HTC Desire - výdrž baterie

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
Kvetakomil
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: úte dub 27, 2010 16:27
Zařízení: LG Optimus 2X

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Kvetakomil »

mKabel píše:... Až se někdo dostanete na tři dny nebo víc v praxi, dejte sem vědět... Myslím, že to jen tak nebude...
Tak mám ty 3 dny (patek, sobota, nedele). Stihl jsem byt cca 15 minut na webu, nafotit 23 fotek s bleskem, nahrat pres 6 minut videa, absolvovat 5 telefonatu (kazdy tak do 2 minut) a prijmout nekolik SMS. Synchro jsem povolil cca 3x za den zhruba na 2 minuty, cili jinak byl telefon odriznut od jakykoli dat. Pokud bych uplne omezil pristup na net a nefotil, tak podle me da az tech 6 dnu. Myslim si to proto, ze v aplikaci Watts je vzdy, kdyz jsem udelal nekterou ze zminenych akci, razantni pokles stavu baterie, a mimo tyto akce klesa pekne pozvolna dolu jak za starych dobrych casu obyc. telefonu :)
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Tonda512 »

Tak ta výdrž je fakt hustá.. :) Uni na tom byl s výdrží mnohem lépe. Uvidíme časem, mám Android krátce, tak jsem neustále na Marketu či něco hledám na netu.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

tak jsem zkoušel výdrž pri navigaci. Vypnul jsem data, nechal regulaci jasu na automatice a za dvě hodky si to vzalo půlku baterky. To mi přijde jako takový průměr :)

tonda512: hehe jasně že uni vydržel víc :) neměl GPSku, 520mhz CPU, taky jsi s ním nepracoval tolik v 3G sitich a díky jeho obr velikosti se do něj vešla 1620mAh baterka :)))
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od elka »

Taky nejsem moc nadšený. iPhone (první generace) mi vydržel při stejném provozu dva dny. Snad se ta baterka nějak ustálí :roll:
Gorr GrimWolf
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte dub 27, 2010 20:58
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Lety, Czech Republic

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

Tak Desire mám zatím pár dní, pravda dost si s ním hraju. GPS, hudba, internet, Twitter a Facebook prakticky nonstop. Zatím se mi nejdéle povedlo vydržet s telefonem asi 12 hodin, spíše míň. Ale opravdu ho nešetřím. Navíc se baterka snad ustálí, mám ho asi pět dnů, ani ne.

Ikdyž sem to čekal trochu lepší. Jen mě nepříjemně překvapilo občasné sekání v Sense, v programech vše funguje neuvěřitelně rychle, ale příjde mi že Sense by trošku optimalizace ještě sneslo.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

vypněte si automaticke aktualizování dat... friend stream je pěkný žrout.
Desire se nedá srovnat s iPhone prví generací přece... prví generace neměla ani 3G... když budeš Desire používat ve 2G s vypnutýma aktualizacema, tak dostaneš podle mě i lepší výsledky ve výdži.

to grom... : mě se HTC Sense neseká vůbec, jen když v něm používam optický trackpad, ale to je daný tím že rychlým pohybem prstu po něm nedáva tak presný tah jako prstem po displeji a Sense se pak zadrhává
Gorr GrimWolf
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte dub 27, 2010 20:58
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Lety, Czech Republic

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Gorr GrimWolf »

To NeoPlex - Občas mi příjde že je to widgety, teď všechno běhá v pořádku. Hlavně velký žrout výkonu jsou živé tapety, ty bych taky asi doporučoval vypnout.
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od elka »

Ale ja nepouzivam 3G
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Tonda512 »

NeoPlex píše: tonda512: hehe jasně že uni vydržel víc :) neměl GPSku, 520mhz CPU, taky jsi s ním nepracoval tolik v 3G sitich a díky jeho obr velikosti se do něj vešla 1620mAh baterka :)))
Pravda, ale o Snapdragonu se tvrdí, že má žere méně. V 3G sítích jsem s ním pracoval úplně stejně, spíše více protože Universal měl lepší citlivost signálu. A 220mAh nějak zásadně na výdrží nepřidá. Nemluvím o tom, že HTC mělo min. 5 let na optimalizaci spotřeby energie.A Desire by měl ještě něco ušetřit díky AMOLED displeji. Ale mě je výdrž celkem fuk, jsem buď v práci nebo doma - příp. v hospodě a všude zásuvky mají, tak mne to moc netrápí. Spíše jsem to konstatoval pro případné budoucí majitele. Jinak s telefonem spokojenost.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

jojo to mas pravdu live wallpapers žere sakra dost..

elka a automaticke sychronizace služeb používáš?

ja si myslím, že 220mAh je docela znát na výdrži, ale prostě v tel. je takových funkcí navíc = více běžících služeb na pozadí což dává baterce dost zabrat. Universala jsem měl a taky jsem s ním byl spokojený, ale to je už jiná doba hold :)
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Tonda512 »

Však jo, jenom naznačuju, že kromě přidávání mpx u foťáku by se mohli věnovat jiným věcem. Mě to třeba netrápí, ale většinu lidí asi jo...jak naznačuje velikost tohoto tématu.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

vždyt v pořádku bavíme se o tel. a ne o politické scéně :) zrovna teda HTC si na fotáku nijak nepotrpí, ale v dnešní době se z komunikátoru pomalu stávájí tablety a to hold nese svá úskalí.. také by se mi líbilo, kdyby Desire vydžel v plném zápřahu 5 dní aspon :) ale to je to samý jako srovnávat spotřebu u objemu motoru 3600ccm benzin u Porschce a 1.6 TDI u fabky :)
mKabel
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte pro 01, 2009 17:02
Zařízení: HTC Sensation, previous: HTC Desire
Bydliště: Děčín

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mKabel »

Kvetakomil píše:
mKabel píše:... Až se někdo dostanete na tři dny nebo víc v praxi, dejte sem vědět... Myslím, že to jen tak nebude...
Tak mám ty 3 dny (patek, sobota, nedele). Stihl jsem byt cca 15 minut na webu, nafotit 23 fotek s bleskem, nahrat pres 6 minut videa, absolvovat 5 telefonatu (kazdy tak do 2 minut) a prijmout nekolik SMS. Synchro jsem povolil cca 3x za den zhruba na 2 minuty, cili jinak byl telefon odriznut od jakykoli dat. Pokud bych uplne omezil pristup na net a nefotil, tak podle me da az tech 6 dnu. Myslim si to proto, ze v aplikaci Watts je vzdy, kdyz jsem udelal nekterou ze zminenych akci, razantni pokles stavu baterie, a mimo tyto akce klesa pekne pozvolna dolu jak za starych dobrych casu obyc. telefonu :)

No já nevim, jak píšeš že bys omezil přístup na net a nefotil, no tak to pak ten telefon můžeš rovnou zavřít do šuplíku. Jinak 3 dny mi příjde solidní to joo.. a 6 dní to fakt možná v tom šupleti, ale stejně je to pro mě neuvěřitelný... :lol:
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od elka »

Baterie už mě vážně štve. Teď jsem si asi pět minut četl v paperdroidu nějaký článek. Wifi i data vypnuté, jen GSM. Před počátkem mobil plně nabitý, po pěti minutách 98 procent...
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

ja vyndaval tel v 8 hod rano z nabijecky, automaticka regulace zapnuta, 3G sit zapnuta bez automaticke aktualizace. Napsal jsem par emailu, chvilku na tel zkousel nejake blbosti (10min hra na wc :tlem: ), procital friend stream, 5x jsem uz stihl aktualizovat veskera online data a skoro 2hodky jsem poslouchal hudbu a mam 81% a jsou dve hodiny odpoledne...
elka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: pon led 22, 2007 12:27
Zařízení: HTC Desire - Rooted Official HTC Android 2.2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od elka »

Včerejší výdrž baterie: nabito v 11 dopoledne, přes den 3 sms, jeden krátký hovor, 20 minut wifi, 1,5 hod. film. V 11 večer 20 %. Přes noc mód letadlo, ráno mrtev.

Desire mám necelé 2 týdny. Zkusím ještě hard reset a instalaci jen nezbytných aplikací. Docela mě to štve. Starý iPhone mi vydržel při stejném používání dva dny i víc.
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od malcor »

To je divný, já ho mám teda necelej tejden. Ale na noc dávám taky Letadlo a ubyde mě maximálně 1%. Spíš ani to ne. Jinak teda v úterý večer vyndanej z nabíječky. Okamžitě zaplý letadlo. Včera ráno jsem měl cca 99%. Ráno asi 10 minut zaplá wifi, aby se provedly aktualizace. Přes den sem si chvilku hrál s navigací a slezlo to na 80%. Měl sem jeden hovor a tak 30 minut sem hrál doodle jump :). Odpoledne pak hodinu zaplá v kapse gps aplikace MyTrack. Večer zaplá wifi cca 4 hodiny. Ale neserfoval sem. Byla jen pro aktualizace a tak. během té doby sem měl vyplý mobilní data. Synchronizujou se mě jen maily, kalendář a počasí. Večer jsem zapínal letadlo na 35%. Dneska ráno bylo pořád 35%. Ráno zase chvilku wifi. Cestou do práce půl hodky mp3 a chvilka doodla. Teď jsem na 25% ale už sem to stčil na káblík.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

hele elka ubytek 20% přes noc v letadlo režimu není normální. Jak říkáš udělej HR a vydřž s co nejmín app a zkus to. Jestli to bude takhle špatný i na čistém systému, tak bych to řešil.

já teda dávám docela záhul baterce a po pár dnech ze začátku nemám problém s výdrží jeden den, ale to je je opravdu velké vytížení. Zhruba odhadem k vytížení tel. bych si tipnul, že výdrž je velmi podobná s HTC Kaiser.
malcor
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv bře 18, 2010 11:45
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od malcor »

Mimochodem, kde se dá v Desiru vypnout 3G? Mám Tmob v Brně takže leda kulový, tak že bych jel natvrdo jenom na 2G. Otázka je jestli se to pořád snaží hledat 3G a tím to nevybíjí baterku.
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Tonda512 »

Nepomůže ti to. Jinak to nastavení je: Nastavení - Bezdr. přip. a sítě - Mobilní sítě - Režim sítě.
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů