Desire - malá interní paměť

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
galee
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 16, 2009 21:52
Zařízení: HTC Desire

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od galee »

Zdravím,

na mém Desire je nainstalovaných pár aplikací o celkové velikosti cca 40 MB. Problém je, že volné paměti mi zůstalo už jen 20 MB, a například pokud vyjde OTA aktualizace, nemá se ani kam uložit, natožpak nainstalovat - musím spoustu aplikací smazat a po aktualizaci znovu nainstalovat (přijdu o nastavení, ...). Nehledě na to, že kdykoli klesne paměť pod 15 MB, vyskakují otravné hlášky "memory low".

Je normální, aby Desire disponoval tak nízkou pamětí? Kupoval jsem ho s 2.1, přes OTA update na 2.2.

Cache v browseru mám limitovanou, MMS smazané, info o aplikacích (kolik ukládají dat) jsem prošel. Přesunout na kartu moc aplikací nejde (paradoxně ani velké aplikace Googlu - Maps, ...). V interní paměti (přes filemanager) je spousta velkých souborů, které ale vypadají systémově. Nemůže mezi nimi být "omylem nesmazaná instalačka" aktualizace na 2.2? Ale kde?

Nenapadá vás, kde mám ještě hledat? Díky

PS: Telefon, kde musím dolovat každej kilobajt paměti, jsem měl naposled v roce 2007...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od NeoPlex »

Desire ma v posledni verzi oficialniho updatu cca 150mb volne pameti. Pokud mas stale 2.1 Android, tak bys mel mit cca 140mb k dispozici. Kdyz vlezes do aplikaci na spravu, tak kazda app ti v detailu ukaze kolik pameti si bere. Pokud se stale nemuzes dohledat volne pameti, tak proved HR. Dostanes se zpatky na volnych 140mb a muzes stahnout FOTA aktualizaci na 2.2, kde je v zakladu 150mb volneho a hlavne aplikace se daji presouvat na kartu, vetsinou teda ne cele uplne, ale cast aplikace se presune (pokud uz je k tomu aplikace od autora uzpusobena), tim se pro tebe pamet na aplikace a jine veci x krat znasobi.
Dalsi moznost je Root telefonu a apps2sd, potom se aplikace ukladaji na skrytou partition na karte a volne misto se uz defakto nemusi vubec resit.
p.s. Kazdopadne tohle vse je tu uz x krat napsano, tak staci pouzivat hledat a hned bys vedel, ze resit problem z roku 2007 je zbytecne
galee
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 16, 2009 21:52
Zařízení: HTC Desire

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od galee »

Zřejmě jsi četl jen nadpis mého dotazu, já 2.2 mám a chtěl bych vědět, jak mít větší paměť, než 60 MB (např. tebou zmiňovaných "běžných" 150 MB), aniž bych musel provádět obskurnosti typu root nebo HR. Třeba mám jen špatně nastavenou nějakou systémovou aplikaci a ta mi něčím místo zaplácává - nevím. Ale přesto díky za snahu.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od NeoPlex »

ne cetl jsem to cele, trosku letmo teda a spatne jsem pochopil to, ze uz mas 2.2. Ale to krom toho kroku s updatem se nic nemeni. Zkontroluj si v aplikacich postupne co ti kde co bere a kdyz se nedohledas tak ti holt nic jineho nez HR nezbude.. bohuzel HR ma svuj vyznam a obcas se mu nevyhnes u zadneho smartphone, jestli ti to nevyhovuje, tak jedina sance je nejaky hloupy telefon

taky by jsi sem treba mohl nahodit co pouzivas za aplikace... tezko bez tehle informace usuzovat, ktera app ti bere vic pameti nez by mela ;)
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od NeoPlex »

ono to ve sve podstate neni nasilne presouvani :) princip je v tom, ze je na karte nepristupna image velikosti, kterou si sam uzivatel urci (ja mam 512mb) a system si mysli, ze to je interni pamet telefonu a tak to vsechno posila do te skryte image. Rychlost prenosu mezi kartou a systemem je dostacujici, krom toho ze muzu mit x desitek app neni poznat rozdil. Na druhou stranu chapum, ze nekdo nechce root, kvuli pripadnym problemum se zarukou.

Co muzu mluvit za klasicke 2.2 presouvani app na kartu, tak treba pomoci programu installlocation (nevim jestli je to presny nazev), ktery funguje i na neRootovanych zarizeni, se da presouvat na kartu i app co to nepodporuji. Sice se nepretahne na kartu cela app, ale i tak to je dalsi krok k usetreni mista. Co jsem to zkousel, tak treba navigon, ktery ma 22mb po presunu zustava na 16mb... ale u nekterych app se presune treba i 80% velikosti. Opakuji ze k tomuhle neni zapotrebi root! Staci jen Froyo a jeden program...
galee
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 16, 2009 21:52
Zařízení: HTC Desire

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od galee »

Mnou nainstalované aplikace jsem prošel a prověřil, tam problém nebude. Přemýšlel jsem spíš, jestli sám systém něco nestahuje (třeba fotky z Facebooku) - taky ne. Tak asi teda půjdu do toho, čeho jsem se obával, HR (na Android jsem z WM přešel nedávno, tak aspoň otestuju backup apps)... díky
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od NeoPlex »

jeste pred obnovenim mrkni na velikost pameti a pak kolik se ti zaplnilo po backupu.. chybka muze byt uz i primo v zaloze
skubko
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 10, 2011 16:11
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Slovakia

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od skubko »

ahoj,
podarilo sa ti nejako vyriesit problem s pamatou? pred necelym mesiacom som si totiz tiez kupil Desire a trapi ma rovnaky problem ako teba. Volnych 15 MB pamate a to nic mi vela nezabera...HR samozrejme tiez robit hned nechcem...aplikacii nemam az tak vela, nieco take velke ako navigacia u mna nie je. Najviac mi zaberaju google maps - 10 MB, resp. flash player 11 MB...ostatne ma uz vacsinou pod 5 MB a nie je toho vela... budem rad za akukolvek radu, nakolko ma tiez dost stve, ze na takomto telefone musim riesit problem s pamatou :cry:

galee píše:Mnou nainstalované aplikace jsem prošel a prověřil, tam problém nebude. Přemýšlel jsem spíš, jestli sám systém něco nestahuje (třeba fotky z Facebooku) - taky ne. Tak asi teda půjdu do toho, čeho jsem se obával, HR (na Android jsem z WM přešel nedávno, tak aspoň otestuju backup apps)... díky
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od Cleric »

Mohlo by ti pomoci tohle http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=134&t=20286
A nebo udělej ROOT, já mám teď interní paměť velkou 1GB :)
Uživatelský avatar
lookass
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř úno 24, 2010 21:39
Zařízení: HTC EVO 3D, origo ROM
Bydliště: ČB, Praha
Kontaktovat uživatele:

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od lookass »

jí mám 68 app a volných ještě 36 MB :)
http://www.appbrain.com/user/lookass/apps-on-the-phone" onclick="window.open(this.href);return false;
skubko
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon led 10, 2011 16:11
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Slovakia

Desire - malá interní paměť

Příspěvek od skubko »

No, root zatial nechcem, aj ked ho nevylucujem...dakujem za link, to som nasiel a chystam sa na to ked bude cas...ale v principe ma stve, ze par aplikacii, necely mesiac pouzivania a cela interna pamat vycerpana :-( ... iba moje kontakty mi zaberaju 12,5 MB, ale to bude asi linkovanim s FB a G - kazdy kontakt ma dost info pri sebe + fotku z FB... aj google maps a facebook si dost MB pozeru v Cache..a vzdy ked ju vymazem, vymazem si aj to, ze si to pamata moje nastavenia, prihlasenie atd... zatial som pouzil raz, ked som jednorazovo potreboval uvolnit pamat...dost by ma potesilo, keby (napriklad v 2.3) sa dalo odinstalovat vstavane aplikacie, ktore clovek nechce a dosli priamo s HTC...
Cleric píše:Mohlo by ti pomoci tohle http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=134&t=20286
A nebo udělej ROOT, já mám teď interní paměť velkou 1GB :)
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů