Zájem o RIM platformu

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
N!cholai
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 24, 2008 10:06
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od N!cholai »

Zdravím,
uvažuji o koupi nového zařízení. Můj současný přístroj je Touch Pro 2, ale už mám zkrátka dost pomalého a nestabilního WM. Chci platformu, která je rychlé a stabilní. Chci být neustále připojený na IM, Twitteru... Proto už dlouhodobě zvažuji o koupi BB. Určitě budu mít BIS.Zvažuji mezi těmito přístroji: BB 9780 a BB 9800.
Chci se zeptat: Jak je to s reálnou výdrži baterie u BB 9780 a 9800? Která klávesnice je lepší?
Před týdnem jsem se přikláněl k BB 9800, ale co jsem četl v různých diskusích, tak má prý katastrofální provedení výsuvné kce. Kryt vrže... Prý je to doslova děs. Láká mě dotykový displej + qwerty klávesnice, ale ne za cenu špatného dílenského zpracování. Jak to tedy je? :)

Děkuji mockrát :)
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od karelsid »

Rychlý a stabilní systém, pak jedině BB;-). Co se týče tvého požadavku na připojení na IM, Twitter případně Facebook, pak není problém a push notifikace fungují skvěle. Výdrž bude o trochu lepší u 9780, díky menšímu displeji. Já na svém 9700 (totéž jako 9780 s menší pamětí) jedu 3 dny na jedno nabití. Klávesnice jsou velmi podobné, ale mě více vyhovuje ta u 9780, protože u Torche mi vadila vyšší hrana nad horní řádkou, která tam je od vysunutého displeje. Ale to je něco, co si musíš vyzkoušet, každému to sedí jinak. Třeba mám prostě jen velké prsty:-). A pokud nijak nepospícháš, pak se podívej na zařízení od BB, která by měla být letos uváděna na trh (bohužel v ČR budeme rádi, pokud to bude ještě letos, ale stejně). Například BB 9900 bude nástupce 9700 a taky už bude mít dotykový displej a bude to ohromně nabušený stroj.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od milennium »

Já jedu na BB 9800. Mám ho od první chvíle co se začal prodávat na Expansys.com a musím říct, že jsem VELMI spokojený. Neměl bych žádný problém ho prodat jako nový kus. Je stále ve 100% stavu a to se vším všudy ! Je sice pravda, že má trochu menší klávesnici než BB 9700 a BB 9780, ale za to má zatím nejlepší HW co se používá v BB. Nejlepší displej, WiFi b/g/n (modely 9700 a 9780 mají pouze b/g) a vestavěnou rychlou paměť 4Gb. Plus samozřejmě slot na microSD.
Mně vydrží tak 2 dny plného používání. Tím myslím opravdu naplno.
Takže já doporučuji BB 9800...
N!cholai
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned úno 24, 2008 10:06
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od N!cholai »

Děkuji za reakce.
Když budu třeba pořád online na všech kecálkach (IM, Twitter, Facebook).. Existuje nějaká aplikace, které odliší barevnost diody? Třeba kdyby mi přišla zpráva na AIM, tak by to blikalo zeleně.

Je vhodná velikost displeje na prohlížení webu? Jak se vám jeví celková ovladatelnost trackballu při prohlížení? Nemáte problém kliknout na menší odkaz? Tak jak tomu bylo např. u N82?

Co se týče BB 9800. Jaké je dílenské zpracování u Torche? Protože hodně uživatelů píše, že je to nejhorší kce, která byla u BB vyrobena. Made in Mexico.. Prý už po 2 dnech dochází k vrzání apod.

BB Dakota se mi moc líbí, ale bohužel nevydržím tak dlouho čekat... Potřebuji akutně přejít z pomalého a věčně padajícího WM na rychlejší :)

BTW: Jak je to s čitelnosti na slunci? Protože u mého TP 2 to je totální katastrofa...
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od Jiří Hanč »

BeBuzz (6$) by tohle mohl zvládat.
Tak Bold nemá zrovna ideální displej na browsing, ale dá se to...
Trackball (u 9000) je velice komfortní a přesný. Odhadoval bych, že trackpad (u 97x0 a dalších) na tom bude velmi podobně.
A konečně - čitelnost na slunci je u 97x0 opravdu parádní.
Uživatelský avatar
Henatko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv srp 05, 2010 21:06
Zařízení: BB Q10 , N95
Bydliště: Liberec

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od Henatko »

Já měl TyTnII pak TP2 a teď mám HD2 ta klávesnice prostě chybí proto už taky delší dobu pokukuji po BB 9780 a co jsem četl je to snad to nej co hledám (9900 bude už dotyková a menší aku a myslím že už tolik nevydrží) , dnes jsem byl u T-Mobilu a ptát a na ukončení u VF a doufám že to do dalšího období stihnu 4.6. taky doufám že to vydrží déle než jeden den jako HD2 :D
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od karelsid »

Trackpad je velmi přesný a hlavně ani v zimě si nemusíš sundávat rukavice a funguje úplně stejně:-) Celodenní připojení na fb ti baterku vůbec neovlivní, protože to není jako u wm, kdy se ti to v určitém časovém intervalu připojuje, aby to ověřilo novinky, ale chodí ti push notifikace. Když ti přijde zpráva nebo koment tak ti stejně tak dorazí hned na mobil, podobně jako mail. Čili žádná spotřeba navíc, protože to je prostě přijetí zprávy;-). Nonstop připojení na IM už se samozřejmě projeví, ale například IM+, který podporuje asi všechny protokoly se dá nastavit, tak, že ho vypneš, ale přitom program zůstane na serveru online, stejně tak tě ostatní vidí a když ti někdo napíše, tak ti to přijde mail s tím textem a ty můžeš mailem rovnou odpovědět, čili opět nulové navýšení spotřeby:-)
fido_cz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: sob lis 15, 2008 15:07
Zařízení: IP4 16GB
Bydliště: Praha

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od fido_cz »

Zpracovani 9800 je odlisne kus od kusu. Muj kousek je po 7 mesicich relativne v pohode, kamos ho ma pul roce naprosto bez vule a nektere kousky vrzou uz po mesici. Vydrz i klavesnice je kousek lepsi na 9780. Citelnost na slunci je skvela u vsech BB. Na prohlizeni webu je o dost lepsi Torch, to je zrovna vec, ktera je daleko pohodlnejsi pres dotyk nez pres tlacitka.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Všechno podstatné bylo již koukám řečeno, jen bych dodal, že pokud chceš kombinaci výborné HW klávesnice i dotykového displeje, tak bych to na tvém místě udělal tak, že bych si koupil nyní Bold 9780 (s Torchem 9800 sice osobní zkušenosti nemám , ale také jsem na něj slyšel dost stížností) a než se na český trh dostane ideální kombinace jménem Bold 9900, tak uběhne tak akorát doba na koupi nového telefonu :) Navíc si myslím, že Bold 9780 neztratí tak rychle cenu, je neustále mezi ostružinovými fandy hodně populární a je o něj zájem, takže bys ho mohl ještě docela dobře zpeněžit při přechodu na 9900.

Jinak co se týče mého 9700, tak výdrž s používáním FB, Twitteru, emailového klienta, hudebního přehrávače, browseru, telefonu atd. taky sahá na nějaké 3 dny. Navíc jsem si hned po koupi tohoto komunikátoru prakticky vyzkoušel, že i kdyby byl v plné zátěži 24h v kuse a nepouštěl bych ho z ruky, tak by ten 1 den s betonovou jistotou vydržel. Takovou jistotu jsem od doby kdy jsem přešel na PDA a smartphony zatím neměl. Čitelnost i na přímém slunci je výborná a na trackpad si rychle zvykneš.

Nezapomeň se pak pochlubit prvními dojmy, protože jsem taky přecházel z WM a je to zatraceně velký krok dopředu, hlavně v rychlosti systému.
Uživatelský avatar
ziza
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 69
Registrován: stř říj 10, 2007 8:36
Zařízení: iPhone SE, iPad2 3G 32GB
Bydliště: Valtířov
Kontaktovat uživatele:

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od ziza »

Taky měním HD2 za 9780, už se na ní těšim :-D
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od PITT »

Gratuluji ,děláš dobře já vyměnil HD 1 za 9780 a jsem maximálně spokojen :)
Uživatelský avatar
Henatko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv srp 05, 2010 21:06
Zařízení: BB Q10 , N95
Bydliště: Liberec

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od Henatko »

BB 9780 je doma :-) prostě vše na jedničku ale nemůžu tam dostat mail jsem zatím bez BIS
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Gratulace :) Koukej si co nejdřív aktivovat BIS, je to s ním úplně jinej level :)
Salieri
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 23, 2010 11:51
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od Salieri »

Jak to s ním vypadá?Jaké máš pocity z ovládání a rychlosti?Já chci totiž taky BB 9780 a rozhoduju se jestli ještě nepočkat na ty nové,tak chci vědět.Díky za odpověď
Uživatelský avatar
PITT
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: úte čer 03, 2008 16:15
Zařízení: NEXUS 4

Zájem o RIM platformu

Příspěvek od PITT »

Jestli můžu poradit tak nečekej já taky pořád jen čekal a když už byla možnost koupit tak se zase objevil nový model a vlastně bych jen čekel a čekal. vzal jsem BB 9780 a maximální spokojenost, rychlost, vybavení , prostě mám ho už pů roku a jsem pořád nadšenej.
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů