Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Jakej máte HBOOT?
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od Sir Sprice »

taky by mě zajímalo, ale jsem línej to teď zkoušet.

jinak tohle video, co jsem našel včéra je zajímavé http://www.youtube.com/watch?v=LiCMCISDRNo" onclick="window.open(this.href);return false;

pozn. všimněte si, jak mu bliká světelnej senzor
hithx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát čer 18, 2010 21:51
Zařízení: Nokia Lumia 1020
Kontaktovat uživatele:

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od hithx »

Takže nakonec fotoaparát jede. Musel jsem udělat HR, protože TaskManager nepomáhal. Pár lidem to prý pomohlo, možná jsem dělal něco špatně.. No hlavní je, že je v provozu :)

Jinak Froyo splnilo mé očekávaní a jsem spokojen.. :wink:
Ivovo
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 02, 2010 8:19
Zařízení: HTC Desire

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od Ivovo »

Funguje niekomu na Froyo navigácia Sygic Mobile Maps 10?
Mne po spustení napíše, že bola aplikácia predčasne ukončená. :-(
Krwell
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 179
Registrován: stř pro 17, 2008 18:48
Zařízení: HTC Touch HD, HTC Desire
Bydliště: Praha 1
Kontaktovat uživatele:

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od Krwell »

tak od včerejška mám FroYo, zatim všechno v pohodě, ale přestal mi fungovat Weather forecast widget. Pořád to píše až zkusim jinou lokaci nebo zkusim připojení. Má s tim někdo stejnej problém ?
Ivovo
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 02, 2010 8:19
Zařízení: HTC Desire

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od Ivovo »

Už funguje aj mne. Musel som nainštalovať novšiu verziu - 8.14.
ifco
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 17, 2009 13:20
Zařízení: Samsung Galaxy S2
Bydliště: Praha

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od ifco »

Ja som hned po update urobil hard reset takze vsetko funugje tak ako ma. Len ma neuveritelne stve ze mi zmizly 3 platene aplikacie dohromady za asi 20$. Dufam ze sa tam coskoro objavia. Inac je pravda ze aplikacia musi byt pripravena pre Froyo aby sa dostala na SD kartu. V mojom pripade je na SD karte uz 10 aplikacii.
Rychlost systemu je vacsia. Hlavne ak si v nastaveni otvorim applications. V 2.1 som cakal aj minutu kym sa nacitalo mojich 90 aplikacii. Teraz je to tak 5-10 sekund
satram
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 02, 2010 10:15
Zařízení: HTC Desire

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od satram »

Pro obnoveni seznamu nainstalovanych aplikaci v marketu zkus TrackDog (aTrackDog) z marketu. Mne to zafungovalo OK.
ifco
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 17, 2009 13:20
Zařízení: Samsung Galaxy S2
Bydliště: Praha

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od ifco »

To zvlada aj AppBrain. Problem je ale ze tie zakupene aplikacie v Marketu vibec nie su a ani sa nedaju vyhladat. Ak ma appBrain odkaze priamo do marketu tak mam len hlasku The requested item could not be found :-(
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Froyo 2.2 Postřehy-zkušenosti-názory

Příspěvek od geoffrey »

Bubla-cz píše:Mno! tak celkove sem VELMI zklaman !!!! To hlavni co jsem ocekaval byla moznost volby umisteni instalovanych aplikaci.
Mam nainstalovano 19 aplikaci o celkove velikosti 48,6 MB a presunout na kartu se mi podarily 3 aplikace ...celkem 1,7MB.
zajimave taky je ze pri velikosti 48,6 MB mam v telefonu volnou pamet pouze 54,77MB. fotky-videa ani muziku v nem nemam. naprosto netusim kde se mi co skryva .takze asi probehne factory reset.
Mám sice "neofiko" 2.2 Froyo, ale je to HTC verze, takže si myslím, že postup bude stejný. Připravil jsem si pomocí ROM manageru ( jde to i jinak, ale to se mně nepovedlo ) kartu s 2 partition ( Fat32 + Ext3 ) a po hard resetu se aplikace na kartu nainstalují automaticky. Nyní mám po téměř kompletní instalaci, včetně 30MB Motonav pořád 106MB volné interní paměti. Jinak při nové instalaci aplikace mě to také nenabízí volbu úložiště a na kartu to dává automaticky.
TomsonTom
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 18, 2005 9:13
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od TomsonTom »

Potvrzuji výrazné zlepšení příjmu WiFi signálu. V bytě najde WiFinder mnohem více sítí a tam, kde bylo dříve kolem -86dB je nyní -78dB až -75dB, což je perfektní. :)

EDIT: Ještě jsem zapomněl dodat perfektní nic moc novinku: vzhledem k tomu, že lze nyní měnit rozložení klávesnice (tlačítko En/Cs vlevo dole na klávesnici), můžete psát i na QWERTZ. Není tam sice české rozložení, ale je tam německé, které je stejné jako české. Bohužel, při změně na německou klávesnici není možné využívat české dokončování slov (slovník je německý). Česká klávesnice zůstává (nepochopitelně) QWERTY.

Nicméně příznivou novinkou je, že u SMS zpráv se už od začátku odpočítávají napsané znaky (vpravo nahoře).
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od foreveryone »

tak trochu nechápu ten přeškrtnutej text, takže tam je qwertz nebo ne?
TomsonTom
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 18, 2005 9:13
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od TomsonTom »

QWERTZ tam je, ale na německé klávesnici. Když ale přepneš na německou, tak přepneš i na německej slovník, takže dokončování slov a oprava chyb ti tam hází německý slova. Když tam ale dáš českou klávesnici, máš QWERTY, přestože českej standard je QWERTZ.

Takže máš dvě možnosti:
1) Přepnout na německou klávesnici a vypnout xT9 (oprava slov, našeptávání v průběhu psaní).
2) Nechat českou xT9, ale psát na QWERTY.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Jake zakoupene aplikace vam nenabizi Market?
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od Pavel Vlasák »

To je bezne chovani. Vyvojari patrne pri umisteni aplikace na Market si zvoli i podporovane verze Androida a 2.2 neni zatim jako podporovana u tvych aplikaci.
ifco
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 17, 2009 13:20
Zařízení: Samsung Galaxy S2
Bydliště: Praha

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od ifco »

Mne to zrusilo Tapatalk Pro, Quick App Clean Cache, iRT Calendar
Minsc
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 31, 2010 12:54
Zařízení: HTC Artemis

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od Minsc »

Krwell píše:tak od včerejška mám FroYo, zatim všechno v pohodě, ale přestal mi fungovat Weather forecast widget. Pořád to píše až zkusim jinou lokaci nebo zkusim připojení. Má s tim někdo stejnej problém ?
Mám podobný problém (používám velikost 4x4), občas mi na widgetu počasí naskočí, ale po chvíli když se na něj vrátím, tak píše, že aktualizuje a nakonec nezobrazí nic, žádná data, žádná grafika, pouze tmavý podklad widgetu. Na dotek poté vůbec nereaguje. Společně se znefunkčněním 3banana Notes widgetu po přesunutí na SD, je to zatím jediné negativum, na které jsem narazil.
Bubla-cz
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon kvě 17, 2010 13:51
Zařízení: HTC Desire

Froyo 2.2 Postřehy-zkušenosti-názory

Příspěvek od Bubla-cz »

geoffrey píše:
Bubla-cz píše:Mno! tak celkove sem VELMI zklaman !!!! To hlavni co jsem ocekaval byla moznost volby umisteni instalovanych aplikaci.
Mam nainstalovano 19 aplikaci o celkove velikosti 48,6 MB a presunout na kartu se mi podarily 3 aplikace ...celkem 1,7MB.
zajimave taky je ze pri velikosti 48,6 MB mam v telefonu volnou pamet pouze 54,77MB. fotky-videa ani muziku v nem nemam. naprosto netusim kde se mi co skryva .takze asi probehne factory reset.
Mám sice "neofiko" 2.2 Froyo, ale je to HTC verze, takže si myslím, že postup bude stejný. Připravil jsem si pomocí ROM manageru ( jde to i jinak, ale to se mně nepovedlo ) kartu s 2 partition ( Fat32 + Ext3 ) a po hard resetu se aplikace na kartu nainstalují automaticky. Nyní mám po téměř kompletní instalaci, včetně 30MB Motonav pořád 106MB volné interní paměti. Jinak při nové instalaci aplikace mě to také nenabízí volbu úložiště a na kartu to dává automaticky.
Rom Manager vyzaduje ROOT telefonu.
RoMeiRo
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon čer 07, 2010 9:59
Zařízení: iPhone 5 16GB

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od RoMeiRo »

- změnu rychlosti nějak výrazně nepociťuji, nepoužívám HTC Sense takže nevím, benchmark ale ukazuje místo původních cca 7mflops cca 40mflops, takže změna v rychlosti tam pravděpodobně bude..
- po první instalaci mi market neukazoval stažené aplikace (jen mapy), po pár opakovaných spuštěních se ale nakonec zobrazily všechny
- co se týče fotoaparátu a videokamery, vše funguje v pořádku - 720p lze nastavit bez problémů
- přesun aplikací na kartu jsem nezkoušel, z mých nainstalovaných aplikací nemá tu možnost žádná
- nelze se připojit k wifi hotspotu vytvořeného v mobilu - zatím jsem nepřišel na řešení, ale je to funkce po které jsem prahnul nejvíce
- nefunguje mi avizované zobrazování facebook událostí a narozenin v kalendáři - k řešení jsem taky nepřišel, navíc z kalendáře zmizel "Můj kalendář" což je další špatná zpráva.

k žádným dalším poznatkům jsem zatim nedorazil.. nicméně se přidávám k těm kteří jsou spíše zklamaní.. asi jsem také po tom humbuku čekal daleko více.. ale nevadí.. radost mi zvedá to, že v noci spustili v Liberci 3G (Vodafone)
h00ked
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: čtv črc 29, 2010 14:16
Zařízení: Samsung nexus S
Kontaktovat uživatele:

Android 2.2 Froyo na Desire: Postřehy, zkušenosti, názory

Příspěvek od h00ked »

tak moje postřehy

+
mnohem rychlejší boot telefonu
upravené možnosti nastavení
zámek i na heslo
podpora natáčení videa v 720p s H264 - velké plus, výborná kvalita videa
adobe flash mi přijde svižnější
přístup k placeným aplikacím :)

-
přibyl mi nějakej Plurk, kterej mi akorát zabíral místo :D

takže klady mnohonásobně vyhrávají a celková rychlost je znatelně lepší :)
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 59 hostů