SD karta - rozbity system souboru?

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
lc42
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon dub 12, 2010 9:34
Zařízení: HTC Desire

SD karta - rozbity system souboru?

Příspěvek od lc42 »

Zdravicko,

dneska jsem, jako vzdy, pripojil odpoledne muj Desire k PC pres USB kabel, navolil zobrazeni jako externi disk a chtel si nahrat mp3. Ale ouha, PC mi zahlasilo, ze karta nema system souboru a jestli ji chci formatovat. Tak jsem v telefonu nastavil "jenom nabijet" s tim, ze se to treba nejak blbe spojilo. Nicmene i telefon mi najednou zahlasil to same - karta SD je prazdna, nebo obsahuje nepodporovany FS.

Do chvile, nez jsem to pripojil k PC, fungovala karta v poradku. Je mozne kartu nejak zachranit? Hlavne fotky. Nebo jeste jinak - ukladaji se na ni data z aplikaci, ktera jsou dulezita? Nebo ji muzu s klidem naformatovat s tim, ze holt prijdu o to, co jsem na ni mel?

Diky.
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

SD karta - rozbity system souboru?

Příspěvek od groovox »

data z karty jdou zachránit, teda alespoň část z nich, zkus nějaké recovery programy, anebo jestli si na to netroufáš, můžeš to zkusit u odborníků, doporučuju levně/rychle MyBlueDay pan Jakub Jelínek tel: 603303186 anebo 777303185 .
Dawik
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: stř kvě 05, 2010 22:59
Zařízení: HTC Desire

SD karta - rozbity system souboru?

Příspěvek od Dawik »

Tohle se mi stalo, stačilo vypnout a zapnout mobil :)
lc42
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon dub 12, 2010 9:34
Zařízení: HTC Desire

SD karta - rozbity system souboru?

Příspěvek od lc42 »

Ne, to skutecne nepomohlo. System souboru se nejak poskodil, netusim jak k tomu doslo (Windows 7 64bit). Kazdopadne to stacilo v linuxu prohnat fsck (chkdsk v Win samozrejme nesel) a data jsou zpatky.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

SD karta - rozbity system souboru?

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Pokud jsem nedokázal připojit oddíl ve Windows, tak v mnoha případech šel připojit v GNU/Linuxu, ale ne vždy. Mrknul bych se na kartu v nějaké Live distribuci a uvidíš. Potom zkusit recovery aplikace a nakonec odborník. Kartu si v adaptéru, ale zamkni, aby jsi na ní nemohl zapisovat.
lc42
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon dub 12, 2010 9:34
Zařízení: HTC Desire

SD karta - rozbity system souboru?

Příspěvek od lc42 »

Mere Cypher: Ani linux to nepripojil s pouzitelnyma datama, dmesg placal nejake chyby, ale jak jsem rikal, fsck se chytnul bez problemu.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

SD karta - rozbity system souboru?

Příspěvek od Radek Jahoda »

Pokud používáš SD kartu dodanou k telefonu tak jedinné doporučení je: vyhoď ji. Bohužel ta karta není moc kvalitní a mě to třeba neustále kartu odpojovalo. Pomohl vždy restart telefonu, ale komu se chce restartovat 4x denně?
Po výměně karty je všechno OK.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

SD karta - rozbity system souboru?

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Já už používán Desiré týden a s kartou nemám žádnou potíž. Vše zatím šlape v tomto směru na jedničku.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů