BB-dotazy

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
Salieri
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 23, 2010 11:51
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

BB-dotazy

Příspěvek od Salieri »

Dobrý den,tak už se zase ptám :) .Mé původní téma je již bohužel mrtvé a tak jsem nucen založit na své dotazy další.Omlouvám se moderátorům fóra,ale je to opravdu nutné,dotaz v mém původním tématu zůstal nezodpovězen a tak zakládám podobné téma znovu.Měl bych pár dotazů :-) .

1.Když jsem si nechal zablokovat internet u operátora a pak si aktivuji BIS,půjde všechno automaticky přeš BIS a ne přes internet od operátora?
2.Jaké jsou rozdíly mezi BB OS 5 a BB OS 6?
3.Musím mít účet na paypalu i když nechci na AppWorldu nic nakupovat?
4.Bude mi BB k něčemu i když mi nechodí skoro žádné maily(Všechno ostatní bych měl teoreticky využít)?
5.V čem má nebrandované zařízení výhody nebo nevýhody oproti brandovanému?
6.Mohu si BB přepnout do angličtiny i když bylo zakoupeno v ČR?
7.Pokud je u aplikace v AppWorld napsané (název)-Free jedná se většinou o omezenou verzi nebo ne?

Přikládám jednu zajímavost:
http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... tr%9Een%E9

BB 9780 je zde dočasně levnější než BB 9700 i přesto,že je to spolehlivý obchod :tlem: .

Děkuji za odpovědi.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB-dotazy

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

1. Vše půjde pouze přes BIS.

2. Tak tahle otázka se nedá odpovědět dvěma slovy. Musíš pogooglit, kouknout na videa, fotky atd. OS6 má vylepšenou grafiku, překopané menu, rychejší browser, spoustu nových aplikací, které fungují jen na OS6, univerzální hledání z hlavní obrazovky atd atd.

3. Nemusíš.

4. I bez využití mailů je BlackBerry především smartphone s velmi svižným operačním systémem, který reaguje okamžitě bez sekání a prodlev. Má relativně dostatek potřebných aplikací, vyniká nejlepší výdrží baterie mezi smartphony, nejlepší čitelností displeje na slunci a nejlepší mobilní QWERTY klávesnicí. Naopak bych BB nedoporučoval pokud ti jde o hry. Sice vyšlo pár kvalitních kousků, ale BB zkrátka není herní platforma, v tom je lepší konkurence, BB exceluje na jiném poli.

5. Je to prakticky jedno. Brandované telefony mívají na sobě potištěné logo operátora + mohou obsahovat nějaké dodatečné programy od daného operátora, ale ty si můžeš odstranit, nebo nahrát zcela jinou verzi OS.

6. Ano.

7. Většinou se jedná o freeware, pokud je to trial nebo demo, bývá to napsáno v názvu (např. Angry Farm - Free Trial).
Salieri
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 23, 2010 11:51
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

BB-dotazy

Příspěvek od Salieri »

Děkuji za vaši odpoveď.O hry mi samozřejmě nejde,mobil není konzole.V tom OS 6 bych se chtěl zeptat jestli nevíte o nějakých softwarových změnách,např.nové možnosti,které tu předtím nebyly.Za nějakou stránku se slušným porovnáním byh byl taky vděčný.Předem děkuji.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB-dotazy

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Však nejdůležitější softwarové změny a nové možnosti jsem vypsal už v předchozím příspěvku. O článku přímo s porovnáním OS5 a OS6 nevím, ale až se večer budeš nudit, můžeš si přečíst můj obsáhlejší článek o BlackBerry, kde je popisován převážně OS 6 a psal jsem tam i některé rozdíly oproti OS5. Psal jsem ho ale v prosinci, v době, kdy ještě v ČR nefungoval oficiálně App World, tak se nenech tou informací zmást. Dneska už AppWorld i nákup placených aplikací funguje v ČR bez problémů.
Salieri
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 23, 2010 11:51
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

BB-dotazy

Příspěvek od Salieri »

Děkuji za odkaz.Rozhodně si článek přečtu.
Uživatelský avatar
Henatko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv srp 05, 2010 21:06
Zařízení: BB Q10 , N95
Bydliště: Liberec

BB-dotazy

Příspěvek od Henatko »

Ahoj
chci se Vás zeptat jak je to u BB , chci koupit jinou microSDHC do BB 9780 (origo je opravdu malá) co je pro něj lepší class 2 - 4 - 6 - 8 - 10 ? protože u WP není class 10 výhra (co jsem četl) nebo to je opravdu jen na mém rozhodnutí
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB-dotazy

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Myslím, že je to úplně jedno. Na smartphonu rychlost zápisu dat prakticky nepoznáš. Class bych řešil u digitální zrcadlovky nebo kamery. Já osobně jsem se tím nikdy neřídil, už mám asi druhou 16GB kartu z eBaye a zatím bez jediného problému. Jediné co nedoporučim je značka Kingston, s tou mělo víc lidí různé problémy, jinak je to na tvém uvážení.
Uživatelský avatar
Henatko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv srp 05, 2010 21:06
Zařízení: BB Q10 , N95
Bydliště: Liberec

BB-dotazy

Příspěvek od Henatko »

Supr děkuji , právě že na WP po výměně na "fofr" kartu se to kousalo :-)
Dobře že jsi mě upozornil na Kingston jsem koukal.
msv
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: sob srp 15, 2009 15:33
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Liberec

BB-dotazy

Příspěvek od msv »

Co se týče rychlosti, tak souhlasím, že je to úplně jedno jakou si člověk vybere. Měl jsem různé třídy a nějaké extra rozdíly jsem nepozoroval. Co se týče značky, tak třeba já mám už asi 4 kartu od Kingston a vše v pořádku.
Uživatelský avatar
peter34
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: úte lis 28, 2006 13:15
Zařízení: Samsung Galaxy Note 9, BlackBerry Classic
Bydliště: Ružomberok

BB-dotazy

Příspěvek od peter34 »

Mám 8GB kartu Kingston a takisto nemám s ňou žiadny problém. Najlepšie je asi, pokiaľ sa dá, vyskúšať kartu priamo pri kúpe.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

BB-dotazy

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

OK, tak třeba už se zlepšili od tý doby, ale setkal jsem se se stížnostmi jako třeba, že se karta sama zničehonic zformátovala, že se objevovaly chyby při zápisu nebo čtení souborů atd. Tak jenom sdílím co jsem zaslechl. Je možné, že už je tahle informace dneska irelevantní.
Uživatelský avatar
krysak
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: čtv říj 14, 2010 13:35
Zařízení: BB9800 / BB8707 / HTC Cruise - froyo 2.2

BB-dotazy

Příspěvek od krysak »

Používám 16GB Kingston class 4 v telefonu i v navigaci a plná spokojenost. Dokonce jsem se naučil používat BB místo flashky a to klidně i na soubory kolem 2 GB, Torch je v tomto směru stejně dobrý, jako nadprůměrný flashdisk :)
Salieri
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: pon srp 23, 2010 11:51
Zařízení: BlackBerry Bold 9780

BB-dotazy

Příspěvek od Salieri »

Tak já třeba mám doma jenom SDčka od Kingstona(jak micro tak i ty klasické)+dokonce i 2 fleshky a zatím žádný problém.
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů