Ořez sms o háčky a čárky

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
Flamer
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte dub 13, 2010 20:16
Zařízení: HTC Desire

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od Flamer »

Zdravím android fanoušky. Koupil jsem tento výborný komunikator. Ale ze začátku mám malinko problém se psaním sms zpráv že když píši s T9 tak se zprava klasicky zpracuje na 67 znaku nebo kolik to je. Dále kdyz píši uplne bez hacku tak se nezobrazuje pocet napsanych znaku a pocet sms do kterych se zprava rozdeli tak jestli to jde nejakym zpusobem nastavit. A jeste jedna dulezita vec. Kdyz kliknu na "Lidé" tak tam jsem si odskrtnul aby zobrazoval kontakty na SIM ale kdyz poklepu primo na tlacitko "Telefon" tak tam mam vsemozny miz maz sim karty a mobilu. A vzhledem k tomu ze jsem kontakty ze sim zkopiroval do telefonu tak to tam mam vsechno dvakrat. Dále se mi nekde v kontaktech ukazuji i kontakty z gmail uctu i kdyz jsem zakazal synchronizaci kontaktu coz je taky neprijemne protoze se tam ukazuje kdejaky nepotrebny email ktery mi nekdy dosel.

Dále mi prijde oproti HD2 silena kvalita prehravanych videii pres youtube

a jinak baterie taky zadna slava ... pouze jeden den s prubeznym objevovanim funkci.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od Radek Jahoda »

Takže dialer: doporučuju si stáhnout Dialer One. Je to zadarmo a má to výbornou funkčnost, hlavně to dokáže hledat i českou klávesnici tedy hacky a čárky.
Kontakty z gmail-nastav si na gmailu aby se uživatelé automaticky nepřidávali do tvýho adresáře, je to bohužel tam tak defaultně. Tohle taky vyřeší Dialer One kdy si můžeš nastavit jen zobrazování s tel.čísly.
SMS: stáhni si Handcent SMS,má to možnost skinů a funguje bezvadně.Ukazuje i kolik zbývá znaků. Jen to chce na začátku ještě v starým Zprávy zrušit oznámení o SMS(aby to bral jen handcent) jinak se ti oznámení bude dublovat.
Youtube: pouštím přes wifi na HD kvalitu a je to naprosto v pohodě. HD2 sem neměl tak moc porovnat nemůžu.
Baterka: no neznám žádný PDA který by vydrželo na baterce celý týden. Dost záleží jak ho používáš. Já si třeba koupil další nabíječku. Tu mám doma. V práci mám USB cradle a když přijdu do práce tak ho prostě vložím do kolébky a v podstatě sem ho do nuly vybil jen jednou. Prostě mám takový ty malý životní rutiny od dob MPx200 a nehodlám s nimi přestat protože se mi to zatím jen vyplatilo.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Flamer píše:Dále kdyz píši uplne bez hacku tak se nezobrazuje pocet napsanych znaku a pocet sms do kterych se zprava rozdeli tak jestli to jde nejakym zpusobem nastavit.
Ukazuje, ale až potom, co bude zbývat několik znaků. (na co by ti to mělo ukazovat, že ti zbývá ještě 140 znaků?) Jakmile překročíš délku znaků pro 3SMSky, přepne se to automaticky na MMS (tohoto bych se taky raději zbavil, ale asi nejde)
Flamer píše:Kdyz kliknu na "Lidé" tak tam jsem si odskrtnul aby zobrazoval kontakty na SIM ale kdyz poklepu primo na tlacitko "Telefon" tak tam mam vsemozny miz maz sim karty a mobilu.
Jednoduché - Smaž kontakty na SIM. Dej si je s Gmailem synchronizovat, budou pak na webu zálohované, takže když se telefon kousne a budeš muset dělat HR, o kontakty nepřijdeš.. A v emailu taky oporučuji udělat pořádek. Android je dělaný právě pro GMAIL. Pokud používáš i jiné emaily, do Gmailu se dají importovat a používat je právě z Gmailu.
Flamer píše:Dále mi prijde oproti HD2 silena kvalita prehravanych videii pres youtube
Nevím jistě, ale myslím, že se to nastavuje automaticky dle rychlosti připojení. Chceš na video z Edge čekat 10 minut?
Flamer píše:a jinak baterie taky zadna slava ... pouze jeden den s prubeznym objevovanim funkci.
O tom, jak uspořit baterii a celé vlákno o výdrži baterie je také zde na foru.
Hint
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pát dub 16, 2010 16:05
Zařízení: HTC Desire

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od Hint »

tick píše:.... V práci mám USB cradle a když přijdu do práce tak ho prostě vložím do kolébky a v podstatě sem ho do nuly vybil jen jednou. Prostě mám takový ty malý životní rutiny od dob MPx200 a nehodlám s nimi přestat protože se mi to zatím jen vyplatilo.
Zdravim,
chci se zeptat ten USB cradle mas primo na Desire pripadne kde jsi kupoval. diky
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od mKabel »

Flamer píše:Kdyz kliknu na "Lidé" tak tam jsem si odskrtnul aby zobrazoval kontakty na SIM ale kdyz poklepu primo na tlacitko "Telefon" tak tam mam vsemozny miz maz sim karty a mobilu.
Jednoduché - Smaž kontakty na SIM. Dej si je s Gmailem synchronizovat, budou pak na webu zálohované, takže když se telefon kousne a budeš muset dělat HR, o kontakty nepřijdeš.. A v emailu taky oporučuji udělat pořádek. Android je dělaný právě pro GMAIL. Pokud používáš i jiné emaily, do Gmailu se dají importovat a používat je právě z Gmailu.

mám stejný problém i po smazání sim. Např. když dám psát novou zprávu a kliknu u příjemce na ikonku přidat kontak, tak tam mám lidi 3x: Z MT, Facebooku a gmailu, tzn. jeden člověk co má mobil a mail je tam min 6x. A to mám v lidech zapnuto pouze zobrazovat paměť MT - tam se to zobrazuje korektně, tady u psaní SMS ale ne.

A lze nějak zazálohovat kontakty na moji "žádost"? Vim že se to dělá automaticky, ale když bych to třeba potřeboval ihned před vypnutím telefonu, nebo jestli se provádí automaticky jen po změně.

A poslední mě napadá. Víte kde (příp. o vhodném programu) najít kolik SMS jsem poslal za měsíc (např. za účtovací období 13.-12. ne jen od 1.-30.) a stejně tak MMS + počet min... Abch si mohl čítač vždy s novým měsícem vynulovat? Děkuji za odpověď a Vaše zkušenosti...
Uživatelský avatar
martian
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 22, 2010 22:04
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Liberec

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od martian »

to mKabel: K té aktualizaci kontaktů:
pokud máš nastavenou automatickou synchronizaci a jsi online, tak se ti to okamžitě při každé změně v kontaktech přenese do gmailu (dnes vyzkoušeno)... pokud si automatické aktualizace vypneš, tak můžeš ručně povolit přes Nastavení - Účty a synchronizace - rozklikneš Google - zde máš nabídku k synchronizaci zvlášť Kalendář, Kontakty, Gmail - tak stačí zaškrtnout, kteoru synchronizaci vyžaduješ a dole kliekneš na tl. Synchronizovat. ;-)
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od mKabel »

jj, díky za info. Ale konkrétně jsem myslel tu autom. zálohu na paměťovou kartu. Protože já v telefonu používám asi jen polovinu gmail kontaktů - jen ty s tel. čísly, a k nim zase kontakty z mobilu, kde mám jen tel. čísla bez mailů a nechci je synchronizovat s gmailem (pak bych v tom měl nepořádek)
sidik
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 19, 2010 10:41
Zařízení: HTC Desire

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od sidik »

Handcent SMS sem nainstaloval, ale nikde nevidim nastaveni moznosti, ktera by pro SMS orezala diakritiku :cry:
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Myslím, že tuhle funkci Handcent nemá..
sidik
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 19, 2010 10:41
Zařízení: HTC Desire

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od sidik »

Blbý, tohle mi hodně chybí... jak mi klávesnice nabízí slova s diakritikou, tak si na to člověk musí dávat pozor...
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od fido_cz »

Ja to vyresil nainstalovanim teto klavesnice: http://androidforum.cz/latinime2-ceska- ... t4010.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta umi diakritiku pred odeslanim odstranit.
sidik
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 19, 2010 10:41
Zařízení: HTC Desire

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od sidik »

Řešil sem to podobně, klávesnicí, u které jde zapnout náhrada znaků, což krásně funguje. Nicméně to člověk musel ručně zapínat nebo vypínat podle toho, co zrovna potřeboval. Ale teď sem narazil na pár dní starou verzi a ta přidává možnost mít toto ořezávání jen pro SMS aplikace a skutečně to aspoň u mně funguje, takže v Handcent SMS to ořezává diakritika hned při psaní a v ostatních programech to poslušně píše s háčkama a čárkama.

Ke stažení po zaregistrování zde:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

Nastavení:
Podržet prst na nějakém textovém poli, až se objeví menu: Metoda zadávání dat -> zvolit HTC_IME mod
V nastavení klávesnice: Text Input: Zapnot replace chars, zapnout only in SMS, Forbidden chars vyplnit všemi znaky s diakritikou (male i velke), replacement chars vyplnit odpovidajicimi znaky bez diakritiky

Tímto se odstranila věc, co mně asi nejvíce štvala. A tato klávesnice toho umí spoustu navíc...
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Díky za krátký návod. Jistě se to hodí a někdy to též vyzkouším.
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od malcor »

Mě teda na Desiru funguje to řešení s klávesnicí latinme2 co zmiňuje fido_cz. V Handcentu mi to diakritiku ořezává, jinde ne. Naprosto bez problémů. Jenom bylo potřeba v handcent v settings-Keyboard settings-Action key-type zaškrtnout volbu "Smile".
sidik
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pon dub 19, 2010 10:41
Zařízení: HTC Desire

Ořez sms o háčky a čárky

Příspěvek od sidik »

Aha. Já než jsem vyzkoušel tu klávesnici Latinme2, tak sem zjistil, že do té klávesnice HTC_IME mod dodělali možnost, že to mění diakritiku jen pro SMS, takže už sem tu variantu Latinme2 ani nezkoušel (vlastně sem si myslel, že se to měnění diakritiky taky musí ručně zapínat a vypínat). Ale jestli to funguje stejně dobře, tím lépe, víc možností se vždycky hodí...
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů