HTC Desire - obecná diskuse

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
Gorr GrimWolf
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte dub 27, 2010 20:58
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Lety, Czech Republic

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Pollux píše:snad bude dostupna i pro brandovany Desire.
Je. Ale musí se ROOTnout Desire a poté se dá poměrně jednoduše nahodit. Takže záleží na tobě. Nicméně telefon nebude dál brandovaný.

To Elka: Heh, kéž by byl. Oficiálně tu není ani 2.2 pro Nexus One, je zatím jen někde nalezená verze pro OTA, která se do telefonu nainstaluje přes kabel. Neoficiálně to vypadá že Froyo bude tak příští týden dostupný pro ROOTnuté Desire, aspoň tak o tom psal Paul. A oficiálně bych to viděl tak na konec tohoto roku, tak říjen, listopad.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

hmm zajímavé, má to jedno ALE !! Přehráním na tuhle rom dojde i k přehrání bootloaderu na verzi 0.80 = složitější ROOT

a nebo uz je jedno jaký je bootloader? :)
Pollux
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 17, 2010 15:52
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Pollux »

Mozna hloupy dotaz. Dostal jsem se az sem, znamena to, ze nemam brandovany Desire a nebo by se instalace ukoncila v dalsim kroku? Nezkousel jsem to, protoze jeste nejsem uplne rozhodnuty udelat update.
Přílohy
desire.png
(54.88 KiB) Zatím ještě nestaženo
Gorr GrimWolf
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte dub 27, 2010 20:58
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Lety, Czech Republic

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Přiznám se že netuším. Mě se instalace poprvé nepovedla, kliknul sem o fázi dál a nastartoval bootloader či co od HTC a poté to hodilo chybu s připojením. Takže za zkoušku asi nic nedáš, ale rozhodně to nevím na 100%.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

pollux: brandovaný tel. máš pokud jsi ho kupoval od nějakého operátora... to co je na obrázku, to je z jaké verze na jakou verzi přecházíš.. to je u každého flashování...
Pollux
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 17, 2010 15:52
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Pollux »

NeoPlex: mel bych mit brandovany, je to poznat i podle cisla verze ROM co tam mam. Prave proto me prekvapilo, ze jsem se v instalaci dostal tak daleko. Dal to zkusim az bude update oficialne dostupny (nechcu zkouset stesti :-) )
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

tak jsem ROM zkusil a: je mírně rychlejší, live wallpapers jsou také o něco svižnější, ikdyž pořád to není rychlost jako při obyčejné tapetě. Nový widget latitude, plynulejší multitouch v úvodní obrazovce ( u mě i plynulejší posun po úvodních obrazovkách pomocí touchpadu). Nejsou to velké rozdíly v rychlosti, ale o něco lepší to je... později podám info jak to vypadá s případnýma bugama a výdrží baterky

edit: potvrzuji tvrzení kolegy, že google earth je již dostupný v marketu

prozatím se mi ROM jeví jako příjemné vyladění již dobré ROM
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od janiss »

Prosim vas mam prvykrat android ako sa tuna aktualizuje sw?Mam v nastaveniach moznost aktualizacie systemoveho softwaru.Klikol som aktualizovat a hodilo mi to ze niesu dostupne ziadne aktualizacie.Ako to funguje je to ako v nokii ked bude aktualizacia tak to normalne natiahnem new sw cez wifi bez pouzitia pc alebo ako to je?Vidim ze si tuna uz niekto aktualizoval sw tak ako?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

máš na mysli nový firmware? jestli ano, tak si stahnes soubor RUU...... exe, připojíš tel. k pc jako mass storage a spustíš v pc ten soubor a už jedeš podle instrukcí instalace... při samotné instalaci vidíš i status na zařízení... dojede to do konce, program na pc ti napíše gratulaci a tel. už nabíhá s novým systémem :wink:
janiss
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 268
Registrován: ned úno 14, 2010 0:34
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od janiss »

Aha a odkial to stiahnem to ruu???A musim si veci z fonu zalohovat alebo netreba?
Nezmaze sa nic ani nebude blbnut potom system ked tam necham vsetky app nainstalovane a tak?A este ma zaujima preco mi neukazuje dorucenky sms?Na stavovej liste sa zobrazi obalka a tam je i no a to i je tam stale myslim ze by tam potom mala naskocit fajka ze je to prijate ale nic sa nestane ale ked pojdem do sprav a tam skontrolovat stav tak pse ze prijato.Nerozumiem tomu.A tiez ako som sa vysie pytal co s tou galeriou v desire mne dost vadi ze nezobrazuje fotky tak ako by mala.Co by si mi poradil najlepsie s tym urobit?Dik cuzz
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

odkaz je o pár příspěvků nahoře. Flash nové ROM se rovná dá se říct hard resetu. Doručenky v téhle rom fungují stejně, ale třeba program handcant sms (v marketu) má pro doručenky zvlášt kolonku doručenky, ale je jen v angličtině. S galerií ti neporadím jelikož mi přijde, že ta záklaní je v pořádku a běhá jednoznačně nejrychleji. Můžes zkusit nejakou jinou stáhnout z marketu, ale to už je jen na tvém zkoušení :wink:

edit: zdá se, že výdrž baterky je opravdu lepší.. každé ráno dělám stejné úkony.. kompletni synchronizace a cca 15 min surfovani cestou do práce a vetšinou si to tak 2-3 % baterky vzalo.. ted se dřží pořád na 100%
Stano
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv srp 13, 2009 11:35
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Stano »

stojím asi pred kúpou HTC Desire, doteraz som fungoval na HTC Touch Pro a cca mesiac na HD2
čo by ste mi doporučili ako WM userovi si predom zistiť, prečítať - pozisťovať aby som pri kúpe ako tak vedel vyskúšať zariadenie - alebo to nie je až taký veľký rozdiel oproti WM - dá sa povedať že intuícia ma povedie ? :)
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

tady není co.. Android je velice intuitivní systém. Spíš si prohlédni zařízení jako takové... jestli na něm něco nevrže atd. Vše ostaní k Androidu najdeš na tomhle foru :wink:

edit. já přešel též z WM a nic mi na Androidu nechybí.. a užívám si rychlý a moderní systém :)
Stano
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv srp 13, 2009 11:35
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Stano »

čo som sa ešte nedočítal - v akých jazykových mutáciách existuje Android?
K_O
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv kvě 29, 2008 6:40

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od K_O »

existuje v množstve jazykových mutácií. Neviem či ťa zaujímajú nejaké iné ako ENG, CZ (sk nieje). Tiež som prešiel z WM (htc touch diamond) a jediné čo mi chýba je igo. Ešte že ten sygic nieje až taký drahý, UI by som aj prežil, ale navrhované trasy hlavne v mestách sú niekedy úplne na h***o. Mapové podklady mi prídu tiež staršie ako som bol zvyknutý.

EDIT: čo sa týka tej poslednej ROM. Príde mi že je naozaj svižnejšia, plynulejšie prechody (aj tak bola svižná a prechody plynulé). Ale vyzerá to že baterka naozaj vydrží dlhšie.
Stano
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: čtv srp 13, 2009 11:35
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Stano »

ak si to už spomenul aké navigácie sú k dispozícií pre android?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

navigace se řeší tady : http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=134&t=18796" onclick="window.open(this.href);return false;
ve zkratce upravené/ ořezané IGO (na plnou verzi od výrobce se čeká), Navigon a Sygic.. to jsou takové, které stojí za zmínku..
Pollux
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob dub 17, 2010 15:52
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Pollux »

NeoPlex: jeste bych dodal CoPilot.
MichalSykora
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: úte kvě 18, 2010 0:25
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od MichalSykora »

Gorr GrimWolf píše:Takže dnes jsem aktualizoval ROM na verzi 1.21.405.2 - je oficiální, každopádně myslím, že na stránkách ještě není, unikla o něco dříve asi. Ikdyž je možné, že se tam objeví v nejbližších hodinách, ale známe HTC..............

Updatoval jsem dnes na tuto verzi a vše proběhlo bez sebemenších problémů. Telefon mam brandovany (kupovany) u Vodafone.
E1X
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř kvě 13, 2009 0:56
Zařízení: SE Xperia mini pro

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od E1X »

Zdar,
muže mi někdo poradit s nahráním nové romky? Stahnul jsem ji z XDA připojil tel jako diskovou jednotku a vždycky mi to skončí na chybové hlášce, že chyba připojení :/ na HD2 sem flashoval bez problémů.
Přílohy
Výstřižek.PNG
(76.3 KiB) Zatím ještě nestaženo
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů