HTC Desire - obecná diskuse

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od malcor »

Deire mám od soboty tak sem taky napíšu pár poznatků a věcí co mě trápí. Byť to jsou vesměs negativní věci tak celkový dojem (přešel jsem z Touch HD) je výrazně pozitivní. Ale koneckonců, to co je na Deisre dobrý všichni sami víme. Mouchy, na který sem narazil jsou:

- občas přestane fungovat multitouch jak v prohlížeči tak třeba v Sense, pomůže jenom restart
- asi 2x se mi stalo, že nefungoval reflow v prohlížeči
- první den mi bez potíží fungovalo připojení jako mass storage, teď to najednou začalo hlást, že je připojeno neznámé zařízení a jedině jak nahraju cokoliv na kartu je přes čtečku, což znamená vypnutí telefonu a ...
- ... demontáž zadního krytu. je pravda, že tak jak je kryt udělán teď je asi lepší z hlediska vrzání, ale sundávání je takový vachrlatý, vždycky mám strach, že něco ulomím. Je to nepříjemný v souvislosti s minulým bodem.
- Doma mám zaplou wifi a vyplý mobilní data. Na noc zapnu mód letadlo. Ráno když letadlo vypnu tak se sice zapne wifi, ale nepřipojí se na router. nepomůže ani off/on wifi. Pomůže až restart routeru. Ale tady bude možná chyba na straně routeru, pač občas je ho třeba restartnout i kvůli notebooku.
- mohlo by být kapku víc místa pro programy. Z Touch HD jsem byl sice zvyklej instalovat taky všechno rovnou do přístroje (až na mapy k navigaci, hudbu, ..) Ale tady už jsem prostě narazil. 140MB je zoufale málo.
- Nedaří se mi spustit z nastavení Správa aplikací. Vždycky to hned spadne. Naštěstí aplikace z marketu se dají odinstalovat přes Market a to so instaluju bokem se dá odinstalovat novým spuštěním instalačky.
- Bojuju s nastavením hlasitosti, hlavně u navigace Motonav. Mám všecko kromě alarmu nastavený skoro na max a stejně to jenom tak šeptá.
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od fido_cz »

Multitouch mi take blbnul, kdyz jsem pouzival Sense. Co jsem ho vypnul, funguje na 100%.

Na hlasitost si nainstaluj nejaky program z Marketu (napr. QuickSettings). Android ma tech hlasitosti vice a nektera jsou zcela nelogicky skryta.
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od malcor »

Na hlasitosti mám nainstalovanej Audio manager, takže je vidím všechny právě.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

malcore být tebou asi bych udělal hard reset.. se spoustou věcí jsem se ještě nesetkal. Nucený restart jsem dělal za 14 dnů snad jen jednou.
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od malcor »

Do HR se mi moc nechce, je fakt, že by to bylo asi výrazně jendnodušší než u WM, ale i tak. Ono to zas není tak hrozný. Ten multitouch a reflow byly jenom minimalni záseky. Oboje se stalo tak 2x takže žádná trága. Víc mě prudí ten mass storage mod, ale je fakt, že na kartě jsou jakýsi ovadače, tak je prubnu nainstalovat a uvidíme. No a ta správa aplikací je nepříjemná. Ta spadne vždycky.

Wifinu spíš dávám za vinu tomu routeru. Schválně prvně zkusím dnes večer prvně vypnout wifi, pak zapnout letadlo moc a ráno to zas postupně pozapínat. Možná, že když to vypínám rovnou tím letadlem, tak že tam někde zůstane něco viset v tom routeru.

Co se týče hlasitosti navigace tak tam n to asi HR nebude mít vliv.

Co se týče toho HR, tak zálohovat snad není ani co ne? Snad jedině SMSky mě napadají. Kontakty a kalendář jsou na googlu. Programy na marketu a data co jsou k rpogramům na kartě jsou na kartě.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

na 9. stránce tohoto tématu, se tu řešilo nastavení pop3 emailu (např. seznamu) s tím, že to lidem nefungovalo.
Tedka jsem si nastavil pop3 účet v tel. a vše funguje jak má... příjem i odesílání na @email.cz, takže pokud vám nevyhovuje přeposílat emaily z jedné emailovky na gmail, tak napište poradím vám s nastavením pop3 účtu.

později to připíšu do FAQ
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od xcookx »

To by mne teda zajimalo cim to bylo :-)
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

to já nevim :) ja si to ted na test jen tak pro srandu nastavoval poprvé a vše mi hned jelo :) i když příjem je lehce opožděný o pár minutek, ale frčí to :)
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od xcookx »

Sterka ti neco v telefonu kdyz poklepes u sluchatka?Me tam jako neco drncelo a mam strach aby to neby spatne sluchatko,dost mne to znervoznuje. :-(
herbik
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon bře 23, 2009 16:32
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od herbik »

2 neoplex

bomba! fakt to ted funguje. ja mel problemy s volny.cz, tak jsem to ted zkusil znovu nastavit a jede to. a velmi rychle.
dik za tip
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

když poklepu pres tu hliníkovou část u sluchátka, tak ani tuk.. když vzadu poklepu tak cca uprostřed krytu tak něco lehce drobného slyším, ale to je stoprocentně místo na zadním krytu ve kterém je vsazeno sklíčko pro foto. Prostě ten drobný "vyčnívající zvuk" dělá, aspon u mě, krytka toho fotaku tím jak je zasazená v tom plastovém krytu, možná že se opíra vnitřní stranou o něco v telefonu a proto to vydává, takový jiný zvuk. Ale musel jsem hodně poslouchat, abych si toho všiml a to ještě na tuhle informaci :) pokud se tedá jedná o to samé co máš ty
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od xcookx »

Ja to slysim i pri beznem polozeni na stul ze tam neco zasterka,asi to pujdu reklamovat.Tel za 11t a sterka jak mobil z bazaru za 500 s....
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

herbik neni zač :)

xcookx hmm asi tam máš něco uvolněného, při položení absolutně nic neslyším. To se bohužel občas stává, že nemáš kliku na dobrý kus.
jakub.prouza
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 30, 2009 6:20
Zařízení: Samsung Galaxy S6

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od jakub.prouza »

NeoPlex píše:to já nevim :) ja si to ted na test jen tak pro srandu nastavoval poprvé a vše mi hned jelo :) i když příjem je lehce opožděný o pár minutek, ale frčí to :)
Já jsem si Desire nastavoval ještě před přečtením téhle diskuze a taky mi účet na Seznamu jel v pohodě, jen jsem si tam musel ručně nastavit server smtp, ale vše hned v pohodě a až při pročítání jsem zjistil, že to lidem tu nějak nejelo
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

jojo presne tak musis rucne... ale to clovek musel i na WM...
findeme
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 05, 2010 20:23
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od findeme »

Ahojte,
ja mam problem se stahovani emailu pres IMAP z meho serveru. Je zabezpeceny pres SSL a v nastaveni kdyz zadam vse potrebne pak kliknu dalsi tak to overuje a nic, konec vrati se to na tu obrazovku kde se vse vyplnuje, ale nepokracuje to dal dane nastaveni nejde ani nijak ulozit. Nevi nekdo cim by to mohlo byt? Pouzivate nekdo stahovani pres SSL?
Jinak jsem zkousel nastavit stahovani ze seznam.cz a to me normalne proslo. Co s tim? Dik Michal
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

ted jsem si všiml takové zvláštní věci. když koukám na zařízení zepředu a přejedu palcem přes pravou stranu, tak v místě kde končí displej a začíná hliník, tak je to mííírně vystouplé (okem nepostřehnutelné) ale na levé straně je to naprosto rovné.. je to poznat po přejetí prstem.. na pravé straně to je na palci cítit, že ta hrana je ostřejší než na levé straně. máte to tak všichni nebo jen já?
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od malcor »

NeoPlex: Mě teda přijde ostřejší levá hrana. Výstupek jsem nenahmatal. Ve které části by tak měl být?
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

Ten vystupek je vlastne ta ostrejsi hrana.. jinak by nebyla ostrejsi, u me je to prava strana a nejvic tak zhruba uprostred displeje. Ale vypadato ze uplne stejne rovne hrany nebudou nikde, asi to je vyrobou toho hlinikoveho ramecku. Nebo aspon doufam ze to tak je, kdyz mas taky jednu hranu ostrejsi.

edit: ted jsem měl v ruce jiný Desire a má taky pravou hranu mírně ostřejší, takže to je asi normal :)
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od malcor »

Podle mě to je sesazením telefonu. Jak se ten hliníkovej rámeček sesadí s tím zbytkem, tak je to posunutý na jednu nebo druhou stranu zlehka.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů