BlackBerry Z10

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od mberdych »

A Qcko jeste lepsi :-)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

To asi jo, ale pak mi tedy řekni, proč ho prodáváš tak pod cenou ??? :tlem:
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od mberdych »

Uz zase ne :-)

Ted vazne, mel jsem takove pohnuti, nic mi nevydrzi. Nejak se nemuzu rozhodnout. Nechat/nenechat :-)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

To je asi tím počasím... Je jako na houpačce :)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od mberdych »

Jsem nenapravitelnej :-) jen ten iphone je takova stabilni zaloha.
hegysal
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon dub 29, 2013 19:16
Zařízení: BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

Příspěvek od hegysal »

Ještě co se týče aktualizací, předpokládejme že si koupím oficiální českou distribuci u O2, tedy STL 100-1. Pokud nechci čekat až se oni uráčí, jak do telefonu dostanu nějakou z aktualizací, o kterých píšou na Crackberry nebo Blackberryczech.cz? Neztrácím takovýmto postupem záruku na telefon?
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

Ano, ztrácíš záruku... Ale není problém udělat kompletní zálohu přístroje a pak v případě potřeby (a pokud to bude možné), provést obnovu ze zálohy...
hegysal
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon dub 29, 2013 19:16
Zařízení: BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

Příspěvek od hegysal »

Takže kdybych ho zálohoval hned po koupi a za nějaký čas bych ho musel odnést do servisu, tak bych ho obnovil do té první zálohy a nikdo by nepřišel na to, že jsem tam mezitím nahrával neofiko aktualizace? :-) Omlouvám se, že se tak ptám, ale moc se v tom opravdu nevyznám a nerad bych případně přišel o záruku, přeci jen to není nejlevnější telefon :x
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od mberdych »

Ani to neni treba. V BlackBerry linku proste das reload software a on nahraje posledni oficialne dostupnou verzi. Pokud samozrejme bude telefon provozuschopny.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

Asi tak jak píšeš... Stačí udělat zálohu a při obnově si tahá BlackBerry Link poslední fw a ten se instaluje a obnovují další data (ty které jsi zazálohoval přes BlackBerry Link)...
hegysal
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: pon dub 29, 2013 19:16
Zařízení: BlackBerry Z10

BlackBerry Z10

Příspěvek od hegysal »

Aha, tak to je celkem v pohodě. A ten neoficiální fw dostanu do telefonu jak? Zvládnu to jako obstojný uživatel PC? :-)
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od Balrog »

Stačí stáhnout soubor, rozbalit, následně otevřít soubor s koncovkou. exe a pak jen.čekat :-) telefon se asi po 3 minutách restartujte a máš hotovo. Je to jednoduché.
čiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pon pro 25, 2006 23:34
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Bašť
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od čiko »

Tak je tady nějak mrtvo...Majitelé pište zkušenosti po updatech a delším používání. Jak jste spokojeni?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry Z10

Příspěvek od Standa »

To proto, že všechno řešíme na BBM :-D
Já mám oficiální verzi od O2 s OS 10.1.0.1720 (273) a do neoficiálních updatů se zatím neženu, protože mi všechno funguje. Našel jsem dvě chyby: výdrž je trochu podprůměrná (cca stejně jako můj původní Google Nexus S) a když v roletkovém menu ztiším zvuky, někdy roletka vyjede nahoru a někdy ne. Toť u mě vše. Oproti Nexusu (verze 4.1.2), kde byl všude nějaký zádrhel nesmírná úleva.
Jinak je OS pekelně rychlý a není možné jej zadýchat. Samsung Galaxy SIII je proti němu unavený stařík. Když se mě na Z10 někdo ptá, stačí ho ohromit zběsilým spouštěním aplikací, jejich přepínáním, psaním SMS, rychlým hledáním kontaktů apod. Spolu s WP nejrychlejší platforma. Tedy s tím, že BB10 má navíc multitasking pro 8 aplikací - takže nulová prodleva.
Zvuk do mých sluchátek (cca 3000,-Kč) je pro mě naprosto dostačující, repráček umí hrát docela nahlas a displej je výborně čitelný i na přímém slunci. OS samotný má spoustu vychytávek a drobností. Např. když se chci u vypnutého telefonu kouknout, proč mi bliká dioda, stačí prstem přejet do třetiny displeje, ten se rozsvítí, uvidím notifikaci a když prst vrátím zpět, displej se zase vypne - to je perfektní třeba na poradě, kdy by klasické zapnutí telefonu bylo nevhodné.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

Rychlé a výstižné... Ale fakt je, že komunikace a "kecání-tlachání", je na BBM prostě super. Zatím nejlepší komunikační nástroj. Ostatní messengery jsou potenciálu BBM hóóódně vzdáleny...
Jinak já jedu na leaku 10.1.0.2354 a jsem taky až na pár věcí spokojený. A pokud můžu hodnotit výdrž, tak před Z10 jsem měl LG Nexus 4 a Z10 mi vydrží déle. Takže tak...
čiko
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 92
Registrován: pon pro 25, 2006 23:34
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Bašť
Kontaktovat uživatele:

Re: BlackBerry Z10

Příspěvek od čiko »

Standa: Na Tvůj názor jsem dost čekal. Tak to mě přesvědčilo a půjdu do něj. Momentálně se dá z druhý ruky sehnat za 9000,-, což se mi zdá jako dobrá cena.
Jediná věc, které se bojím je ten multitasking. Bojím se, aby ten počet možných spuštěných aplikací nebyl nějak omezující.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

BlackBerry Z10

Příspěvek od milennium »

Maximální počet spuštěných aplikací je zatím omezen na 8 Active Frames (na pozadí samozřejmě běží jiné, systémové, email, SMS, BBM...), ale... OS 10.2 by měla toto číslo zvednout. Alespoň tak to bylo prezentováno. A OS 10.2 má být někdy v létě. Jinak, řekl bych že to omezení je s důvodu "zachování plné funkčnosti a spolehlivosti přístroje", tak aby uživatel nepociťoval zpomalení a nebo nějaké lagování. Jak se bude OS dále vyvíjet a "pilovat", bude samozřejmě možné toto číslo navýšit. Takže uvidíme jak to bude v OS 10.2...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry Z10

Příspěvek od Standa »

On to není zase tak velký problém. Ve více spuštěných aplikacích by jsi stejně za chvíli ztratil přehled. Každý to má asi jinak, ale já než se dostanu k osmé spuštěné aplikaci, stejně už zapomenu, co byly první tři :-) Z PlayBooku, kde je počtově neomezený multitasking, jsem se té osmičky bál, ale nakonec jsem si uvědomil, že jsem "stojaté" aplikace, např. obrázky, hudbu, emailový klient apod. stejně vypínal.

A jak píše milennium, taky si myslím, že limit je kvůli spolehlivosti přístroje, což se povedlo.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry Z10

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Já třeba nikdy ani nekoukám na obrazovku, kde je druhá čtveřice programů. Respektive většinou mám spuštěny fixní 4 programy, které potřebuju mít na očích kvůli obsahu active frames a když spouštím něco dalšího, tak to po sobě většinou pak zase zavřu nějak automaticky.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

BlackBerry Z10

Příspěvek od M.BoBo »

Zdravím,

tak jsem se také přidal do rodiny Blackberry se svou Z10.
První dojmy jsou veskrze pozitivní. I když jsem se bál "menšího" displeje.
Jen ale nemohu přijít jak se vypínají všechny zvuky, aby mi v práci telefon neindikoval když mi přijde zpráva např. z WhatsAppu. V horní roletce mám nastaveny vibrace. Přímo v nastavení whatsapp-system profiles mám zvuky také vypnuty a pro kontrolu ještě staženy na nejnižší hlasitost. Ale telefon stále při příchozí zprávě indikuje zvukem.
Další mírné zklamání je u fotoaparátu. Dle srovnávání zahraničních recenzích na youtube jsem čekal lepší fotoaparát než iPhone 5 (http://www.youtube.com/watch?v=SE9tJKS7MBQ" onclick="window.open(this.href);return false;) což ale není pravda. Alespoň ne u mého kusu.
Dále mám otázku jak na klávesnici bez vyvolání sekundární nabídky napsat třeba "?".

Jen malá technická: Má někdo z Vás Komerční Banku a její Mobilní Banku 2 portovanou na Blackberry? Nevím kde stáhnout *apk soubor?

Díky za odpovědi
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 hostů