Diskuse - Roms, 2.2 a 2.3

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od geoffrey »

Tak jsem právě úspěšně rootnul brandovaný Desire od T-mobile, pomocí návodu One-Clik Root bez GC. Pouze mě nefungoval krok s Titanium Backup, jelikož to po mě chtělo root ..., který jsem zrovna dělal. Jinak naprosto bez problémů, flashnul jsem 2.2 "ofiko" HTC ROM + nové rádio z XDA . :wink:
Origo návod zde : http://rootmydroid.co.uk/guides/desire/ ... tc-desire/
Uživatelský avatar
amirinda
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 19, 2010 13:41
Zařízení: HTC Evo 3D
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od amirinda »

je někde popsáno jaké jsou rozdíly 2.2 oproti 2.1?
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od geoffrey »

Tak zatím vše OK, jen nevím, jak nainstalovat aplikaci na kartu... To jsem neobjevil :( A hlásí mě to nedostatek paměti.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Sir Sprice »

Rozdíl mezi Android 2.1 a 2.2 se dá najít hned na prvních stránkách vyhledávače - google pomůže

Jinak tak mě napadá, když mám Desire od Vodafonu, tak bych vlastně ani tu goldkartu dělat nemusel, že? Ale asi tomu dám ještě srpen čekání, přece jen nechci nějáké betaverze :)
Uživatelský avatar
amirinda
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: pon črc 19, 2010 13:41
Zařízení: HTC Evo 3D
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od amirinda »

to jsem našel, ale většinou jen obrázky, myslel jsem tak nějak sepsané rozdíly, programů, funkcí atd.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Sir Sprice »

http://search.seznam.cz/?sourceid=szn-H ... ndroid+2.2" onclick="window.open(this.href);return false;

a hned první stránka třeba

.. a trvalo to cca 5s napsat Android 2.2 do seznamu
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od NeoPlex »

no u te romky je to udelany pres klasicky Apps2SD, klasicke presouvani app na kartu ve Froyu sice funguje v tehle rom, ale aplikace na to nejsou upraveny a na kartu se presune malo dat, takze je lepsi pouzivat apps2sd, k tomu musis v recovery menu naformatovat SD kartu, aby se ti vytvoritl ext partition, kam se budou aplikace ukladat. Navic mam pocit, ze kdyz u tehle rom nemas tu ext. part. tak mas jen 75mb volneho mista od zacatku..

betaverze betaverze... funguje mi stejne spolehlive jako 2.1 ofiko akorat misto 6-7mflops beha na 37-40 mflops :D jedine chybky co jsem si vsiml je to, ze chybi HTC wallpapers... ale to je chybka cloveka co romku lehce upravoval, jelikoz ve starsi verzi B ty tapety jsou.. ale to je jen drobnost..
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od geoffrey »

Zdravím, bohužel řeším jeden zapeklitý problém... Stále mi to hlásí málo místa v paměti. Nemyslím si, že bych měl nainstalováno nějak moc aplikací. Čistím cache, vypínám aplikace ručně a pořád mám tenhle problém. Hlavně mě to nedovolí instalaci další aplikace. S tím bych potřeboval pomoci. Mám root, instalovanou "ofiko" ROM HTC 2.2. Froyo. Jinak jsem pročetl na zahraničních forech kde co a asi to je fakt problém... Dík
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od NeoPlex »

a kolik mas teda volne pameti?
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od geoffrey »

Jestli jsem dobře hledal, tak nyní mám 43,75 MB, ale po restartu a nainstalování jen pár důležitých aplikací. Dneska mi Desire vytuhnul a to tak, že pomohl je Clear Storage z Bootloaderu ... Prostě zůstalo viset při startu to fialové kolečko a konec.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od NeoPlex »

a kolik mb jsi mel po HR? 75mb? jestli ano tak nemas spravne napartovanou kartu
Uživatelský avatar
magnat
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: pon črc 20, 2009 23:22
Zařízení: Touch HD + Desire

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od magnat »

otazka je, ci na nej particie vobec ma
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od Sir Sprice »

Cooooo?? Nevěříím :-D

edit: mno tak jsem si to dohledal, zítra to má být v Nizozemí.. ale kdy to bude u nás bůhví - asi tak týden později :/ ale aspoň už se něco děje
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od geoffrey »

magnat píše:otazka je, ci na nej particie vobec ma
Telefon mi vytuhl právě poté, co jsem se pokusil naformátovat EXT3 partition z bootloaderu. Formát prošel, následoval restart a už nic :) Pomohl až Clear Storage. Na kartě jsem měl 1024MB EXT3 a zbytek do 4GB FAT32. Je fakt, že to byl porod než jsem ty partition vytvořil. Fedora, Mandriva, Acronis, Paragon, pořád to házelo různé chyby při formátování linuxové partition. FAT naprodto bez problémů. Přitom v Easy Recovery Prof. karta prošla i hloubkovou analýzou bez chyby. Nevím, budu muset vyzkoušet ještě jinou kartu.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od NeoPlex »

proc se s tim tak trapis? :) ja to taky teda zkousel poprve v linuxu a malem sem se z toho zvencl... ale nakonec jsem prisel na to, ze nejjednuduzsi to je pres recovery menu nebo posledni verze fake recovery (ve starsich to slo navolit v menu, ale nefungovalo to). Das partovat kartu, swap 0, velikost si ja osobne davam 512mb a zbytek fat32. Potom jeste presunu ext2 na ext3 (aby to spravne fungovalo) a hotovo, otazka par vterin
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od geoffrey »

Ok, tak ještě popořadě. Kartu dám do telefonu ( v jakém stavu ji tam dávám ? ), nahodím Bootloader. Zvolím Recovery a dostanu se do ClockworkMode Recovery. Tady zvolím Partition menu. Dále zvolím Format SD Card ? ( dál to nechci teď pokoušet, ať si nesmažu to co tam mám :) Jaký je další postup ? Dík
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od NeoPlex »

tak budes formatovat, take prijdes o vsechno na karte, kdyz si to nezalohujes. no das partovat kartu a ono se te to bude ptat na ten swap a na velikost ext partu atd.. bude se to ptat postupne a hodnoty volis trackpadem
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od geoffrey »

Problém je ten, že když tam dám Format SD, tak to hodí Error Mounting /sdcard/ . Když dám Mount /sdcard tak to hodí chybu Can´t mount a výpis z linuxu. Já se prostě nemůžu dostat na to, abych nastavil ten Swap a ostatní. Všude mi to hází chybu. Karta jinak funguje. Mám ji teď naformátovanou celou na FAT16. Mám tu partition smazat a nechat ji jen tak ?

Tak se mi povedlo naformátovat v Recovery SD card a nenabídlo mi to žádnou volbu. Prostě proběhl rovnou formát. Když dám volbu Format SD Ext, tak to hodí chybu "No app2sd partition found" :) to jsem z toho jelen ...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od NeoPlex »

hele udelej to v klasickem recovery menu co spustis davkovym souborem z pc. Tam to funguje lepe. Vlastne mam pocit, ze ja to vzdy delal jen takhle a ne pres Fakerecovery. Mela by tam byt volba partition sd (nebo priblizne nejak takhle) a v tom ti to pujde.
geoffrey
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 85
Registrován: pon čer 14, 2010 9:43
Zařízení: Lumia 920, XPERIA Z, LG2, Lumia 925, OPPO Find 7a

Diskuse - Roms, [Update] Official 2.2 Rom!!!

Příspěvek od geoffrey »

Tak jsem to zkoušel přes Windows_recovery.bat Jdu do Bootloaderu, připojím telefon, spustím BAT soubor a naběhne mi to žluté menu. Zvolím položku s SD kartou, jenže když to potvrzuji trackballem, tak se mi potvzují položky v tom zeleném menu a ne v tom žlutém ... To zelené menu zůstává v pozadí pod tím žlutým aktivní, takže jsem už asi 10x chtěl zálohovat systém atd. No to bych se pos... Jednou se mi podařilo se dostat až na ty volby velikostí partition, vše jsem potvrdil a pak zase aktivoval nějakou požku, co byla skrytá v to m zeleném Bootloader menu a všechno bylo v prd... Na kartě mám pořát ta původní data :evil:
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů