Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Radek Hulán »

Vnímaná "živost" displeje je v případě TFT LCD věc především podsvícení. Zapnout je na 100% a displej září tak, že tě bolí oči (na druhou stranu, výdrž baterie je poté poloviční) :) Standardně je podsvícení jen na cca 40% u HD2.

Desire jsem neviděl, Nexus ano, ale to je asi to samé. HD2 má čitelnější písmo a už vím proč - skutečné 800x480 rozlišení, nikoliv zdvojené RB a poloviční G subpixely. Také lidské oko je velice citlivé na červenou, a pokud je zde zdvojená, může být první dojem takový jaký jej máš. To, že skutečné rozlišení je ale o 1/3 nižší a pixely nejsou čtvercové bude onen rozmazený pocit (pro někoho).
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Lukáš Mano »

Každý člověk vnímá barvy jinak. Uzavřeme tento dialog tím, ať si každý vybere co mu vyhovuje a s čím bude spokojen. :wink:
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od foreveryone »

silná slova jako rozmazané písmo, ošizená zelená, přepálená červená apod. mířená na desire/nexus oproti hd2 když prakticky všichni recenzenti mluví o jednom z nejkrásnějších barevných displejů na současných telefonech a dělají srovnání s tvým tak vychvalovaným hd2 viz: http://www.mobile-review.com/pda/review ... full.shtml
ObrázekObrázekObrázek

když už ne lidské oko ale objektiv foťáku dokáže zaznamenal ten rozdíl...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od htcjirka »

U HTC Desire je moc červené,u všech fotek( fotka níže to jen dokazuje).Barvy jsou moc přebarvené,pro někoho zřejmě přebarvenost působí jako kvalitnější displej.

Obrázek
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

Ono to bude tak, že pan Hulán nikdy tyto dva telefony vedle sebe neviděl. Jen si myslí. A co si myslí, to jest pravda pravdoucí.

Je to každího subjektivní záležitost. Někomu se líbí, když je displej vybledlý, někomu se líbí když je barevnější. Někomu více červené vadí, někomu ne.

Ale pane Hulán, nedovolil bych si jakkoli tvrdit, že písmo je rozmazané. To opravdu není.

Pánové, takto bychom se mu mohli opravdu hádat do Haheluja.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Radek Hulán »

Fotky na displeji telefonu nikoho nezajímají... Nebudu přece upravovat fotky v rozlišení 4000 x 3000 na malém 3.7" displeji telefonu. Na to je 30" S-IPS LCD.

Navíc třeba na pleťových tónech je jasně vidět, že barevné podání Desire je prostě přepálené (a HD2 měl na focení nastaveno max 40% podsvícení, klasická manipulace). Je tam nepřirozeně moc červené v barvě pleti, i mikina je namísto správné bílé na límci červeno-fialová (u Desire).

Obrázek

Na čem opravdu záleží je ne/rozmazanost písma (email, web, SMS, IM, atd.), ale pár lidí se zase chytne na "přesaturovanou červenou" jako super věc.
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od foreveryone »

asi sem ujetej na červenou ale z tady těch dvou fotek se mi líbí ta horní :D :D
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Radek Hulán »

Přepálená červená se bude subjektivně líbit hodně lidem a může v nich zanechat dobrý první dojem. Z pohledu marketingu tedy vše super. Některé společnosti na tom staví celý svůj business.

V praxi při dlouhodobém používání ale spíše záleží na tom, jak je čitelné a ostré písmo v emailovém klientovi, na webu, v IM aplikaci, v SMS zprávách. Ne na ne/přepalování červené fotek.

PS: také záleží, na jakém monitoru na to koukáš právě teď. Na mém kvalitním 30" S-IPS Dellu je jasně vidět barevný posun, na obyčejném TN panelu notebooku, který má podsaturované barvy, ti může Desire připadat korektnější, i když není.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od J. Mlejnek »

Mohl bys tedy ukázat ono rozmazání písma?
ezzz
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: čtv úno 12, 2009 19:05
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Chrudim

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od ezzz »

Radek Hulán píše:Také lidské oko je velice citlivé na červenou, a pokud je zde zdvojená, může být první dojem takový jaký jej máš.
Jen pro pořádek, červená je barva, na kterou je lidské oko nejméně citlivé z barev viditelného spektra.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od permar »

IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od IkE Blaster »

ezzz: "Oko je totiž nejcitlivější na zelenožlutou barvu a nejméně citlivé na barvu modrou až fialovou." (z jedné knížky)
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Lukáš Mano »

Krásně napsaný závěr:
It's impossible to declare an absolute winner in the smartphone screen showdown because the HTC HD2, iPhone 3GS, Nexus One, and Nokia N900 each have their strengths and weaknesses. The HD2 has the biggest screen, but the N900's is more accurate/responsive. The Nexus displays the blackest blacks, but whites look whiter on the 3GS.

The best screen is simply the one that's best for you. Only you know what's most important to you and what kinds of trade-offs you're willing to make. If you want the option of using a standard stylus, then the N900 is for you. Want to watch movies on the biggest screen possible? Choose the HD2. The 3GS has your name on it if you're looking for the best touchscreen experience. Unlimited viewing angles strike your fancy? Then pick up the Nexus One.

I'd like the best of all four worlds personally (and who wouldn't?) but if I had to choose just one screen to use for the rest of my life, it would be the one on the iPhone 3GS. It's the smallest display with the lowest resolution and worst viewing angles, I know, but it excels in the areas that matter to me: touchscreen quality and brightness.
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od raven_kix »

Když už tady ta diskuze o HD2 musela být tak taky něco přidám.

Měl jsem Touch HD, které jsem vyměnil za Desire. Nemám možnost přímého srovnání displejů, protože HD jsem prodal a Desire mi přišel až dva dny poté. Jediného rozdílu, kterého jsem si na první pohled všiml je, že Desire má skutečně vyšší saturaci barev. V tom s Radkem souhlasím. Je to od HTC chytrý tah, protože se tím displej stal pro mnoho lidí "lepší". Osobně je mi to jedno. Fotky na mobilu neprohlížím, pro používání celého systému to není žádná výhoda, ale ani to není na škodu. Písmo je krásně ostré a to je hlavní. Opravdu jsem nenašel (a to jsem se snažil) obrazovku, kde bych viděl alespoň nějaký náznak rozmazání písma. Možná Radek Hulán narazil zrovna na nějaký vadný kus N1.

Měl jsem ale možnost přímého porovnání displejů HD a HD2. HD2 je obrovský, je to super věc, nezkoušel jsem ho dávat do kapsy, ale tím, že má displej až přímo do okrajů telefonu, tak to určitě oproti HD zase takový velký rozdíl nebude. Konec konců nosím teď svůj Desire v koženém pouzdře od HD2, a v kapse sedí dobře. Displej HD oproti HD2 vynikal jen ve své jemnosti. Kvůli úhlopříčce už má na HD2 písmo o něco hrubší okraje. Myslím, že ta velikost to ale bez debat přebije.

Základ je ale rozlišení a to je u obou telefonu stejné. Zatím vidím dobře a se psanám na HD jsem neměl problémy, takže jsem neměl nutkání jít do tak velkého zařízení. Navíc WM6.5 už bude pro WM asi konečná a o WP7 se toho ještě pořádně moc neví, tak jsem dal šanci Androidu. Zatím toho nelituju a Desire mi příjde jako slušná náhrada za HD. Z přechodu z WM na Android jsem měl strach, ale byl překvapivě hladký a cesta zpět už se pro mě asi uzavřela :).

PS: Kdybych někdy něco vyráběl, tak bych udělal všechno proto, aby si Radek Hulán můj produk koupil. Lepší reklama neexisuje :tlem: .
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Lukáš Mano »

Tak to vypadá že je špatný driver.

Citace s XDA:

I just got my at&t nexus one the other day and greys definitely have a pink hue. You can really notice it in the gmail app. Looks like a 'miscalibrated' or defective screen

Edit: just called HTC nexus one support. They said they are aware of the issue and it will be fixed in the next update.

1- Go to HTC website
2- You will see the pinkish banner, Press and hold on the banner and the phone will ask you to save this picture, choose yes!
3- Now, open this picture with the gallery on the phone or the photo viewer
4- VOLIA, THE BANNER DOESN'T LOOK PINK ANYMORE, IT'S DAMN GREY!!
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od raven_kix »

Taky bych věřil tomu, že je problém v driveru. Psal jsem to už v minulém příspěvku že to nevidím na problém displeje, ale spíš nějakého vykreslovacího jádra. Nijak moc mě to netrápí, ale budu rád, když brzy výjde nějaký fix.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak to je hodně zajímavá informace, už jsem to hodil do bleskovky, protože to si zaslouží pozornost a jsem rád, že je to jen chyba ovladače. Ono to sice není při používání až tak hrozné, ale jsem rád, že to HTC chce opravit.
Luboš Klicpouch
smartguru
smartguru
Příspěvky: 569
Registrován: pon pro 31, 2007 14:00
Zařízení: SGN
Bydliště: Praha

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od Luboš Klicpouch »

WOW, super. Takže nakonec je to opravdu jen SW závada. To jsem rád..
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od NeoPlex »

uf uf :) to je dobre :)
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

Proč je displej u HTC Desire laděn do růžových barev?

Příspěvek od foreveryone »

já vám nevím celou dobu nikdo nic nevěděl jestli je to sw nebo hw chyba tolik lidi už na xda psalo že se bavili s htc a že to vyřeší a najednou podle jednoho postu už píšete bleskovky? Aspoň bych počkal na nějakou officiální zprávu ne že jeden týpek říkal ...
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů