Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od Jiří Hrma »

Podařilo se mi dostat k prototypu zařízení s testovací verzí Windows Mobile 7 (Windows Phone 7 Series). Mé dojmy už nejsou tak rozporuplné jako po včerejší tiskovce, dozvěděl jsem se více detailů a pokud příjmu fakt, že je tohle od základů nový systém a nebudu se ohlížet zpět, začínám v sobě objevovat první drobné nadšení. Systém si můžete krátce prohlédnout v přiloženém videu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s2pali-cOqo[/youtube]

A ještě přidám pár nových postřehů, které se mi podařilo zjistit
- systém bude podporovat multitasking! Více informací se dozvíme na MIXu v březnu, ale počítá se s tím, že většina aplikací po spuštění zůstane běžet na pozadí. Ty systémové budou mít samozřejmě vyšší prioritu a pokud dojde paměť RAM, ukončí se programy s nižší prioritou.
- položky na hlavní obrazovce bude možné snadno přesouvat na libovolnou pozici. Panel stačí uchopit a přetáhnout jinam.
- hlavní obrazovka bude tvořena dvěma nabídkami: výchozí je ta s panely a gestem zprava doleva se přepnete do nabídky s programy (obdoba nabídky Start ve WM6.5).
- když stisknete tlačítko Windows na zařízení, dostanete se na hlavní obrazovku. Tato klávesa tedy nespouští nabídku Start, ale přepíná na hlavní obrazovku. Je to tedy spíše náhrada za tlačítko Home a další důkaz zcela přepracované filosofie systému Windows Mobile.
- vzhled hlavní nabídky není finální a Microsoft v něm chystá provést další změny. To, co nyní prezentují, je prý jakýsi koncept.
- kalendář bude možné synchronizovat s různými aplikacemi. Od Outlooku po Google Mail nebo Windows Live Calendar. Každý kalendář bude reprezentován vlastní barvou pro lepší odlišení. Potěšilo mě pokročilé filtrování položek.
- synchronizace dat bude fungovat také přes Wi-Fi. Dokonce prý v systému bude funkce, která po připojení telefonu do nabíječky (například po příchodu domů) aktivuje synchronizaci přes Wi-Fi, a pokud budete mít zapnutý počítač, data se automaticky přes Wi-Fi synchronizují. To se mi hodně zamlouvá.
- synchronizovat bude možné nejen kontakty, kalendář, poznámky, ale také hudbu, fotografie a videa.
- když máte u kontaktu vyplněnou adresu, otevřou se po kliknutí na ni Bing Mapy.
- vyhledávací panel je přístupný přes systémové tlačítko. Vyhledávat můžete na webu, v mapách nebo přímo v zařízení.
- každé zařízení s Windows Mobile 7 musí mít minimálně WVGA displej (kapacitní).
- v internetovém prohlížeči lze zoomovat přes dvojklik nebo multitouch gesto (pinch-zoom).
- internetovou stránku z prohlížeče můžete umístit mezi panely na hlavní obrazovce. Vidět je samozřejmě i její živý náhled.
- v aktuální testovací verzi zatím není integrován Office Mobile. Jeho funkce jsou novinářům prezentovány pouze na videu.


obrázek

obrázek
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od pk »

Aj ked sa mi zo zaciatku nepacili nove WM7 (WP7) je vidno ze sa v MS snazia to vychytat ako sa da aby vsetko fungovalo. Len som zvedavy na spatnu kompatibilitu este.

edit:
to ze bude multitasking mi trosku napravilo mienku o novom systeme aj tie synchronizacie cez wifi. Este keby sa dalo menit aj prostredie :-)
madginger
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 16, 2010 16:00
Zařízení: Nokia

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od madginger »

A ta informace ohledně multitaskingu je odkud? Zní pořád jako spekulace (zbožné přání).
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od Jiří Hrma »

madginger: Tu informaci ohledně multitaskingu mi řekl člověk, který mi ukazoval prototyp zařízení (ostatně jako všechny další informace, které jsem nahodil do bleskovky).
Zoso
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob pro 26, 2009 0:35
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Hostivice, Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od Zoso »

Dobrá práce, alespoň bližší informace. Po včerejším zklamaní to nevypadá zas tak špatně, tak snad až se odkryjí cele WP7, tak budem moci hodnotit pozitivně.
madginger
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte úno 16, 2010 16:00
Zařízení: Nokia

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od madginger »

Tak uvidíme. UI reaguje trochu opožděně, ale to se snad vyladí.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od elcrys »

Ono bylo vždy celkem jasné, že nějaký druh multitaskingu tam prostě být musí. Otázka ovšem je, s jakými omezeními oproti dosavadnímu "divokému" stavu.
carnero
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 333
Registrován: pon čer 09, 2008 14:03
Zařízení: Galaxy Nexus, Incredible S
Bydliště: Praha

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od carnero »

Tohle doplnění mě celkem potěšilo. Oproti tomu, co je všude je to velice zajímavé doplnění dost podstatných informací. Děkuji, Jirko.

Osobně se mi Windows Phone 7 líbí, ale mělo to přijít loni (nebo ještě dříve) a ne až koncem letošního roku. Dost se mi zdá, že možnosti na kterých pracovali u WinMo 6.5.3 s Windows Phone 7 zahodili a je to celkem škoda. Třeba personalizaci. Je sice pěkné, že mají konečně po letech cosi-jako-widgety, ale nikde ani zmínka o tématech nebo skinech. Přitom u 6.5.3 si právě s tímto tolik vyhráli - až to začalo být i použitelné a docela mocné.

Ještě jsem zvědavý, co představí na podzim HTC. Jak do Windows Phone 7 implementují Sense nebo něco v tom stylu. Zní to relativně lákavě.

Ale stejně už mě nedonutí se k tomu vrátit.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od Sir Andrew »

Začíná to chytat lepší světlo, ale pořád mi chybí kus "geekovství" :( Když bych chtěl hračičku, tak bych šel spíš do iPhonu. Je na něho mnohem více aplikací, ale hračka je to stejná. Navíc WP7 spoléhá na neustálé připojení k netu, což každý neocení.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Na pocketnow twitteru se objevilo foto WM7 na HD2 :)
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od pk »

http://pocketnow.com/software-1/htc-hd2 ... -good-news" onclick="window.open(this.href);return false;
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od Jiří Hrma »

HTC HD2 s Windows Mobile 7 (by WinMo.nl)
obrázek

Na serveru Tweakers.net se ještě objevila zpráva, že prý WM7 budou kompatibilní s aplikacemi napsanými pro WM6. To je dost podstatná informace a jsem docela zvědavý, co z toho vyleze. MIX 2010 v tom určitě udělá jasno (březen 2010).
Caddy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: ned bře 09, 2008 2:07
Zařízení: Motorola Moto G, HTC Desire Z
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od Caddy »

tohle zatim trochu vylepsuje muj vseobecny pesimismus a zoufalstvi....tak jeste uvidime, no....ale stale jsem obezretny...
Kimi1492
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 04, 2009 19:35
Zařízení: Samsung I900 omnia

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od Kimi1492 »

vím že je to blbá otázka ....ale asi WM7 nerozchodím na I900 omnii že ?
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od pk »

nemas 3D akcelerator tak si neskrtnes :) ani rozlisenie displeja :)
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od barberry.pha »

"vy nas ale zasobujete pane Karfik" ;)
Jirko dekuji za pekne aktuality ;)
mi se novy wm7 libi pokud vezmu ze to bude neco od zacatku noveho a myslim ze si to najde svoje uzivatele a komu se to nelibi at zustane u starsich wm, rokje dlouha doba a docela se tesim jaky pristroje s wm7 nabidnou a jak to bude nakonec vypadat, ja se nicemu novemu branit nebudu ;)
takzr s vymenou pristroje pockam az vyjdou nejaky novy primo s wm7
holt chce ms oslovit co nejsirsi masu uzivatelu a jaka kazda firma chce jit po zisku tak jsem zvedavy jak se jim to podari
Kimi1492
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 04, 2009 19:35
Zařízení: Samsung I900 omnia

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od Kimi1492 »

jj ....čekal jsem to ... díky :grin:
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od dark_hood »

tesim sa, ked budem moct vyskusat wp7 na fone :-D este by to chcelo video ako ten system slape :-)
pk
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 419
Registrován: pát čer 20, 2008 9:01
Zařízení: Galaxy S4
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od pk »

vyzera to ze tam maju este vela veci na vychytanie a zdokonalenie..
mara_n
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř led 27, 2010 7:10
Zařízení: Sony Xperia Z3 Compact White

Windows Mobile 7: Krátký videopohled a nové postřehy!

Příspěvek od mara_n »

No sláva, konečně taky nějaké pozitivní poznatky. Ještě chvilku a snad začnu doufat v upgrade pro HD2 :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů