HTC Desire - obecná diskuse

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
kecinzer
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 29, 2009 10:53
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od kecinzer »

Ještě bych se rád zeptal na jednu věc, a to na porovnání Desire a Nexus One. Různě na netu jsem si četl, že Nexus je lepší, pak jinde, že je zase lepší Desire.
Jde mi např. o to, zda bude někdy k dispozici upgrade na Android 2.2, protože u Nexusu má prý být docela brzo.
Na druhou stranu mám ale pocit, že se u nás Nexus docela těžko sežene. Měl bych zde docela strach, jak by se třeba řešila záručka.
Takže se zeptám takto, existuje nějaká vlastnost, která je na Nexusu opravdu o hodně lepší než na Desire (např. větší výdrž baterky)? Co se týká designu, tak s tím problém nemám.

Pak bych měl ještě dotaz ohledně kvality reproduktoru (i když jsem se již ptal dříve), někdo tvrdí že je děsný, někdo zase že ne. Na svém Touch Pro mi přijde reproduktor dost tichý, takže bych se rád dočkal zlepšení.
Norman
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned dub 25, 2010 19:22
Zařízení: E-ten X500

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Norman »

V rychlosti jsem našel na netu tohle srovnání:

Jaké jsou výhody/rozdíly Nexusu oproti Desiru a naopak?


Jedná se o subjektivní pohled a cílem je spíše upozornit na ony rozdíly, takže to co já považuji za výhodu může být pro vás naopak nevýhoda a naopak.

Nexus One:


* druhý mikrofon pro redukci okolního hluku – velice užitečná technologie zejména pokud často voláte z hlučných míst
* Aktualizace – Nexus One dostává aktualizace systému formou OTA a především přímo od Google, což zaručuje vždy nejaktuálnější dostupnou verzi systému
* Trackball – zejména geekové/nároční uživatelé budou pravděpodobně preferovat kuličku před optickou ploškou kterou má Desire, přestože i ona funguje dobře.
* Teflon – Zadní kryt Nexusu One je potažen teflonovou vrstvou, která účinně eliminuje klasické neduhy lesklých plastů, jako je snadné poškrábání, upatlanost a v neposlední řadě je i příjemnější na dotek

HTC Desire:


* Hardwarová tlačítka – Desire má oproti Nexusu poctivá hardwarová tlačítka, jenž půjdou mačkat třeba i v zimě v rukavicích apod.
* FM rádio – Nexus dost možná FM příjmač obsahuje také, ale na rozdíl od HTC Desire není aktivovaný
* 576 MB RAM – pravděpodobně kvůli použitému prostředí Sense dostal Desire do vínku o něco větší RAM (Nexus má 512 MB)
* HTC Sense – i když ho část technoidů považuje za zbytečné, tak běžným uživatelům se může klidně líbit víc než standardní prostředí Androidu
kecinzer
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 29, 2009 10:53
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od kecinzer »

Díky, už jsem si také našel další diskuze a vyhrává u mě HTC Desire.
Teď bych se rád zeptal na vhodné pouzdro. Velice mě zaujalo toto - http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/091PKR ... cerna.html" onclick="window.open(this.href);return false; a navíc je i ve výhodném balíčku spolu s telefonem.
Má ho někdo, co si o něm myslíte?
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

pouzdro je naomak příjemné, dobře sedí a telefon se z něj dobře vyndavá. Skutečně telefon nijak moc "neztlustí". Mě se nelíbí, protože je zepředu kovový štítek s logem výrobce... Nikdy jsem pouzdro nepoužíval a asi ani teď nezačnu :-)
eugi
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv črc 02, 2009 12:28
Zařízení: HTC Touch HD

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od eugi »

Chci se zeptat jak je to s wifi v pohotovostnim rezimu. Nekde jsem cetl, ze android wifi ve standby nevypina a je stale aktivni.
WM oproti tomu pri prechodu do standby wifi modul vypina kvuli spotrebe, ale tim je toto pripojeni napr. pro IM nepouzitelne. Kdyz jsem pres tweak vypinani deaktivoval, tak pri samotnem pripojeni k wifi siti spotreba nebyla nijak kriticka, ale pokud bezel nejaky klient (messenger), ktery toto pripojeni pouzival, tak byla baterka pres noc na nule.
Mate s tim nekdo zkusenosti?
Uživatelský avatar
lookass
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř úno 24, 2010 21:39
Zařízení: HTC EVO 3D, origo ROM
Bydliště: ČB, Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od lookass »

mám jen dotaz k majitelům a nebo Jirkovi H.: někdo si na Sunnysoftu v diskusi stěžoval, že mu zamrzá displej, když má nastaven "interval vypnutí obrazovky" na krátko... píše: "nastavil sem 30 min a od té doby nezamrzl". Takže když si nastavim vypnutí displaye třeba na 1 min., tak to zamrzne nebo je to u tohoto chlapíka náhoda? Chtěl jsem si nastavit 30 sec. na pohasnutí a 1 min. na vypnutí...
dík

-- doplnění předchozího příspěvku (pon dub 26, 2010 16:56) --
Bigis píše:Kup si folii a je to ne? To zase není taková investice a máš po problému (a můžeš v noci klidně spát :) )
pro mě by bylo právě kouzlo to, že je to to kapacitní disp. a nemusel bych fólii řešit - takže chápu, že se mu tam lepit nechce :)
Tak jak to je? Neodřou ho klíče? :?:
toareg
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 07, 2009 20:20
Zařízení: iphone 3gs HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od toareg »

s tým displ. Ja mám nastavené vypínanie na 1 min a nemrzne. Úplne v pohode. Nemusíš mať žiadne obavy. Je dosť možné že mu mrzne ak tam má niečo ešte nainštalované čo android nemá rád.
K tej fólii ja som hneď ako mi prišiel nalepil fóliu invisible shield a mám pokoj min. na rok , ale to ho už nebudem mať.
To isté som spravil aj na Iphone aj keď mal sklo
jakub.prouza
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř zář 30, 2009 6:20
Zařízení: Samsung Galaxy S6

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od jakub.prouza »

lookass: Přesně jak ty píšeš s tou folii, v tom to je... na Samsungu s WM jsem se docela dlouho pral s tím, že jednou byla folie nakřivo a pak na ní byl prach a právě u Desire jsem se těšil, že nic na to nebudu muset lepit :) jinak u mě odření klíčema nehrozí, jen mi šlo o takovou tu náchylnost že na tom třeba bude malý smítko, který do toho po přejetí prstem udělá rýhu...
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od xcookx »

Zdravim,chtel jsem se zeptat jestli existuje nejaka aplikace na hlasove vytaceni na desire a nejaka aplikace ddo auta jak je na doid.Diky moc v marektu jsem na nic nenarazil :???:

-- doplnění předchozího příspěvku (pon dub 26, 2010 22:54) --

Nevite nahodou jestli se da synchronizovat kalendar outooku s google kalendarem?
dj.paratko
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát črc 27, 2007 15:23
Zařízení: SG II, HTC Diamond 2

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od dj.paratko »

nemuzu najit jak je to to se synchronizaci... prechazim z WM a musel jsem mit v PC active sync, jak je to u nadroida ? potrebuju taky nejaky program v PC ? jde o to ze potrebuju kontakty, ktere mam v outlooku nacpat do htc, dik za odpoved
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od xcookx »

Na karte je od vyrobce htc sync,umi synch. kontakty,kalendar ale jen pres kabel.
Uživatelský avatar
martian
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 22, 2010 22:04
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Liberec

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od martian »

kromsa píše:
martian píše:Měla bych na vás dotaz, zda vám chodí doručenky k odeslaným zprávám?
V telefonu mám nastavené zasílání a přesto mi zatím nepřišla jediná doručenka. Mám TM CZ.
pokud mate nastaveno potvrzeni o doruceni je u kazde odeslane zpravy pravo ikonka postovni obalky s pismenem I , kdyz podrzite prst na tele zpravy objevi se menu moznosti zpravy a v nich je polozka Zobrazit potvrzeni, kde vidite stav zpravy.
Tuto možnost jsem v telefonu také našla, spíš jsem chtěla, aby telefon po doručení zprávy třeba jen zavibroval, abych nemusela lézt do menu a kontrolovat doručení. Můj starý telefon to tak uměl, zavibroval, ukázal hlášku o doručení, já odklepla a měla jasno... Škoda no :roll:
eltoroloco
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 27, 2010 10:35
Zařízení: sony ericson

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od eltoroloco »

Ahoj dost vážně uvažuju o koupi HTC Desire a precetl jsem dost recenzi a nazoru na nej ale...!
Zda se byt bez vetsich problemu, ale me by zajimali treba jine veci:
1) Schanel jsem nejaky obal protoze v baleni neni a nic kloudnyho jsem nenasel, nejaka rada ?
2) Cetl jsem ze jako jediny a nejvetsi problem je baterka! Jak to s tou vydrzi tedy je ?
3) Napadlo me kdyby stala nejak rozumne ta baterka ze bych si koupil jeste jednu protoze
telefon budu pouzivat urcite hodne a bude dostavat zabrat. Co si o tom myslite ?
A je uz ta baterka vubec nekde ke koupi protoze kdyz jsem ji hledal tak jsem ji taky nenasel!
4) Jak je to se souborama z wordu nebo excelu ?
5) V recenzich jsem nasel ze prej ma Desire nejakou chybu v prohlizeci a mozna i jinych aplikacich
a ze ukazuje nektere odstiny šedé jako ružovější! To by mi tolik nevadilo ale taky jsem cetl ze
v dalsich updatech nebo tak neco to snad HTC opravi! To znamena ze az to opravej budu si moct nejak
prehrat software a opravit ty chyby?
6) Ve starym telefonu mam mraky cisel a potrebuju je dostat do Desiru, jde to udelat ?
7) Jde fotit tlacitkem uprostred funkcnich tlacitek? (tim kulatym :-D )
Doufam ze jsou vsechny dotazy srozumitelny a nejsou moc hloupy ale moc se v tom neorientuju a chtel jsem
se konecne zeptat nejakych odborniku a ne se furt s nekym dohadovta jak to vlastne je! Diky moc, podle toho
kdy dostanu odpovedi tim driv si ho koupim budu vam sem moci hodit i svoje poznatky ;)
DÍKY ZA ODPOVĚĎ A ZA POMOC

//Vše tu opravdu je, HLEDEJ
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

na všechny tvoje dotazy najdeš odpovědi tady ve fóru... asi se nebude chtít někomu to znovu rozepisovat... Co není a fóru je na netu
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od xcookx »

1) kokni do sunnysoftu tam maji dobre kruasel luna nebo tak,ja kopil noname do prace takovy shit a jinak nosim bez pouzdra
2)baterky pri castem pouziti mi vydrzi 1 den pri mensim zatizeni skoro cele 2dny
3)nevim zbytecne nabijecka jde dat do auta a vsude neni problem
4)jdou otvirat a pri nahrani dalsi aplikace i editovat
5)pro mne nepodstatne skoro nevsimnutelne,aktualizace urcite budou stale je co zlepsovat
6)jde pres outlook nebo nahrat primo na gmail
7)jde a myslim ze to je jedine cim jde fotit
Raven1985
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 30, 2009 19:55
Zařízení: E-ten X500+

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Raven1985 »

Je pravda ze HTC vseobecne kasle na update chyb svych aplikaci a tedy Androidu ? Docela me zarazi nemoznost instalovat aplikace na pametovou kartu a co jsem cet na forech ma prijit nova verze androidu 2.2 Akorat jsem se docetl taky ze pokud chci vubec nejake autualizace je lepsi si koupit Nexus One podporovany primo Googlem (ktery ma pod palcem Android).
Co vy nato???
blackman_82
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: pon pro 01, 2008 16:31
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od blackman_82 »

mě to dělalo taky a problém byl v tom že jsem měl plnou SIM kartu sms zprávami. Stačilo strčit SIM do jiného tel. a smáznout všechny zprávy ze SIM-ky a od té doby se mi chyba nevyskytla.
eltoroloco
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 27, 2010 10:35
Zařízení: sony ericson

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od eltoroloco »

1) pouzdro uz jsem nejaky asi snad nasel ale jeste se podivam, dival jsem se na blbe strance. na sunnysoftu jich je dost
2) ten den, dva se docela da prezit.Proste prides domu a hodis do nabijecky
3) Na tom neco bude ale napadlo me ze kdyz vydrzi jenom den ze se musi hodne nicit a ze pude rychle dopr...
Nasel jsem na sunnysoftu baterku na HD2 a ma skoro 2x vetsi vydrz, i kdyz je fakt ze je tlustsi a musi mit vetsi kryt
ale neco podobnyho jsem myslel jestli je na Desire uz ! Protoze na cestach by to mohlo byt malo !
4) Jakou aplikaci potrebuju na to otvirani ? Ja nekde cetl ze uz je v tom ale ze zalezi na tom do jaky slozky ji vlozim
5) Zeptam se jako laik: Az bude novy update jak zjistim ze uz vysel a jak ho nahraju do mobilu?
6) S outlookem ani gmailem jsem nikdy nedelal takze nemam tucha ... napadlo me spis jestli to pude pres blotooth nebo pres nejakou aplikaci?
7)tak to je parada, toho jsem se bal protoze na tohle tema jsem cetl dost kritiky ...Jakoze proc neudelaj na boku tlacitko a
tak...
8) docela jsem tomu neveril ale nasel jsem stylus na kapacitni displey nemas s tim zkusenosti?
Jo diky moc za odpovedi
PS: nevim jak se menoval ten kluk ale jak rikal ze tady vse najdu tak to neni pravda... projel jsem praky recenzi a dost for ale nenasel jsem to ! Proste sem se zeptal od toho to tady snad je ne ? Jeste jednou diky ochotnymu XCOOKX
Horni
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 28, 2010 0:58
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Horni »

Zdravim, po mnoha prectenych a zhlednutych recenzich jsem se stal majitelem tohoto uzasneho zarizeni. Jakozto clovek odkojeny na Symbianu a zaroven clovek, co si k Androidu v zivote ani necuchl bych ale potreboval poradit s par drobnostmi... je toho na me jeste trosku moc :)

Podarilo se mi alespon poresit otravny zvuk pri zapinani a take vlastni ringtones (opravdu by me nenapadl zpusob uvedeny na zacatku threadu).

1) Kdyz k telefonu pripojim USB kabel, ozve se ton pro smsku? Nevite, jak se tohoto konkretniho tonu zbavit? Projel jsem nastaveni krizem krazem a zrejme jsem neco prehledl.

2) Jakeho pouzivate Jabber klienta? Zkusil jsem jabbim a Jabiru, nicmene oba se zritily pri pripojeni na server (mam google apps domenu a pod ni vlastni jabber server na Openfire) a to dokonce tak, ze uz pak nesly zapnout a bylo je treba odinstalovat. Zakotvil jsem u AgileMessenger, ktery neni uplne spatny, nicmene se mi v nem naprosto nedari resit autorizace. Pridam si nejakeho cloveka do kontaktu, mohu si s nim psat, ale neustale u nej mam vykricnicek a neni realne jasne, jaky ma status.

3) Jak se jmenuje widget reprezentovany sedym prouzkem na leve casti tohohle screenshotu? http://twitpic.com/1fqbmn" onclick="window.open(this.href);return false; (OK, chapu, ze ucel ss byl jiny, ale tenhle byl prvni, ktery mi prisel pod ruku :))

4) Taky vam preindstalovany program na pocasi ukazuje nesmysly? Stal jsem v pul jedenacte venku, vitr jak blazen, v mikine jsem klepal kosu a telefon hrde hlasil slunecno, 16°. (Zonu jsem mel nastavenou v poradku - Praha.)

5) Je mozne nejak donutit widget na kalendar (ten, ktery ukazuje nejblizsi udalost), aby ukazoval i vzdalenejsi udalosti? Ma staricka Nokia 3250 vzdy ukazovala nejblizsi nasledujici udalost, i kdyz byla mesic vzdalena. Nyni mam v kalendari naplanovanou schuzku na 7.5., ale widget se tvari, ze zadne veci v dohlednu nejsou.

6) Jde nejak donutit integrovany prohlizec, aby umoznil vice jak 4 taby (soubezne otevrene stranky) najednou? Pokud ne, je nejaka alternativa?

::EDIT::

7) Kdyz pripojim telefon pomoci kabelu, zobrazi se mi varovani "USB debugging connected". Projel jsem komplet nastaveni, v casti pro Developers jsem tuhle feature deaktivoval, pro jistotu jeste rebootnul telefon a presto se pri kazdem pripojeni kabelu objevi tahle hlaska. Nejaky napad, co s tim? Vychozi cinnost po pripojeni kabelu mam nastaenou na PC Sync.

8) Je mozne nejakym zpusobem jednoduse zkopirovat obrazek z MMSky a napr. jej nekam poslat mailem?


Zaroven bych se rad omluvil za "lamacke" dotazy a pokud to tu jiz bylo nekde zodpovezeno... prohrabnout se postupne kynoucim patnactistrankovym threadem neni tak uplne easy. Coz mi pripomina - neplanujete tu udelat nejaky sticky thread "FAQ", kam by se mohly postupne vyhazovat dotazy typu "jak nastavim custom vyzvaneni" nebo "jak ze zbavim otravnyho zvuku tady a tamhle"?

Cheerz,

Horni
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od elka »

K dotazu 3: jde o widget "Ovládací prvek napájení".
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 hostů