu více otevřenější klidně a to je přesně důvod proč nebudu vyhazovat stejnou částku za něco s WP 7, když si na tom můžu pustit hudbu,pustit film, zavolat, trochu na net, ale to je tak skoro vše a na to mi stačí telefon za 1/3 ceny.
A tamten příspěvek byl myšlen nadneseně, jen pro srovnání ;-)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od IkE Blaster »

No, iPhone nelegální cestou "otevřeš" dostatečně (více než potřebuješ). Nechápu, proč je pro tebe Android mrtvý, ten "otevřeš" absolutně k holému jádru.

Jinak cena - platíš za značku, jako u spousty jiných věcí. Ale zase tak nerealistická není, vezmi si HD2. Dobře, obě by mohly být nižší, ale podle čeho soudit, že by měla být nižší.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Standa »

_iNTERFACE píše:
Daidalos píše:Začínám dosti vážně uvažovat o Iphonu i když jsem byl z prvu tvrdě proti němu
takze dalsia ovecka co sa necha obmedzovat takym diktatorom akym je apple...vedel som ze toto bude platit nie len u teba...ked vyjde novy iphone tak vela ludi zisti,ze vlastne na tom iphone uz nie je co kritizovat a vsetko ostatne vlada lepsie ako konkurencia tak si to predsa len kupim a budem moznos poskojny...tesim sa na dalsich superhrdinov, ktori budu vo vrecku mat nakusnute jablcko :wink:
Jako vždycky před každým tvým elaborátem: zklidni se, dej si čokoládu a nejdřív popřemýšlej, co uživatele vede k výměně za iPhone, to je totiž dost důležitý bod, který jsi opomněl (pomůcka: viz. příspěvek od IkE Blastera ;-) ).
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Daidalos »

IkE Blaster píše:No, iPhone nelegální cestou "otevřeš" dostatečně (více než potřebuješ). Nechápu, proč je pro tebe Android mrtvý, ten "otevřeš" absolutně k holému jádru.
Ano to jo, ale ztrácím tím záruku. A i když je otevřený pořád to není "ono".
A Android po mně rozhodně mrtvý není, ba právě naopak. Jednu chvíli jsem o něm dokonce hodně vážně přemýšlel (Mototrola Milestone), ale WM mi zatím dostačuje, takže jsem nějaký důvod ho měnit neměl. Androidu osobně velice fandím, a doufám že jednou sesadí OS X a to už jenom kvůli tomu, že se u něho platí právě za tu "značku", což u Androidu není a doufám že nikdy nebude.
U HD2 je to také to souhlasím, ale ty HW parametry u něho jsou "trochu" lepší než u Iphonu. Vzrůst ceny je tedy pochopitelný. Apple nadsazuje ceny nejméně 2x u všeho stačí se podívat na jejich notebooky, které stojí třeba 40litrů a notebook se stejným HW třeba od Asusu koupíš klidně okolo 15tisíc ;-).
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od IkE Blaster »

Záruku v podstatě ztrácíš i přeflashováním ROMky (myšleno ten SPL, nebo jak se to jmenuje). Tohle je podlě mě multiplatformní "problém".

Aha, tak to jsem s tím Androidem od tebe pochopil prvně špatně :) nevadí. Jinak notebooky bych moc neporovnával, protože u Mac (PC) si zaplatíš za kvalitní HW zpracování + stabilní jednoduchý OS zaměřený na určitou skupinu lidí. A v té skupině je popravdě velice stylovým i schopným nástrojem. Asus je značka, která nemá tu prestiž a je zaměřena na úplně jiné lidi. No, prostě bych PC nesrovnával, to je na delší diskusi.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Daidalos »

Jo to souhlasím to je multiplatformní problém,ale WM si přeflashovávat nemusíš aby z něho byl svobodný OS.
Asus jsem dával jen jako příklad, a zpracování je podle mne stejně kvalitní jako u Applu. Ten ale opravdu vítězí u designu, na který dnešní "teenageři" letí (krom mne :-D). Tak srovnávejme MP3 přehrávače, jejich počítače nebo vlastně cokoliv od nich a vyjde nám, že to mají 2x dražší než konkurence..dobře ale konec o Applu kdo chce ať si za jejich výrobky utrácí. Aby náhodou interface neřekl, že jsem ho tady hrubě urážel :-D
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od IkE Blaster »

Mýlíš se, dnešní teenageri na Macy neletí, protože je na ně málo her :lol: Osobně bych se nebránil, ale vzhledem k práci je pro mne nepoužitelný.


Osobně bych ti doporučil na jeho příspěvky nereagovat... Je tu spousta lidí, kteří se rádi naváží do věku :wink:
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Daidalos »

No já osobně bych se Macu taky nebránil, přitahuje mne vzhled, ale musel bych si tam nahrát Win. popřípadě nějakou Linuxovou distribuci aby se dal vůbec využít.
Jinak divil by ses co holek na FB "šílí" po Mac noťasu. Naštěstí jen málo z nich si ho může dovolit :lol:
Kluci ani tak ne, ty chtěj opravdu hlavně pařit. Vidím to u i u nás ve třídě (IT třída !), když si zapnu linux tak polovina lidí prý co to je za vzhled Windowsu a druhá, "Fuj linux, na něj nejsou hry viď?" nebo "Co to je za vzhled, diť to je hnusný".
Ale to už sem se hodně vzdálil od tématu :-D .
Jinak Interface mně opravdu už bavit přestal, když řikal že se uklidní asi na to zapomněl. A ještě svádět věci na Jirku, osobně bych mu za to dal BAN..
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Standa »

OT: víte co vás vyléčí z vyjímečnosti Mac noťásků? Zajeďte si do Dánska. Tam má Apple book taková spousta lidí, a je to tak spotřební zboží, že vám bude jeho vyjímečnost tady připadat úsměvná a opožděná :-). Tím nechci říct absolutně nic proti Applu, jeho počítače se mi líbí taky.

Jinak co se mě týče, nějaký WP7 si určitě pořídím. Ne že bych do něj vkládal naděje, ale vyzkoušet se musí.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od IkE Blaster »

Standa: To potvrzuje, že nejde o špatné ntb :) Ikdyž by mohlo jít opět o marketing, tak tady jde o kvalitu (zpracování)+značku vykoupenou cenou.


Daidalos: Ano, dokud máš chuť se patlat v systému, tak je win/lin ideální, ale jakmile začneš brát PC jako pomůcku k práci a ne čistě PC=práce (= nechceš pořád něco měnit, hledat řešení na spoustu problémů a kompromisů), tak je Mac OS X skvělý systém. Osobně 3/4 grafiků(/webdesignů), se kterými spolupracuji, jede na macu.

S IT třídou mám také osobní zkušenosti, bohužel škola jde celá do háje, takže se mi to ani moc nechce sepisovat. Na škole vím o jednom člověku, který je fakt hodně velkej machr do linuxu, jinak pár oveček má ubuntu (protože je "in"). Ve třídě programátorů (15 lidé) umí 3 lidi něco naprogramovat. Osobně z pracovních i osobních důvodů setrávávám na XP, kvůli práci o pohodlí. Linux pro mě na každoděnní použití není, stačí mi spravovat servery s ním, kde kraluje (no, pořád mám radši alternativní Unix, FreeBSD apod.)


Já vím, jsem hodně OT... :-(

Standa: Také to vidím podobně, vyzkoušet, hrát si s tím jako čistý uživatel (brát jako multimediální krabičku bez lepšího OS) a třeba bude vyhovovat :) Ale dokud si můžu udělat vlastní aplikaci na PDA, které mám vždy u sebe, tak jsem spokojený.
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od _iNTERFACE »

IkE Blaster píše:Mám na tebe otázku: Jsi ochotný toto pochopit a uznat?
ano som ochotny pochopit a uznat a kupit si trebars android a vynasat ho do vysin...kupim si vsetko co mi vyhovuje a je mi uplne jedno ake ine este moznosti, kto, kde na jakom zarideni moze mat...je to take tazko pochopitelne? takze ked bude na trhu windooze 6.5 este desat rokov, nepoviem ani jednu zbytocnu vetu naviac..ale ked je na trhu iphone, tych zbytocnych viet je uz len na tomto fore pozehnane...a mne ako jeho vlastnikovi je smiesne, ked vidim, ze vsetky vase nareky applu vzdy len vylepsia, to co nezvlada...preto ostatne systemu maju u mna takmer zatvorene dvere, lebo sa nevyvyjaju pre mna v dostatocnych podmienkach...hotovo...mobilne osx bude mat daleko dlhsiu trvacnost ako uz mrtve wm... :wink:
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od IkE Blaster »

Díky za odpověď, škoda že jsi odpověděl na něco jiného. Ale už jsem si od tebe zvykl.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Standa »

Heh... taky si říkám, jestli odpověděl na správný dotaz... :grin:
IkE Blaster píše:Také to vidím podobně, vyzkoušet, hrát si s tím jako čistý uživatel (brát jako multimediální krabičku bez lepšího OS) a třeba bude vyhovovat :) Ale dokud si můžu udělat vlastní aplikaci na PDA, které mám vždy u sebe, tak jsem spokojený.
Přesně. To je jedna z věcí, která u ostatních platforem chybí: programovat si rychle a jednoduše aplikace na míru. Pokud se určité nástroje třetích stran budou schopny přizpůsobit novým WP7, tak tipuju, že s nimi bude možno nalézt společnou cestu. :-)
OVCA
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 26, 2008 16:33

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od OVCA »

tak to rovno môže MS zabaliť
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od radospol »

interface: co to tu melies...
ked vidim, ze vsetky vase nareky applu vzdy len vylepsia, to co nezvlada...preto ostatne systemu maju u mna takmer zatvorene dvere, lebo sa nevyvyjaju pre mna v dostatocnych podmienkach...hotovo...
on(iphone) sa vyvija rychlejsie nez ostatne systemy,lebo od zaciatku za nimi vyrazne straca a ma co dohanat...hotovo...
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Svestka »

No nebudu to tady pročítat celé ale mám takovou zajímaovu otázku do pranice po úvodní větě.

Osobně proti WP7 nic nemám prostě do klasických telefónů proč né, pokud to bude dostatečně svižné a bude to umět něco víc než hloupý telefón za 6000Kč ale co se bude cpát do PDA? Vždyď windows CE nemůže být nějak dobře ovládatelný na klasických PDA tedy úhlopříčka okolo 3,5"- 4". Vím sice, že odvětví PDA už jaksik ani dnes pořádně neexistuje jelikož je právě nahradily chytré telefony ale ničemu to nevadilo jenže teď by to vytvořilo pěknou mezeru na trhu (jakmile doslouží WM 6 a microsoft jej už časem nebude chtít ani prodávat jak je tomu například u dnešních XP kde už se nové licence neprodukují a doprodávají pouze stávající).
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od HTCKlorec »

Napadla mi taka blazniva myslienka: Co ak WIndows Phone 7 nie je nastupcom Windows Mobile? Co ak sa neskor po uvedeni WP7S objavi nejaky skutocny ekvivalent WM, pricom ostanu 2 vetvy systemu - jedna pre telefony a ludi ktori nechcu od systemu vela, a druha pre klasickych WM "stouralov"? Teoreticky je to mozne. Nechce sa mi totiz verit ze by MS potopil vseobecne oblubeny system prenosnych zariadeni...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů