T-mobile ROM a oficiální HTC ROM

Diskuze o oficiálních a neoficiálních ROM pro HD2 a dalších úpravách tohoto komunikátoru
Odpovědět
Bahos
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: úte čer 12, 2007 23:03

T-mobile ROM a oficiální HTC ROM

Příspěvek od Bahos »

Prosím, dá se nějak bezpečně nahrát oficiální HTC ROM na HD2 od T-Mobile? Rád bych se zbavil té od T-Mobile a měl aktuální od HTC. Děkuji za radu.
626rs
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv črc 15, 2010 12:06
Zařízení: HTC HD2

T-mobile ROM a oficiální HTC ROM

Příspěvek od 626rs »

Ahoj

Taky mám HD2 od T-mobile a postupoval jsem následovně.

1.) je nutné udělat HSPL na verzi 3.03 která je jako jediná kompatabilní s ROM 3.14. To uděláš viz http://kyou.cz/forum/viewtopic.php?f=3&t=6" onclick="window.open(this.href);return false;. Doporučuju hned na začátku udělat HSPL opravdu na verzi 3.03, protože s ostatníma verzema jsem měl problém s pamětí, kdy měl telefon po najetí OS jen kolem 50 MB operační paměti. S HSPL 3.03 mám vyzkoušené, že má telefon kolem 170-180 MB volné op. paměti.

2.) po provedení HSPL (což je opravdu velmi jednoduchá věc pokud budeš postupovat podle návodu) stačí jen přehrát aktuální ROM tou novou, kterou si stáhneš zde -> http://firma.sunnysoft.cz/htc/" onclick="window.open(this.href);return false;. Stáhneš si exe soubor, připojíš telefon na kabel k počítači, zvolíš si synchronizaci a posléze, až počítač detekuje tvůj moobil, zapneš exáč na počítači. Telefon najede do bootloaderu a provede se přefelšování na novou ROM.

Přeflešováním přijdeš o všechna data na telefonu !!!!! Je nutné předem zálohovat !!!!!!

Před samotným přeflešováním tedy doporučuju provést zálohu kontaktů a SMSek. K tomu jsem já osobně použil vynikající software SPB Backup, kterým jsem si po přefleshování nahrál data zpět. Programy si nahraj do systému znova, ty nemá smysl obnovovat ze zálohy. SPB backup najdeš na stránkách http://spb.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak já osobně jsem po přeflešování na novou RADIO ROM 2.15 přešel na Android 2.2 Froyo kterej si bootuju z SD karty a jsem naprosto spokojenej. WinMO používám jen na nejnutnější věci jako je TomTom navigace a podobně. S dual bootem jsem osobně náramně spokojen a 90% času fičím na Androidu.
Bahos
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: úte čer 12, 2007 23:03

T-mobile ROM a oficiální HTC ROM

Příspěvek od Bahos »

dík moc :-) super.
Uživatelský avatar
belmondo77
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 20, 2011 9:32
Zařízení: HTC HD2 CM7 2.3.4 Nightly Desire TyphooN v3.2.7
Kontaktovat uživatele:

T-mobile ROM a oficiální HTC ROM

Příspěvek od belmondo77 »

Jasně když už budeš v tom flešování tak si tam prdni androida a k WM uz se nevrátíš.
Bahos
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: úte čer 12, 2007 23:03

T-mobile ROM a oficiální HTC ROM

Příspěvek od Bahos »

WM potřebuji na diagnostický software , který nepodporuje jiný OS :-(

-- doplnění předchozího příspěvku (ned kvě 01, 2011 10:59) --

Zeptám se vás, zda nemá někdo zkušenosti s nějakou ROMkou, která podporuje změnu seriových portů, protože mám tento problém:


Mám RS232 Bluetooth převodník LM058 ( http://cz.farnell.com/jsp/displayProduc" onclick="window.open(this.href);return false; ... 3654158350 )
Pokud ho spáruji s mým HD2, jako sériový port pro komunikaci se mi v HD2 nastaví COM2. Jenomže mám instalovaný software, který komunikuje pouze přez port COM1. U starých PDA to byl klasický RS232 na com1. Tak jsem připojil kabel a software mi komunikoval s externím zařízením. Nyní již porty RS232 PDA či MDA nemají a jediné co lze použít je LM058 BT/RS232 převodník.
Měl jsem Athénu a tam mi software přez převodník chodil na com1 a bez problému ,ale já to potřebuji rozchodit na HD2. Pokud nepude nastavit port v HD2, nevíš jak se dostat do souboru *.cab a upravit nějak software ,který je napsaný na com1 ???

Děkuji všem za nějaké postřehy, už jsem z toho docela nešťastný :-(
Llogi
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv kvě 05, 2011 17:44
Zařízení: HTC hd2

T-mobile ROM a oficiální HTC ROM

Příspěvek od Llogi »

Zdravim

Poprve jsem si koupil nejake to PDA konkretne teda HD2 a hned prvni den uzivani se mi pristroj zacal pri ruznych cinostech restartovat...k tomu nekdy nesel vubec rozjet musel jsem vytahnou baterku chvili pockat a pak to zas nejakou dobu jelo a pak zas sup restart...
Jeden znamy mi poradil at si tam hodim android ze wm7 je na prd tak jsem to chtel vyzkouset podle ruznych internetovych navodu a dopadl jsem tak ze mi tedka vyskakuje pri zapnuti obrazek ze softwarova instalace selhala.
Potreboval bych poradit jestli jde nejak vratit pristroj aspon do puvodniho stavu protoze sam si tam ten android asi nehodim a zasel bych stim na reklamaci ohledne tech restartu ale potrebuju aby nepoznali ze jsem se v tom stoural.
Predem dik moc za rady.
Odpovědět

Zpět na „ROM, hotfixy a HardSPL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů