Desire - problem s GPS

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
sidik
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 19, 2010 10:41
Zařízení: HTC Desire

Desire - problem s GPS

Příspěvek od sidik »

Tak skutečně můj problém nemá s navigací nic společného. Včera bylo doma docela teplo, chvíli sem brouzdal přes wifi, takže telefon byl docela zahřátý. A pak už ho stačilo dát nabíjet a restart na sebe nenechal dlouho čekat, několikrát zopakováno, teplota baterie po restartu se pohybovala kolem 35 stupňů. Takže to vidím na reklamaci. Sakra.
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Desire - problem s GPS

Příspěvek od jenda89 »

s vaším problémem sem se nesetkal a proto sem testoval svoje desire,,dal sem nabíjet,hrál sem poměrně náročnou hru a teplota bateri 38,2° byla na světě,kolem 35° mám desire hodně často a nechápu jak se vám může vypnout,
ps: do žádných systémových věcí se nepletu,žádné jine rom atd,žádný root, takže sem nějakou "přehřívací ochranu" určitě nedeaktivoval :-)
Uživatelský avatar
romiseklbc
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2007 11:45
Zařízení: LG G3
Bydliště: Praha

Desire - problem s GPS

Příspěvek od romiseklbc »

Na svém přístroji jsem nic podobného také neměl. Originál sw, včetně Androidu 2.1 bez rootu. Jestli to nebude tím, že je prostě jedna série vadná. Co jsem četl na dalších fórech, dělá to u dosti přístrojů a nejen u nás :-) A při reklamaci na prodejně O2 mi slečna říkala, že toho mají více. To se prostě stát může.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire - problem s GPS

Příspěvek od NeoPlex »

tak je to asi nahoda, ale prave se mi Desire tak 5x restartoval:) pri navigaci v aute, ale urcite mel teda mnohem vyzsi teplotu... sluzebni auto bez klimy a jeste na drzka svitilo slunicko.. telefon v ruce dost palil, ale presnou teplotu nevim
dusjan
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv kvě 20, 2010 8:43
Zařízení: htc Desire

Re: Desire - problem s GPS

Příspěvek od dusjan »

Dnes jsem jel autem s klimatizací. Tel. u větrací mřížky a ve stínu. Spuštěna navigace bez připojené auto nabíječky. Do 15 min restart tel. Teplota ihned po restartu 25st. Před 27st. Už jsem si skoro jistý, že v tom má prsty nedávná aktualizace, jelikož jsem před ní žádný restart nikdy neměl. A tak se ptám. Lze nahrát původní ROM bez rootu?

Tady se to taky probírá: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=676402" onclick="window.open(this.href);return false;
Ada1986
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon dub 07, 2008 16:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Desire - problem s GPS

Příspěvek od Ada1986 »

Tak se přidávám k problému a viděl bych to na reklamaci :( prostě trochu větší teplo, navigace + nabíjení, nebo výpočet trasy + teplo nebo gps + mobilní data a vletí to do cyklického restartu a pomůže až vyndání baterie.

Takže aby to nezůstalo jen tak ležet ladem, vzal jsem telefon a vytočil oficiální podporu HTC CZ a co jsem se nedozvěděl. Jsem prý první kdo tento problém reportuje v ČR, ale že tyhle problémy jsou reportovaný po světě. Ale slečna byla velmi příjemná a vypadalo to, že telefonům i rozumí a řekla ať prostě se ty lidi s těma problémama ozvou ať to mohou případně postoupit k řešení dále.

Kdo máte problémy s restarty vezměte tel. a volejte českou HTC podporu 800700741
dusjan
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: čtv kvě 20, 2010 8:43
Zařízení: htc Desire

Re: Desire - problem s GPS

Příspěvek od dusjan »

Dík za info v pondělí tam zavolám. Mezitím ho rootnu a zkusím nahodit jinou rom a hlavně jiné rádio. Možná to pomůže. Když ne, tak unroot a po prázdninách reklamace.

Edit: Jiná ROM ani RADIO nepomáhá. :-(
Uživatelský avatar
romiseklbc
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2007 11:45
Zařízení: LG G3
Bydliště: Praha

Desire - problem s GPS

Příspěvek od romiseklbc »

Tak telefon je ze záruční opravy zpět. Dle technika se závada projevila a byla vyměněna celá základní deska. Tak jsem zvědavý, otestuji ve čtvrtek, to jedu do Prahy.
Jinak musím pochválit VSP Data za opravdu rychlou záruční opravdu. Minulé pondělí jsem telefon odnesl do prodejny O2 a dnes si ho vyzvedl. Tedy za 8 dní byla celá zár. oprava vyřízena. Ve čtvrtek otestuji a uvidím.
Ještě kontroloval verzi ROM a mám 1.21, tedy po update.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Desire - problem s GPS

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

To se divím, protože většinou si lidi na VSP stěžujou. Ale dobrá zpráva je, že se to asi lepší.
Uživatelský avatar
romiseklbc
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát zář 14, 2007 11:45
Zařízení: LG G3
Bydliště: Praha

Desire - problem s GPS

Příspěvek od romiseklbc »

Také jsem se bál. Naštěstí bylo VSP rychlé a oprava byla provedena, zdá se, dobře. 8-)
Dnes jsem zkoušel, cesta Liberec – Praha + zpět a bez problémů. Žádné restarty a to telefon ukazoval teplotu přes 55°C (tedy teplota baterie).
Takže, kdo má podobný problém, jaký jsem měl já, pak jednoznačně doporučuji reklamaci přístroje. ;-)
Ada1986
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: pon dub 07, 2008 16:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Desire - problem s GPS

Příspěvek od Ada1986 »

Taky reakce VSP data stejné, chyba nalezena, opraveno výměnou základní desky, ještě ho nemám doma, ale ze statutu na stránkách VSP data vidím postup, jak přijde, dám report, jak to vypadá.
sidik
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 19, 2010 10:41
Zařízení: HTC Desire

Desire - problem s GPS

Příspěvek od sidik »

Tak chyba u VSP reprodukována, oprava výměnou základní desky, telefon už mám po necelých 2 týdnech zpět v ruce. Teď znova vše nastavit a nainstalovat a otestovat.

Edit 30.8.: Tak to vypadá, že už je vše ok, navigace, přehrávání videa, hry, dříve spolehlivé situace na restart, teď běhají bez problémů, takže telefon zase běhá, jak má :)
45Bodie
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv úno 04, 2010 0:50
Zařízení: HTC Desire

Desire - problem s GPS

Příspěvek od 45Bodie »

Chtěl bych se zeptat, zda je nějaká daná maximální teplota nebo průměrná běžná teplota, které by měl Desire dosahovat. Mě se sice telefon nerestartuje, ale při některých operacích se ve spodní části zahřívá tak, že až pálí do prstů. Proto by mě zajímalo, zda lze odhadnout, co je ještě normální a co by chtělo už nějaký servisní zákrok. Díky za vaše odpovědi.
jenda89
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 106
Registrován: úte kvě 18, 2010 21:59
Zařízení: htc desire

Desire - problem s GPS

Příspěvek od jenda89 »

v návodu se píše že by měl být vystavován do maximální teploty 60°C baterku se mi povedlo zahřát po výměně základovky i na 45°C ,je pravda že spodní část topí ze všeho nejvíc,ale pořád si myslím že 60°C to asi nebude
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire - problem s GPS

Příspěvek od NeoPlex »

mne uz se parkrat restartoval, ale je pravda, ze to bylo i tim, ze na nej obcas svitilo slunicko v aute. Kazdopadne treba s Kaiserem jsem takovy problem nemel.
Laco
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 06, 2010 14:04
Zařízení: HTC Desire

Desire - problem s GPS

Příspěvek od Laco »

cau lidi, potřebuji poradit, mam HTC Desire, telefon je bez ROOTU, a mám problém s gps..., pokud zapnu gps a následne například navigaci sigis, gps kompas nebo gps status a mám povoleno zjištění polohy pouze pomocí gps tak mi to najde satelity, třeba i 11, ale nepřihlásí mě to knim ani po delší době, pokud ovšem zapnu datový přenos tak se k satilitum prihlasim temer okamzite, a kdyz pak zase datove prenosy vypnu (myslím tím pripojeni k internetu pres hsdpa,3G nebo tak, nevypinam gps) tak gps bezi uplne v pohode naviguje jak ma atd...nevite nekdo cim to je?? je docela blbe platit pokazde kdyz se chci lokalizovat pomoci gps...
obrázek nactenych satelitu
DSCN6137.JPG
načtené satelity
(78.86 KiB) Zatím ještě nestaženo
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Desire - problem s GPS

Příspěvek od NeoPlex »

vidi satelity, ale nemusi k nim byt jeste pripojeny. Co to je delsi doba? V zavislosti na miste, kde chytas signal to muze trvat ruzne delsi doby.
Laco
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: sob lis 06, 2010 14:04
Zařízení: HTC Desire

Desire - problem s GPS

Příspěvek od Laco »

satelity sem chatl doma , v pokoji. mobil u okna.. tam to trvalo až kolem 15-20min než se podařil fix, pokud jsem venku tak zhruba do 5 min (v otevřeném prostoru) , zdá se mi to dost dlouho.......a pokud se chceš zaměřit třeba při chuzi tak je to skoro nemožné.....:(
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů