HTC Desire - obecná diskuse

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

google mapy se načítají on-line, takže to má společné vše :-D Na 3G to pofrčí lépe a když to zkusíš přes WI-FI tak uvidíš rozdíl....
pnalim
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 12, 2010 17:09
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od pnalim »

na wifi to úplně lítá. tak mě napadlo , já nemam ani žádný mobilní data povolený- ani v mobilu, ani u vodafone
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od fido_cz »

Pokud ti to nacitalo mapu, tak asi data mas. Ale jestli nemas pausal, tak ti narost ucet o par desetikorun.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

Ne-li stokorun :-D je divný že se ti vůbec načetlo to okoli kolem tebe, když máš vypnutý data, na druhou stranu je jasný proč se ti nic než okolí nenačetlo...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

hihi pnalim nechci byt skodoliby, ale jestli jsi se hodne vozil po google mapach a nemas datovej tarif, tak se priprav na pekny ucet. Jen ti to rikam dopredu, aby jsi nebyl prekvapeny. GPS je satelitni navigace (urceni polohy pomoci satelitu, nikde neni psany ze GPS ma neco spolecneho s mapama:) ), ale k te jsou zapotrebi mapy, bud mas offline koupeny napr. Navigon nebo Sygic. Druha moznost jsou google maps, ty ale nemaji navigaci turn by turn a nejsou v tvem telefonu a veskere mapy se stahuji z internetu podle toho kam se divas. Proto kolega zminoval EDGE, aby zduraznil, ze mapy se ti sekaji, protoze se pomalu stahuji z netu pres EDGE.

doporucim ti, aby jsi trosku hledal na foru, spousta otazek tu je uz zodpovezena a pro cistotu fora je zbytecne tu urcite veci resit opakovane.
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

No evidentně nechceš být škodolibý, to z tebe přímo čiší :-D hihihi :-) jo holt, kdo někdy nezaplatil za data, jakoby nežil... :-)
Zdenek1959
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř dub 21, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Zdenek1959 »

Neděste prosím kolegu šílenými účty za mapy. Já ty od Googlu i jiné používám hodně často. Např. si v tramvaji načtu satelitní mapu Prahy a sleduji pohyb tramvaje v ní v reálném čase. Za datové služby mi O2 v rámci produktu Internet v mobilu strhává (tuším) 40 Kč týdně z kreditu na předplacené kartě. Asi se sichrují, protože každé úterý mi od nich přijde SMS, že ve středu mi tuto částku strhnou. V práci a doma pak brouzdám přes wifi (byť s problémy, které jsem popisoval). Zdeněk
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od fido_cz »

To neni zadne deseni. Pokud nema nejaky tarif aktivivany, bude platit za data podle objemu.
MiroS
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: čtv úno 04, 2010 9:18
Zařízení: Lumia 920

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od MiroS »

Zdravim užívatelov tohto pristroja: chcem sa spytat, mate stale zapnute pripojenie k internetu alebo ho vypinate?
K_O
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv kvě 29, 2008 6:40

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od K_O »

Neviem ako v čechách ale na slovensku bez dátového tarifu vychádza 1MB na nehorázne peniaze. Myslím že je to okolo 1,5€/MB a dokonca aj pri dátovom tarife 1GB po prečerpaní 1MB stojí download 0,019 čo je ešte v pohode ale upload nehoráznych 0,57€/MB.

K mojej otázke na predchádzajúcej strane nemáte nikto odpoveď? Už som prešiel všetky možné nastavenia ale nastaviť ako často sa má synchronizovať gmail a google kalendar som nenašiel. Cez deň mi to vôbec nevadí že sa to aktualizuje stále ale v noci mi je to zbytočné a za noc mi vždy ubudne kvôli tomu 25% baterky. Režim lietadlo na noc nieje pre mňa riešenie to nechcem, a vypínať každý večer synchronizáciu a ráno zase zapínať sa mi nechce. Jedine že by existovala možnosť automatického vypnutia synchronizácie v určitých hodinách. Budem vďačný za každú radu.

EDIT: k predchádzajúcej otázke. Ja mám pripojenie zapnuté stále, a doma prepínam na wifi ale len kvôli rýchlosti. Neexistuje niečo čo by podľa polohy zapínalo wifi?
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

Zdenek1959 píše:Neděste prosím kolegu šílenými účty za mapy. Já ty od Googlu i jiné používám hodně často. Např. si v tramvaji načtu satelitní mapu Prahy a sleduji pohyb tramvaje v ní v reálném čase. Za datové služby mi O2 v rámci produktu Internet v mobilu strhává (tuším) 40 Kč týdně z kreditu na předplacené kartě. Asi se sichrují, protože každé úterý mi od nich přijde SMS, že ve středu mi tuto částku strhnou. V práci a doma pak brouzdám přes wifi (byť s problémy, které jsem popisoval). Zdeněk
Já se jen pozastavím nad tím, že sleduješ tramvaje v reálném čase. Ten satelitní snímek není přece reálný čas. Občas je na tom podkladu vidět i rok a myslim, že tam bylo i 2009 nebo 2010, mimo jiné, kdyby to tak fungovalo, tak v zimě by byl na satelitním snímku vidět sníh, to sem si nikdy v letech minulých nevšiml.... Pokud tedy mluvíme o google mapách

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv kvě 13, 2010 11:56) --

2 K_O Jdi do: MENU-NASTAVENÍ-ÚČTY A SYNCHRONIZACE a tam to máš
K_O
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv kvě 29, 2008 6:40

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od K_O »

mKabel: tam to mám pre všetky účty ale na účte gmail sa nedá vybrať interval synchronizovania, ale pre všetky ostatné to ide
max270
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon kvě 10, 2010 7:51
Zařízení: Samsung i9100

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od max270 »

Spusť si poštu - menu - více - nastavení - odeslat a přijmou - nastavit frekvenci stahování. Předpokládám, že v tom intervale to stahuje i kalendář a kontakty. Je to tam i rozdělené na špičku a mimo špičku, tu si nastav jak chceš, dny i čas.
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od malcor »

Nejede nahodou gmail a gkalendar pres push? Takze se nesynchronizuje v intervalu, ale jenom kdyz je nova zprava? Podle me to tak je, protoze na WM jsem mel vyrazne vetsi objem prenesenych dat nez mam ted na androidu a davam to za vinu prave tomu, ze se predtim kontrolovaly maily v intervalu, takze co 15 minut se to pripojovalo a zralo to data zbytecne.

Zdenek1959: No a prave ten Internet v mobilu je datovy tarif (i kdyz formou predplaceneho kreditu), proto to neni zas tak strasne drahy.
max270
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon kvě 10, 2010 7:51
Zařízení: Samsung i9100

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od max270 »

Asi máš pravdu. Když si zkusím něco poslat na gmail. Tak je notifikace v mobilu hned. Ale na ploše se objeví až po čase. Takže ten interval, co jsem psal, bude pravděpodobně pouze říkat HTC Sense, kdy si má zaktualizovat zobrazení.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od fido_cz »

Gmail samozrejme pouziva pouziva push a nejde to nijak zmenit. Pokud nechces prijimat v noci mas ruzne moznosti. Bud si na noc synchronizaci vypinat, pres widget je to otazka jednoho kliku. Nebo muzes pouzivat na gmail aplikaci posta, kde uz jde nastavit, zda chces sychronizovat push nebo v pravidelnych casovych intrvalech. Jdou tam tusim nastavit i dve casova pasma, kdy pres den muzes mit push a v noci treba po hodine.
max270
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon kvě 10, 2010 7:51
Zařízení: Samsung i9100

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od max270 »

Díky za vysvětlení, tak proto mě dneska v noci vzbudil jeden e-mail dvakrát. hihi
K_O
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: čtv kvě 29, 2008 6:40

Re: HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od K_O »

aha. diky moc za objasnenie. ked som videl ako mobil zobrazi dosly mail v tom momente ako pride zom si uz myslel ze to synvhronizuje kazdych par sekund.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

jo O2 třeba zrušilo poplatky za 1kb a udělalo 10min balíček co se aktivuje, každým třeba jen vteřinovým tokem dat. takže za stažení počasí sem platil asi 20kč nebo kolik to stálo... prostě nutej lidi mít O2 internet v mobilu
BorekB
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: ned říj 11, 2009 21:47
Zařízení: Galaxy S2

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od BorekB »

Zdravím, měl jste někdo možnost mít v ruce jak Desire, tak Omnii II? Hardwarově jsou si to velmi blízké komunikátory, chápu, že jeden je moderní Android a druhý "zastaralý" WinMo, na druhou stranu měl jsem v ruce Desire i Touch Pro 2 (WinMo 6.5) a na základní úkony (volání, psaní SMS) to zas tak velký rozdíl nebyl. Vzhledem k tomu, že Desire má oproti Omnii několik docela podstatných nevýhod (z těch největších asi o 4000 vyšší cena a podstatně kratší výdrž na baterku), zvažuju, jestli má cenu jít do tohoto Androida (jako Flex programátora mě asi nejvíc láká Flash Player / Adobe AIR, které by na Androidech měly běžet už brzy).

Díky B.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů