Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od tomnejeschleba »

Zdravím,

v oblasti Androidu jsem poměrně nováčkem (předchozí telefon byl Palm Pre-), spoustu věcí jsem se již naučil, ale co se týče zásadních zásahů do telefonu, tak se raději dopředu zeptám.

Vlastním HTC Desire (AMOLED) s oficiálním FW 2.2 Froyo + HTC Sense.
Už na začátku jsem provedl root telefonu, abych mohl instalovat na SD kartu (jel jsem podle návodu kdy musím nainstalovat nový ovladače do PC, pak je přes Správce zařízení aktualizovat a nyní mám po spuštění telefonu obrázek S-OFF + "Why-So-Serious Joker", v Menu mám aplikaci SuperUser Permission).

Rozhodl jsem se, že bych chtěl FW 2.3.x GingerBread a to, co je mým problémem, že nevím, jestli podle tohoto návodu ( http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?t ... date_Guide ) budu postupovat k výsledku, který chci ? Koukal jsem na CyanogenMod 7, podle videí na youtube se mi líbí, ale nejsem si jistej, jestli to je přímo update na 2.3.x Gingerbread, nebo jenom změna prostředí apod. ?

Můžete mi prosím trochu nastínit, nebo mě nasměrovat ?

Díky moc :)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od Daidalos »

Teď nechápu uplně přesně na co se ptáš, ale ano nová verze Cyanogenmodu je postavená na Androidu 2.3.x :-)
Pomocí toho návodu to flashneš bez problému.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Teď už je to jednoduché. Přes aplikaci ROM Manager najeď do recovery tam udělej full wipe "tovární nastavení a pak v recovery flashni novou rom kterou budeš mít na paměťové kartě "soubor zip". Po flashnutí už nedělej wipe!!! Nehledej v tom nic složitého...
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od tomnejeschleba »

Chápu teda správně, že podle návodu mám krok "Rooting the HTC Desire" (tento krok zjistím, že jsem udělal, když už při spuštění mám S-OFF a Jokera) a pokračuju :
1. sekce "Installing ClockworkMod Recovery" - stáhnout ROM Manager z Marketu - pustím jej a dám možnost "Flash ClockworkMod Recovery" a výstupem by měl být "Successfully flashed ClockworkMod recovery!"

2. "Flash radio" - stáhnu soubor "bravo.5.11.05.27.zip", ten zkopíruju na kartu v telefonu, nabootuju do bootloaderu, dám Recovery, vyberu na kartě "bravo.5.11.05.27.zip" a restartuju telefon

3. Flashnutí pomocí návodu v sekci "Flashing CyanogenMod"

Je to takhle správně ? Trochu se bojím, aby se něco nemohlo pokazit, úplnej začátečník nejsem (flashování webOS 1.4.5 - webOS 2.1 na Palm Pre byla taky lahůdka), ale zase mám ten telefon docela rád :)

Díky !
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od Cleric »

Podle mě můžeš první i druhý bod vynechat. Desire po ROOTnutí a provedení S-OFF už recovery obsahuje. Tak udělej jen komplet WIPE a flashni CM7. Jen bych ti ještě doporučil změnu HBOOTu http://alpharev.nl/ stažený soubor přejmenuješ na PB99IMG a zkopíruješ na kořen karty. Je tam dokonce i určený pro CM7
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od tomnejeschleba »

A tu změnu provedu jak ?
Celkově chápu - stáhnout HBOOT, přejmenovat, zkopírovat na kartu a pak to pustím jak ? Dostanu se do bootloaderu a tady už bude nabídka (případně jaká?).

A teda po tomhle, co jsi psal už stačí jenom postupovat následně :
Download the latest version of CyanogenMod.

Optional: Download the Google Apps for the device.

Place the CyanogenMod update.zip file on the root of the SD card.

Optional: Place the Google Apps .zip on the root of the SD card also.

Boot into the ClockworkMod Recovery.
Once the device boots into the ClockworkMod Recovery, use the side volume buttons to move around, and either the power button or the trackball to select.
Select the option to Wipe data/factory reset.
Then select the option to Wipe cache partition.
Select Install zip from sdcard.
Select Choose zip from sdcard.
Select the CyanogenMod update.zip.

Optional: Install the Google Apps by performing steps 7 - 9 again and choosing the Google Apps update.zip.

Once the installation has finished, select +++++Go Back+++++ to get back to the main menu, and select the Reboot system now option. The HTC Desire should now boot into CyanogenMod.
?
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od Cleric »

HBOOT nahrát na SD kartu dostat se do BOOTLOADERU tam by tě mělo již navést samo. Pak už jen stačí jít do Recover - WIPE - a nakonec FLASH nové ROM CM7
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od tomnejeschleba »

Perfektní, díky moc, dám poté vědět, jak jsem dopadl :)

-- doplnění předchozího příspěvku (pát čer 10, 2011 8:16) --

Teď ještě koukám na porovnání ROMek a docela se mi líbí ROM InsertCoin, kde je zahrnuto HTC Sense.

Můžu se zeptat, jestli teď, když jsem už na CyanogenMod7 a vše je v pořádku, tak můžu přejít na InsertCoin ?
A jakým způsobem ? (napadá mě - v telefonu je ROM Manager, tak jestli stáhnout tuhle ROMku a načíst jí, ono se to doinstaluje, nebo musím procházet přes HBOOT, FLASH RADIO apod.?).
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od foreveryone »

pro insertcoin potřebuješ mít

1. buď CM7 hboot (doporučuji) nebo original stock hboot
2. rozdělenou kartu na fat32+ 1024mb ext oddíl (dá se udělat jednoduše v recovery - advanced - partition sd - 1024, swap 0 - pozor celý obsah karty se naformátuje !!!)
3. doporučuji na desire flashnout radio xxx.23 viz http://www.mofirouz.com/wordpress/2011/ ... re-radios/ (stejně jako flash rom, recovery - flash from zip...)
4. doporučuje se mít recovery ve verzi 3.x.x.x (ale v diskuzi na androidforu psali že funguje i na 2.5.x.) já jsem ovšem aktualizoval na nejnovější 3.2.x (pozor na to že při novém recovery už nejdou flashovat radia přes recovery, ale přes pc a program flasher...)
5. ze stranek http://www.baadnwz.eu/search/label/stable stahnout posledni verzi 1.0.8 a teď:
InsertCoin Sense 2.1 1.0.8 A2SD - pokud máš originál hboot
nebo
InsertCoin Sense 2.1 1.0.8 CM7 - pokud máš CM7 hboot

soubor uložit na sd kartu a přes recovery - flash from zip - flashnout (před tím udělat wipe všeho, data, cashe i dalvik)

doporučuji mít u sebe redukci na micro sd kartu popř. jiný telefon se slotem a kabelem do pc (pokud po instalaci insertcoin zůstaneš na jokerovi, tak je pravděpodobně špatně naformátovaná karta, takže znovu do recovery naformatovat kartu a znovu vytvořit ext oddil, na kartu mimo telefon nahrat znovu romku, wipe a znovu flashnout, pak už by to mělo najet v pohodě...)

minulý týden sem si tímto vším prošel, vypadá to složitě ale není, tady je česká diskuze o insertcoin:

Kód: Vybrat vše

http://androidforum.cz/insertcoin-android-2-3-3-sense-2-1-3-0-v20-t13549.html
a xda

Kód: Vybrat vše

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1016940
jinak s romkou spokojenost, sense mám rád, tady je ve verzi 3.0 (skoro stejná jako v novém sensationu) a navíc díky ext oddílu a data++ mnohem větší místo pro aplikace...

ještě mě napadlo, pokud už teď máš cyanogenmod7 a CM7 hboot, tak by sis mohl v recovery udělat backup - zalohu na sd kartu - tu si nakopirovat do pc!! a kdyby byl nějaky problem tak nahrat zpět na kartu a obnovit...
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od tomnejeschleba »

Perfektní návod, díky :)

Ještě bych se rád zeptal - jak poznám, jestli mám CM7 Boot nebo original Stock HBOOT? V tomhle jsem ještě stále nováček.

EDIT: Opět jsem se zasekl na Joker Freeze:
Šel jsem na stránky

Kód: Vybrat vše

http://alpharev.nl/
, kde jsem stáhl soubor "PB99IMG_cm7r2.zip", tento soubor jsem přejmenoval na "PB99IMG.zip", zkopíroval na kartu SD, vypnul telefon, zapnul VolDown+PwrKey, po pár vteřinách mi najela hláška "Start update?" (možná trochu jinak napsaná, teď si právě nevybavuju), potvrdil jsem PwrKey "Yes", poté se mě zeptal, jestli chci restartovat, potvrdil jsem a nyní jsem na Joker Freeze a nevím, jak mám postupovat dál.

Chtěl jsem se držet tvého návodu (především začátkem, na který jsi mi odpovídal v mém duplicitním vláknu ohledně HBOOT), vše ostatní mám již stažené, ale zde jsem se zasekl.

Díky moc za informaci a omlouvám se, že se stále ptám, zkoušel jsem hledat video návody na youtube, těch je málo, ve špatně kvalitě a většinou neukazují kompletní postup.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon čer 13, 2011 11:24) --

Jinak pro instalaci CM7 jsem postupoval podle tohoto návodu:

Kód: Vybrat vše

http://wiki.cyanogenmod.com/index.php?title=HTC_Desire_%28GSM%29:_Full_Update_Guide
, tudíž soubor s ROM jsem stahoval "update-cm-7.0.3-Desire-signed.zip".
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od foreveryone »

já to teď nechápu instaluješ jakou rom teda? Cyanogenmod nebo insertcoin?

To že máš CM7 hboot je napsáno v tom bootloaderu uplně nahoře hned když do něj vjedeš, jinak co jsi dělal dál?
CM7 hboot teda máš - rom co jsi tam měl ti pravděpodobně nenajede protože jsi flashnul hboot (naformátoval systémové oddíly v paměti telefonu na jinou velikost)

Tu kartu nachystanou máš s ext oddílem? Jestli jo tak pak dej akorát full wipe (data,cashe,dalvik) a z karty znovu flashni rom podle toho co sem ti psal
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od tomnejeschleba »

Chci nainstalovat InsertCoin (sorry za mojí neschopnost, snažím se to pochopit, ale vždycky se někde zaseknu).

Když se dostanu do bootloaderu, tak informace jsou následující:

Kód: Vybrat vše

AlphaRev CM7 r2
BRAVO PVT SHIP S-OFF
HBOOT-6.93.1002
MICROP-031d
TOUCH PANEL-SYNT0101
RADIO-5.11.05.27

A pod tím je modře zvýrazněný HBOOT
Když se dostanu ještě do Recovery, tak mi ukazuje, že mám verzi "CWM-AlphaRev Recovery v2.5.1.8"

- znamená to, že už můžu rozdělit disk na ext oddíl, nakopírovat ROM InsertCoin na kartu, wipe a install?
- poznám z těhle informací, jakou verzi InsertCoin mám instalovat ? (stáhl jsem si obě, ale nevím, kterou z nich mám zkopírovat na kartu)
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od foreveryone »

hned první řádek mluví za vše:
AlphaRev CM7 r2 - to znamená že máš flashnutý CM7 hboot od alpharevu...
- jestli máš v recovery položku ADVANCED/Partition SD card - tak ji naformátuj jak jsem psal výše
(doporučene je recovery 3.x ale na androidforu psal někdo že má 2.5.1.8 a nikdy problém nebyl... pokud tam tu položku nemáš, tak buď flashni nové recovery, nebo kartu naformátuj jinak - přes pc nebo aplikaci rom manager třeba)
- nakopiruj na kartu rom jak jsem psal výše: InsertCoin Sense 2.1 1.0.8 CM7 (cm7 proto, že máš CM7 hboot)
- udělej wipe
- nainstaluj rom
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od tomnejeschleba »

Perfektní ! :)

Udělal jsem to tedy jak píšeš - vytvořil jsem externí oddíl pomocí Recovery (možnost Partition SD tam byla), chvilku to trvalo, ale pak úspěch - po skončení jsem vyndal baterku, vyndal kartu, nakopíroval na ní ROM, pustil bootloader, dal jsem wipe dalik, wipe data/factory reset a wipe cache, pak install zip from sd card a teď už probíhá Flash (akorát to zatím trvá cca 5 minut, poslední záznam je "-Flashing InsertCoin Stable" a dole v průvěhu zatím žádný progress - není možný, že se něco pokazilo) ?

-- doplnění předchozího příspěvku (pon čer 13, 2011 15:38) --

EDIT:
Tak flash proběhl maximálně perfektně, žádná chyba, hned po dokončení naběhl systém, ze začátku se trhal (doufám, že to bylo z důvodu synchronizace), co mě ale překvapilo, tak že spousta aplikací, které jsem měl na předchozím CyanogenModu7 se nainstalovala zpět - ono si to nějak pamatuje předchozí nastavení, resp. seznam aplikací, nebo si to spíš pamatuje Market a ten hned po dokončení instaloval poslední známé aktualizace ?
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od foreveryone »

market si to pamatuje a pak ti to začne vracet - proto to sekání, měl si to chvíli nechat provést synchro...
tomnejeschleba
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pon bře 07, 2011 21:25
Zařízení: Palm Pre + Touchstone

Nováček: Update na 2.3 a CyanogenMod 7

Příspěvek od tomnejeschleba »

Nechal jsem, akorát mě to ze začátku trochu zarazilo, teď už v pohodě, budu si muset chvilku zvykat na nový prostředí Sense, ale jsem rád, že jsem odešel od CM7, pár věcí mi tam vadilo a jedna zásadní, kvůli které jsem chtěl přejít stejně nefunguje - NFS:Shift ... Jediná hra, kterou jsem za těch pár let začal hrát fungovala perfektně v originálním Froyo 2.2, ale na CM7 ani IC nefunguje ... :(
David Barborka
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát úno 23, 2007 1:31

Re: HTC One X

Příspěvek od David Barborka »

Zřejmě to bude konektor, např. u dokovací stanice. Prostě příjdeš a jen to položíš. Uvidíme, až se objeví dok na netu.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů