HTC Desire - obecná diskuse

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
kupco
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: čtv kvě 28, 2009 19:07
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od kupco »

Juice Plotter mám aj ja nainštalovaný... nie ale verziu Ultimate. Hmmm, žeby to bolo touto aplikáciou?
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od jozinzbazin »

Cleric píše:Zdarec lidi potřeboval bych poradit a nechci zakládat kvůli tomu nový vlákno. Má udělaný email na seznamu a chtěl bych nějak nastavit nebo přes nějakou aplikaci dostávat emaily jako to mám z gmeilu do zpráv. Poraď te prosím.
Dík moc
Mám úplně stejný problém jako Cleric. V minulosti jsem na všech svých telefonech různých platforem (UIQ, WM 6.5x) vždy používal doporučená nastavení. Nyní, na Desire to však nejde :twisted: Mám účet na Seznamu, operátor O2.
1. Přidám nový účet
2. Heslo
3. Uživatelské jméno (stejné jako účet)
4. Přích. server POP3.seznam.cz
5. Odch. server smtp.etmail.cz (zkoušel jsem i místo etmail, dát seznam)
6. Nepožaduji zabezpečení SSL
7. Nepožaduji ověření
8. Ruční stahování
9. Stahovat jen hlavičky (poslední 3 dny) a nemazat na serveru

Přesto všechno, i když mám na serveru nové maily, tak říká, že žádné nové nejsou. Při odesílání hadí chybu, že nelze odeslat. FAKT NA MRTVICI :!: Nemá někdo radu?

BTW. Neexistuje nějaký prog pro Androida jako jsem používal pro WM Pocket Controller Pro, pro propojení founu s PC, abych viděl displej telefonu na obrazovce PC??

Díky předem. JZB
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Cleric »

jozinzbazin: Mám to přesně nastavený jak ty píšeš, jen s jedním detailem. Dal jsem sdílet své kontakty a meily ze seznamu na gmeil. A teď veškerá pošta co mi přijde na seznam tak se mi automaticky přesměruje na gmeil.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od jozinzbazin »

To Cleric: tak to si budu muset asi vytvořit účet na GM? Nemám s tím zkušenost, ale mrknu na to. Mám poměrně velkou averzi sdílet různé sítě, ale zkusím.
JZB

EDIT:
No, nějak jsem z toho zmatený. Nemohl bys mi to trochu (i víc) objasnit co s tím? Kde jsi to povolil? Fakt jsem z toho jelen.
toareg
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 07, 2009 20:20
Zařízení: iphone 3gs HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od toareg »

stále mám pretrvávajúci problém. Už 2x sa mi pri zdvihnutí tel. zasekol prvý krát som šiel zdvihnúť hovor a on neustále vyzváňal a nedal sa zastaviť musel som reštartovať a dnes druhý krát chcel som zdvihnúť hovor a nič správal sa ako keby bol zdvihnutý ponúkal mi ukončiť hovor , ale nedalo sa nič robiť musel som surovo vybrať batériu.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Cleric »

jozinzbazin: byl jsi už na Android Marketu? Při první navštěvě tě to vyzve k registraci a pak k vytvoření účtu na googlu (gmail) pak si najedeš na google.cz vlevo nahoře bude položka gmail to potvrdíš a dostaneš na login kde se přihlásíš.
Pak už jen klikneš na Importovat poštu a kontakty a tam tě to už nějakým zpusobem navede. Je to hned vedle tvého mailu v pravo nahoře. Snad ti tenhle návod nějak pomůže.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

jozine nastav si odchozi server jako smtp.seznam.cz
a
nezabezpecena verze
Adresa POP3 serveru je: pop3.seznam.cz
Port POP3 serveru je: 110

zabezpecena SSL
Adresa POP3 serveru je: pop3.seznam.cz
Port POP3 serveru je: 995
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od jozinzbazin »

Díky všem za odpovědi. Gmail se mi podařilo zprovoznit, chodí i na Desire. Nicméně pořád nemůžu docílit toho, aby se mi automaticky přesunuly zprávy ze seznamu na Gmail. Nebo jsem špatně pochopil, že ta možnost existuje?
JZB
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Cleric »

