Ochranna Folie na HTC Desire

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
peno
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: úte kvě 19, 2009 16:16
Zařízení: Nexus S, HTC Desire, Galaxy Tab

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od peno »

Ahoj. Pořád váham, jestli pořizovat na Desire fólii nebo ne. Sice se všude píše, že displej je odolný, ale já se přesto bojím že bych ho mohl poškrábat. Fólií myslím nic nezkazím. Jaky je váš názor?
Naposledy upravil(a) Luboš Klicpouch dne pát dub 16, 2010 9:41, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Diakritika
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od Jiří Hrma »

Je to jak píšeš, ale zakoupením fólie samozřejmě nic nezkazíš. Jen ale pozor, aby sis nekoupil nějakou obyčejnou, která by mohla dost výrazně zhoršit citlivost displeje. Raději se vyplatí připlatit a koupit značkovou/kvalitní, která vydrží mnohem déle a při používání o ní téměř nebudeš vědět, což se o levných noname říci nedá.
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od raven_kix »

No já jsem měl prvně nějakou levnou noname a s citlivostí displeje jsem neměl problémy. Bohužel se na ní ale po velmi krátké době začaly objevovat jemné škrábance. Byla moc měkká. Teď mám Brando ze Sunnysoftu, tak doufám, že něco vydrží. Snad se ale brzy objeví nějaké originální, moje vystřihovánky nevypadají zrovna nejlíp :) Stejně tak originální pouzdro. Taky by se nějaké hodilo.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Rozhodně doporučuji tu Brando. Měl jsem na všech svých telefonech fólii Brando a byl jsem vždy spokojený.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od mKabel »

vystříhl jsem si jednu noname značku a citlivost super, jen ty odstřihnuté rohy podle oka, to není ono :-) Jen pro zajímavost, hodinu poté mi MT vypadl z kapsy pod sedačku auta - ze strany a když jsem ho konečně vylovil, tak jsem zjistil, že fólie utrpěla vryp, displej snad ne (nemám odvahu fólii sundat) a bronzový rámeček kolem displeje jsem také odřel a je tam nevzhledný bílý škrábanec až na kov :-( Další vryp je pod vyhledávcím tlačítkem na rohu MT - tam je klasický plast-guma a vryp je hlubší, ale ne tolik viditelný jak ten u displeje. Jsem jistě rekordman - mám Desire od pátku a teď toto :-b
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od foreveryone »

tak to je smůla ale čekal bych teda rozhodně větší výdrž :(
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od mKabel »

není to moc vidět - kvalita fotky není dobrá navíc tady rámeček MT odráží světlo zářivky, běžně je víc tmavý, tak tam ta skvrnka bez barvy mnohem víc vystupuje na povrch...
1.JPG
(45.04 KiB) Staženo 74 x
-- doplnění předchozího příspěvku (stř kvě 05, 2010 11:04) --

máte někdo zkušenost s touto folii?? MYSCREENPROTECTOR?

http://myscreenprotector.com/produkt.html" onclick="window.open(this.href);return false;

konkrétně ta Crystal a Antireflex. Zaráží mě trošku, že oba typy v jednom balení lze koupit kolem 150kč a ta Brando stojí 230 jedna, tak aby to trochu vydrželo. Je to už ořez přímo pro Desire. Tak jako tak asi vyzkouším a dám vědět.
iggii
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 12, 2007 18:41
Zařízení: LG Optimus P990

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od iggii »

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo kupovali přes sunnysoft-v jaké barvě je dodávané zařízení? Kupoval někdo i s pouzdrem Hector L Krusell? - jak sedí telefon? Není pouzdro zbytečně velké...? Nebo raději počkat na Brando přímo pro Desire?

A poslední otázka - fólii na displej - ano/ne? Pokud ano tak normální nebo antireflexní?

Díky za radu
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Na to ti mohu odpovědět jediné - Normální nebo Antireflexní? - Jakou chceš..

Edit: O fóliích je napsáno všude moc a moc informací. Normální je lesklá, antireflexní je matná. Je to fakt na tobě..
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od IkE Blaster »

Antireflexní nemusí být matná, jen většinou je. Viděl jsem antireflexní lesklou fólii (polarizační). Ale obecně se spíš používá normální.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od Tonda512 »

iggii píše:Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo kupovali přes sunnysoft-v jaké barvě je dodávané zařízení?

A poslední otázka - fólii na displej - ano/ne? Pokud ano tak normální nebo antireflexní?

Díky za radu
Přesně v té barvě, jaká je na stránkách sunnysoftu.


Fólii si já na telefon nedám ani náhodou.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od fido_cz »

Dnes jsem na telefon aplikoval matnou folii Brando a rozhodne ji nedoporucuji. Svetle plochy (hlavne bila) jsou pod folii takove zrnite, zrejme kvuli te antireflexivni technologii. Citlivost ovladani je jinak stejne jako bez folie.

A jeste doporucuji na Desire nejakou folii nalepit. Pri cisteni displeje pred nalepenim folie jsem zjistil, ze uz tam mam maly skrabanec. Telefon sice nosim v kapse bez poudra, ale nikdy spolecne s klici nebo jinymi vecmi. Displej HD2 jsem mel po pul roce jako novy.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od NeoPlex »

no to udela, ptz ta folie je piskovana :) ale lepsi alternativu pro matnou nezmam, tudiz minimalni odraz od slunicka (super vec pri navigaci) a o 2/3 mene otisku prstu. Ja teda pouzdro pouzivam cca 4 dny a do te doby ani skrabanec a taky jsem nosil zarizeni v kapse od kalhot. To je o nahode no
Lobo
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv srp 04, 2005 10:26
Bydliště: Slavkov u Brna

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od Lobo »

zdravím,

dnes mě přišla folie BoxWave ClearTouch™ Crystal a zatím vypadá suprově. Předtím jsem zkoušel Brando matnou, ale vadil mi šustivý zvuk při pohybu prstu po displeji (hlavně v noci, když vedle mě spí přítelkyně a nechci ji rušit). BoxWave lesklá se tváří dobře a zatím na ní nezůstávají otisky prstů, což mi vadilo přímo na displeji a je to jeden z hlavních důvodů proč jsem chtěl folii.

Odkaz:
http://www.boxwave.com/products/clearto ... e_3829.htm
jonathanio
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 187
Registrován: čtv led 03, 2008 2:33
Zařízení: iPhone 4S
Kontaktovat uživatele:

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od jonathanio »

Hlavne si nekupovat ty za 1$ z eBay. Vzal jsem jednu na zkousku a hruza. Po dvou dnech poskrabana a hlavne je hrozne tlusta :) Ted uz radsi jen do drazsich, ale overenych znacek.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 275
Registrován: ned kvě 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od Sir Sprice »

taky sháním folii, která zachová původní barvy a vydrží poškrábání...tahle teda né? http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/110PBA ... esire.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od permar »

A co toto : http://www.pdair.com/catalog/product_in ... s_id=28818..........spolehlivý obchod,vlastní zkušenost,doporučuji. Jenom podotknu ,že ceny,které tam jsou uvedené jsou konečné tzn. doprava atd. ( Hong Kong)
dadajax
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv bře 20, 2008 10:48
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od dadajax »

K odolnosti displeje Desira...mám ho necelé dva měsíce a už se na displeji objevily první škrábance. Jsou opravdu malinké, při běžném používání si jich člověk nevšimne. Při bližším zkoumání vypnutého displeje jsou ale z určitých úhlů vidět. Na telefon jsem přitom opatrný a nedělám s nim žádné blbosti. Nepoužívám ale žádné pouzdro, ani ochranou fólii.

Má teorie je taková, že tyto škrábance vznikly při vytahování a schovávání Desira do kapsy u kalhot. Kapsa je dost těsná a zvlášť když sedím, musím tam Desira cpát docela silně. V kapse nic dalšího kromě Desira nemám. Napadlo mě ale, že nad tou kapsou je ještě taková menší kapsa, ve které nosím klíče. Jenže se mi nezdá, že by klíče přes látku dokázaly udělat takové tenké a malé škrábance. Ale možné je všechno :)

Lehce poškrábaný displej si můžete prohlédnout zde: http://twitpic.com/1qzxdo/full" onclick="window.open(this.href);return false;


Škrábance se fotily opravdu těžko, protože nejsou moc viditelné. Musel jsem použít blesk a nasvítit je z boku, aby šly vidět. Na fotce jsou tedy škrábance hodně zvýrazněné...ve skutečnosti tolik vidět naštěstí nejsou :)
ezzz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 12, 2009 19:05
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Chrudim

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od ezzz »

Já mám teda tu fólii ze Sunnysoftu (Brando) a dobrý.
Redeemer
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: pát kvě 28, 2010 18:36
Zařízení: HTC Desire

Ochranna Folie na HTC Desire

Příspěvek od Redeemer »

cus, vcera jsem aplikoval Invisible shield maximum c., zatim nejsem nijak extra nadseny... kamarad mi psal, ze to taky tak mel ale po tech cca 72 hodinach, kdy vymizi bubliny uz byl relativne spokojen..

vyhody - urcite minimalni sance na odreni, hodne tenka folie, stale dobra citlivost displeje

nevyhody - mezery mezi jednotlivymi dily - zachytava se zde prach apod, ,,gumovy dojem" na dotyk, celkem narocna aplikace na telefon
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů