HTC Desire - obecná diskuse

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
pavelcivka
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 16, 2010 19:40
Zařízení: Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od pavelcivka »

Jiří Hrma píše:pavelcivka: Přesuň si kontakty ze SIM do vnitřní paměti telefonu, jinak to nepůjde (když budou na SIM).
To když udělám tak mám v telefonu všechny kontakty dvakrát.
kromsa
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 23, 2010 7:56
Zařízení: HTC G1 HTC Blackstone HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od kromsa »

Doporucuju si vsem precist neco ohledne androida a jeho chovani k aplikacim . Android si ridi co a jak vypne sam , pouzivani taskmanagera ma za nasledek akorat to, ze se vic vysava baterka , protoze nekorektne ukoncene programy maji tendence se znovu zapnout .
Vice infa viz odkaz http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-u ... h-android/

Muzu potvrdit ze od te doby co jsem vsechny taskmanagery odstranil, tak nemam zadny problem s vydrzi baterky ani s budikem :)
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

pavelcivka píše:
Jiří Hrma píše:pavelcivka: Přesuň si kontakty ze SIM do vnitřní paměti telefonu, jinak to nepůjde (když budou na SIM).
To když udělám tak mám v telefonu všechny kontakty dvakrát.
tak pak jen smaž ty z té SIM

-- doplnění předchozího příspěvku (pát dub 23, 2010 9:20) --

2 kromsa: já měl obavu aby ty aplikace, které tam běží, řekněme ladem na pozadí a zbytečně naopak zabírají operační paměť telefonu a žerou baterku, ale děkuju za info a mrknu na článek, myslim, že to asi skutečně bude lepší... vyzkouším. Díky
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

kromsa dobra prace! to je pomerne dost dulezity clanek! diky za info
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

To je fakt, krom toho že paměť si řídí android sám, jak to bude s výdrží baterie jsem nějak z článku nepobral, ale pokud si to droid poladí sám tak snad jen lepší, to podstatné je toto:
Killing certain processes can have undesirable side effects. Not receiving text messages, alarms not going off, and force closes just to name a few.
The only true way to prevent something from running at all on your phone would be to uninstall the .apk.

Tak dost možná mi to i poladí ty přílohy u mailů.... Odzkouším a dám zítra vědět...
Ještě jednou díky za velmi podstatnou informaci, která se zakládá na pravdě. Škoda že i google překladač nepřeloži vše korektně, na některé pasáže moje engliš nestačí :-(
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

co jsem z toho pochopil, tak vydrz by mela byt lepsi, protoze nasilne killnute aplikace se muzou znova pokouset o spusteni, coz ma za nasledek vyzsi vyuziti CPU na pozadi a tak se vic vybiji
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Přesně tak. Nechte systém, ať si řídí správu aplikací a služeb na pozadí sám. Je k tomu tak uspůsoben. Se zásahem Task managrů třetích stran nepočítá. On ví sám, jakou aplikaci spustit a proč. Pokud tuto správu narušíte, můžete narušit jeho stabilitu a nemusí vše fungovat tak, jak má.
kecinzer
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 29, 2009 10:53
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od kecinzer »

Zdravím.
Momentálně mám WM zařízení, ale dost vážně uvažuji o přechodu na Android (HTC Desire). Zajímalo by mě ale pár základních informací o Desiru potažmo Androidu.

1) Když připojím telefon přes USB k PC, mohu pak v telefonu přistupovat na internet pomocí přípojení toho PC? (Resp. je v telefonu sdílen internet z PC, aby se telefon nemusel připojovat přes Wifi či jinak)
2) Z předchozí diskuse jsem vyčetl, že když je telefon na USB, tak se z PC dostanu jen na paměťovou kartu - do samotného zařízení už ne. Je to tak?
3) Dočetl jsem se, že momentálně je možné instalovat aplikace ručně z karty, ale pouze do telefonu, to je také pravda?
4) Existují aplikace, které je možné spustit přímo z karty (podobně jako na WM), nebo je třeba všechny programy instalovat?
5) Jak je to s citlivostí GPS? Nerad bych přístroj pořídil a zjistil, že nějak zlobí GPS (jako na Touch Pro, který teď mám).
6) Opravdu na displej není potřeba folie? Zde musím zmínit, že se o telefon starám velice dobře, nosím ho jen v pouzdře, používám opatrně, tak by nějaké poškrábání nemělo hrozit.
7) Na fotkách jsem nikde nenašel přední kameru, takže video-hovory zde asi nehrozí co?
8) Je nějaká možnost přepnout SW klávesnici na QWERTZ rozložení?

Prozatím mockrát děkuji za zodpovězení dotazů.
Uživatelský avatar
martian
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 22, 2010 22:04
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Liberec

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od martian »

Od včerejšího večera jsem také hrdou majitelkou tohoto skvělého přístroje, i když teprve se seznamujeme a zatím v soubojích vítězí Desire :grin:

jinak k tomu problému s duplicitními kontakty:
pavelcivka píše:
Jiří Hrma píše:pavelcivka: Přesuň si kontakty ze SIM do vnitřní paměti telefonu, jinak to nepůjde (když budou na SIM).
To když udělám tak mám v telefonu všechny kontakty dvakrát.
měla jsem stejný problém... kontakty ze SIM nemusíš hned mazat, ve widgetu Lidé stačí nastavit, jestli chceš zobrazovat kontakty i ze sim nebo jen v telefonu... bohužel u základní nabídky Telefon (v tom stavovém řádku), kde se míchají i uskutečněné hovory s kontaktama, to budeš mít stále zdvojené...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

mno neumim ti odpovedet na vsechny otazky, jelikoz Desire teprve take budu kupovat, ale neco vim :)

1) ano internet se da sdilet pres USB do PC (zatim jen pres USB)
3) tak jak rikas, jde to z karty, ale zatim jen do pameti tel. (predpokladam, ze casem s upgradem Androidu prijde i moznost instalace na kartu)
4) nejsem si uplne jisty, ale myslim, ze zrovna offline navigace takto budou pracovat
5) citlivost GPS dobra, porad se jedna o stejny chip GPS jako mas v Touch Pro
6) to je na uzivateli :) nekdo ji v zivote nebude potrebovat, nekdo je bez ni schopny displej poskrabat za tyden :) ja osobne budu spis preferovat pouzdro a bez folie
8) mam zrovna pocit, ze klavesnice je v defaultu prepnuta na qwerty i v cz jazyce, a zatim nevim o zpusobu, jak klavesnici prepnout na klasickou ceskou qwertz
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Jiří Hrma »

Jen doplním odkaz na právě vydanou recenzi...
Velká recenze HTC Desire: Královsky vybavený Android
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od dark_hood »

zdravím :) chcem sa spýtať majiteľov Desire,kt. pred tým mali HD2 (prípadne, ak ich možu súčasne porovnať) či výmenu v žiadnom prípade neľutujú a či je v skutočnosti vidno rozdiel medzi displejmi (farebnosť a pod.) a tiež, či sa späť k WM plánujú vrátiť. Premýšľam, že si ho objednám, len ešte trochu váham :-)

EDIT: takže už vyšla recenzia 8-)
kecinzer
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř dub 29, 2009 10:53
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od kecinzer »

Díky za odpovědi, v podstatě mi to stačí a jsem spokojen :).
Ještě bych měl otázku ohledně hlasitosti reproduktoru na vyzvánění. Protože u Touch Pro by mohl být hlasitější - někdy i při maximální hlasitosti je špatně slyšet. Jak je to tedy u Desire?
S tím také souvisí prodleva vyzvánění u MP3. Nevím proč WM chvíli trvá než spustí vyzvánění. Telefon začně hovor registrovat, vibruje, ale zvonění se spustí cca. po 1-2 sekundách. Dělá toto Desire taky?
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od mKabel »

Musím říct, že mě Desire vyzvání okamžitě s vibracemi. Hlasitost při hovoru je i venku na rušné ulici dostatečná, vyzvánění zrovna tak, ale musím přiznat, že možnost zesílit vyzvánění ještě o jednu "čárku" bych uvítal - spolu s vzrůstajícím vyzváněním. Jinak perfektní je automatické ztišení vyzvánění, když vemu mobil do ruky a možnost úplného vypnutí vyzvánění bez nutnosti odmítnutí hovoru otočením telefonu displejem dolů.
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od elka »

Kecinzer, s tim internetem je to jinak. Ty muzes na pripojenem pocitaci sdilet datove pripojeni z Desire. Tzv. rerhering. Opac.e, jako to bylo na WM ne.
toareg
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: stř říj 07, 2009 20:20
Zařízení: iphone 3gs HTC Desire

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od toareg »

viete nejakú dobrú aplikačku ktorá bude ukazovať stav baterie?

//Skoro zbytečný dotaz - Napiš do Marketu: Battery - vyjede nepřeberné množství aplikací
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od elka »

Zkus třeba Batteryminder
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od NeoPlex »

to kecinzer: to je bohuzel neduh WM.. zrovna tohle jsem testoval na nekolika WM zarizeni. A vzdy tam bylo zpozdeni. V klidovem stavu (nemluvim o pripadu navigace, to nekdy nejde ani zvednout) kaiser zazvonil az na druhe zazvoneni (xda romka), touch pro 2 dokonce nekdy az na treti (origo rom), MDA vario temer to stejne, Universal tez.. u androida to je hned, blackberry taky. Fakt jsem si toho vsiml jen u WM, bohuzel pro me to je docela neprijemna vlastnost, nekdy kdyz dobiham k tel. tak i kdyz to zvednu relativne brzo, tak vim, ze volajici uz vytaci docela dlouho a pokud se jedna o pracovni hovor, tak to neni moc idealni
leblos
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 23, 2010 20:16
Zařízení: HTC Magic

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od leblos »

GOOGLE APPS dotaz.
Silně uvažuji o koupi, ale zajímalo by mě, jak je na to s propojením na Google Apps (Google for your domain). Používám totiž Google na své doméně jako jediný účet už několik let.
Mám tu vše (gmail, gtalk, kontakty, úkoly, kalendář, docs, youtube, latitude, buzz, ..) a rozhodně bych si nechtěl kvůli tomu zakládat úplně nový účet zakonmčený @gmail.com

Nemá tedy někdo zkušenost s tím, zda lze mít hlavní účet telefonu nastavený na Google account, který NENÍ ve tvaru XXX@gmail.com?

Bude pak bezproblémově fungovat e-mail, gtalk, kalendář, latitude atd.. ?

Děkuji za odpověď. Toto je pro mě nejzásadnější věc.
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte pro 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Bukovany a Brno

HTC Desire - obecná diskuse

Příspěvek od Radek Jahoda »

Potvrzuji že Google Apps jsou naprosto v pohodě protože je taky používám.
Z jmenovaných bohužel nepoužívám Latitude ani buzz, ostatní je v poho.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Amazon [Bot] a 34 hostů