Jak mile se přihlásiš na gmail tak nahoře jak je tvůj napsaný mail je hned vedle toho importovat poštu a kontakty. na to klikni. dostaneš se do pole kde budeš mít další možnosti a klikneš na importovat je to hned první a tam tě to už navede. pak je v tom samím nastavení i položka na sdílení je hned třetí od shora. pak touto cestou si už nastavíš, aby ti googl kontroloval tvou poštu na seznamu a automaticky ti bude chodit na gmail.
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od xcookx »

No tak vidim ze problem s email seznamem nemam jen ja,mam uplne stejny problem z telefonu muzu poslat email pres seznam ale nic mi nechodi.Ostatni co ma firemni meil tak chodi tak fakt nevim.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Vypadá to, že je s tím opravdu problém. Já to bohužel nevyzkouším, jelikož mám na gmailu importovaných 6 dalších emailových účtů. Četl jsem předchozí diskusi a vše tu již o gmailu popsáno bylo.

Čili pro ty, kteří ještě neví:

1) Přihlásit se na Gmail.com - ano, účet u Gmailu je nutný
2) Nastavení (vpravo nahoře)
3) Účty a Import (druhá položka v nastavení)
4) Tlačítko: Importovat poštu a kontakty
5) Nemám teď žádný email, který bych si mohl pro příklad naiportovat, ale když budete pokračovat podle instrukcí v novém okně, nedá se nic zkazit.
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od xcookx »

Import uctu v gmailu funguje dobre vyresim to takhle :-) Diky za tip.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od jozinzbazin »

Taky jsem to pořešil tak, že jsem si na Seznamu zaškrtnul, aby maily přeposílal na Gmail. Vyzkoušeno a funguje :-D . Ještě jednou díky všem za rady.
JZB
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Cleric »

jozinzbazin: mohlo mě to taky napadnout, jednoduší způsob.
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od xcookx »

Sterka vam take neco v telefonu kdyz ho polozite na stul nebo zatresete?Me tam neco sterka jak u fotaku nebo nekde uprostred jak nejaka kulicka,fakt nevim,ale nejvic kdyz ho pokladam. :-(
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

Tak jsem zkoušel na jakou výdrž se dostanu při menším používaní a byl jsem takřka na dvou dnech - spíš den a půl. Mobil se dožadoval nabíjení až se vypnul. Jenže po zapnutí a zadání PINu se objevilo upozornění v angličtině: nelze spustit HTC sense, chyba nějakého spouštěcího programu. Nabídka pouze ukončit aplikaci sense a stále dokola, zase varovné okno. Zkoušel jsem nechat víc nabít, vyndat a zandat baterií, ale jediné co pomohlo byl hard reset pomocí tlačítka hlasitosti a vypnutí. Tak nevím, po cca 6 dnech používání taková závada. Po restartu zatím ok.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

jozinzbazin píše:Taky jsem to pořešil tak, že jsem si na Seznamu zaškrtnul, aby maily přeposílal na Gmail. Vyzkoušeno a funguje :-D . Ještě jednou díky všem za rady.
JZB
To ale neřeší to, že v účtu Gmailu můžeš používat i účet Seznamu. Ty vlastně můžeš z Gmailu přijímat a odesílat emaily z identity Seznamu.
Cleric píše:jozinzbazin: mohlo mě to taky napadnout, jednoduší způsob.
Jednodužší, ale viz první citace, nic to neřeší.
Zdenek1959
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 21, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Zdenek1959 »

Jsem rád, že jsem konečně našel fórum, kde se řeší takové otázky ohledně Desire (D), které mě zajímají. Ve zkrácené a aktualizované verzi sem vložím to, co jsem (zatím marně) umístil i na jioném serveru:
1) D. již mám. Jsem mírně poučený padesátník s I. smartphonem, který používám zejména k surfování.
2) Materiály D.jsou velmi slušné, "kovový" rámeček není stříbrný, spíše bronzový či mírně do starorůžova. Není pravda, že zadní víko neskřípe, mé skřípe, byť naštěstí velmi málo (prodejce uvedl, že mohu být rád).
3) Doporučuji současně s mobilem zakoupit druhou nabíječku do práce či do auta. Výdrž D při surfování není závratná. Při aktivním surfování, zapnutém GPS a občasném hovoru cca 5-6 hodin, při čtení mailů a občasném tlf. skoro dva dny. U originální nabíječky se nebojte segment s kolíky do napájecího modulu zaklapnout velkou silou, pokud to uděláte běžným způsobem, sice zacvakne, ale bude se vyvlékat a šťáva nepoteče.
3) Displej je fenomenální. Čas od času se mi ale stane, že ovládání zamrzne a přístroj nereaguje na doteky ikonek se záložkami, složkami atd. Řeším to vypnutím a zapnutím, je to sice poměrně zdlouhavé, ale zatím to vždy pomohlo. Vypínání je zdlouhavé, zřejmě paralelně běží hodně aplikací. Stáhl jsem si Cleanoid, ale nevím jak jej použít, aniž bych se vystavil nebezpečí, že si vyčistím nejenom background, ale i paměť.
4) Využívám WiFi a O2 Internet v mobilu na předplacenou kartu. S připojováním se poměrně dost trápím, velmi často mi to hlásí "Připojení se nezdařilo. Pro používání této aplikace potřebujete síťové připojení. V Nastaveních zapněte mobilní síť nebo Wi-Fi". To přitom nastavené a připojené mám (ikonky Wi-Fi, Mobilní sítě a GPS jsou zelené, bluetooth nezapínám), signál Wi-Fi mám na maximu, blokaci dat přes stažený APNdroid mám vypmutou (ikonka je na "on"). Vzhledem k tomu, že na předchozí prosté Nokii služba internet v mobilu fungovala bez problémů, řešil jsem to s O2. Doporučili mi znova přes SMS konfigurovat WAP a Internet a v Nastavení mobilní sítě přepnout Režim sítě na GSM/WCDMA automaticky (měl jsem tam pouze GSM). Učinil jsem tak a měl jsem pocit, že to pomohlo, dnes jsem ale zjistil, že moc ne. Co s tím?
5) Stahovaná hudba či zvonění se mi ukládají do různých složek, mám pak problém s jejich hledáním (např. přes ASTRO). Dá se nějak nastavit místo ukládání? Zde jsem zaregistroval radu pro vyzvánění, pro MP3 ne.
6) Fólii jsem nalepil, značku si nevybavuji, změnu ovládání nepociťuji.
Z úrovně mých dotazů vidíte, co mě zajímá. Každopádně budu rád za každou radu a za případný přímý kontakt. Zdeněk
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

Zdarec, mám na vás takový dotaz. Mám dva problémy. A prosím pokud nemáte nějakou zkušenost s...

1)Budík, pokud si ho nastavím od teď např. na za 5 min tak ok zvoní, ale uatím pokaždé, když např. v 22.00 ho nastavím na další den na 8.00, tak prostě nezvoní a po 8 hodině je stále na staové liště ikona budíku... Myslel jsem nejdřív, že nezvoní, protože mám zmeškanou událost, ale tím to není - vyzkoušeno.

2)Pokud mi příjde email s přílohou (FW - přeposlaný ke mně) tak přes widget Pošta od HTC ho vidím, ale při pokusu o stažení stále píše - stahování a pak po chvilce: tento email je stále na serveru. Zkusil jsem nastavit limit pro stažení na celý email (ne jen např. 25kb) ale stejně nic, tak nevim. I když si na dolní liště najedu na poštu s přílohou, tak tam se neukáže mail vůbec. Přes widget gmailu se mi pro změnu neukázal vůbec.

Tak musím poopravit, protom co jsem z pc na email odpověděl a přišla zase odpověď zpět, tak v gmailu již mail je i s přílohou, ale přes HTC widget pošta je pouze vidět konverzace, ale první mail s přílohou stále: tento email je stále na serveru
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte lis 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od jozinzbazin »

To mKabel: máš správně nastavený formát času? Tím myslím např: 00-24,00, nebo 00-12,00 AM/PM. Pokud bys ho měl ve formátu druhém, tak by bylo nutné, aby byl budík nastaven na druhý den na 08,00 AM. Možná je Ti to známo, ale jen tak pro jistotu.
JZB
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů