Desire s SLCD

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Desire s SLCD

Příspěvek od jivo »

Tak v HTC na Porici je jiz pry SuperLCD. Zatim ne na vystavce ale jen na prodej. Tak az ho nekdo ziskate, prosim porovnejte. Na vystavce pry brzo bude. :!:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Desire s SLCD

Příspěvek od Jiří Hrma »

Zajímavá informace, také by mě docela zajímalo porovnání původního Desire a Desire s SLCD. Mimochodem jedno docela pěkné srovnání je v tomto článku.
ifco
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 17, 2009 13:20
Zařízení: Samsung Galaxy S2
Bydliště: Praha

Desire s SLCD

Příspěvek od ifco »

Dnes som prave porovnaval moje Desire s AMOLED a kamosove s SuperLCD. Moje poznatky:
- cierna je cierna na AMOLED
- SuperLCD ma mensi jas
- SuperLCD ma mensie pixely (alebo lepsie povedane ma normalne rozlozenie RGB pixelov) takze obraz vyzera ostrejsi, uhladenejsi
-na slnku je lepsi SuperLCD
- farby su viac saturovane na AMOLED ale ani u SuperLCD nie su vyslovene zle (v porovnani s HTC Diamond 2)
- pozorovacie uhly su logicky u SuperLCD horsie

Dalsia vec co som si vsimol je ze u Desire s LCD svietia tlacitka pod displayom silnejsie
Aky je rozdiel vo vydrzi baterky, zistim dnes.

Inac Desire so SuperLCD bolo kupene v predajni Vodafone v Prahe
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire s SLCD

Příspěvek od NeoPlex »

co jsem koukal na to video, tak mi prislo, ze ty displeje jsou na tom + - stejne, v nejakym uhlu je lepsi Amoled v jinem zase SLCD. Barvy bych si troufl rict, ze jsou pro me hezci na Amoled, ale zase na druhou stranu jak pises SLCD ma vyhodu v klasickem rozlozeni RGB a ne v podobe subpixelu u Amoled. Asi opravdu takovy hlavni fakt, podle ktereho se bude soudit, ktery displej je lepsi, bude vydrz. Prozatim jsou ty displeje kvalitativne, tak na stejno
Uživatelský avatar
ticho
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon čer 07, 2010 20:14
Zařízení: iPhone 5S

Desire s SLCD

Příspěvek od ticho »

Zdravím, před pár dny jsem si koupil HTC Desire, jde nějak poznat jestli mám ještě amoled nebo už SLCD?
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Desire s SLCD

Příspěvek od IkE Blaster »

Nejprimitivnější způsob asi bude zobrazit černou a podívat se ve tmě :) Pokud nic nebude zářit, tak je to AMOLED.
IceKiller
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 21, 2010 0:30
Zařízení: HTC Desire HD, Nokia E72

Desire s SLCD

Příspěvek od IceKiller »

já kupoval Desire asi týden a něco zpět a už je tam SLCD. flešneš a pokud černá obrazovka tak je to SLCD. Root zatím asi nejde.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Desire s SLCD

Příspěvek od Radek Jahoda »

Root zařízení s SLCD jde, záleží ale na Hboot. Ovšem i 0.92 je rootnotá na XDA.
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Desire s SLCD

Příspěvek od jivo »

Porad zadne porovnani vydrze a rozidilu Amoled x SLCD od uzivatelu ?
marlborowims
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 06, 2010 10:26
Zařízení: 9530 Storm, Desire HD

Desire s SLCD

Příspěvek od marlborowims »

V sobotu jsem jel narychlo podrovnat displeje za bráchem kvůli záměru koupit si už konečně nový Desire. Výsledek je z mého pohledu neutrální. U AMOLED je černá černou, u SLCD je zase obraz jemný. SLCD display pozná nováček na první pohled tak, že při zapnutých hodinách (pouze hodiny, asi noční režim) je patrný rozdíl mezi černým okrajem sklíčka a "černým" (spíše šedým) displejem. Rozhodne výdrž baterky. S největší pravděpodobností ale počkám až na Desire HD.
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Desire s SLCD

Příspěvek od jivo »

Tak mam konecne nove vlastni Desire od Oskara z Chodova a moje obavy se naplnili (mne se zdala ta cerna moc cerna), jedna se o AMOLED. Na krabici jiz ale zadna informace o typu displeye neni. Dneska vecer jsem to porovnaval s kamosem a dovolil bych si tvrdit, ze rozdily jsou tak 50:50. Takze ackoliv jsme hned po vyndani doma zacal uvazovat o reklamaci (na webu maji jasne SLCD), tak vaham. Ten Amoled pokladam za lepsi, ale spise mne strasne zajima ta spotreba. Mel jsem je chvilku oba v ruce najednou. Kamos ma od Oskara ze Zlicina a jiz SLCD.
Amoled:

+lepsi cerna
+moznost pouzivat noLED a aplikaci hodiny
-bila je na LCD bila, zde vidite pixely. Ale to mne nevadi. Mam to na praci a ne divani se.
+diky kontrastu a pastelovejsim barvam se zda citelnejsi.

? spotreba
? citelnost na slunci.


Tak si udelejte obrazek sami,
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire s SLCD

Příspěvek od NeoPlex »

citelnost bude tak nastejno.. spotrebu nevim. Na druhou stranu tim, ze ja mam Root a pouzivam ruzne romky, tak z praxe vim, ze uzivatele s SLCD maji casteji problemy se spravnou funkcnosti romky. Nevim co je jeste jineho v zarizeni, ale je to tak. Ja jsem docela rad, ze mam verzi s Amoled
jivo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: stř bře 07, 2007 11:40
Zařízení: HTC Evo 3D GSM; HTC Dimond2 -Topaz:XDA Energy
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Desire s SLCD

Příspěvek od jivo »

Toho bych se docela bal. To znamena, ze SLCD a AMOLED neni jen displey ale asi i neco vice. Takze casem se to rozsiri a bude peknej bordel v neofico ROMkach, kdy bude muset byt specifikovana pro jaky typ.
Jinak moje AMOLED je HTC Desire A8181 a Serial HT08MPL..3454
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire s SLCD

Příspěvek od NeoPlex »

to ne to spis bude tim, ze SLCD je novejsi, respektive je v tel. novejsi HBOOT ale urcite tam bude v HW jeste neco upravene, protoze opravdu co zkoumam ruzne diskuze, tak telefony s SLCD te chovaji trosku jinak no
bruclik
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 23, 2010 15:51
Zařízení: HTC Desire

Desire s SLCD

Příspěvek od bruclik »

Pri flashovani se pozor dat musi, je o tom na netu hafo clanku, jak lidi poslepu preflashovavaji, jelikoz si neuvedomili ze maji SLCD.
Omylem jsem zaakoupil SLCD a ted marne shanim AMOLED. Jinak ten SLCD ma HBOOT prekvapive 0.75 a je Brandovanej T-Mobile (pred nekolika dny teprve prisel update na 2.2), ale flashovani neresim, dokud mam sanci se ho zbavit.

K vyhodam a nevyhodam AMOLED a SLCD (mam doma jiz dele koupenej i AMOLED a tak jsem porovnaval a testoval, teda az na spotrebu a to neslo srovnavat diky odlisne verzi OS).
+ nizsi spotreba pri plnem podsviceni (muj odhad je ze to muze byt az 3x mene pro spotrebu displeje)
+ male pismo je kontrastnejsi a nema ty atypicke artetefakty jako ma AMOLED
- vyssi spotreba pri malem podsviceni a cernem podkladu
- zhruba 10x mensi kontrast, cerna je seda (na slunci rozdil videt neni, v noci dost)
- podsviceni neni rovnomerne, v pravem hornim rohu jsou dva vice podsvicene fleky (nekteri uzivatele na netu to reklamovali v servisu a ziskali za vymenu AMOLED, jini meli smulu a oznamili jim ze to neni vada ale featura tohoto displeje)
- zahriva se asi o 0.5-0.8 stupne vice nez AMOLED pri plnem podsviceni

viz vlakno kde resime reklamaci displeje kvuli tem hnusnym flekum vpravo nahore, ktere ma kazdy SLCD ;( http://androidforum.cz/post104148.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zheiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 53
Registrován: pát lis 05, 2010 11:24
Zařízení: SGSII Rooted, HTC Desire (PVT1,AMOLED)Redux 1.0.2

Desire s SLCD

Příspěvek od Zheiko »

Budu si v patek kupovat Desire z druhy ruky pres inzerat, a potreboval bych zjistit, zda se bude jednat o SLCD ci o AMOLED display, ale nevim jak, podle udaju co mi prodejce dal, by mel telefon bejt starej 5 mesicu, coz odpovida na dobu(cerven) kdy se jeste delali AMOLED displaye. Nejakej 100% navod jak to poznat? treba podle seriovyho cisla?
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů