jak se vyznat v komunikatorech BB ?

Sekce věnovaná jednotlivým telefonům s ostružinou ve znaku
Odpovědět
beda2v1
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 18, 2010 17:36
Zařízení: notebook

jak se vyznat v komunikatorech BB ?

Příspěvek od beda2v1 »

zdravim uvazuji o BB nikdy jsem je nemel, fascinuje me HW klavesnice, kterou bych asi hodne vyuzil (u iphone mi hodne chybi) ale mam par dotazu - jak se mam orientovat v BB komunikatorech ktere modelove rady (bold storm atd) existuji a jak jsou vzajemne vykonove (nizsi - vyssi trida) vuci sobe jednotlive komunikatory postavene, znam 9700 a 8520 - znamena to tedy ze prvni cislo znaci serii a cim vyssi druhe cislo = tim vybavenejsi a lepsi model ? 8520 - je pry spise low end(vzhledem k ostatnim)

a otazka c 2 jak se provadi instalace aplikaci ? (u iphoniu musim pres itunes nebo pres neofici. software, u win se zase zkopiruje CAB na kartu a instalace se spusti v telefonuú jak se to dela zde? diky
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

jak se vyznat v komunikatorech BB ?

Příspěvek od jerry_stolarik »

No ony ty čísla nic moc neznamenají...rozhodně to neznamená čím vyšší číslo tim lepší.....akorát to první číslo... když je 9xxx tak BB podporuje 3G sítě..a když je 8xxx tak jen 2G sítě...8520 je opravdu low end...na druhou stranu 9700 je teď to nejlepší co BB nabízí..

Ty jména Curve jsou starší zařízení..jen 8900 stojí za zmínku to je velmi dobré zařízení...
Bold jsou 9000 a 9700 a taky 9650 ta nevim jestli se dá v česku sehnat.. 9700 je o rok mladší 9000 s pár upravama..větší rozlišení..rychlejší procesor..vyšší RAM...v menším těle...
Storm 9500 a 9550 nemá klávesnici je jen dotykový..
Pearl je 9100, 9150 a 8110..Pearl má na rozdíl od zbytku BB 2 písmenka na jedné klávese a je užší.. 91xx a 81xx jsou v podstatě stejné..akorát 91xx vyšla nedávno..tak má novější hardware.
9700 je to nej co BB nabízí brzy se to ale změní...RIM brzo představí BB 9800 s Blackberry OS 6 a to bude teprve něco...


U BB je to taková kombinace jak instalovat aplikace.... Buď si stáhneš aplikaci z App World.. Nebo stáhneš aplikaci z internetu do pc a potom instaluješ do BB..viz http://bobo-czech.blog.cz/1003/instalac ... blackberry" onclick="window.open(this.href);return false; a do třetice některé aplikace se instalují tak že na www stránkách výrobce vložíš email...pošlou ti pak emailem link...a stáhneš a nainstaluješ...
beda2v1
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: pát čer 18, 2010 17:36
Zařízení: notebook

jak se vyznat v komunikatorech BB ?

Příspěvek od beda2v1 »

diky moc, pokud bych to kupoval tak jedine z usa z ebaye (pouzite - s tim nemam potize) ja mam jen zkusensti s iphone a pred par dny poprve s win a shanim neco s klavesnici - vsichni (kteri to ale nevideli podle me) rikaji ze nejlepsi psanmi a klavesnice (a emailovy server samozrejme) maji komunikatory BlackBerry, pokud bych neco chtel tak sem to pochopil ze jedine 8900 nebo 9000 nebo 9700 nebo pockat, shanime nejake mobil-pda s klavesnici a nevim jestli mam dat sanci BlackBerry nebo win6.5 - tj OmniiPro, Htc Touch pro nebo treba cinske kopii Htc s klavesnici (tam se daji dokonce kopie BB ma v sobe win)
jo a je zasadni vykonovy rozdil mezi 89000 a 9000 ?

tady ale procitam na foru ze lide kteri presli z win na BB maji jen pozitivy a uz by nemenily, asi zkusim BB asi ten 9000, pro me je akorat dulezite GPS apak word a excel, nevite jestli se lze divat na tom 9000 na videa H264 pro iphone ? - tj max 5 refer.snimku, zadne B snimky, rozliseni zhruba 528 x YYY zvuk AAC , jde tam i treba AVI ? lze popr dalsi prehravace ? dalsi aplikace nepotrebuji na vse ostatni uz asi mam stejne iphone resp win6
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

jak se vyznat v komunikatorech BB ?

Příspěvek od Standa »

BB a WM jsou úplně rozdílné kategorie. Někdo, kdo přešel z WM na BB a už nikdy by neměnil, ze začátku zkrátka špatně vybral. Já třeba jsem si nakonec musel vedle BB pořídit ještě WM k pokrytí všech potřeb. Ovšem ve své kategorii a určení je BlackBerry nejlepší, to je pravda.
Že mají BB nejlepší klávesnice je taky pravda, ale zase vzhledem ke své velikosti. Klávesnice velkých telefonů jako HTC Universal, SE Xperia X2 nebo HTC Touch Pro 2 jsou na tom samozřejmě líp.

P.S. já mám BB8900 asi 7 měsíců a zatím jsem nenašel jedinou věc, která by mi vadila, což u mně není obvyklé :-)...
Odpovědět

Zpět na „BlackBerry telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů