Q5 - problemy s prechodem z iOS

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Q5 - problemy s prechodem z iOS

Příspěvek od weth »

Zdravim vsechny BB priznivce a ty co maji zkusenosti s BB10 zvlast:).

Poridil jsem Q5 (model SQR100-2), hlavne kvuli klavesnici, take proto, abych BB10 vyzkousel. Q10 mi moc nevyhovovala, displej je moc blizko klavesnice a gesto pro uzavreni aplikace se mi delalo fakt blbe. Po rozbaleni jsem nainstaloval 10.2.1.2101 a snazil se nejak nakonfigurovat. Mam par dotazu/problemu.

1. Mam potize s BT handsfree v autoradiu Alpine iDE-178BT - spojeni se navaze bezproblemove, prehravani hudby pres BT funguje skvele, vcetne ovladani. Pri pokusu o navazani hovoru ale bud ja, nebo protistrana nic neslysime, celkove vyzkouseno trikrat, spojeni vzdy navazano. Po hovoru se v jednom pripade telefon od radia odpojil uplne. Potykal se s necim podobnym nekdo?
2. Brutalni ubytky baterky - baterka vydrzi stezi den, ale tlf ani moc nepouzivam, pocitam tak cca 40 min. hovoru, sync mailu (3 imap ucty), textovek tak zhruba 10, odhadem 20 min surfovani, cca hodinu denne hudba pres BT. Trvale zapnuta WiFi a lokacni sluzby. Baterku rano sundam z nabijecky, kolem 18 hodiny cca 20%. Pripisuji to trochu tomu, ze je to nove zarizeni, ze az se baterka trosku zabeha, tak se vydrz zlepsi. Dokaze to nekdo potvrdit?
3. Prozatim si nejak nemuzu zvyknout na BB Hub, ackoliv se mi myslenka moc libi, implementace me obcas vytaci - kdyz si otevru SMSky a pote z nich vyskocim, pracuji jinde a chci se kouknout do Hubu, mam vyber zuzen jen na SMS. Nejde nejak nastavit, aby byl BB Hub vzdy aktivni? Pripadne, existuje nejaka samostatna aplikace pro cteni mailu a textovek?
4. Sync uctu - posta, kalendare, kontakty - zda se mi, ze nejak moc dlouho cekam na sync - mam nastaveny sync na 5 minut, nejde nejak nastavit "okamzity sync" napr. pri smazani mailu nebo pri otevreni BB Hubu? Na starem iPhonu se zmena v mailovem klientu na desktopu projevila temer ihned resp. do par vterin.

System mi padl do oka, skoda mala nativnich aplikaci (napr. bankovni aplikace atd.). Ovladani je fakt skvele, jen jsou tu holt nejake veci, ktere mi nesedi. Ale treba jsou zpusobene mou neznalosti/neumetelstvim.
Samgarr
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv led 22, 2009 10:33
Zařízení: Blackberry Q5

Q5 - problemy s prechodem z iOS

Příspěvek od Samgarr »

1. bohuzel nemuzu slouzit
2. mam opacnou zkusenost, cely den na 2G/wifi, telefon, maily a domu prijdu se 40%. Oproti memu predchozimu SE mini pro jednoznacne lepsi vydrz.
3. to nastavit asi nejde, nicmene ikdyz te hub pusti jen do sms, vidis vlevo dole notifikaci ze je v hubu neco noveho. pak staci jeden swipe doleva a jsi v hubu. Sms si muzes prohlizet v aplikaci Text messages.
4. mas u emailu zapnuty push? ja syncuju oproti gmailu(kalendar,email) a vlastnimu serveru (email) a tenhle problem nepozoruju.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Q5 - problemy s prechodem z iOS

Příspěvek od Standa »

2. chvíli bych tomu dal. Mně se to naštěstí vyhnulo, ale při rozběhu BB10 v ČR měla spousta uživatelů problém, kdy se kvůli BBM extrémně šťavila baterka. Dnes už je všechno ok. Snad to bude podobně i u tebe.
3. Bohužel dlouhodobý problém. BlackBerry aktivně doplňuje funkce, ale na návrat Hubu do základu zapomíná.
4. U googlovských účtů mám interval 30 minut a stejně mi vše chodí okamžitě, a u outlooku mám příchozí emaily rychleji, než v nativní aplikaci na Androidu.
Ve webovém outlooku jsem si teď vytvořil událost v kalendáři a ani ne za minutu už byla v telefonu.
Pohledal bych různě v nastavení, tohle mi funguje perfektně.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Q5 - problemy s prechodem z iOS

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ad 3: Ono je komplikované to vyřešit, protože někdy se to hodí aby zůstal Hub tam, kde je - typicky když opisuju při přihlašování do banky v browseru kód z bezpečnostní SMS. Řešili jsme to v BB komunitě už od doby vydání BB10 a dospěli jsme k názoru, že ideální bude aby přidali do Hubu nastavitelnou prodlevu pro „reset“ do defaultního zobrazení, ale jak psal Standa - tohle přání zatím BlackBerry nevyslyšelo.

Dočasně doporučuju zvyknout si po přečtení zprávy se vrátit do hlavního přehledu a pak až odcházet z hubu. Já to dělám už automaticky a podvědomě, takže si toho ani nevšímám.
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů