BlackBerry Z10

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

BlackBerry Z10

Příspěvek od David Podzimek »

peter34 píše:To David Podzimek: V diskusii na Google+ spomínaš rozšírenie pre Chrome na inštaláciu google apps. Ktoré to presne je?
Jedná se o "PlayBook App Manager"

Aplikace instaluji podle postupu zde: http://crackberry.com/sideload-apps-you ... gle-chrome" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

BlackBerry Z10

Příspěvek od peter34 »

Vďaka za odpoveď, idem to študovať.
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

BlackBerry Z10

Příspěvek od David Podzimek »

Musím říct, že výdrž po aktualizaci na 10.1.0.2062 šla o poznání nahoru. Těžko říct kolik přesně, ale těch 20 - 25 % bude reálná hodnota.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

BlackBerry Z10

Příspěvek od M.BoBo »

Mohl by Prosím někdo popsat podrobnější popis na flash jiného FW? Mam cz distribuci 100-1 originální fw 10.1.0.273 a chtěl bych vyzkoušet novější leak, četl jsem ze je možnost naflashovat i na tuto verzi. Zda je nutnost nějakého odemčení apod. Jsem BlackBerry začátečník tak by se mi hodilo. Zatím mám jen budík, prohlížeč a foťák z 10.2
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

BlackBerry Z10

Příspěvek od David Podzimek »

Jsem na tom velmi podobně se znalostí BB, ale instalace byla opravdu snadná.

Stáhl sem si do počítače nový systém, kde je .EXE soubor.
Připojil Z10 k PC
Provedl zálohu do BlackBerry Link
Vypnul BlckaBerry Link
Spustil .EXE soubor a dál už to šlo samo, telefon se restartoval a došlo k instalaci.

Postup k instalaci jsem našel zde: http://forums.crackberry.com/bb10-leake ... ar-812685/" onclick="window.open(this.href);return false;
Opravdu je to pouze o jednom kliknutí na .EXE :)
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od fido_cz »

Stahnes si exe soubor pro svuj telefon, pripojis k pc a spustis. To je vse. Pred flashem jeste muzes zalohovat telefon v BlackBerry link a pak obnovit.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

BlackBerry Z10

Příspěvek od M.BoBo »

Díky, takhle lehke sem to opravdu nečekal :D
Az přijdu z prace vyzkouším..


EDIT: Tak staženo, nahozeno, a teď testovat:)..
Jen mě trochu zarazila časová prodleva před bootováním telefonu, kdy se telefon tvářil jako mrtvý..

EDIT 2: Dnes (o den později) nahozen novější leak fw 10.1.4537 a subjektivně jede ještě lépe..
http://crackberry.com/leaked-os-10104537-blackberry-z10" onclick="window.open(this.href);return false;
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

Tak je tady další leak 10.1.0.4543 a rovnou pro všechny verze Z10 a Q10 http://forums.crackberry.com/bb10-leake ... -a-825730/
A tady jsou ještě čísla verze sestavení:
10.1.0.4537 - Build 549496
10.1.0.4543 - Build 550083
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

BlackBerry Z10

Příspěvek od htcjirka »

Radek udelal recenzi BB Z10

http://mywindows.cz/item/blackberry-z10 ... z-telefonu" onclick="window.open(this.href);return false;
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od Jumbo78 »

Sorry, ale tomu se recenze nedá říct... WP8 forever...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

BlackBerry Z10

Příspěvek od htcjirka »

To je pravda,lepsi oznaceni je dojmy.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

BlackBerry Z10

Příspěvek od GreenArrow »

Překvapuje mě, že Radek Z10 vcelku vychvaluje...nevím, jestli to při jeho názorech brát jako pozitivum, či negativum.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

BlackBerry Z10

Příspěvek od biscuit84 »

Green Arrow: Ale v porovnani s L920 u neho aj tak Z 10 prehrava, tak ako aj vsetky ostatne OS. Takze predsalen Hulan nesklamal :)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

No nevím... Po přečtení "prvních dojmů" (recenze to v žádném případě není), je jednoznačně vidět, že Radek bude svoji L920 a WP obecně, vychvalovat nad ostatní OS... Třeba u těchto vět Můj první dojem je, že se jedná o povedený a pro práci použitelný mobil, nabízí ovšem méně funkcí než (třeba) Windows Phone 8 a především neovládá se tak dobře. I takové gesto táhnutí prstem z dolního okraje displeje je pomalejší než kliknout na jedno z tlačítek u WP8 telefonu.... O tom, že by měla Z10 míně funkcí než WP8 ??? Jaké funkce konkrétně ? A o tom, že by se Z10 hůře ovládala ? V žádném případě... Navíc se vůbec nezmínil o věcech které jsou u Z10 o několik let před WP8... Možnosti sdílení, konfigurace a nastavení síťových úložišť. propojenost s OS. Nastavení účtů, profilů, možnost bezdrátově sdílet paměť přístroji i SD kartu přes WiFi... No, počkám si na recenzi, ale už teď je mi jasné, že Z10 nemá šanci :-)

P.S. Jinak od včera konečně BlackBerry odblokovalo mapové podklady pro Česko a východní Evropu. KONEČNĚ !!! Že jim to, ale trvalo...

P.S.2 Na to musím reagovat. Převzato s diskuse, kde Radek píše toto ... "Windows Phone je přece na principu "hubů" založen, od svého představení. A jsou přehlednější. U kontaktů vidím jeho sms, emaily, Facebook, Twitter, LinkedIn zprávy. V "Já" kartě moje notifikace. V "Lidé" vidím FB/TW/LN za všechny...
Ten BlackBerry hub je dobrá věc, ale unikát ne.
... To co píše je samozřejmě hloupost a naprosto zavádějící. BlackBerry HUB je opravdu v dnešních OS unikát a žádný jiný současný OS ho nemá ! V HUBu se zobrazuje ÚPLNĚ VŠE, jakýkoli účet. A pokud člověk swypne doprava uvidí účty které jsou v HUBu. Klepnutím na účet se pak v HUBu zobrazí POUZE události toho daného účtu. Tohle je naprosto bez konkurence a tuhle funkci WP8 nemá a nikdy mít nebude. V kartě "Lidé" je jenom něco, rozhodně ne vše a v WP8 neexistuje karta která by v sobě obsahovala VŠE... Navíc lze v HUBu snadno zobrazit události dne swypnutím od zhora dolů, v HUBu. Jak jednoduché... O tom si bohužel WP8 může jenom nechat zdát, ale tohle Vám Radek nenapíše...

Bohužel musím konstatovat, že nemá dále smysl se zabývat a nebo číst budoucí recenzi Z10. Proč ? Protože když si vezmu kolik věcí Radek úplně ignoroval a nebo zamlčel v prvním dojmu, bude recenze podle mně silně neobjektivní...
S jediným můžu souhlasit a to, že BlackBerry OS10 je nezralé. To je fakt. Ale jak dlouho tu je ? Celkem 5 měsíců !!! Jen si vzpomeňme co jsme měli po 5ti měsících u WP ? A nebo iOS ? A nebo Androidu ? takže, dejte BlackBerry šanci a uvidíme po roce...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

BlackBerry Z10

Příspěvek od GreenArrow »

Ty to nechápeš. Když si přečteš recenzi iOS nebo androidu, vždycky tam je něco ve stylu, všechno je špatně. Tady napsal je to dobré, ale WP to umí líp(logicky, musel si cvrknout), ale celkově ta recenze na mě působí dobrým dojmem, překvapivě. To že OS10 je dnes asi nejlepší OS co se týče promakanosti služeb a celkově ovládání telefonu, to tam nemůžeš chtít.

Zajímavá je i věta, že tlačítko je rychlejší než gesto, což mu neberu, ale proč si teda pak nekoupí tlačítkový mobil? Každý OS, i WP, je plný gest po vzoru iPhonu(třeba posunutí seznamu kontaktů nebo skladeb).
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

Přečti si ještě jednou co jsem napsal a co jsem porovnával... Já jsem napsal jen to, co Radek popsal špatně a neúplně (nevím jestli schválně a nebo nedopatřením) a na co zapomněl (a zase jestli úmyslně a nebo neúmyslně, to fakt nevím). Každopádně já jsem to pochopil velice dobře a každá recenze (ale tohle recenze fakt nebyla) a nebo první dojmy, by měli být objektivní ! A vůbec nezáleží na tom, jestli je Radek fanda do toho či onoho. prostě objektivní. Protože jen tak si čtenář může udělat zdravý názor na věc...
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

BlackBerry Z10

Příspěvek od biscuit84 »

Vy chcete od Hulana objektivitu? :-D Nebudte vtipni
GreenArrow: To bude skor tym, ze BB ma teraz este nizsi podiel nez WP. Hulan totiz nemoze skor rozdychat uspech iOS a Androidu.
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

GreenArrow : Třeba proto, že smartphony s tlačítky pro ovládání nejsou? Maximálně bazarove.
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

BlackBerry Z10

Příspěvek od David Podzimek »

U pasáže "neovládá se tak dobře", jsem přestal číst. Ovládání BB vyžaduje trochu zvyku, ale gesta jsou návyková a mám tendence je teď dělat i na jiných telefonech.
hegysal
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon dub 29, 2013 19:16
Zařízení: BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

Příspěvek od hegysal »

Zdravím, mám problém s WIFI připojením na BB Z10. Na domácí wifi síti, kde jsem neměl s jiným zařízením nikdy problém, se stále nemohu připojit a píše mi to vždy, že vypršela časová prodleva. Přítelkyně má taky Z10 a stává se ji na některých wifi sítích to samé. Byli jsem teď na dovolené a stejný problém byl s hotelovou wifi sítí...Nevíte někdo co s tím? Děkuji
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů