HTC Desire - výdrž baterie

Diskuze o komunikátoru HTC Desire (Nexus One)
Odpovědět
TomsonTom
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 18, 2005 9:13
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od TomsonTom »

Tak po dnešním dnu začínám věřit i tomu týdnu. Mám HTC Desire teprve třetím dnem, ale už jsem zkoušel výdrž baterie. Po prvním nabití se telefon skutečně vybije téměř ihned, ale pokud ho poctivě nabijete (ve vypnutém stavu) ze zhruba 20% na stovku, tak už vydrží mnohem déle. Při hraní poměrně nenáročné hry klesá baterie asi o 10% / hodinu. Výrazně se to dá zlepšit snížením jasu displeje téměř na minimum, což obzvláště ve tmě nebo v šeru vůbec nevadí, dokonce mám radši tmavší displej než displej zářící jako Slunce. Pak je to zhruba 6 - 8% / hodinu.

Zároveň jsem ale zjistil jednu příjemnou věc. Bez SIM karty (což odpovídá režimu letadlo) se baterie vybíjí asi o 4 - 6% / 12 hodin, takže se vybije v pohotovostním režimu bez připojení k Wi-Fi/GPS/GSM o méně než 0,5% / hodinu. V běžném režimu (pouze GSM) to bude asi trochu víc, ale asi ne o moc. To taky znamená, že s režimem přes noc letadlo, přes den GSM, dvakrát denně na 5 minut Wi-Fi a aktualizace e-mailů, jednou za dva dny nějaký video, je REÁLNÉ, aby telefon vydržel dva celé dny, případně i tři.
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

no nevim... ted jsem to ze zvedavosti zkusil, hry sice moc nehraji, ale tve hodnoty me zaujaly. V defaultnim taktu CPU pri temer minimalnim podsvetleni, ve hre Lets golf, za 20 min to vzalo 8% baterky..
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Můj pracovní den mluví za vše:

Obrázek
TomsonTom
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv srp 18, 2005 9:13
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od TomsonTom »

Z toho grafu je krásně vidět, že pokud je telefon v pohotovostním režimu, vydrží třeba i týden. Ale jakmile si na 20 minut zahrajete hru, můžete si připravit nabíječku. Tohle asi opravdu bude spíš chyba Androidu samotného. :???:
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od foreveryone »

:D :D to je krutost vybít to takhle za dopoledne, ale není problém teď sem si vyzkoušel jak moc luxuje wifi baterku, to snad ani na mým D2 nejde tak rychle :D
mccerny
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 19, 2010 2:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mccerny »

zdar, mám dotaz ohledně baterie. můžu ji nabíjet i když není zcela vybitá? už jsem ji asi 5x zcela "vysušil" a teď nevím jestli se musí vždy vybít a nebo ne, právě proto že je to li ion. u li pol-ek se to mohlo. a mohl by mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl mezi li-ion a li-pol bateriema?
dík
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Tomáš Kubec »

naprosté vybití baterii škodí
Uživatelský avatar
NeoPlex
smartstar
smartstar
Příspěvky: 932
Registrován: sob čer 10, 2006 10:52
Zařízení: BB Bold, SGSII
Kontaktovat uživatele:

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od NeoPlex »

mcerny: pouzivej tlacitko hledat, tohle se to uz resilo. Mimo jine je to natolik obecna otazka, ze na odpoved narazis na kazdem druhem kroku ;)
mccerny
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: sob čer 19, 2010 2:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od mccerny »

Jo, to jsem našel, ale nedočetl jsem se jestli jí neškodí neustálé dobíjení.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Tomáš Kubec »

škodí úplné vybíjení
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od xcookx »

Ja si vsiml ze nejvice vybiji baterii internet pres edge nez pres wifi a take se zezadu zahriva,myslim ze to bude chyba systemu jinak jak se psalo sem tam hovor sms tak za pul dne mam o 10% min coz se da,ale jakmile se pripojim na net tak to jde rychleji.Take je to dost zavisle na kvalite signalu kdyz sem doma a mam plny signal nebo o carku mene tak se vybiji pomalu ale jakmile jsem nekde kde mam jednu nebo dve carky signalu tak jsem mel pres noc o 25% mene :???:
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od foreveryone »

edge vybiji rychlejc než wifi jo? :D já ti nevím vydržím den bez problému a edge vůbec nevypínám, dneska ráno jsem si zapl wifi a za hodinku sem vyluxoval půl baterky :D
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Bohuzel u tohoto modelu se zda, ze to tak opravdu je..
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od foreveryone »

že edge vybíjí baterku rychleji než wifi???
xcookx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 97
Registrován: úte zář 22, 2009 21:10
Zařízení: Nokia e51,Samsung s5230,HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od xcookx »

Je mysleno kdyz pouzivas internet pres edge ne kdyz je jen zaple.
Heblik
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv dub 29, 2010 16:26
Zařízení: iPhone 4s

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od Heblik »

Vychazi mi to zhruba asi 4 hodky pres wifi a baterie je KO. Pres 3g co jsem zkousel tak asi take zhruba ten cas 4 hodiny + - pul hodka.
radulus
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 27, 2010 9:41
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od radulus »

Ahoj. Chtěl bych se zeptat na nabíjení. Dneska jsem nabíjel v noci a rano kouknu a baterka ma 97%. Pak připojím nabíječku a najednou během minuty skočí 100% a je jakoby nabito. Pak teda odpojím nabíječku, párkrát p=rojedu menu a zase 98-97%..snažím se dodržet ty cykly,nevybíjím do mrtva a snažím se nechat ji v nabíječce déle, ale tohle se mi nezda..
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od foreveryone »

Druhý způsob nabíjení (krom vybíjení do mrtva) který spolehlivě odrovná baterku je vybití ze 100% o velmi malou hodnotu na cca 95% a opětovné nabití na 100%, dnešní telefony by měli mít proti tomuto ochranu, což desire asi má podle toho co píšeš, pokud máš takto lehce vybitou baterku na 97% a dáš telefon na nabíječku, tak on telefon nezačne nabíjet ale nahodí indikátor na 100% když pak telefon sundáš a vypneš zapneš display, tak se ti zobrazí zase skutečná hodnota ...
radulus
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 27, 2010 9:41
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od radulus »

no protože jsem tu kdesi četl, že nemám dát na rady desire a nechat ji tam dele..nebo pokud se hlasi ze je o fous vybity tak ho hodit na nabíječku..takže to mám nechat na něm jo? radši..prostě uvidím zelenou diodu a ven z nabíječky?
foreveryone
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 315
Registrován: úte čer 09, 2009 16:34
Zařízení: HTC Desire

HTC Desire - výdrž baterie

Příspěvek od foreveryone »

jakmile vidíš zelenou diodu tak jde do baterky pouze udržovací proud, takže to klidně vytáhni s tím bych si hlavu vubec nedělal, leda by ses chystal na nějakej delší pěší/cyklo výlet a každá sekunda provozu by ti byla drahá, pak bys to vytáhl co nejpozději... ( btw: o fous vybity vracet na nabiječku je největši blbost )
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů