Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Uživatelský avatar
juraszch
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 13, 2013 17:52
Zařízení: BlackBerry Z10

Re: Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od juraszch »

OrcusDei píše:Zdravím, uvažuju taky o Q10, ale zajímalo by mě, jak je to s aplikacema. Přeci jen bych předpokládal že budou optimalizované na Londona (Z10) a ten má jiný poměr stran displeje :-/ Nebo budou muset být aplikace optimalizované na obojí? Či ty na London nepujdou na Q10? Nemáte o tom někdo nějaké informace.
Tady bys mel mit odpoved na tvoji otazku:
http://blackberryczech.cz/2013/prvni-zi ... v-alpha-c/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od Balrog »

V červené vypadá Z10 také moc dobře :-)
Z10 červená.jpg
(79.2 KiB) Staženo 56 x
Uživatelský avatar
juraszch
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 13, 2013 17:52
Zařízení: BlackBerry Z10

Re: Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od juraszch »

Vypada na te fotce vyborne 8-) Za me zatim bila, mam ted i bileho Nexe a celkem jsem si zvykl.

Jen ta cena se kterou prijdou ceske shopy...¿ :roll:

Edit: takze limitovana edice je cervena. Udajne jen pro vyvojare :)

A ke vsemu jen za odmenu...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od Balrog »

No proto dostanou BB Dev Aplha C aby mohli aplikace co pojedou na Z10 přizpůsobit velikosti obrazovky na Q10. Je to stejné jako u iphone 4 a iphone 5. Vývojáři aplikace taky musí upravit aplikaci na větší displej aby nebyli pruhy na obrazovce a aplikace byla na celou - zjednodušeně řečeno.

JJ ta cena by mě také zajímala. S čím přijde Schopblackberry a také operátoři když v UK se dá v přepočtu sehnat za cca 15000kč ?
nox
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv led 25, 2007 19:04

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od nox »

Osobne jsem zvedav na Q10, nebot klonu iPhone je vsude mraky. Ale moc sanci mu nedavam, protoze nema tlacitka na prijem/odmitnuti hovoru. A dost se obavam bidne nabidky softwaru, jako u soucasnych BB.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od Balrog »

Tak tlačítka pro příjem hovoru je už v telefonu vzácnost, většinou jde vše přes dotykový displej (zbytečně zabírají místo pro displej :-) a aplikací bude dost a každým dnem nabídka a počet aplikací stoupá- Blackberry si na tom dal záležet a vynaložil hodně milionů :-)

Jo jinak Koncept Z10 vyšel dříve než Iphone 5 :-)
Uživatelský avatar
juraszch
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned led 13, 2013 17:52
Zařízení: BlackBerry Z10

Re: Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od juraszch »

Balrog píše:JJ ta cena by mě také zajímala. S čím přijde Schopblackberry a také operátoři když v UK se dá v přepočtu sehnat za cca 15000kč ?
Nejake komentare u Z10 z FB:
vesele to nevypada :-o :-)

V UK cena udajne zvysena na 550 £, prodeje velike, zasoby nejspis nizke... Na americkem ebay cena kolem 800$- 1000$.
V Indii 1100$ az 1500$ na cernem trhu.

Nezbyva nez v klidu cekat, hlavne se nestresovat...:)

Edit:
@Balrog
Souhlasim, strop cenu jsem si dal 13.000 Kc, do te doby si pockam. Nemam problem s koupi sedivky... Vyse nepujdu, radsi pockam a koupim nejaky ten mesic pozdeji.
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od Balrog »

Asi nečekali, že se jich tolik prodá :-) jako u Iphone 5 :-) Pokud bude stát tolik tak pápá Blackberry )do té doby než bude normální cena :-)
Přesně tak - žádný stres, stejně to neuspíšíme a doufám, že to nedopadne jako u Lumie 920 (všude kolem jsou, kromě u nás, ale tam je to jiné díky EU záruce u lumií :-)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od milennium »

Jo, ty ceny Z10 v UK jsou dost příšerné... Denně to sleduji a pláču... Na eBay se nedá v podstatě koupit pod 610liber !!! A to si ještě musí dát člověk pozor aby nebyla Z10 blokovaná...
Nejlevněji a jako SIM free se dá pořídit u http://www.phones4u.co.uk/shop/shop_jus ... erry%20Z10 za 550liber...
Je to bída, je to bída a jsem opravdu zvědavý jakou cenu nasadí tamní operátoři (pokud tedy do toho vůbec půjdou)...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od Balrog »

Na to jsem taky zvědavý a na ceny u našich operátorů. Aby nebyl dražší než Iphone 5 :-). (i když v ČR pochybuji o takovém zájmu jako je v jiných zemích.) Někde jsem četl, že se někdy kolem února bude moci předobjednat Z10 na shopblackberry, ale asi to bude hodně velká pálka :-(
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Pro me jsou nove BB mrtve. Bolda 9900 mam primarne kvuli hardwaru, ktery poslali do kytek. A novy OS neodstranuje chyby a nedostatky z OS7, ale je jen dalsi variantou na dotykac.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od milennium »

No pálka to asi bude. Předpokládám, tak o 2 až 3tis vyšší než ceny v UK...
No uvidíme... Svrbí mně prst to objednat za těch 550liber, ale asi počkám. Včera jsem si objednal s UK Nexus 4, tak uvidíme až mi dorazí a podle toho jak s Nexusem budu spokojený, tak pak se rozhodnu pro Z10...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Re: Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od milennium »

pavelbures píše:Pro me jsou nove BB mrtve. Bolda 9900 mam primarne kvuli hardwaru, ktery poslali do kytek. A novy OS neodstranuje chyby a nedostatky z OS7, ale je jen dalsi variantou na dotykac.
Ale no tak... Já s přestávkami používám BB a nemyslím si, že je to mrtvé... Navíc OS10 je úplně někde jinde než starý OS7 a i když trpí (jako každý nový OS) některýma nedostatkama, tak podle recenzí je to velice slušný-stabilní a robusní OS... Navíc disponuje věcma, které jiné OS nemají... Rozhodně mi to nepříjde jako "další varianta na dotykáč", jak píšeš...
Uživatelský avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1017
Registrován: úte zář 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Kontaktovat uživatele:

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od Balrog »

No myslím si, že i když ti bude vyhovovat tak půjde nexus 4 do světa. Je to v nás :-) Taky čekám na Z10 a Q10 s tím, že si nechám jeden z telefonů co mám a pak půjdou do světa.Tedy pokud budu s BB spokojený? Jak to vidím tak budu mít iphone 5 nebo Nokii 808 nejspíše do Vánoc, až bude BB levnější :-)

Těch 550 liber je fakt moc :-(


Do nedávna jsem měl BB9900 (psaní na QWERTZ klávesnici je návykové) a rád jsem ho používal, jen kdyby nebyla potřeba BIS. Např. Spojení BB s Playbookem je parádní a Playbook je podle mě ten nej tablet- tedy hlavně co se týče používání a gest- proto se mi tak hodně líbí telefony s BB10 a jejich ovládání.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Re: Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od GreenArrow »

pavelbures píše:Pro me jsou nove BB mrtve. Bolda 9900 mam primarne kvuli hardwaru, ktery poslali do kytek. A novy OS neodstranuje chyby a nedostatky z OS7, ale je jen dalsi variantou na dotykac.
přesně tak, jen další z řady. Zlatý OS7
Deaktivovaný účet (01.2013)

Re: Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

milennium: na BB jsem primárně oceňoval rychlý multitasking s možností ovládání tlačítky. Tahle funkce byla odstraněna a už se s ní nepočítá. Gesta mohou být fajn, ale nejde o prevenství BB, gesta byla už ve webOS a v jiných systémech. A to nic nemění na tom, že ovládání dotekem na displeji je nepřesné, člověk může ťuknout prstem vedle, což se u hmotného tlačítka tak často nestává. Pokud člověk střídá psaní, práci s menu programu a přepínání aplikací, tak přehmatávání z klávesnice na displej a zase zpátky zbytečně zdržuje

A homescreen, který do OS7 v použitelné a konkurenceschopné podobě nebyl, není ani v OS10. Náhledy na aplikace jsou sice fajn, ale podle mého je to jen šidítko. Chci telefon zapnout a vidět určité schéma informací, nikoli zmenšená okna programů.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od GreenArrow »

Já nevím proč všichni upouští od trackpadu. Vím, že tady někdo zase napíše, že to není u OS10 potřeba. Ale krásný na tom je to, že kromě klávesnice s tím s relativně stejnou rychlostí ovládnu kompletně celej telefon z jedné malé plošky. V situacích kde můžu ovládat telefon jen jednou rukou je cokoliv s větším dotykovým displejem nepoužitelný. Aneb Steve Jobs a jeho prosazování 3,5" displeje.
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od pdatomas »

Na bb10 a z10 se moc tesim, také přemýšlím o nákupu v uk. Trochu zklamání s představení, chtěl jsem vyměnit sve hd2 na navigaci a Dell venue pro za nový telefon. Musím používat dva a doufal jsem ze to vyměním za nový z10. Psal jsem kevinovi na crackberry.com ohledně offline navigace. Nikde se o ni nepise a trochu mé to mrzí. Čekal jsem ze to bude eso v rukávu při prezentaci když spolupracují s tomtomem. Zatím nic a zadna odpověď .
Co se tyče psaní, ja myslím že je to dnes už jedno. Byli doby u hd2 což byl první s kapacitní displayem se kterým jsem si vůbec nerozuměl pořád překlepy, dnes používám Dell venue pro ten má hardware klávesnici a taky občas delam překlepy. Doufám že čim novější systém, tim zmaknutejsi bude zadávání znaků na dotyk klavesnici . Myslím že překlepy jsou všude , to je daň za dotykace, bohužel nebo bohudik
A pro me favorit- jednoznacne stormtrooper tedy bila varianta , úžasný a těším se i na q10 také moc hezky, je fakt že jsem si zvykl na qwerty klávesnici s della
Vy někdo uvažujete nad koupi s úkolem?
Jo a fakt je ze na blackberryczech vázne Chybí Link o bb10 u specializovaného webu je to tragédie , hoši polepsete se
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od milennium »

Tak bílá varianta Z10 je levnější než černá http://www.phones4u.co.uk/shop/shop_jus ... eSIv7.dpbs
To mně docela překvapilo... Každopádně je to asi zatím nejlevnější cena SIM free Z10...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Tak jak se těšíte na telefony s BB10?

Příspěvek od milennium »

pdatomas píše:Trochu zklamání s představení, chtěl jsem vyměnit sve hd2 na navigaci a Dell venue pro za nový telefon. Musím používat dva a doufal jsem ze to vyměním za nový z10. Psal jsem kevinovi na crackberry.com ohledně offline navigace.
Co jsem viděl na některých videích, tak navigace je v pohodě...
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů