Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Diskuze o oficiálních a neoficiálních ROM pro HD2 a dalších úpravách tohoto komunikátoru
Odpovědět
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od SirTom »

to mike-biker: já třeba mám zařízení zásadně v angličtině.
Ale jsou prostě lidi, co jim to víc vyhovuje. Třeba moje drahá polovička umí anglicky naprosto perfektně, ale stejně preferuje mít PDA v CZ. Možná protože zase není tolik zběhlá v té technice, nevím, ale prostě to tak je.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od mike-biker »

OK, spíš je problém, že čeština samozřejmě vnáší další možnost chyb a zpomalení, to je jediný důvod. Jinak by mě nevadila, ale souhlasím s tím, že někdo je holt zvyklý. Každopádně základní ROM je vždy lepší, než počeštěná. ;-)
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od jacek »

Je k mání nové radio 2.09.51.03 zde : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=646755" onclick="window.open(this.href);return false;
POZOR - není kompatibilní s ROM 2.10.x.x - zůstanete viset na úvodní obrazovce a HR :evil:
- nepodporuje 576 Mb RAM
nové radio je funkční na ROMkách 1.43 - 1.73.
pete
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: čtv úno 04, 2010 14:16
Zařízení: HTC HD2

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od pete »

Na stránce Sunnysoftu už je ke stažení ofiko 1.66 !!!!! http://www.sunnysoft.cz/htc/" onclick="window.open(this.href);return false;

-- doplnění předchozího příspěvku (úte bře 16, 2010 14:59) --

Mám jen dotaz. Kupodivu ROM upgrade budu dělat poprvé, a zajímalo by mě, jestli stačí zálohovat si kontakty, kalendář, soubory pomocí Outlooku/Activsyncu. Programy atd zálohovat nepotřebuju. Díky za radu!
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od YAMATO »

Prej už :lol: Skluz dva měsíce oproti civilisaci není už.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od Petulinek »

jacek píše:Je k mání nové radio 2.09.51.03 zde : http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=646755" onclick="window.open(this.href);return false;
Toto nové radio je super, má naprosto dokonalý zvuk, není to jako předcházející verze, že by zvuk chrčel, praskalo v něm, divně basoval... Je krásný, čistý, stojí za to. Citlivost je super, GPS běhá v pohodě. Mám ROMku s base 1.72 je to super, jak to funguje s historií 1.48 nebo 1.66 netuším... Jede na ní dobře Kumars Leo Premium 1.3 (base 1.72), nová Artemis 6.0 a TOPIX 1.5.6, víc jsem jich nezkoušel :)
perm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 72
Registrován: čtv dub 05, 2007 16:13

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od perm »

ja toto radio testnul na EnergyROM a mel jsem white-screen, takze jsem musel zpet na 2.08....
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od Petulinek »

Nejede to na ROMkách co mají podporu pro více RAMky...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od Radek Hulán »

Tak po 10 dnech jsem se vrátil zpět k oficiální 1.66 + Rádio 2.07.51. Ukuchtěné ROM nejsou špatné, ale stabilita je horší než u oficiální a výdrž baterie byla prostě katastrofální.
Tom2009
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: pát lis 06, 2009 15:53
Zařízení: HTC Desire HD

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od Tom2009 »

Také mám oficiální 1.66 ROM + CZ lokalizace - naprostá spokojenost.. Veškeré problémy, které byly na ROM 1.48 jsou pryč a konečně (tedy zatím) je vše rychlé, stabilní, bez problémů! Super! :grin:
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od J. Mlejnek »

Radek Hulán píše:Tak po 10 dnech jsem se vrátil zpět k oficiální 1.66 + Rádio 2.07.51. Ukuchtěné ROM nejsou špatné, ale stabilita je horší než u oficiální a výdrž baterie byla prostě katastrofální.
Mě připadá katastrofální i výdrž 1.66. A to byl hlavní důvod, proč jsem se na ni těšil. Jak je možné, že někdo má bezproblémovou výdrž a jiným mizí 30 % přes noc?
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od dark_hood »

chcem sa vas spytat, ze ci sa nejakym sposobom da aktualizovat aplikacia fotoaparatu na tu co je v rom 2.10 od tmob?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od Petulinek »

J. Mlejnek píše:Mě připadá katastrofální i výdrž 1.66. A to byl hlavní důvod, proč jsem se na ni těšil. Jak je možné, že někdo má bezproblémovou výdrž a jiným mizí 30 % přes noc?
Tolik Ti zmizí pokud máš nainstalované něco, co žere proud. Něco c ofurt běží, co se snaží stahovat data z netu... Samotná ROM to neudělá.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od J. Mlejnek »

No jo ale co? vždyť to řešíme už pěkně dlouho: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=129&t=17990

Co se stahování týče, mám povolené jen počasí. Nepoužívám Twitter, Facebook. Nevím o ničem, co by mělo chtít stahovat data.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od Petulinek »

To nemusí být vůbec o stahování, mně bere za noc ROMka cca 2-3 procenta v airplain režimu, při denním provozu se synchronizací s Exchangem, Twitterem, Facebookem, počasím, dalšími 3 schránkami, čtením knížek atd. vydrží den a půl...
Zpočátku třeba hrozně "žral" baterku doinstalovávaný Task manager...Takže bych hledal aplikaci. No a nebo možnost vadné baterie? Má třeba sníženou kapacitu...?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od YAMATO »

Si nemyslím, že je to nějaká konkrétní aplikace...vždyť jsme to už prozkoušeli x-krát. Já nakonec jel jen s WM TaskManagerem, bez Co0kieHomeTabu, bez G-Alarmu...bylo to furt to samý. Teď zkusím dva dny čistý PDA jen s dohranými PIM a pak by to byla jedině chyba přístroje.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od Radek Hulán »

V těch ROM je obrovský rozdíl. Já měl výdrž zařízení při běžném používání cca 3 dny (!) s ROM 1.48 a Rádio 2.07. S WM 6.5.5 a Rádio 2.08 jen 1 den. Teď mám 1.66 + Rádio 2.07, to se mi zdá někde mezi tím, ale uvidíme za týden.
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od RejPal »

A vyzváněcí tóny, zvuky, tapety a obrázky, které systém využívá (aplikace, které trvale běží na pozadí) máte uložené v paměti telefonu?
Co zapnout přes nějaký tweakovací nástroj podporu úspory při práci s paměťovou kartou? Dodržuji všechna tato pravidla a nikdy jsem podobný problém s "úbytkem" baterie nezaznamenal. Ani na neoficiálních ROM (je pravda, že ten paskvil 6.5.X nepoužívám) s rR 2.08.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od J. Mlejnek »

Všechny tyto věci mám samozřejmě jen v PDA. Několik hodin mám již provedený Soft Reset, čili PDA úplně čisté. Úbytek baterie naprosto marginální. Podle mě tedy chyba není v samotném přístroji či baterii, ale v některém software či nastavení.

Zde je seznam všech aplikací a úprav mnou provedených - zvýrazním pro mě možné podezřelé, u většiny jsem si však prakticky jistý, že jimi nejsou:

NET Framework 3.5 - v PDA
Batti 2.4 - v PDA
BsB Tweak 1.6 - na kartě, mimo jiné zapnuta úspora energie
Google mapy 4.0 - na kartě
Java emulátor Esmertec JBed 20081113_2_1 - v PDA, nainstalována Opera mini 5.0.18635-advanced-en
IM+ 5.67 - na kartě
Al Reader+ 2.6 - na kartě
Co0kie Home Tab 1.6.1 - v PDA
CHT Editor 1.6.1 - na kartě
G-Alarm 2.3 - v PDA, zvonění taktéž, přes Co0kie Home Tab integrován do Sense
Kaldma Stop Watch - na kartě
AEB+ 2.6.5 - v PDA
SK Tools 4.4 - na kartě
Resco Explorer 2010 a Registry 2010 - v PDA
Torch Button 2.3 - na kartPIM Backup - na kartě, jednou za den automatická záloha
Co0kie Reduce Menus - v PDA
Touch Response 0.3.2 (vibrace při dotyku)- v PDA
Tweak na snížení citlivosti displaye - v PDA
Tweak na přesun posuvníku zámku dolu - v PDA
Tweak na vypnutí automatického zamykání - v PDA
DeviceLock.exe - ve windows, namapován na levé softwareové tlačítko v Sense
Dále jsem si upravil několik Manila souborů - datum v Sense Home a kalendáři, některé názvy počasí
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nové oficiální ROM 1.66.x.x + nové radia

Příspěvek od Petulinek »

Mně dělalo problémy Batti, které je staré... Vloni jsem ho zkoušel ještě na Cruisovi a vařených 6.5kách...
Odpovědět

Zpět na „ROM, hotfixy a HardSPL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů