BlackBerry Z10

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od fido_cz »

Android 4.2 uz v tom leaku 10.2 samozrejme je, bohuzel spousta app stale nejede.
hegysal
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon dub 29, 2013 19:16
Zařízení: BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

Příspěvek od hegysal »

Ahojte, mohli byste mi prosím napsat, kolik máte na svých Z10 teplotu baterie? Při nečinnosti telefonu, nějakém normálním užívání a pak při hraní her? Zdá se mi totiž, že se mi nějak moc zahřívá a pod 30 stupňů se dostanu jen když na mobil hodně dlouho nešáhnu... Díky
Uživatelský avatar
Henatko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv srp 05, 2010 21:06
Zařízení: BB Q10 , N95
Bydliště: Liberec

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od Henatko »

Když mám BlackBerry v kapse tak cca 27-28 a u hrani není problém 45
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry Z10

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Ad Android runtime 4.2.2: Jak psal Fido, Jelly Bean je v Runtime od verze 10.2 a ohledně podpory aplikací doporučuju naučit se takzvanou "debug token method" (viz forum CrackBerry, je tam spousta návodů jak pro Windows, tak i pro Mac). Není to nic složitého a já jsem na Zku díky téhle meodě rozchodil i aplikace, které mi nešly dřív spustit.

Ad přehřívání baterky: to se stává u některých buildů OS, zkusil bych aktualizovat na nějaký jiný, mám třeba dobré zkušenosti s úplně posledním leakem 10.2.1.575, který přináší navíc i celkem dost nových funkcí. Zvlášť pokud máš ještě 10.1, tak budeš hodně mile překvapen :wink:
Frostmourne
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 26, 2013 15:04
Zařízení: Blackberry Z10

BlackBerry Z10

Příspěvek od Frostmourne »

Zdravím,
prosím, mohl byste mi někdo odpovědět na pár otázek ohledně telefonu Blackberry Z10? Mám zálusk na tenhle telefon, ale jelikož mám nulové zkušenosti s ostružinou, tak se radši zeptám zkušenějších uživatelů.

1, Vydrží baterie u Z10 při běžném nenáročném použití na 1 nabití 24 hod?
2, V jaké kvalitě jsou naportované androidí aplikace? Fungují spolehlivě, svižně a bezchybně?
3, Nevypadá to hrozně, když mám v Blackberry 10 aplikace s odlišným vzhledem, písmem, způsobem ovládání?
4, Myslíte, že Blackberry 10 už se dá považovat za plnohodnotný systém, nebo má před sebou ještě dlouhou cestu než se vyrovná Androidu, iOS...
5, Bude Blackberry 10 stále rychlý, svižný, dobře optimalizovaný systém i po roce používání, kdy budu mít nainstalované různé aplikace? Narážím např na slavné Samsung telefony s TouchWizem
6, Náročné hry nahraji, ale denně používám aplikace typu facebook, gmail, internetový prohlízeč, jízdní řády, fotoaparát. Vyžaduji rychlý svižný systém i po několikaleté používání. Myslíte že Blackberry Z10 je správná volba?

Děkuji za Vaše odpovědi.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry Z10

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

1) 24 hodin rozhodně nevydrží, to dnes zvládá málo který smartphone, třeba Z30 by to zvládla, ale je cenově jinde. Pokud jsi ale měl na mysli, zda Z10 vydrží běžný pracovní den, pak ano, při průměrné zátěži to na nejnovější verzi OS dokáže Z10 vydržet od rána do večera na jedno nabití. Jako další možnost se nabízí dokoupení Charger Bundle od BlackBerry, což je v podstatě externí zdroj i náhradní baterka v jednom, hodně šikovné a kompaktní řešení.

2) Ano, fungují svižně a bez problémů, výjimkou jsou aplikace závislé na Google službách (Google+, Google Drive, Chrome atd), které nefungují, protože přístup ke Google účtu je z legislativních důvodů v Android Runtime blokovaný. Pro lepší ilustraci se můžeš podívat na videoukázku, kterou jsem dříve natočil.

3) Myslíš rozdíl UI mezi nativními a portovanými aplikacemi z Androidu? Ty androidí podle mě nevypadají tak hezky a je poznat že je to odlišné UI, ale není to tak strašné, hlavní je, že ty aplikace bez problémů fungují.

4) Momentálně je prakticky jediný nedostatek BB10 v portfoliu aplikací, kterých není tolik jako na Androidu/iOS, jinak sám o sobě je to hodně vyspělý systém a spoustu nedostatků dokázal během několika měsíců dohnat v aktualizacích narozdíl třeba od Windows Phone, kterému pořad chybí spousta základních funkcí a teprve nedávno třeba získal něco tak základního jako oddělené ovládání hlasitosti médií a notifikací, věc kterou má BB10 v základu už od začátku...

5) Ano. BlackBerry si staví vlastní hardware na míru vlastnímu OS, obě složky jsou perfektně optimalizované a systém se neseká ani po roce používání a po instalaci spousty aplikací. Stejně tak do BB10 nemohou nijak zasahovat operátoři a nemohou do něj nacpat nějaký vlastní malware, který by zařízení zpomaloval.

6) Myslím že pro tvé potřeby bude BB10 bohatě vyhovovat, ani v těch hrách není problém, zatím žádná hra se mi nesekala, včetně náročných her jako Real Racing 3 nebo Modern Combat 4.
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

BlackBerry Z10

Příspěvek od stm01 »

Zdravím. Přemýšlím ,že bych si u T-Mobile pořídil Z10. Velikost baterie je nic moc. V současném Alcatelu Scribe HD mám 2500mAh a to už jde. Máte někdo zkušenost z nějakou neznačkovou baterií z Číny? :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry Z10 za 5999,- Kč u T-Mobile

Příspěvek od Standa »

smisekCZ píše:To je s tou baterií tak špatné?
Prosím tě čti hlavně zkušenosti reálných uživatelů. Ne těch, co se o BB10 dočetli jen někde na webu a o to hlasitější jsou.
Já telefon skoro nedám z ruky, synchronizuju milion služeb, pořád něco fotím, poslouchám hudbu atd. a pokud nehraju Real Racing 3, telefon vydrží cca 7:00 - 22:00, čili pod den. Naopak kamarádčin Z10 vydrží dva dny. Takže jako všude je to o způsobu používání.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry Z10 za 5999,- Kč u T-Mobile

Příspěvek od Standa »

YouTube funguje, ale při minimalizaci se přehrávání zapauzuje, takže raději používám YouTube přímo v prohlížeči, tam funguje líp.
Google+ nefunguje. Všechno, co vyžaduje přímý přístup ke googlím službám, nepojede.
PavlikXSS
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř úno 05, 2014 20:46
Zařízení: BB Z10 LTE

BlackBerry Z10 za 5999,- Kč u T-Mobile

Příspěvek od PavlikXSS »

Celkem zamrzí, svoji první Z10 jsme zakoupil 19.10.2013 za nějakých 6300, pak po nějakých 2 měsících jsme ji prodal za 5400 jelikož jsem si koupil BB Z 10 LTE za 6100 a ted zvažuji zda ji neprodám a nevratím se zpátky k androidu, mám obavu že cena poletí hoooodně dolu :-(
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10 za 5999,- Kč u T-Mobile

Příspěvek od milennium »

Neboj, cena nepoletí zas tak dolů. Naopak si myslím, že po vyprodání těchto skladových zásob se cena Z10 vrátí zpět a nebo o trochu níž než bývala dříve...
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

BlackBerry Z10 za 5999,- Kč u T-Mobile

Příspěvek od stm01 »

Tak mi to oznámilo, že je aktualizace na 10.2... bohužel jedu do práce, tak musím počkat do rána. :)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBerry Z10 za 5999,- Kč u T-Mobile

Příspěvek od Balrog »

Jj já už stahuji :-)
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od stm01 »

Včera jsem zkusil G+ - nejde, Mapy - nejdou, překladač - jde jenom online, jakmile chce člověk stáhnout offline jazyky tak spadne, nemá holt připojení na Google účet. Mám ale radost, že funguje banka ČS i Airbank, offline mapy RMaps, Tapatalk, AcsNote, KingSoft Office, I Csfd. Mapy od Seznamu teď stahuju a uvidím. Ještě jsem nainstaloval Sporttracker a své Endomondo placený. Ty musím vyzkoušet, jelikož jezdím hodně na kole a na androidu jsem je používal. Mám tedy stažený i Sporttracker i od BB, ale raději bych ten z androidu.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od Balrog »

G+ jdou z Blackberry Worldu a google mapy 7 jedou taky. Myslím portovaný. Endomondo, Sports Tracker a Runtastic fungují
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

Akorát je zajímavé, že třeba Gtalk se jeví v BBWorldu jako nedostupné, respektive "nepodporující zařízení"... To mi vysvětlete :-)
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od stm01 »

A jak se přesně jmenuje ten G+ na BBW? Hledám a hledám a nic nenacházím. Jinak dneska jsem zkusil Sporttracker z androidu. Jevil se že šlape až do chvíle než jsem dal spustit. Vůbec nic neměřil. Zkusím ho ještě přeinstalovat. Ten origo. funguje, ale neumí fotit.
Darekh
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: stř lis 30, 2011 21:00
Zařízení: Blackberry Z10 a Nokia Lumia 1020

BlackBerry Z10

Příspěvek od Darekh »

Zdravím,
Můžete poradit nejlepšího správce hesel a RSS čtečku pro BlackBerry Z10.
Děkuji
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

Jako RSS čtečku používám RSS Hub http://appworld.blackberry.com/webstore ... US&lang=en
Ještě bych doporučil FeedMinder http://appworld.blackberry.com/webstore ... CZ&lang=en
A třeba gNewsReader https://appworld.blackberry.com/webstor ... rauth=true
Všechny jsou placené a u prvních dvou co vím, tak podporují integraci do web prohlížeče, takže je možné exportovat přímo RSS kanál do čtečky a taky podporují plný Active Frames.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

BlackBerry Z10

Příspěvek od Davedroid »

Ahoj, nějak jsem teď nesledoval BB dění, nevíte, má už BB nějakou aplikace, pomocí, které by šly stahovat aplky rovnou z goole play? Nebo se musí stále přes t různé prográmky přes PC? Díky
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů