Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Uživatelský avatar
Lupik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 159
Registrován: sob lis 01, 2008 12:29
Zařízení: Iphone 4S

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Lupik »

No toto. Tak koupil jsem HD2 a doufal že bude upgrade. Ted jen doufam at neni jelikoz takove veci se mi fakt nelibi.
Jak to tak vidím tak prodám své HD2 a koupím si nějaké zařízení s Androidem, jelikož ten vypadá ještě vcelku slušně.

Připadá mi solidné ''blobost'' zakazovat instalovat aplikace, ktere nebyly stazeny z Marketplacu. WP se stává uzavřeným stejně jako iphone u kterého se možná blíská na lepší časy. Jak sem viděl že už iPhone bude mit Taskmanager tak WP bude asi posledni v zebricku.
Aspire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 183
Registrován: pon úno 23, 2009 6:52
Zařízení: HTC Touch Diamond 2
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Aspire »

Ja sel do sveho HTC protoze jsem znal Windows. Vedel jsem, ze windows ma mnoho chyb, ale chytri lide (napr. XDA) je umi vyuzit a tak se z toho funkcni OS.

To co nyni vim o WP 7, mi silne zavani iPhone OS. Pokud WP 7 budou az tak moc napodobovat IPhonem, je dost mozne, ze prijdou o mnohe zakazniky, kteri si najdou variabilnejsi platformu.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od fido_cz »

Tak nevim, ale vzdyt je to pouze okopirovany OsX s jinym kabatkem. Kdo to bude kupovat? Technicky zdatnejsi pujdou do Androidu a ostatni si radeji koupi iPhone, ktery ma aspon uz vybudovanou obrovskou uzivatelskou zakladnu a spoustu aplikaci.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Radek Jahoda »

berczo píše:Nechci to říct sprostě, ale solidně to doje**li ...
Máš pravdu z pohledu uživatele. Z pohledu programátora to zas tak špatný není. WP7 budou mít nějaký procenta na trhu a aplikace pujdou jen z marketu? Super. Stačí pár lidí aby naklikalo zezačátku hvězdičky a už se program bude šířit sám. Pokud teda bude stát za něco.
hrosikjiri
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: sob pro 13, 2008 0:21
Zařízení: lumia 830 a 950

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od hrosikjiri »

Vidím to na novej slogan: Kupte WM zařízení, dokud si s tím ještě půjde pohrát :lol:
Docela lituju vyrobce jako SBP, Resco a dalsi... hold se preorientuji no...
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od jacek »

Jestli se nemýlím, tak WM 6.5.x budou ještě nějakou dobu funkční , tady má SPB, Resco a další ještě prostor
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od NeoPlex »

hmmm tezke zklamani... nahravani app jen pres market me netrapi... nebojim se, ze by tohle xda nevyresili... multitasking je mi jedno jaky tam presne bude, dulezite je aby fungoval tak jak je zapotrebi aspon na zakladni veci... rekneme ze je spustene icq a delam jine veci (a icq samozrejme v realnem case prijima zpravy). Tvrde nastaveny vychozi prohlizec IE je taky v rukou xda.. ale nemoznost instalace prostredi tretich stran no fuj!! Pripadam si, ze se dostavam do dob hloupych nokii 6let zpet, kdy cloveka po pul roce naprosto omrzel vzhled a pouzival tel. uz jen na volani a psani sms.. a chybejici pruzkumnik no potes... (chapu, ze kdyz kazda app bude mit jen svuj, tak se tim omezi zpomalovani/ zahlcovani systemu, ale tim to omezi jeste vice uziv. moznosti... ). Chtel jsem na prvni WP7 pockat, rok jeste vydrzet na novy tel, ale jdu se koukat po zarizeni s Androidem. Skoda...
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od barberry.pha »

tak pokud jsem to pochopil spravne co se tady od zacatku prezentovalo a co psal jirka hrma tak wm7 bude "novy" os ale taky tady zustanou jeste nejakou dobu 6.5.x na telefonu ktere jsou momentalne natrhu ..
jenom se spise zeptam lidi co se jim tady wm7 nelibi .. copak jste od novych wm7 ocekavali? co ze tam bude novyho?
myslim ze wm6.5 je docela dostacujici a bohate slouzi tomu k cemu je urceny ... takze to ze ms vyrukoval uplne s novym wm7 ktery je "jednoduchy" jako iphone tak jenom proto aby nalakal nove lidi ktere necim iphone nevyhovuje a libi se jim treba jinaci pristoje .. tak tedka budou moci si vybrat pristroj podle toho jak se jim libi a budou vedet ze na tom i tom pobezi uplne to samy ... coz beru jako mensi plus ...
pro ty ostatni tady zustanou starsi wm6.5.x a nebo android ... ja osobne jsem zvedavy treba jeste na os Bado .. po kouknuti na video je smes iphonu a sense androidu :)
Kato
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 352
Registrován: sob zář 17, 2005 19:11
Zařízení: HTC Desire (AOS 4.2.2),Nokia Lumia 800, Apple iPad
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Kato »

No od patku (co si tatka koupil Omnii Pro), tak uz mam trosku jiny nazor i na WP7. Vedel jsem, ze Samsungovej TouchWiz je slusne zazranej do systemu, ale ze az tak... Pominu jeho chyby, pomalost, atd. Ale kdyz prijde na vec, tak opravdu se nedostanu vubec do WM jako takovych. A ted svete div se - ony mi ty WM pro potreby tatky ale VUBEC nechybi. To je presne uzivatel, ktery chce synchronizaci mailu, kontaktu, pohodli ovladani, rozumnej fotak, prohlizec netu pro pripad potreby, vcetne prohlizeni dokumentu v pripade nouze a navigaci. A ovladani co nejjednodussi.
Mozna je zbytecne takovemu uzivateli cpat "komplexni system", jakym WM v soucasnosti je, ale potencialnich uzivatelu s uplne stejnymi, resp. spis jeste mensimi pozadavky bude asi drtiva vetsina (coz se na odbornem serveru muze jevit az jako kacirska myslenka). Ale MS si toho asi je vedom a bohuzel na lidi, co WM tahli na vysluni se jednoduse vykasle, protoze penize jsou az na prvnim miste.
A to, ze to je okopirovana kombinace jinych systemu - no a co. Sice je asi blby, ze nema nic navic, ale dostaneme se do faze, kdy bude podstatne, jak se nam ktere konkretni zarizeni libi, jaky ma HW atd. Ostatne je to model, jaky tady byval driv u mobilnich telefonu. Vsechny mely svym zpusobem "stejny OS" (rozumej zadny :D) a clovek vybiral jenom podle toho, jakej mu vic sedne do ruky, popr. dle vydrze atd. Jinak bylo jedno, jestli ma Nokii, Ericsson nebo Siemens treba - vsechny umely akorat volat, SMSkovat a maximalne se lisily nejakou zanedbatelnou drobnosti.
(jestli to je dobre nebo ne ukaze az cas).
Uživatelský avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 301
Registrován: stř dub 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Bydliště: Bystřice

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od berczo »

tick píše:
berczo píše:Nechci to říct sprostě, ale solidně to doje**li ...
Máš pravdu z pohledu uživatele. Z pohledu programátora to zas tak špatný není. WP7 budou mít nějaký procenta na trhu a aplikace pujdou jen z marketu? Super. Stačí pár lidí aby naklikalo zezačátku hvězdičky a už se program bude šířit sám. Pokud teda bude stát za něco.
Ano toto byl čistě uživatelský názor, nikoliv programátorský ;-) Thx za pochopení
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od barberry.pha »

no pokud bude fungovat market odzacatku pro cely svet a ceny budou v radech dolaru tak to muze byt velice zajimavy :)
no kazdopadne si bude mit clovek s ceho tento rok vybirat :)
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od mike-biker »

Tak mě to docela překvapilo, zatím vše z povzdálí sleduji, jakékoli omezení mě irituje. Se současným WM 6.5 a HD2 to jen sleduju, jsem zvědavý, jak si s tím poradí XDA?
mountain
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: sob srp 09, 2008 9:07
Zařízení: HTC Touch HD

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od mountain »

WM is dead.
Jestli tímhle chtěli WM vzkřísit, tak to šlápli teda hodně vedle. Právě naopak, tímhle WM zabili a začali novou "apple-like" éru :-/
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od koulou »

No u mě to vypadá, že HTC Touch HD s WM 6.5 a HTC Sence 2.5 zůstane ještě nadlouho mým telefonem... ...plus odkoupím zpátky od známého SE M600i s UIQ3.0, který jsem mu prodal před rokem a půl :-( ...staré dobré časy :-(
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Daidalos »

mountain píše:WM is dead.
Jestli tímhle chtěli WM vzkřísit, tak to šlápli teda hodně vedle. Právě naopak, tímhle WM zabili a začali novou "apple-like" éru :-/
Nechtěli, chtěj tim vzkřísit jejich pozici na mobilním trhu, WM zabili a myslím, že to byl částečně jejich cíl.
koulou
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: pon říj 20, 2008 14:27
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Petřvald

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od koulou »

No a co "Windows Mobile 7" ? To byla nějaká slepá větev, nad kterou strávili několik let vývoje a bylo to příliš podobné současným MW a nebylo to dost cool? Tak proto se začalo relativně nedávno oproti vývoji MW7 vyvíjet WP7S? Nebo je to jenom taškařice s názvy? A žádný námi očekávány WM7 nikdy neexistoval?

Já vím takový divný dotaz/úsudek, ale přišlo mi zvláštní se nad danou problematikou takto pozastavit.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Daidalos »

WM 7 nikdy neexistovalo, vždycky to byla vývojová verze WP 7, akorát se v té době jmenovala WM 7. Název Windows Phone přišel až u verze 6.5 a to kvůli jiné politice Microsoftu.
Shrnuto, podtrženo: Hraní s názvy :-D
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od NeoPlex »

barberry.pha píše:tak pokud jsem to pochopil spravne co se tady od zacatku prezentovalo a co psal jirka hrma tak wm7 bude "novy" os ale taky tady zustanou jeste nejakou dobu 6.5.x na telefonu ktere jsou momentalne natrhu ..
jenom se spise zeptam lidi co se jim tady wm7 nelibi .. copak jste od novych wm7 ocekavali? co ze tam bude novyho?
myslim ze wm6.5 je docela dostacujici a bohate slouzi tomu k cemu je urceny ... takze to ze ms vyrukoval uplne s novym wm7 ktery je "jednoduchy" jako iphone tak jenom proto aby nalakal nove lidi ktere necim iphone nevyhovuje a libi se jim treba jinaci pristoje .. tak tedka budou moci si vybrat pristroj podle toho jak se jim libi a budou vedet ze na tom i tom pobezi uplne to samy ... coz beru jako mensi plus ...
pro ty ostatni tady zustanou starsi wm6.5.x a nebo android ... ja osobne jsem zvedavy treba jeste na os Bado .. po kouknuti na video je smes iphonu a sense androidu :)
ocekavali jsme novy system co bude konkurovat Androidu a bude v urcitych smerech nabizet alternativy co android neumi a tim bude unikatni. WM 6.5 toho schopny neni! OS na podobne strukture jako iPhone nikdo nebude brat vazne, zvlast kdyz MS oslovovalo uplne jinou sortu lidi nez prave Apple.. logicky 90% lidi zvyklych na MS pujde k jinemu narocnejsimu systemu (coz je ted uz pouze jenom Android, nepocitam BB, ktere je spise stale standartizovano pro zamori), protoze hracka s nazvem WP7 jim nic rikat nebude..
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od KVARK »

Zůstanu na klasickém WM dokud to půjde. To co předvádí Microsoft je prostě hnus. Android se mi zdá i po několika letech stále příliš malý. A první opravdu použitelné zařízení s tímhle OS teprve vyjde. Bada je sprostá kopie OS X + Androidu. Symbian zůstane asi ještě dlouho jen Symbianem. PalmOS se se zadrhl dřív než se stačil rozjet. Takže nezbývá jen čekat až bude Android použitelný. Každopádně dnešní WMka mi naprosto vyhovují.
soufler
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: ned zář 07, 2008 14:16
Zařízení: HTC Touch Pro2
Bydliště: Klášterec nad Ohří

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od soufler »

A je to tady, tahle bleskovka mi konečně dala jasno v mém rozhodování. Kdo poradí nejlepší Android s HW klávesnicí 8-)
U WM zůstanu, dokud Touch Pro2 a Omnie Pro nedoslouží, pak bude s WM pro mě konec, alespoň dokud se nevrátí k původnímu smyslu tohoto systému...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů