BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od janac_marek »

Neviem ale emulácia by asi dokonalá nebola a to nemám rád :)

Za tú cenu si ten PB vážne premyslím. Na leto do záhrady ale aj na domáce občasné browsovanie mimo PC to môže byť veľmi dobré riešenie, remote desktop je, nejaké hry sú, keepass je, takže ...

Prime je napríklad celkom drahý na to, na čo to chcem.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od silent64sk »

Prime je drahý, to je fakt. Za tú cenu by sa dal kúpiť veľmi slušný notebook. Očakávam ale, že postupne pôjde cenou dolu. PlayBook by bol aj pre mňa ideálny najmä na čítanie elektronických kníh v pdf , ktorých mám hromadu a na notebooku je to krajne nepohodlné a občasné browsovanie po nete. Iné využitie tabletu si zatiaľ predstaviť neviem. Za tú cenu je to rozhodne zaujímavé, musím nad tým porozmýšľať, dostal som ďalšieho chrobáka do hlavy, ach jaj :D
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od janac_marek »

Toho chrobáka mám aj ja teraz.
Keby to stojí nad 400€, tak ho nemám :)

Síce dnes aj mobil stojí ako ten notebook.... Ale tablet momentálne až tak nepotrebujem.

PS: Na čítanie elektronických kníh sa mi osvedčil aj tak e-ink.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od Standa »

Pokud chceš ten PlayBook na prohlížení netu, tak je výborný, ale pokud bys chtěl i aplikace, bude na to přechodné období přes MS tabletem asi lepší Android, právě z důvodu více aplikací.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od janac_marek »

Ten W8 chcem aj kvôli ekosystému (i keď to slovo nemáš rád :) ).
A aplikácií by som sa u MS nebál. Ako vravím, vývojárov v .NET je hromada a o W8 marketplace záujem určite bude.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od Standa »

Já jsem to myslel tak, že těch aplikací není tolik pro PlayBook, ne pro budoucí W8.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od janac_marek »

Jaj tak, no to by mi zatiaľ vôbec nevadilo.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od janac_marek »

Tak som si pripravil jedno video aj ja :)
Je to ako reakcia na toto:
htcjirka
Včera v 17:59 | Reagovat
Bohužel je to naopak,právě podpora plnohodnotného multitaskingu třeba na N9,kterou v současnosti používám mě nechávává čekat daleko méně, než u Windows Phone,kde ještě člověk čeká než se daná aplikace probere ze spánku.

Standa
Včera v 19:53 | Reagovat
htcjirka: přesně tak Jirko. Tady se ve velkém onanuje nad rychlostí WP, ale zapomíná se na čekací časy při probouzení aplikace. S plným multitaskingem se toto neděje :-)
.
.
.
Až budou pro Mango všechny aplikace co v něm používám napsány kvalitně, pak neřeknu ani bů :-)
Ja neviem, či som nezrozumiteľný, ale skúsim to teda znova.
iOS a WP boli na začiatku predstavené bez možnosti freezovania aplikácií na pozadí. U iOS sme čakali všetci vieme ako dlho. U WP menej. Keďže je WP stále mladý systém, tak logicky ešte existujú staré aplikácie (dokoncia niektoré aj priamo od MS), ktoré toto nepodporujú.

Plnohodnotný multitasking v takej podobe akú poznáme na Windows je vyslovene neefektívna hlúposť a za tým si stojím.
Hlavne ale čítajte prosím medzi riadkami to, čo píšem.
Ja neutláčam multitasking a nevolám po jeho zničení. Bavím sa hlavne o tom "plnohodnotnom multitaskingu".

Ja vyslovene zastávam názor, že:
- Predvolene MUSÍ byť každá aplikácia po stratení focusu zmrazená.
- Pre isté druhy úloh by mal operačný systém ponúknuť špecialnu možnosť pre ziskanie procesorového času (programátor musí o toto požiadať cez kód).
- Pre ďalšie typy úloh by beh na pozadí mal byť povolený, ale vyslovene znova len na žiadosť programátora. Ide o hudobný prehrávač povedzme, budík, navigáciu, nahrávanie hovorov a rôzne iné činnosti, kde sa to naozaj zíde.

Ide hlavne o to, že aby sa nespoliehalo na programátorov, že pri programovaní autovej hry Asphalt sa postarajú o freeznutie aplikácie, ale aby bola freeznutá automaticky a zase naopak, aby sa programátori napr. navigácií špecialne o beh na pozadí postarali.

Prosím nech to nikto neberie ako útok. Video je len dementácia vyhlásenia, že plnohodnotný multitasking je rýchlejší. Nie je. Môźe byť maximálne len ROVNAKO rýchly. V konečnom dôsledku ale plnohodnotný multitasking pri mnoho bežiacich alikáciách systém len brzdí a preto je na mobile okrem špecifických situácií vyslovene nežiaduci.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2hUadca1gWw&hd=1[/youtube]
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od Standa »

Jak jsem psal, až bude všechno pro WP napsáno dobře a s těmi podmínkami, co píšeš ty, nebude mi chybějící plný multitasking vadit.

U WP je to zatím tak:
1) "resuming..." toto občas vidím u nainstalovaných aplikací a musím čekat
2) když přesáhnu určitý počet spuštěných programů, začnou se vypínat a v podstatě jsem tam, kde s plným multitaskingem: na co nestačí paměť, to se vypne
3) vyšší výdrž díky zmrazování aplikací? Není pravda. Dell Streak s "nenažraným" Androidem měl cca tu samou výdrž jako WP
4) nedobře napsaná aplikace spadne kdekoli: Android, WP, QNX

V podstatě můžu říct, že nato, jaké by měl mít moderní "nemultitaskingový" systém výhody, tak žádná sláva. Naopak do toho vstoupil BlackBerry se svým dnes už rok starým hardwarem a ukázal, že plný uživatelský multitasking (a Flash) na mobilním zařízení v žádném případě není taková hrůza. Takže co se týče prvotního očekávání - spousta marketingových keců ze strany Apple a MS (ano, MS je se svým WP na daleko vyšší úrovni než iOS) a výborně provedená práce ze strany BlackBerry.

EDIT: a co se týče na pozadí běžících "services" pro zavřené aplikace, tyto QNX prý zatím neumožňuje, a nezdá se, že by je začal v nejbližší aktualizaci programátorům dovolovat. Na druhou stranu, když spustím RSS čtečku, má ihned k dispozici info o počtu nepřečtených zpráv, a nezdá se mi, že by se uměla tak bleskurychle připojit k internetu a tento stav zjistit, takže nevím...
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od janac_marek »

S bodom 3 viacmenej súhlasím. U WP je toto trocha škoda (ale to je dané tým, že na pozadí toho beží celkom dosť).
Mám ale možnosť porovnať dva takmer rovnaké prístroje (DHD a HD7) a DHD vydržalo asi tak o 30 percent menej.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

@janac_marek: Ohledně těch aplikací na zebezpečení - v tomhle je bohužel zatím omezení browseru, který nepodporuje žádné pluginy, jinak je na AppWorld LastPass a KiPass (neoficiální app, viz screen). Video Androidu na PlayBooku za chvilku přihodím ;)
Obrázek

@Standa: Stando, hoď to první video kdyžtak na G+, rád ho přesdílím, aby to nevypadalo, že Playbook pořád chválím jenom já :D
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od Standa »

Neboj, my jim to nandáme, už je to tam :-) Tak mě napadá, že se tu vlastně trochu mění role ze slavné applistické reklamy: sedící postavy jsou applíci a žena běžící s kladivem k plátnu je RIM :-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tak jo, tady je slibované video, není to úplně bez chybiček,ale použitelnost plně dostatečná si myslím :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GVTVzEK5WNU[/youtube]
scorpio37
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 17, 2012 12:46
Zařízení: htc touch2,se xperia mini pro

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od scorpio37 »

ahoj,mna by zaujimalo ci sa da do pb teraz nainstalovat skype a ci je aj plne funkcny, viem ze sa dal hacknut, ale nemam o to zaujem, teraz su jeho ceny celkom zaujimave, len neviem ktora verzia je lepsia, 16,32,64,ked je plnsia pamat,ci nestraca na vykone?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od Standa »

Ne, pro PlayBook video Skype není a nezdá se, že v dohledné době bude. Má jen svůj vlastní video chat, který je ale omezený jen pro BlackBerry. Pro Skype existuje jen textová chatovací aplikace.
Ztráty výkonu bych se u PlayBooku nebál - i s plným multitaskingem jede bez zpomalení. Jediným omezením je RAM: když ji zaplníš, tak buď ti shodí některou už spuštěnou aplikaci nebo jen nespustíš novou.
scorpio37
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 17, 2012 12:46
Zařízení: htc touch2,se xperia mini pro

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od scorpio37 »

skoda toho skype ,naozaj by sa nan hodil, ten BB chat je nieco podobne? ked kupim dva tablety bude to bezat ?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od Standa »

Když koupíš dva PlayBooky, tak ti video chat poběží. Je to přímo řešení od RIMu. Vyzkoušeno s kolegou, který mi z PB do PB volal z Kanár :-)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Mimochodem pokud by ti ze Skypu stačily audio-hovory, tak mám ozkoušeno, že to funguje přes webové rozhraní imo.im, video bohužel pouze přes funkci, o které psal Standa.
scorpio37
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob bře 17, 2012 12:46
Zařízení: htc touch2,se xperia mini pro

BlackBerry PlayBook multitasking Asphalt 6 vs. Youtube HD

Příspěvek od scorpio37 »

jj fajn ono to ide cez ten imo,len to chce povolit pristup k velmi vela informaciam
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 20 hostů