Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
me2d09
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát říj 16, 2009 11:24
Zařízení: Kaiser, DesireZ, Trophy, Lumia800
Bydliště: Řevnice, Grenoble

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od me2d09 »

Windows Phone podporují multitasking podobně jako ho podporuje Android - http://tinyurl.com/wp7-multitasking" onclick="window.open(this.href);return false;
paul94cz
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pát zář 19, 2008 16:40
Zařízení: TyTN II, Diamond 2

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od paul94cz »

Kdo se mnou přechází na Android??
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od barberry.pha »

NeoPlex píše:
barberry.pha píše:tak pokud jsem to pochopil spravne co se tady od zacatku prezentovalo a co psal jirka hrma tak wm7 bude "novy" os ale taky tady zustanou jeste nejakou dobu 6.5.x na telefonu ktere jsou momentalne natrhu ..
jenom se spise zeptam lidi co se jim tady wm7 nelibi .. copak jste od novych wm7 ocekavali? co ze tam bude novyho?
myslim ze wm6.5 je docela dostacujici a bohate slouzi tomu k cemu je urceny ... takze to ze ms vyrukoval uplne s novym wm7 ktery je "jednoduchy" jako iphone tak jenom proto aby nalakal nove lidi ktere necim iphone nevyhovuje a libi se jim treba jinaci pristoje .. tak tedka budou moci si vybrat pristroj podle toho jak se jim libi a budou vedet ze na tom i tom pobezi uplne to samy ... coz beru jako mensi plus ...
pro ty ostatni tady zustanou starsi wm6.5.x a nebo android ... ja osobne jsem zvedavy treba jeste na os Bado .. po kouknuti na video je smes iphonu a sense androidu :)
ocekavali jsme novy system co bude konkurovat Androidu a bude v urcitych smerech nabizet alternativy co android neumi a tim bude unikatni. WM 6.5 toho schopny neni! OS na podobne strukture jako iPhone nikdo nebude brat vazne, zvlast kdyz MS oslovovalo uplne jinou sortu lidi nez prave Apple.. logicky 90% lidi zvyklych na MS pujde k jinemu narocnejsimu systemu (coz je ted uz pouze jenom Android, nepocitam BB, ktere je spise stale standartizovano pro zamori), protoze hracka s nazvem WP7 jim nic rikat nebude..
no podle me to ms dela proto ze kvuli vlne dotykovych pristroju chce nabidnou neco pro lidi kteri zatim nemaji s wm zadnou zkusenost a pristoj budu v cenove kategorii pristopnych coz iphone pro kazdyho asi neni ... no tedka ja to stejne jenom o vesteni s koule a vice se uvidi az koncem roku az podle toho co ukazou ... a jak bude finalni verze vypadat ... zalezi jenom jestli se budou jeste vyrabet nejaky pristroje s wm6.5 nebo jestli za pul roku tady bude prodavat nove pristroje jenom s android,bado,iphone,symbian a koncem roku wm7 ....
audis
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: sob kvě 31, 2008 11:59

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od audis »

ad prvni post:
ano, co jsme ocenovali, to vyhodili.

doufam, ze neofic cestou pujde nahrat do pristroje vyrobce třeba XYZ WM6,5 a ze po dlouha leta se tomu bude nekdo venovat. protoze v kompaktibilite se svetem a jako cestovni nahrada osobniho pc wm6,5 a nizsi nema zadnou konkurenci. a wm7 ji nebude.

absence pametovek me stve, uz bych pristroj bez pametovek nechtel. vnitrni pamet je pro me neprakticka a pomala (mam zapis 10MB/s na kartu:-)

absence nastaveni defalt web browseru ciziho je k smichu..
mtmccox
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon úno 22, 2010 19:43
Zařízení: HTC Wizard
Bydliště: RK
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od mtmccox »

Obrovská škoda, snad vědí, co dělají, i když ...

počkám, co předvedou nové linuxové platformy jako moblin atd..
xjacka
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 24, 2009 16:30
Zařízení: HTC Tytn II, Samsung i8910 HD, Samsung Galaxy S

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od xjacka »

Pokud se chtěl Microsoft zalíbit fanoušků iPhone a proto ho okopíroval, tak se mu to nepovede. Zatím nabízel Windows mobile spoustu výhod oproti iPhone OS X, ale špatně se ovládal. Kdo chtěl pěknou grafiku a jednoduché ovládání zvolil iPhone, kdo chtěl určitou volnost a veliké možnosti zvolil WM. Teď mají oba systémy stejnou "volnost" a stejné "možnosti" a iPhone vede v uživatelkém komfortu a grafice. Kdo tedy přejde na nový WP7S? Pouze zapřísáhlý fanda WM.
Moje názory v článku http://smartphony.blog.mobilmania.cz/20 ... comment-15.
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od pfhawk »

me2d09 píše: ...Takže tak, Windows Mobile jsou mrtvé, odporové displeje jsou mrtvé. Konec Bubblebreakeru a minám, konec Remote Desktop. ...
tak to pozor, odporove displeje nejsou zdaleka mrtve. stale casteji se objevuji nova a nova zarizeni s rezistivni technologii, ktera podporuje nativne multitouch a ma vyhodu v tom, ze umoznuje zaznamenavat i miru tlaku (sice v beznem provozu krome malovani nevidim uzitek, ale jde to :wink: ). sice je stale nevyhoda v mnozstvi propousteneho svetla, ale zase je levnejsi a hlavne presnejsi.
K tematu: Je to hnus velebnosti :)
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od HTCKlorec »

jacek píše:HTCKlorec : Myslím že ne, skus se podívat (dětskýma)očima neznalého a svůj odborný pohled potlač. Pro spoustu nových pot. zákazníků dokonalý systém - nic neřešit, jen ťap, ťap a jeto( neobhajuji WP7), jen se skouším vcítit do jejich důvodů.
Z tohto pohladu mas pravdu, uznavam. Celkovo len po skusenostiach s povodnym WM a ostatnymi systemami na mna WP7S posobi privelmi nevyrazne. Je to akoby si WP z kazdeho systemu okopiroval zle vlastnosti (uzavretost, cudne UI, nemoznost doinstalovania aplikacii 3. stran). Sice chvalim srandy ako XNA a Silverlight a hardwarovu akceleraciu a podobne vymozenosti, ale (IMHO) zapory to nevyvazi a stare WM nevrati.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Daidalos »

xjacka píše: iPhone vede v uživatelkém komfortu a grafice.
Tak to bych se hádal. Graficky podle mne je hezčí WP 7 než OS X a komfort už je věc další..
Nevím, mně přijde hezčí úvodní obrazovka s huby a aspoň minimální možností úpravy než černé pozadí a na tom pár ikonek, jehož jediná upravitelnost je v přesunutí ikonek (bez jailbraiku).
xjacka
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 24, 2009 16:30
Zařízení: HTC Tytn II, Samsung i8910 HD, Samsung Galaxy S

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od xjacka »

Mě se taky líbí když jsou na hlavní obrazovce vidět nějaké informace, ale ne v tak strašných modrých čtvercích. A to plýtvání s místem...
Libor
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: stř led 23, 2008 16:38
Zařízení: LG G3+SXT+(Evo3D)+Desire Z+Rhodium+Raphael
Bydliště: Mirotice
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Libor »

Kdo si počká ten se dočká ale jako vůbec sa mi takovéto prostředí(WP7) nelíbí mě to připadá jako té telefony pro důchodce a děcka ze základky. :!:
Když jsem si před lety koupil svůj prvý SP MPX220 tak jsem byl velice nadšen nad věcma o kterých sa mi ani nesnilo
vše si upravit k obrazu svému a vědět že to takto nik mít nebude :lol: .
Od té doby už jiné phouny nemusím a velice mne mrzí že Microsoft sa vydal takouto cestou,dost mi to připomíná že sa chce převlíct za prodávanějšího souseda(aplle) no snad si dělá Microsoft jen srandu a pouští mezi lidi klamné ifo.důvodně.
..................
Já věřím machrům z XDA aj odsud že nenechají WM takto lehce odejít :roll:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od htcjirka »

Tak timto krokem jsou uz WP7 pro me opravdu zabite.Asi budu muset nakoupit do zasoby stara zarizeni se "starymi" windows.Vic k tomu nemam co dodat.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od permar »

Souhlasím s názorem přispěvatele htcjirka.........k tomu není co dodat. Koupit něco do zásoby a možná někdy.........
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Standa »

Tak konečně bude windowsový telefon tak, jak si to většina přála.
1) Tupovzdorný - svoboda vyměněna za omezení (aby hloupí uživatelé telefon nepřinutili už po dvou dnech k restartům a zpomalování, už žádné tupé dotazy co je to .cab a jak udělat z mp3 vyzvánění)
2) Moderní vzhled 21. století - důraz na informace a rychlost přístupu k nim vyměněn za efekty a plýtvání

Na MS se nezlobím, je to prakticky jeho jediná možnost.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Daidalos »

Libor píše: Já věřím machrům z XDA aj odsud že nenechají WM takto lehce odejít :roll:
Já zas věřím, že z velké části WP 7 upraví, jako hodně reálnou možnost vidím např. instalace programů jinak než přes Marketplace, nebo tak zmiňovaný multitasking. Oni určitě něco vymyslí :-)
roxtedy
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 158
Registrován: pon lis 24, 2008 7:50

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od roxtedy »

Jako já ten krok MS chápu. WM6.5 prostě nikdo nekupuje, až na pár sklaních příznivců ho nikdo nechce... Lidi chcou zařízení jednoduše používat, tzn. aby bez x let zkušeností, byly schopný jednoduše instaloval a kupovat aplikace. To stejný programátoři.... kdo budu programovat pro OS, na kterým se 90% aplikací krade? Já osobně mám WM 6.5, zatím si telefon nechám, protože mně vyhovuje, ale nevím jak dlouho, protože se čím dál mín programuje pro WM6.5 a WM7 to úplně pohřbí...
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od _iNTERFACE »

myslim ze v kazdom jednom prispevku padlo sovo iphone minimalne raz...a tak isto si myslim ze apple sa na nove wp7 tesi asi najviac zo vsetkych...
no a k teme.... franta vlastni superslobodny pristroj s wm a v kazdej diskusii uraza uzivatelov konkurencie a klamstvami sa ich snazi presvedcit, ze na jeho uzasny slobodny system nikto nikdy mat nebude...zrazu po par dnoch pride vyrobca jeho systemu s novou verziou nastastie uplne na novo prerobenou a ten isty franta v daslej diskusii, najprv zas klasicky pouraza kazdeho uzivatela konkurencie a zabali ich do jedneho vreca a potom povie ze on s MS konci, pre nho je to mrtve a racej si kupi presne tu konkurenciu na ktoru nadava, len aby ukazal svoj odpor ktory franta v sebe vzdy mal...to ze ms velkoryso ponechal este na paru mesiacov/rokov svoj stary system aj pre pomalsie mysliacich ludi franta neberie ako velke gesto od ms, ale ako urazku a preto mu zo dna na den uz jeho system nevyhovuje...ach jaj...citat tie ve uzasne pravdive prispevky je ako sledovat situacnu komediu...dakujem za chvilku zabavy na vas ucet :wink:
dufam ze taky "atom" si zmeni podpis, kedze som sa prave stal aj typical windooze user... :smt047
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Microsoft už dlouhou dobu není inovátorem, hodně dlouho není inovátorem. Bohužel tady asi narazí, konkurovat iPhonu, který je synonymem pro styl, jednoduchost a eleganci nebude lehké. Proč bych si měl kupovat zařízení s WokopírovanejiPhone, když si mohu koupit super funkční iPhone a budu mít originál. Jestli MS nenasadí cenu okolo 6 000kč, tak si každej trouba raději koupí iPhone.
Pro iPhone je tisíce aplikací, jednoduše se nakupují, jednoduše se kradou a je to iPhone!
wPhone: Žádné aplikace a proč bych to kupoval když je tu iPhone?

Geekové pozor existuje tu vynikající Maemo.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od htcjirka »

JJ,docela Nokii v Maemu fandim,zejmena v N900 vypada zajimave,ikdyz je stale co vylepsovat.
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Windows Phone 7: Co zastánce Windows Mobile nepotěší?

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Bohužel už i u Maema se bojím budoucnosti. N900 je hodně dobré zařízení, ale pokud to chce člověk výhradně na práci, tak to ještě není ono.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů